• DOLAR5,8343-0.59
  • EURO6,5347-0.86
  • ALTIN254,1590.73
  • BIST94.2192.13

Gelmiş Geçmiş En İyi 19 Aşk Filmi

Gelmiş Geçmiş En İyi 19 Aşk Filmi
08.01.201615:34

Özellikle kadın sinemaseverler tarafından tercih edilen, izlerken göz yaşlarınıza hakim olamayacağınız, kimi hüzünlü kimi mutlu en güzel on aşk filmini listeledik. İşte duygusal dakikalar yaşamak isteyenler için en güzel aşk filmleri...

Haber güncelleme tarihi 18.05.2019 10:15

En iyi aşk filmleri genel olarak duygusal, romantik ve komedi türlerini bünyesinde barındırmaktadır. Bu yapımlar çoğu zaman en çok izlenen filmlerden oluşurken kimi zamanda Oscar Ödülü'nün sahibi olmaktadır.

En İyi Aşk Filmleri - Tüm Zamanların En Romantik Filmleri ve Romantik Komedi Filmleri

Sizler için hazırladığımız en romantik filmler ile hem duygusal anlar yaşayıp hem de yüzünüzde gülümsemelere sebep olabilirsiniz. Kendinizden parçalar bulabileceğiniz en iyi aşk filmleri listesine başlarken, film sıralamalarının karışık olduğunu ve hazırlanan listedeki en romantik ve en duygusal aşk filmlerinin IMDb sitesinden de destek alınarak oluşturulduğunu bilmenizi isteriz.

En güzel ve en en duygusal aşk filmlerinin yanı sıra ödüllü aşk filmlerinin de içerisinde yer aldığı "En İyi Filmler Listesi"ne göz atabilirsiniz. Bu sayede, ölmeden önce mutlaka izlenmesi gereken aşk filmleri hakkında önerilerimizi almış olabilirsiniz.

İşte, huzurlarınızda, tüm zamanların en iyi aşk filmleri, gelmiş geçmiş en güzel romantik aşk filmleri ve romantik komedi aşk filmleri

19. Aşk ve Gurur / Pride & Prejudice (2005) IMDb: 7.8

en-iyi-ask-filmleri-listesi-014.jpg

2005 yılında vizyona giren Aşk ve Gurur filminde, başrolde bulunan Bayan Bennet’in 5 bekar kızı bulunmaktadır. Beş kızına da birer koca bulup evlendirmek isteyen Bennet’in kızları da aynı fikirdedir. Kızlardan bir tanesi ise evlenmemek için bütün yolları denemektedir. Bu karakterimi ise Lizy’dir. Bir gün evin yakına eve zengin bir bekar ve şehirli arkadaşlarının taşınacağı haberi gelir. En büyük abla Jane Bay Charles Bingley arasında bir bağ oluşur, Lizzie ise onun yakışıklı fakat son derece züppe dostu Bay Darcy ile karşı karşıya kalır. İki insanın aşkı mı yoksa gururu mu ağır basacaktır.

Fragman


18. Umut Işığım / Silver Linnigs Playbook (2012) IMDb: 7.8

en-iyi-ask-filmleri-listesi-015.jpg

2005 yılında vizyona giren ve en çok izlenen aşk filmleri listesine kendisine yer bulan Umut Işığım filminde, Pat adında bir tarih öğretmeni yaşadığı olumsuz olaylar sebebiyle mehkeme tarafından rehabilitasyon merkezinde tedavi görür. Tam 8 aylık tedavinin ardından ailesinin yanına yerleşen ve geçirdiği kötü günleri atlatmak için iyi bir insan olmaya çabalayan Pat, bir davette aile dostları olan Tiffany ile tanışır. Tiffany de normal bir insan değildir. Hayatları kesişmeye başlayan Pat ve Tiffany arasında yakınlaşma olur. Pat hayatını düzene koyup geri dönmeyi planladığı eski karısına dönme planlarına odaklanmaya çalışır fakat iki normal olmayan insan olarak çok iyi anlaşmaktadırlar. Genel olarak bu hikayeyi anlatan filmde Jennifer Lawrence ve Bradley Cooper başrolleri paylaşmaktadırlar. Bu ikiliye usta isim Robert De Niro eşlik ediyor. Filmin hikayesi ve olayların anlatımı oldukça akıcı, dramatik sahneler seyrek tutularak daha romantik bir aşk hikayesi elde edilmiş.

Fragman


17. Zamanda Aşk / About Time (2013) IMDb: 7.8

en-iyi-ask-filmleri-listesi-016.jpg

Fantastik türde bir aşk filmi olan Zamanda Aşk, 21 yaşına gelen Tim Lake’in ailenin bütün erkek fertleri gibi gizli yeteneğini kullanarak zamanda hareket etmesiyle başlamaktadır. Bu özelliğini sonradan öğrenen Tim, geçmişe giderej bütün utanç verici anlara gidip değiştirmeye başlar. Bir zamanda sonra Londra’ya taşınan Tim, burada Mary’e aşık olur ve olağanüstü yeteneğini bu aşk için kullanmaya başlar.

Fragman


16. Günden Kalanlar / The Remains of the Day (1993) IMDb: 7.9

en-iyi-ask-filmleri-listesi-017.jpg

Usta oyuncu Anthony Hopkins’in yer aldığı filmde, James Stevens İkinci Dünya Savaşı öncesinde İngiltere’de Darlington Malikânesi'nin baş uşağıdır. Stevens’in kurallar dışına çıkmayan hayatı aşçıbaşı Miss Kenton'ın(Emma Thompson) malikâneye gelmesiyle çatlamaya başlar. Gözü hizmetten başka bir şey görmeyen Stevens, Bayan Kenton'a karşı sıcak duygular hissetse de bunu açığa vuramayacak kadar gururludur...

Fragman


15. Prenses Gelin / The Princess Bride (1987) IMDb: 8.1

en-iyi-ask-filmleri-listesi-018.jpg

William Goldman'ın romanından sinemaya uyarlanan Prenses Gelin filmi, bir kahraman tarafından kurtarılan prensesin fantastik hikayesinin anlatmaktadır. İmkansız bir aşkın öyküsünün anlatıldığı bu hikaye bir dede tarafından torununa aktarılmaktadır. Vizyona girdiği dönemde Storybook Love' adlı şarkıyla ''En İyi Film Müziği'' dalında Oscar'a aday gösterildi.

Fragman


14. Aşıklar Şehri / La La Land (2016) IMDb: 8.6

en-iyi-ask-filmleri-listesi-019.jpg

Son yılların en çok izlenen ve en beğenilen aşk filmlerinden bir tanesi olan La La Land, iki aşık insanın günün birinde yollarının kesişmesiyle başlar. Her ikisi de sanat tutkunu olan bu iki insan, hayallerini gerçekleştirme yolunda düşe kalka ilerlemektedir.

Sebastian jazz kulübü açma hayali kurarken, Mia ise çalıştığı film platosunda kendine uygun tüm oyunculuk seçmelerine katılarak bir rol alma amacındadır. Karakterlerimizin kalpleri birbiri için atmaya başladığında, aynı zamanda hedeflerinden de uzaklaşmaya başlayacaktır.

Fragman


13. Sing Street (2016) IMDb: 8.0

en-iyi-ask-filmleri-listesi-020.jpg

2016 yılında vizyona giren Sing Street, müzikal türde bir aşk filmidir. Aynı zamanda komedi ve dram türünde izleyicilere hitap eden bu yapımın başrollerinde Lucy Boynton, Maria Doyle Kennedy ve Jack Reynor oynamaktadır. Filmin konusu ise, bir kızı etkilemek için grupta çalmaya başlayan oğlanın hikayesini anlatmaktadır.

Fragman


12. Sadece Aşıklar Hayatta Kalır / Only Lovers Left Alive (2013) IMDb: 7.3

en-iyi-ask-filmleri-listesi-021.jpg

Aşk filmleri arasında içerisinde vampir figürlerini bulunduran Sadece Aşıklar Hayatta Kalır filmi, Eve ve Adam’ın hikayesini anlatmaktadır. Adam, tüm zamanını müziğe ve kimseye dinletemediği şarkılarına ayıran başarılı bir müzisyen ve karamsar bir vampirdir. Eve ise uzun bir süredir Fas'ın Tanca şehrinde, bambaşka bir kültürün içerisinde nefes almaktadır. Bu iki aşığın bir araya gelmesiyle beraber çok kötü olaylar meydana gelir… Kahramanlarımız bu olayların altından kalkmaya çalışacaktır.

Fragman


11. 5 to 7 (2014) IMDb: 7.1

en-iyi-ask-filmleri-listesi-022.jpg

Aşk filmleri türünde oldukça farklı bir senaryoya sahip olan 5 to 7 filminde, New York'ta yaşayan arzu dolu bir roman yazarı ile güzel ve çekici bir kadının arasındaki aşkı anlatmaktadır. Ancak bu güzel kadın Fransız bir diplomatın eşidir. Bu çift ger gün saat 5 ile 7 arasında bulaşabilmektedir. Her geçen buluşmadan sonra ikilinin arasında dünya görüşü ve ahlak konularında büyük çatışmalar başlar.

Fragman


10. Başka Söze Gerek Yok / Enough Said (2013) MDb: 7.1

en-iyi-ask-filmleri-listesi-023.jpg

Son yılların en güzel aşk filmlerinden bir tanesi olan Başka Söze Gerek Yok, evliliği sona ermiş ve kızıyla beraber yaşayan kadının kesitlerini aktarmaktadır. Kızı yeni bir okula başlayacak Eva, masrafları nasıl karşılaşacağın konusunda kara kara düşünürken Albert isimli iyi bir adamla tanışır. Aşk filmi sevenlerin oldukça güzel vakit geçireceği bu güzel yapımı kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz.

Fragman


9. Cesaretin Var Mı Aşka / Love Me If You Dare (2003) IMDb: 7.7

en-iyi-ask-filmleri-listesi-024.jpg

Bir tarafta annesi kanser hastası ve ölmek üzere olan bir adam ve diğer tarafta ülkeye göçmen olarak gelmiş ve bu hayatın zorluklarıyla mücadele etmeye çalışan bir kadın arasında başlayan farklı bir ilişki anlatılıyor. Julien ve Sophie bu sıkıntılar ile baş edebilmek için aralarında bir oyun oynamaya karar verirler. Bu oyun bir cesaret oyunudur. Verilen görevler de basit değildir. Sınava sadece sütyen takarak girmek ya da okulun en kabadayı çocuğuna tokat atmak gibi oldukça zorlayıcı görevler yer almaktadır. Bu zorlu görevler gün geçtikçe ikili arasındaki bağı kuvvetlendirir ve aşka dönüştürür fakat ortada bir sorun vardır. Bu oyun onların kavuşmalarına engel teşkil etmeye başlamıştır. Böyle bir konuyla yola çıkan Fransa yapımı film, dramatik ve romantik sahneleriyle oldukça duygusal anlar yaşamanızı sağlayacak. 

Fragman


8. Sil Baştan / Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004) IMDb: 7.1

en-iyi-ask-filmleri-listesi-025.jpg

Fildeki kahramanlarımız Joel ve Clementine, kumsalda tanışırlar ve birbirlerine aşık olurlar. İki yıllık aşk yaşadıktan sonra ayrılırlar. Clementine bir gün gizli bir operasyon ile geçmişe dönük iki yıllık anılarını hafızasından sildirir. Joel bunu öğrenir ve inanılmaz bir üzüntü yaşar. Bu üzüntü giderek öfkeye dönüşür ve Joel de aynı operasyonu geçirmeye karar verir. Tam anıları silme işlemi başlayacağı sırada gözlerini kapatan fakat Clementine ile yaşadığı anıları canlanan Joel bu işlemi gerçekten istemediğini anlar ve bu süreci durdurmak için çabalar. Film en iyi özgün senaryo ödülünü almıştır. Başrollerinde Jim Carry ve Kate Winslet' in usta oyunculuk performanslarıyla izlerken duygularınız uç noktalara ulaşacak. 

Fragman


7. Not Defteri / The Notebook (2004) IMDb: 7.9

en-iyi-ask-filmleri-listesi-026.jpg

Film, kısa süreli olacağı düşünülen bir aşk hikayesini konu alıyor. Yaz tatili için Allie ve ailesi küçük bir sahil kasabasına gidiyor. Orada yaşayan Noah ile karnavalda karşılaşan Allie için işler değişiyor. Noah ise Allie' yi gördüğü andan itibaren sonsuz bir aşka kapılıyor. Tatil boyunca ikili muhteşem vakit geçiriyorlar ve aşklarını iyice pekiştiriyorlar fakat tatilin bitmesine yakın idrak ettikleri bir konu var ki o da Allie' nin ailesi çok zengin iken Noah fakir bir aileden geliyor ve bir değirmende işçi olarak çalışıyor. Bu olumsuz duruma ek olarak bir de İkinci Dünya Savaşı patlak veriyor. Orduya asker olarak alınan Noah ve Allie uzun bir süre birbirlerinden haber alamıyorlar. Savaş biter ve Noah askerden döner fakat Allie savaş boyunca gönüllü olarak çalıştığı hastenede tanıştığı doktor ile evlilik hazırlıkları yapmaktadır. Noah ve Allie' nin garip aşk hikayesini anlatan film, gerek müzikleri gerek kıyafetleri olsun oldukça başarılı bir filmdir. 

Fragman


6. Aşkın 500 Günü / 500 Days Of Summer (2009) IMDb: 7.7

en-iyi-ask-filmleri-listesi-027.jpg

Filmdeki ana karakterler olan Tom ve Summer, bir tebrik kartı firmasında çalışmaktadırlar. Tom içten içe Summer' a aşıktır fakat söyleyememektedir. Arkadaşlarının da olduğu bir ortamda beraberlerken Tom' un beraber çalıştığı arkadaşı bu durumu ağzından kaçırır. Bu olay sonrasında Tom ve Summer yakınlaşsa da Summer aşka inanmamaktadır. Daha sonra Summer ve Tom kavga ederek ayrılırlar. Yolları birçok kez kesişse de bu karşılaşmalar her zaman hoş olmaz. Platonik bir aşkın anlatıldığı filmde başrolleri Zoey Deschanel ve Joseph-Gordon Levitt paylaşmaktadır. Filmi izlemeyenler için Tom yaşadığı duygulara sizi de ortak edecek. 

Fragman


5. Not Seni Seviyorum / Ps: I Love You (2007) IMDb: 7.1

en-iyi-ask-filmleri-listesi-028.jpg

Holly ve Gerry birbirini çok seven evli bir çifttir. Oldukça enerjik ve sempatik bir adam olan Gerry, amansız hastalığa yakalanır. Bu hastalık sürecinde eşini çok iyi tanıdığı için bir takım planlamalar yapar. Öldüğü zaman eşi Holly bunu atlatamayacak ve hayata küsecektir. Eşini çok iyi tanıyan Gerry' nin ölümünün ardından ilk sürprizi Holly' nin 30. yaş gününde gelen bir pasta ve band kaydı ile onu şaşırtır. Sürekli mektuplar gönderen Gerry buhranlı döneminden çıkmasını ve hayata tutunmasını sağlamanın yollarını çok iyi bilmektedir. Her mektubun sonunda aynı şekilde -Not: Seni Seviyorum- diye bitirmektedir. Holly eşinin arkada bıraktığı yöntemler ile tekrar hayata tutunmayı başarır. Gerard Butler ve Hilary Swank' ın başrollerini paylaştığı filmdeki bazı sahneler karşısında göz yaşlarınızı tutmanız gerçekten çok zor olacak.

Fragman


4. Hayalet / The Ghost (1990) IMDb: 7.0

en-iyi-ask-filmleri-listesi-001.JPG

90 yapımı bu filmi sanırız bilmeyen yoktur. Özellikle 90'larda genç ya da çocuk olmuş nesil bu filmi çok iyi hatırlar. Filmdeki ana karaktarler olan Sam ve Molly birbirini çok seven aşıklardır. Her şey çok güzel giderken bir gün yolda önlerini kesen serseriler çiftimize saldırılar ve Sam' i öldürürler. Sam' in hayaleti dünyayı terk etmemiştir. Cansız bedeniyle karşılaştığında hayalet olduğunu ve onu kimsenin göremediğini anlar fakat daha sonra kendisine bunu yapanları bulmak ve sevdiği kadını onlardan korumak için uğraşır. Bu konuda yalnız değildir ve diğer hayaletlerden işin detaylarını öğrenir. Daha sonra bir falcı yardımıyla Molly ile iletişim kurmayı başarır fakat artık Sam için zaman dolmak üzeredir. Film 1990 yılında vizyona girmiştir ve 21 milyon dolar bütçesine rağmen dünyada 505 milyon dolar gişe geliri elde ederek rekora imza atmıştır. Başrollerde Demi Moore ve Patrick Swayze' nin rol aldığı filmde Whoopi Goldberg, Vincent Schiavelli ve Tony Goldwyn gibi isimler eşlik etmektedir. Filmin müziği Elves Presley tarafından da seslendirilen Unchained Melody' dir.

Fragman


3. Titanik / Titanic (11978) IMDb: 7.8

en-iyi-ask-filmleri-listesi-029.jpg

James Cameron tarafından yönetilen Titanik, bir döneme adeta damgasını vurmuş bir filmdir. Leonardo DiCaprio ile tüm dünyanın tanışmasını sağlayan film olma özelliğini de taşır. Filmin konusu dönemin en büyük gemisi Titanic ile yola çıkan bir zengin kadın ve gemiye kaçak olarak giren fakir bir adamın arasındaki hikayeyi anlatmaktadır. Sevmediği bir adam ile evlendirilmek zorunda bırakılan kadının ressam olan genç adam ile kısa süreli de olsa yaşadıkları büyük aşk izleyenlerde büyük etki yaratmıştır. Batmaz denen devasa gemi bir buz dağı ile karşılaşmış ve gövdesinden aldığı darbe ile yaralanmıştır. Darbenin etkisiyle su almaya başlayan gemi henüz ilk seferinde okyanusun derin sularına gömülmüş ve ardında yarım bir aşk hikayesi bırakmıştır. Başrollerde Leonardo Dicaprio ve Kate Winslet' in yer aldığı efsane film, 200 milyon dolar bütçesiyle döneminin en büyük bütçeli filmi ve 2 milyar 185 milyon dolar hasılat elde ederek döneminin en fazla gişe yapan filmi oldu. Aynı zamanda 1 milyar dolar barajını aşan ilk film olan Titanik, geminin batışının 100. yılı neticesinde 3 boyutlu olarak tekrar yayınladı.

Fragman


2. Forrest Gump (1994) IMDb: 8.8

en-iyi-ask-filmleri-listesi-030.jpg

Dilm, Forrest Gump adındaki zeka geriliği olan bir adamın çocukluktan itibaren başından geçen olayların anlatıldığı hikayeyi konu alır. Küçük çocuk omurga eğriliği yaşadığı için bacak destekleri takmaktadır ve bu da diğer çocuklar tarafından alay konusu olmaktadır. Bir gün serviste tanıştığı Jenny' e aşık olur fakat Jenny Forrest' i arkadaş olarak görür. Daha sonra bedensel yeteneklerini keşfeden Forrest' in başından çok ilginç ve uç nokta denebilecek olaylar geçer. Ara ara Jenny ile karşılaşsa da Jenny sorumsuz ve kötü yaşantısına devam eder. Amerikan tarihindeki önemli olayların da filme dahil edilmesi sebebiyle film, Birleşik Devletler Ulusal Film Kayıtları tarafından koruma altına alınmıştır. Ayrıca film dünyada 677 milyon dolar gişe geliri elde etmiş ve 6 Oscar ödülü kazanmıştır. Filmin diğer tarafında ise Forrest tarafından Jenny' e beslenen sonsuz bir aşk anlatılmaktadır. Bu aşk öylesine büyüktür ki Jenny her ne yaparsa yapsın Forrest onu sevebilmekte ve kabul edebilmektedir.

Fragman


1. Selvi Boylum Al Yazmalım (1977) IMDb: 8.7

en-iyi-ask-filmleri-listesi-031.jpg

Başrollerinde Kadir İnanır ve Türkan Şoray'ın oynadığı film, aşk filmi denince mutlaka izlenmesi gereken yerli yapım kült olmuş filmler arasında yer almaktadır. Kamyon şoförü İlyas ve Asya' nın aşkını anlatan filmde, dram biraz daha ağır basan taraftır. İlyas ile Asya birbirlerini çok severek evlenirler. Ardından çocukları dünyaya gelen aşıklar için hayat güzel devam etmektedir. Kamyoncu olan İlyas işe gidip uzun süreler boyunca eve gelmediği için Asya çocuğuna genelde yalnız bakmak durumunda kalır. Bir gün İlyas Asya' yı aldatır ve Asya bu olaya tanık olur. Çocuğunu alıp evden kaçan Asya kendini yollara vurur. İlyas çok pişman olsa da yaptığı hatanın telafisi için çabalamak yerine bozulan işleri yüzünden eşinin karşısına çıkmaya cesaret edemez ve onları yalnız başına bırakır. Film, konusunu Cengiz Aytmatov' un aynı isimli kitabından alır. 2010 yılında görüntüleri restore edilmiş ve kalite arttırılarak tekrar vizyona girmiştir. Film hakkında en çok akıllarda kalan replik "Sevgi Neydi? Sevgi Emekti" olmuştur.

Fragman


Önerilen İçerik: Sevgilinizle İzleyebileceğiniz 25 En İyi Aşk Filmi

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
46
9
68
3
3
3
13
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
BENZER HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.