Okul ve Aşk Temalı En İyi Gençlik Filmleri Öneri Listesi

Okul ve Aşk Temalı En İyi Gençlik Filmleri Öneri Listesi
06.09.201915:57

En iyi gençlik filmlerini listeledik. İçeriğimizde yer alan filmler, IMDb puanına göre izleyicilerden tam not almayı başarmış en iyi gençlik filmleridir.

Haber güncelleme tarihi 23.11.2021 16:53

Aşk, romantizm ve komedinin iç içe geçtiği unutulmaz gençlik filmlerini bu içeriğimizde bir araya getirdik. Okurlarımız için hazırlanan listemizde aksiyon, macera, dram, bilim kurgu ve daha birçok türde en iyi 35 gençlik filmi önerisi yer alıyor. Gençlik filmi ne izlemeli? diye düşünüyorsanız bu listeye mutlaka göz atmalısınız.

Yerli ve Yabancı Komedi Dolu Gençlik Filmleri

Bu listede tüm zamanların en iyi gençlik filmlerini spoiler içermeden bir araya getirdik. Listemizde yer alan en güzel gençlik filmlerini IMDb puanlarına göre sıralıyoruz.

İşte izlenmesi gereken en iyi 10 gençlik filmi tavsiyesi...

1. Five Feet Apart IMDb: 7,2
2. The Perks of Being a Wallflower IMDb: 8,0
3. Fired Up! IMDb: 6,1
4. Wild IMDb: 7,1
5. Biz Size Döneriz IMDb: 6,3
6. Ted IMDb: 6,9
7. The First Time IMDb: 6,8
8. The Half of It IMDb: 6,9
9. Work It IMDb: 6,1
10. American Honey IMDb: 7,0

Five Feet Apart (2019) – IMDb: 7,2

Gençlik Filmleri

Hastalıklar ile savaşan iki genç hastanede tanışır ve birbirlerine aşık olurlar. Bir yandan hastalıkların ağır sorunlarıyla mücadele eden gençler bir yandan tüm kısıtlamalara rağmen aşklarını devam ettirmeye çalışırlar. En dramatik gençlik filmleri arasında yer alan Five Feet Apart'ı kesinlikle izlemelisiniz.

Tür: Romantik, Dram
Yönetmen: Justin Baldoni
Oyuncular: Haley Lu Richardson, Cole Sprouse, Moises Arias

The Hate U Give (2018) – IMDb: 7,5

Gençlik Filmleri

Starr isimli genç kız çocukluk arkadaşı olan Khalil’in bir polis memuru tarafından vurularak öldürüldüğünü görür. Toplumun her kesiminden baskı altına alınan genç kız vicdanını dinler ve doğru olanları savunmaya başlar. Korku temalı gençlik filmi severlere The Hate U Give filmini şiddetle tavsiye ediyoruz.

Tür: Suç, Dram
Yönetmen: George Tillman Jr.
Oyuncular: Amandla Stenberg, Regina Hall, Russell Hornsby

Love, Simon (2018) – IMDb: 7,6

Gençlik Filmleri

Simon eşcinsel bir çocuktur ve bu durumu ailesine veya arkadaşlarına açıklayamamıştır. Bu sırada internetten konuştuğu bir sınıf arkadaşına aşık olur fakat kimliği gizli olan bu arkadaşının kim olduğunu bulmaya çalışır.

Tür: Dram, Komedi, Romantik
Yönetmen: Greg Berlanti
Oyuncular: Nick Robinson, Katherine Langford, Jennifer Garner

Eighth Grade (2018) – IMDb: 7,4

Gençlik Filmleri

Kayla sekizinci sınıfa giden genç bir öğrencidir. Sekizinci sınıfının artık son günleridir. Bir hafta sonra yeni yaşamına geçecek, artık orta okul bitecektir ancak son günler Kayla için kabus gibi geçecektir.

Tür: Dram, Komedi
Yönetmen: Bo Burnham
Oyuncular: Elsie Fisher, Josh Hamilton, Emily Robinson

Moonlight (2016) – IMDb: 7,4

Gençlik Filmleri

Siyahi genç bir adam daha iyi bir yaşam için Miami’de yaşamaya gider. Irkçılığın arttığı dönemde Miami’de yaşam oldukça zorlaşır ancak genç adam hayat mücadelesinden asla vazgeçmez. Moonlight filmi son 10 yılın en çok izlenen gençlik filmi önerileri arasında yer alıyor.

Başrol Oyuncuları: Alex R. Hibbert, Ashton Sanders, Trevante Rhodes
Tür: Dram
Yönetmen: Barry Jenkins

The Edge of Seventeen (2016) – IMDb: 7,3

Gençlik Filmleri

Nadine isimli genç kadın ergenlikteki sıkıntıları yaşarken bir yandan da lise hayatını sürdürmektedir. Hayatından çok memnun olmayan Nadine yaşadıklarından sonra depresyona girer ancak tüm arkadaşları yanında olur. Nadine aslında hayatta o kadar da yalnız olmadığını anlar. Yabancı lise gençlik filmi izlemek isteyenler The Edge of Seventeen'i kaçırmamalı.

Başrol Oyuncuları: Hailee Steinfeld, Haley Lu Richardson, Blake Jenner
Tür: Dram, Komedi
Yönetmen: Kelly Fremon Craig

The Hunger Games (2012) – IMDb: 7,2

Gençlik Filmleri

Gençlik filmi öneri listesinde en iyi yapımlardan biri olan "Hunger Games" acımasız bir dünyada yaşanan hayatta kalma mücadelesini anlatıyor. Filmde dünya 12 eyaletten oluşmakta ve Panem adlı başkentten yönetilmektedir. Diktatörlük sistemiyle idare edilen toplumları kontrol altında tutmak için Açlık Oyunları adında turnuvalar düzenlenmektedir. Filmde Katniss isimli genç kadın kardeşinin yerine turnuvaya katılır ve sisteme baş kaldırır.

Tür: Aksiyon, Dram, Bilim Kurgu
Yönetmen: Gary Ross
Oyuncular: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth

Stuck in Love. (2012) – IMDb: 7,2

Gençlik Filmleri

Ünlü bir yazar, eski karısı ve ergen çocuklarıyla birlikte yaşar. Yazar çalkantılı geçen bir yıl boyunca her türden duygu ile yüzleşmek zorunda kalır.

Tür: Komedi, Dram, Romantik
Yönetmen: Josh Boone
Oyuncular: Greg Kinnear, Jennifer Connelly, Lily Collins

Pariah (2011) – IMDb: 7,2

Gençlik Filmleri

Adepero Oduye Alike isimli genç 17 yaşında ailesi ile yaşayan bir kadındır. Alike kendi cinsel kimliğini keşfetmeye çalışmaktadır ancak kendisini de yaşadığı yere ait hissetmez. Alike her türlü sorunun üstesinden gelebileceğine inanmaktadır.

Tür: Dram
Yönetmen: Dee Rees
Oyuncular: Adepero Oduye, Kim Wayans, Aasha Davis

Whip It (2009) – IMDb: 6,9

Gençlik Filmleri

Bliss’in annesi eski güzellik kraliçesidir ve Teksas’taki yaşam Bliss’e iki seçenek sunmaktadır. Ya futbola devam edecektir ya da annesi gibi güzellik kraliçesi yarışmalarına hazırlanacaktır. Bliss ikisini de reddeder ve kendi planlarını hazırlar.

Tür: Komedi, Spor
Yönetmen: Drew Barrymore
Oyuncular: Elliot Page, Drew Barrymore, Juliette Lewis

The F**k-It List (2020) – IMDb: 5,1

Gençlik Filmleri

Brett Blackmore isimli bir lise öğrencisinin hayatını ana merkezine alan filmde genç öğrencinin bir şaka yüzünden değişen hayatını izliyoruz. Hayatında yapmak istedikleri ve yapmak istemediklerini bir liste haline getiren Brett bu sayede sıkıcı ve zorlu hayatını keyifli hale getirmeye çalışmaktadır. En iyi gençlik filmleri listesinde yer alan bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

Tür: Komedi
Yönetmen: Michael Duggan
Oyuncular: Eli Brown, Madison Iseman, Marcus Scribner

Work It (2020) – IMDb: 6,1

Gençlik Filmleri

Netflix’in 2020 yılında izleyicilerine sunduğu dikkat çekici filmlerden biri olan Work It Quinn Ackerman isimli genç bir kızın hayallerine kavuşma çabalarını anlatıyor. Genç kız hayal ettiği üniversiteyi kazanmak için düzenlenen bir dans yarışmasında birinci olmak zorundadır. Son derece eğlenceli ve hareketli bir film olan Work It’i takipçilerimize tavsiye ediyoruz.

Tür: Dram, Komedi, Müzikal
Yönetmen: Laura Terruso
Oyuncular: Sabrina Carpenter, Jordan Fisher, Liza Koshy

Saksı Olmanın Faydaları - The Perks of Being a Wallflower (2012) – IMDb: 8,0

Gençlik Filmleri

Arkdaşlık ve dostluk konularının başlıca hakim olduğu filmde hayatını sıkıcı bir şekilde yaşayan Charlie’nin yeni arkadaşları sayesinde eğlenceli bir hayat yaşamasını konu ediyor. Sam ve Patrick isimli yeni arkadaşları sayesinde gerçek dünyaya açılan Charlie’nin maceralarını heyecanla izleyeceğinize eminiz.

Tür: Dramatik komedi, Romantik
Yönetmen: Stephen Chbosky
Oyuncular: Logan Lerman, Emma Watson, Ezra Miller

The Half of It (2020) – IMDb: 6,9

Gençlik Filmleri

En iyi gençlik filmleri arasında gösterilen The Half of It filmi genç bir kızın aşk macerasını izleyicisine sunuyor. Okul hayatında başarı olan Ellie Chu yakın bir arkadaşına sevdiği kızı etkilemek için yardım etmektedir ancak bu yardım sürecinde kendisinin de kıza karşı duygular beslediğini fark eder.

Tür: Komedi, Romantik
Yönetmen: Alice Wu
Oyuncular: Leah Lewis, Alexxis Lemire, Daniel Diemer

Lady Bird – Uğur Böceği (2017) – IMDb: 7,4

Gençlik Filmleri

Sinema dalında aldığı birçok ödülle uzunca bir süre gündem olan "Lady Bird" filmi, Christine McPherson isimli genç bir kızın hayatını konu ediniyor. Hayatını annesi gibi olmamak için harcayan ancak bu çabada başarılı olamayan Christine bu sıkıcı hayattan kurtulmak amacıyla New York’a gitmeye çalışır. Filmde Saoirse Ronan’ın üstün oyunculuk performansına da şahit olmaktayız.

Tür: Dram, Komedi
Yönetmen: Greta Gerwig
Oyuncular: Saoirse Ronan, Laurie Metcalf, Tracy Letts

Bring It On (2000) IMDb: 6,0

Gençlik Filmleri

Amerikanlı yapımcı Peytin Reed yönetmenliğinde beyazperde aktarılan “Gençlik Ateşi”, 2000 yılının Kasım ayında izleyiciyle buluşmuştur. Komedi filmleri türünde çekilen filmin oyuncu kadrosunda Kristen Dunst, Gabrielle Union, Jesse Bradford ve Eliza Dushku rol almaktadır. En iyi gençlik filmleri arasında gösterilen “Bring It On”, meşhur bir futbol takımının efsanevi şampiyonluk mücadelesi konu edilmektedir. Rancho Carne Lisesi’nin futbol takımı tam beş şampiyonluğa ev sahipliği yapmıştır Takımın en dikkat çeken özelliği ise seyirciyi ve takımı coşturmaya yeten amigo kızlardır. Şimdi sıra altıncı turnuvadan şampiyon olarak ayrılmaktır.

Tür: Komedi
Yönetmen: Peyton Reed
Oyuncular: Kirsten Dunst, Gabrielle Union, Eliza Dushku

Fired Up! (2009) IMDb: 6,1

Gençlik Filmleri

Fired Up! filmi, Gerald R. Ford Lisesi futbol takımının yıldız oyuncularından Shawn ve Nick’in macera dolu yaz tatilini konu etmektedir. Shawn ve Nick, yaın düzenlenen futbol kampı organizasyonunda başka bir okulda geçirmekten son derece korkmaktadır. İkili arasından Nick, arkadan çevirdiği gizli işlerle hiç akla gelmeyecek bir olaya sonuç çıkartacaktır. Okul takımının yıldız ikilisi kendisini birbirinden güzel ve çekici amigo kızların kampına atacaktır. Aşk filmleri kategorisinde de yer alan Fired Up filmi 2009 yılının en çok izlenen yapımlarındandır.

Tür: Komedi
Yönetmen: Will Gluck
Oyuncular: Nicholas D'Agosto, Eric Christian Olsen, Sarah Roemer

Porky’s (1981) IMDb: 6,2

Gençlik Filmleri

Porky’s filmi, 1954 yılında Florida’daki bir kurgusal okulda yaşanan aşk hikayesini sinemaya aktarmaktadır. 1981 yapımlı güldürü filminin yönetmen koltuğunda Bob Clark yer almaktadır. Toplam üç seriden oluşan “Neşeli Günler” filmi, devamında Porky’s 2 ve Porky’s Revenge’yi izleyiciye aktarmıştır.

Tür: Komedi
Yönetmen: Bob Clark
Oyuncular: Tony Ganios, Dan Manohan

Biz Size Döneriz (2017) IMDb: 6,3

Gençlik Filmleri

Türk gençlik filmlerinin en güzel yapımları arasında yer alan “Biz Size Döneriz”, Doğa Can Anafarta yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. 2017 yılının Mart ayında gösterime giren filmin başrollerinde Çağlar Ertuğrul, Hande Soral, Ceyda Kasabalı, Murat Eken ve Betemsu Özdemir rol almaktadır. Filmin konusu; üniversiteden yeni mezun olmuş bir grup gencin hayata tutunma çabasını anlatmaktadır.

Tür: Dram, Romantik
Yönetmen: Doğa Can Anafarta
Oyuncular: Hande Soral, Çağlar Ertuğrul, Bestemsu Özdemir

Youth in Revolt (2009) IMDb: 6,4

Gençlik Filmleri

Son derece ciddiyetsiz ve alaycı tavırlara sahip Nick Twisp, henüz 14 yaşına basmış genç bir ergendir. Ailesiyle beraber tatile çıkan genç, hayallerinde ki kızla tanışacağından habersizdir. Nick, tatilde tanıştığı ve gönlünü kaptırdığı Sheeni Saunders için her şeyi göze alacaktır. İnanılmaz bir mücadeleye giren Nick, hayatının aşkını elde etmeyi başarabilecek mi?

Tür: Dram
Yönetmen: Miguel Arteta
Oyuncular: Michael Cera, Portia Doubleday, Jean Smart

The First Time (2012) IMDb: 6,8

Gençlik Filmleri

“The First Time” ismiyle gösterime giren “İlk Kez” filmi, liseyi bitirmekte olan ve liseye yeni başlayan iki gencin aşk hikayesini konu etmektedir. Dave, liseden mezun olacak genç bir erkekken Audrey, liseye yeni başlayacak olan genç bir kızdır. İkili bir partide denk gelerek birbirlerine karşı ilgi göstermeye başlayacaktır. Zamanla romantik bir hikayeye dönüşen ikili, karmaşık bir aşk hikayesi içerisinde sıkışıp kalacaktır.

Tür: Romantik, Komedi
Yönetmen: Jonathan Kasdan
Oyuncular: Britt Robertson, Dylan O'Brien, Craig Roberts

Thirteen (2003) IMDb: 6,8

Gençlik Filmleri

Amerikalı film yapımcısı Catherine Hardwicke yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Thirteen” filmi, 2004 yılının Ocak ayında gösterime girmiştir. Hala ayıcıkları ve Barbie bebekleriyle oynamakta olan Tracy, ergenliğin etkisine girmiş genç bir çocuktur. Lise hayatında her daim cinsellik üzerine konulara şahitlik eden Tracy, bu durumdan her ne kadar sıkılmış olsa da onlar gibi popüler bir genç olmayı hayal etmektedir. “Onüç” filminin oyuncu kadrosunda Nikki Reed, Holly Hunter, Evan Wood ve Vanessa Hudgens rol almaktadır.

Tür: Dram
Yönetmen: Catherine Hardwicke
Oyuncular: Holly Hunter, Nikki Reed, Evan Rachel Wood

Ted (2012) IMDb: 6,9

Gençlik Filmleri

Komedi filmlerinin en sevilen yapımları arasında yer alan “Ayı Ted”, Seth MacFarlane yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Filmin konusu; yetişkin bir gencin dileği ile canlanan oyuncak ayısıyla geçirdiği birbirinden komik sahneleri anlatmaktadır. Başarılı filmin oyuncu kadrosunda Mark Wahlberg, Mila Kunis, Seth MacFarlane, Giovanni Ribisi ve Jessica Barth rol almaktadır.

Tür: Komedi
Yönetmen: Seth MacFarlane
Oyuncular: Mark Wahlberg, Mila Kunis, Joel McHale

American Honey (2016) IMDb: 7,0

Gençlik Filmleri

Andrea Arnold’un yönetmen koltuğunda oturduğu “American Honey” filmi, 2016 yılında beyazperdeye aktarılmıştır. Başrollerini Sasha Lane, Shia LaBeouf, Crystal Ice ve Riley Keough’un paylaştığı film, dram ve romantik temalarıyla izleyiciyi kendine çekmeyi başarmaktadır. İçerisinde bulunduğu zor durumdan sıkılan Star, Jack adında bir adamla tanışacaktır. Onun cazibesine kapılan Star, Jack’in evsiz gençlere magazin gündemi sattırdığından habersizdir. Jack, Star’ı da aynı iş için yanına alacaktır. İlerleyen sürede başlarına gelecek şaşırtıcı olaylardan habersiz ikili, yeni maceraların peşine düşecektir.

Tür: Dram, Romantik
Yönetmen: Andrea Arnold
Oyuncular: Sasha Lane, Shia LaBeouf, Riley Keough

The Spectacular Now (2013) IMDb: 7,1

Gençlik Filmleri

Bir Amerikan klasiği olarak karşımıza çıkan “The Spectacular Now” filmi, sıradan bir banliyöde başlayarak bambaşka bir hayata açılan kapıların yolunu konu etmektedir. Yönetmenliğini James Ponsoldt’un üstlendiği “Şu An Muhteşem” filminin oyuncu kadrosunda Shailene Woodley, Miles Teller, Brie Larson ve Kyle Chandler rol almaktadır. Film 2013 yılının Ağustos ayında beyazperdeye aktarılmıştır. Öte yandan “The Spectacular Now” filmi En İyi Öpüşme Sahnesi Dalında ödül kazanmıştır.

Tür: Dram, Komedi
Yönetmen: James Ponsoldt
Oyuncular: Miles Teller, Shailene Woodley, Brie Larson

Vicky Cristina Barcelona (2008) IMDb: 7,1

Gençlik Filmleri

En iyi gençlik filmleri arasında gösterilen “Vicky Cristina Barcelona”, başarılı yapımcı Woody Allen yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Filmin konusu; Vicky ve Christina ikilisini İspanya tatilinde geçirecekleri akıl almaz olaylar zinciri ve macera dolu bir tatili anlatmaktadır. Filmin başrollerinde Javier Bardem, Scarlett Johansson, Penelope Cruz ve Rebecca Hall rol almaktadır.

Tür: Komedi, Dram
Yönetmen: Woody Allen
Oyuncular: Scarlett Johansson, Rebecca Hall, Javier Bardem

Wild (2014) IMDb: 7,1

Gençlik Filmleri

“Wild” ismiyle gösterime giren “Yaban” filmi, kendini mahveden bir kadının hayatını konu etmektedir. Cheryl Strayed, henüz annesini yeni kaybetmiş ve bunun acısıyla uyuşturucu batağına saplanmış bir kadındır. Evliliğinin de sona ermesiyle iyice boşluğa düşen kadın, her geçen gün kendini mahvetmektedir. Her gece farklı kabuslarla uyanan Cheryl, radikal bir kararla Amerika'nın en tehlikeli yoluna doğru yolculuğa çıkacaktır.

Tür: Dram
Yönetmen: Jean-Marc Vallée
Oyuncular: Reese Witherspoon, Gaby Hoffmann, Laura Dern

The Virgin Suicides (1999) IMDb: 7,2

Gençlik Filmleri

Sofia Coppola yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Masumiyetin İntiharı”, 2000 yılının Nisan ayında izleyiciyle buluşmuştur. Dram teması üzerinde gerçekleşen filmin konusu; bir grup çocuğun, komşuları olan beş kız ile yaşadıkları dostluk ve sonucunda hem kendi hem de karşı cinslerinin gizemlerini keşfetmesidir. Başarılı yapımın oyuncu kadrosunda Kristen Dunst, Josh Hartnett, Kathleen Turner, James Woods ve Hanna Hall rol almaktadır.

Tür: Dram
Yönetmen: Sofia Coppola
Oyuncular: Kirsten Dunst, James Woods, Kathleen Turner

Die Mitte der Welt (2016) IMDb: 7,2

Gençlik Filmleri

“Die Mitte der Welt” ismiyle gösterime giren “Dünyamın Merkezi” filmi, başarılı yapımcı Jakob M. Erwa yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Alman asıllı romantik drama filmi olan yapım, 2016 yılının Kasım ayında izleyiciyle buluşmuştur. Gençlik filmleri arasında gösterilen “Die Mitte der Welt” oyuncu kadrosunda Louis Hofmann, Jannik Schümann, Svenja Jung, Sabine Timoteo ve Ada Phikine rol almaktadır.

Tür: Dram, Romantik
Yönetmen: Jakob M. Erwa
Oyuncular: Louis Hoffman, Jannik Schümann, Sabine Timotea

Love Rosie (2014) IMDb: 7,2

Gençlik Filmleri

Beş yaşından beri en yakın dost olan Rosie ve Alex, birbirlerine karşı hiçbir zaman sevgililik hissetmemiştir. İkili 18 yaşına geldiğinde yapacak oldukları sevgili seçimlerinde büyük bir çatışmaya gireceklerdir. Her şeye rağmen aralarında ki bağı asla kopartmayan ikili, zamanla sevdiklerinin peşinden giderek hüsrana uğrayacaklardır. Yıllar sonra yeniden bir araya gelen Rosie ve Alex, birbirlerine yeni bir şans verecekler mi?

Tür: Romantik, Komedi
Yönetmen: Christian Ditter
Oyuncular: Lily Collins, Sam Claflin, Christian Cooke

American Graffiti (1973) IMDb: 7,4

Gençlik Filmleri

“American Graffiti” ismiyle beyazperdeye aktarılan filmin yönetmen koltuğunda George Lucas yer almaktadır. 1973 yılının Ağustos ayında gösterime giren film, üniversiteye gidecek olan bir grup öğrencinin son gününü konu etmektedir. Lise öğrencileri mezun olmadan önce hep beraber keyifli bir vakit geçirmeye karar vermiştir. Sokakta arabayla dolaşan arkadaşlardan Curt ve Steve, bir gün sonra üniversiteye başlayacaklardır. Curt bu konuda son derece kararsızken Steve onu ikna etmek için her yolu deneyecektir. “Gençlik Yılları” filminin başrollerinde Paul Le Mat, Ron Howard, Harrison Ford, Cindy Williams ve Richard Dreyfuss rol almaktadır.

Tür: Komedi, Dram
Yönetmen: George Lucas
Oyuncular: Richard Dreyfuss, Ron Howard, Paul Le Mat

Hjartasteinn (2016) IMDb: 7,4

Gençlik Filmleri

En iyi gençlik filmleri listemizde yedinci sırada yer alan “Gençlik Başımda Duman” filmi, iki yakın arkadaşın maceralarla dolu yaz tatilini konu etmektedir. Thor ve Kristjan, İzlanda’nın ıssız bir kıyı kasabasında yaşamaktadır. Thor yeni bir kızla tanışıp aşkını ilerletmeye çalışırken Kristjan, en yakın arkadaşına beslediği duyguları fark edecektir. Yaz tatili boyunca sayısız maceraya girişen ikili, tatilin sonunda bir yaş daha büyüdüklerini anlayacaklardır. İzlanda yapımlı “Hjartasteinn” filmi, 2017 yılının Ağustos ayında beyazperdeye aktarılmıştır.

Tür: Dram, Romantik
Yönetmen: Gudmundur Arnar Gudmundsson
Oyuncular: Baldur Einarsson, Blær Hinriksson, Diljá Valsdóttir

Little Miss Sunshine (2006) IMDb: 7,8

Gençlik Filmleri

Birbirleriyle çatışma içerisinde olan aile fertleri, kendi istekleri için çaba harcamaktadır. Hoover ailesinin şişman kızı Olive, ülkenin başka yakasında düzenlenecek olan güzellik yarışması için heveslenmektedir. İsteği doğrultusunda hareket eden Olive, ailesinin de peşinde gitmesiyle birlik ve beraberliğin olduğu bir aile yapısıyla tanışacaklardır. “Küçük Gün Işığım” filminin yönetmenliğini Valerie Faris ve Jonathan Dayton üstlenirken filmin oyuncu kadrosunda Abigail Breslin, Paul Dano, Steve Carell ve Alan Arkin rol almaktadır.

Tür: Komedi, Dram
Yönetmen: Jonathan Dayton, Valerie Faris
Oyuncular: Abigail Breslin, Greg Kinnear, Paul Dano

La La Land (2016) IMDb: 8,0

Gençlik Filmleri

Damien Chazelle’nin senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı “La La Land”, 2016 yılının Kasım ayında beyazperdeye aktarılmıştır. Romantik komedi ve dram temalarının işlendiği filmin başrollerinde Emma Stone, Ryan Gosling, John Legend, Jessica Rothe ve Sonoya Mizuno rol almaktadır. Aşıklar Şehri filminin konusu; hayalleri peşinde koşan bir caz sanatçısı ve oyuncunun mucizevi aşk hikayesi anlatılmaktadır. Mia, oyuncu olma hayalleriyle koşarken Sebastian, caz müziğin usta sanatçıları arasında yer almaktadır. Bir gün yolları kesişecek olan ikili, hem aşklarına hem de hayallerine kavuşmanın heyecanını paylaşmaktadır.

Tür: Romantik, Komedi
Yönetmen: Damien Chazelle
Oyuncular: Ryan Gosling, Emma Stone, John Legend

Before Sunrise (1995) IMDb: 8,1

Gençlik Filmleri

En iyi gençlik filmleri listemizde birinci sırada yer alan “Before Sunrise”, Richard Linklater yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Film, yolları ansızın kesişen bir kadın ve bir erkeğin hikayesini anlatmaktadır. Etkileyici bir aşk hikayesine ev sahipliği yapan film, Viyana’da bir tren yolculuğu esnasında tanışan Fransız Celine ve Amerikalı Jesse’nin büyük aşkını sinemaya aktarmaktadır. “Gün Doğmadan” filminin başrollerinde Ethan Hawke, Julie Delpy, Andrea Eckert, Hanno Pöschl ve Erni Mangold rol almaktadır.

Tür: Dram, Romantik
Yönetmen: Richard Linklater
Oyuncular: Ethan Hawke, Julie Delpy, Andrea Eckert

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3103
2680
659
653
287
1103
1501
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 4
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.