Tüm Zamanların En İyi 25 Yol Filmi

Tüm Zamanların En İyi 25 Yol Filmi
27.09.201814:15

Seyahat etmek ne kadar muhteşem bir hisse, yolu konu alan filmleri izlemek de bir o kadar keyifli bir aktivitedir. İnsana ve yolculuklara ilham veren filmlerin en iyilerini sizler için bir araya getirdik.

Haber güncelleme tarihi 24.10.2020 09:23

Gelmiş Geçmiş En İyi 25 Yol Filmi

Seyahat filmleri şüphesiz izleyebileceğiniz en ilham verici filmler arasındadır. İnsanlar yeni yerleri ziyaret etmek ve oralarda yaşanacak maceraları deneyimlemek istiyorlar. Bu filmler sizi yola çıkmaya ve belki de hayatınızı değiştirmeye teşvik edebilir. Dünyayı görmek için gizli arzunuzu ortaya çıkarabilecek yüzlerce harika seyahat filmi vardır. Bugünkü içeriğimizde sizler için 25 tanesini seçtik! İşte tüm zamanların en iyi 25 gezi filmi!

Seyahat Filmleri;

25. On The Road / Yolda (2012) IMDb: 6.1

en iyi yol filmleri

Jack Kerouac’ın aynı adı taşıyan 1957 ikon romanından uyarlanan The Road, Walter Salles’in yönettiği bir 2012 macera drama filmidir. Hikaye, 1940'ların sonlarında Kerouac'ın ABD’de arkadaşı Neal Cassady ile birlikte seyahat etmek için harcadığı yıllara dayanıyor.

Fragman


24. The Art Of Travel (2008) IMDb: 6.4

en iyi yol filmleri

Yönetmenliğini Thomas Whelan’ın üstlendiği film, evlenmek üzere olan bir adamın düğünü terk edip uzak ülkelere seyahate çıkmasını konu alıyor.

Fragman


23. EuroTrip (2004) IMDb: 6.6

en iyi yol filmleri

Jeff Schaffer tarafından yönetilen EuroTrip, Avrupa'ya seyahat eden bir grup Amerikalı gençle ilgili bir Amerikan-Avrupa genç komedisidir. Yolculuk boyunca gençler Londra, Paris, Amsterdam, Bratislava, Berlin ve Roma'yı ziyaret ederken yol boyunca garip ve utanç verici durumlarla karşılaşırlar.

Fragman


22. The Beach / Kumsal (2000) IMDb: 6.6

en iyi yol filmleri

Amerikalı genç Richard'ın (Leonardo Di Caprio) macera arayışı ile Tayland'a gelmesine neden olan şey işte bu yapmacık dünyada gerçek bir şey bulma ve ona bağlanma arzusudur. Farklı bir şeyin arayışı içindedir. Bangkok'da ucuz bir otelde Etienne (Gaillaume Canet) ve Françoise (Virginie Ledoyen) isimlerinde bir Fransız çiftle karşılaşır. Aynı zamanda Daffy adında, yılların ve ilaçların etkisi ile çökmüş yaşlı bir gezginle tanışır. Daffy Richard'a turistler tarafından işgal edilmemiş, gizli bir cennetten, bir adadan söz eder.

Fragman


21. Into The Cold: A Journey Of The Soul (2010) IMDb: 6.7

en iyi yol filmleri

Sebastian Copeland'ın 2009 yılında Kuzey Kutbu'na yaptığı iki adamın yolculuğunu anlatan bir belgesel filmdir. Film, Copeland ve partneri Keith Heger'in iki ay süren keşiflerini ve sıfırın altındaki sıcaklıklarda yürüyerek 400 milden fazla mesafe yapışlarını konu alıyor. 

 Fragman


20. Cairo Time (2009) IMDb: 6.7

en iyi yol filmleri

Juliette, kocasını ziyaret etmek amacıyla Kahire'ye gelir. Ancak kocasının beklenmedik işleri dolayısıyla, bir süre tek başına şehirde zaman geçirmek zorunda kalır. Kocasının arkadaşı Tareq, kocası tarafından Juliette ile ilgilenmesi için görevlendirilmiştir. Hemen hemen tüm zamanını Tareq ile geçiren Juliette, elinde olmadan Tareq'dan hoşlanmaya başlar.

Fragman


19. Under The Tuscan Sun (2003) IMDb: 6.8

en iyi yol filmleri

 Diane Lane'in başrollerini canlandıran bir aşktan sonra, hayatını değiştirmesi için Toskana'da bir villa satın alan, Amerikalı yazar Frances Mayes'in oynadığı 2003 Amerikan romantik komedi dizisidir.

Fragman


18. A Good Year  / İyi Bir Yıl (2006) IMDb: 7.0

en iyi yol filmleri

Oscar ödülü sahibi Russell Crowe ve efsanevi yönetmen Ridley Scott, Gladiator'den sonra, kalbini Fransız bir güzele (Marion Cotillard) kaptıran bir adamın hikayesinin anlatıldığı bu dokunaklı, romantik ve sevgi dolu hikayeyle tekrar biraraya geliyor.

Fragman


17. Hector and The Search For Happiness (2014) IMDb: 7.0

en iyi yol filmleri

Başrolünde Simon Pegg'i izleyeceğimiz filmde, mutluluğun peşinden koştururken dünyayı köşe bucak arşınlayan bir psikiyatrın öyküsünü izleyeceğiz. Nitekim Hactor'un bu sırra vakıf olabilmesi pek de kolay olmayacaktır.

Fragman


16. Everest (2015) IMDb: 7.1

en iyi yol filmleri

1996 Yılında Everest dağına tırmanan 16 kişinin yaşanmış hikâyesinin anlatıldığı film İngiltere, ABD ve İzlanda ortak yapımıdır. Everest Filmi, konusu ve yorumlarını bulabileceğiniz film 18 Eylül 2015 tarihinde vizyondaki yerini almıştır.

Fragman


15. Colonia (2015) IMDb: 7.1

en iyi yol filmleri

Colony olarak da bilinen Colonia, Florian Gallenberger'in yönettiği 2015 tarihi romantik bir gerilim filmidirKaçırılan erkek arkadaşını (Daniel Bruhl) arayan genç bir kadının (Emma Watson) hikayesini anlatıyor. Film, 1973 Şili askeri darbesi ve Şili'nin güneyindeki ünlü bir kült olan "Colonia Dignidad" sırasında kuruldu.

Fragman


14. Wild / Yaban (2014) IMDb: 7.1

en iyi yol filmleri

Cheryl Strayed çok sevdiği annesinin ölümüyle sarsılmış, uyuşturucu batağına saplanmış ve evliliğin sona ermesiyle kendini adeta kendi kendini yok etmeye adamış bir kadındır. Cheryl annesi Bobbi'nin hatıraları başta olmak üzere geçmişin kabuslarıyla boğuşurken bir anda radikal bir karar alır. Çantasını alıp yollara düşecek ve Amerika'nın en uzun, zorlu ve tehlikeli bölgelerinden biri olan Pasifik Crest Yolu'nda tek başına yürüyecektir. 

Fragman


13. One Week (2008) IMDb: 7.1

en iyi yol filmleri

Vaktiniz tükenmekte olduğunda kendinizi belkide bir yol hikayesi içinde bulurdunuz.Siz yenilikler ve güzellikler görmek istiyorken karşılaşacağınız manzaralar gerçeklerle yüzleşmenize neden olur bazende.Bir yolun ya da yolcunun hikayesi.

Fragman


12. Out of Africa / Benim Afrikam (1985) IMDb: 7.2

en iyi yol filmleri

Afrika'da büyük bir çiftliği olan Karen Blixen'ın (Meryl Streep) hayatı; çıkar evliliği yaptığı kocası Bror Blixen (Klaus Maria Brandauer) ve gerçek aşkı Denys (Robert Redford) arasında; çiftliği yönetme, yerlileri eğitme, savaş ve kocasından cinsel hastalık kapmasıyla geçiyor. Bu film aşk kokuyor.

Fragman


11. Tracks / Çöldeki İzler (2013) IMDb: 7.2

en iyi yol filmleri

Aynı adı taşıyan Robyn Davidson’un ünlü anılarının bir uyarlamasıdır. Tracks, sadece dört deve ve köpeğinin eşlik ettiği, Avustralya'nın çaresiz Avustralya çölüne doğru giden, genç bir kadın hakkında çekilmiş bir 2013 Avustralya dramasıdır.

Fragman


10. The Secret Life of Walter Mitty / Walter Mitty'nin Gizli Yaşamı (2013) IMDb: 7.3

en iyi yol filmleri

Bu 2013 Amerikan macera komedi-draması, Life dergisinin hayalperest ve çalışanı Walter Mitty (Ben Stiller), son basılı dergi kapağının kayıp fotoğrafını bulmak için macera dolu bir yolculuğa çıkıyor.

Fragman


9. The Way / Yol (2010) IMDb: 7.4

en iyi yol filmleri

The Way, aile dostlar ve bu sürekli değişen karmaşık dünyada karşılaştığımız zorlukları anlatan güçlü ve ilham verici bir filmdir. Tom’un planlamadığı şey ise bu yolculuğun üzerinde bırakacağı etkidir. 

Fragman


8. The Bucket List / Şimdi Yada Asla (2007) IMDb: 7.4

en iyi yol filmleri

Rob Reiner'ın yönettiği 2007 Amerikan komedi-dramadır. Bu film, kanser koğuşundan kaçan ve ölmeden önce yapılacak bir dilek listesiyle bir yolculuğa çıkan iki ölümcül hasta (Jack Nicholson ve Morgan Freeman) hikayesini anlatıyor.

Fragman


7. Up In The Air / Aklı Havada (2009) IMDb: 7.4

en iyi yol filmleri

Walter Kirn tarafından yazılan aynı romanın 2001 romanına uyarlanması, Up of the Air, Jason Reitman'ın yönettiği 2009 Amerikan komedi dramasıdır. Hikaye, Ryan Bingham (George Clooney) ve seyahatleri üzerine yoğunlaşmıştır. Film Bingham’ın izole yaşamını ve felsefelerini ve yol boyunca tanıştığı insanları izler.

Fragman


6. Thelma & Louise (1991) IMDb: 7.4

en iyi yol filmleri

Ridley Scott'un yönettiği bu ikonik 1991 Amerikan yol filmi, Geena Davis'in Thelma ve Susan Sarandon'u Louise rolünde canlandırıyor. Arkansas’daki kasvetli rutinlerine bir mola vermek için yola çıkan iki arkadaşın beklenmedik sonuçlarla birlikte yaşadıkları heyecan verici bir yolculuk. 

Fragman


5. The Endless Summer (1966) IMDb: 7.8

en iyi yol filmleri

1966 yapımı tanınmış sörf filminin yönetmeni ve anlatıcısı Bruce Brown, dünyadaki iki genç sörfçüyü (Mike Hynson ve Robert August) mükemmel dalganın arayışı içinde takip ediyor. Avustralya, Tahiti, Senegal ve Güney Afrika gibi birçok egzotik ülkeye seyahat ediyorlar.

Fragman


4. Encounters At The End Of The World (2007) IMDb: 7.8

en iyi yol filmleri

Film yapımcısı Werner Herzog'un Antartika seyahatinde objektifine yansıyan özel görüntüler ve değerlendirmelerinden oluşan sürükleyici bir belgeseldir.

Fragman


3. The Motorcycle Diaries / Motosiklet Günlüğü (2004) IMDb: 7.8

en iyi yol filmleri

The Motorcycle Diaries, daha sonra ikonik Marksist gerilla komutanı ve devrimci Che Guevara olarak uluslararası olarak tanınan genç Ernesto Guevara'nın yolculuğuna ve yazılı anılarına dair 2004 filmidir. Film, gençliğinde kendisine hayatının işaretini gösteren bir motosiklet yolculuğunu anlatıyor. 

Fragman


2. Life Of Pi / Pi'nin Yaşamı (2012) IMDb: 7.9

en iyi yol filmleri

Bu 2012’de geçen bir Amerikan hayatta kalma dramıdır. Denizde bir felaketten kurtulan Pi adında genç bir adam macera ve keşif yolculuğunu deneyimliyor. Yolda geçmişinden uzaklaşırken korkunç bir Bengal kaplanıyla beklenmedik bir bağlantı kuruyor. 

Fragman


1. Into The Wild (2007) IMDb: 8.1

en iyi yol filmleri

Into the Wild, bir metropolden vahşi hayata, kirlilikten saflığa ve temizliğe dönüş hikayesidir. Önemli bir üniversiteden dereceyle mezun olan Christopher aynı zaman başarılı bir atlettir de. Mezuniyet sonrası verilen bir davette ailesine istediği hayatın bu olmadığını, bir şeylerin eksik ve yanlış olduğunu söyler. Genç adam tüm mal varlığını hayır kurumuna bağışlayıp sahip olduğu her şeyi evinde bırakarak bambaşka bir hayata doğru uzun bir yolculuğa çıkar.

Fragman

Önerilen İçerik; En İyi Filmler, Unutulmaz Filmler ve Film Önerileri

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
172
112
3
1
2
2
86
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.