Çocuk Filmleri 2022 - Animasyon Türünde Eğitici 39 Film

Çocuk Filmleri 2022 - Animasyon Türünde Eğitici 39 Film
03.09.201509:50

Bu içeriğimizde 7'den 70'e herkesin izleyebileceği en iyi çocuk filmlerini listeledik. İşte IMDb puanı yüksek izlenmesi gereken çocuk filmleri...

Haber güncelleme tarihi 29.04.2022 18:01

Eğitici ve Öğretici En İyi Çocuk Filmleri Listesi

Bu içerikte çocukların yaş seviyelerine uygun birbirinden güzel filmleri bir araya getirdik. İşte, liste içerisinde yer verdiğimiz sadece çocukların değil aynı zamanda yetişkinlerinde izleyebileceği, fantastik filmler, komedi filmleri ve aksiyon filmleri türündeki, IMDB puanı yüksek en iyi çocuk filmleri…

Çocuk Filmleri;

1. Sonic the Hedgehog 2 (Kirpi Sonic 2)

Çocuk Filmleri

Kirpi Sonic serisinin devam halkası olan bu çocuk filminde çizgi film kahramanı Sonic'in maceralarını izliyoruz. İnsansı bir yaratık olan Sonic gerçek kahraman olabilmek için göstermesi gereken tün hünerleri sergilerken tehlikeli ellere geçtiği düşünülen bir zümrüdün peşine düşer. 

TürAnimasyonAileMacera
IMDb6.9
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenPatrick
Casey
OyuncularJim
Carrey
James
Marsden
Idris
Elba

2. Hotel Transilvanya: Transformania (Otel Transilvanya 4: Transformanya)

Çocuk Filmleri

Otel Transilvanya serisi şimdiye kadar çıkan 4 filmiyle de çocukların ilgisini çekmeyi başaran ender animasyon serilerinden biridir. Son filmde tanıdık bir yüz olan Dracula ve ailesinin maceraları anlatılıyor. Çocuklar için özel efektlerle donatılan bu film muhteşem hikayesi ile 7'den 70'e izlenebilecek komedi dolu bir hikayeyi bizlere sunuyor.

TürAnimasyonKomediFantastik
IMDb6.0
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenDerek
Drymon
OyuncularKathryn
Hahn
Andy
Samberg
Selena
Gomez

3. The Boss Baby: Family Business (Patron Bebek 2: Aile Şirketi)

Çocuk Filmleri

En iyi çocuk filmleri arasında yer alan bu komedi dolu macerada süper bebek Tabitha ve Tina'nın maceralarını izliyoruz. Tabitha çocuk gelişimi için bir okula gitmektedir. Son derece çalışkan olan bu çocuk aile tarafından okuldan alınmak istenir. Sebep ise küçül yaşta bu denli çalışmasıdır. bu sırada küçük Tina Tabitha'nın okul müdürü Dr. Armstrong hakkında ilginç bilgiler edinir.

TürAnimasyonKomediAile
IMDb5.9
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenTom
McGrath
OyuncularAlec
Baldwin
James
Marsden
Amy
Sedaris

4. Tom & Jerry (Tom ve Jerry)

Çocuk Filmleri

90'lı yıllardan itibaren televizyonda yer edinen en iyi çizgi filmlerden biri şüphesiz ki Tom ve Jerry'dir. 2021 yapımı bu filmde yine çizgi filmlere benzer bir hikaye konu ediniliyor. Heryeri altüst eden Jerry'ye karşı Kayla Tom'u göreve çağırır. Kayla'nın amacı oteldeki düğün organnizayonunda herşeyin mükemmel olması için Jerry'yi durdurmaktır. Kayla ile birlikte çalışan sokak kedisi Tom ise başına geleceklerden habersiz bir şekilde Jerry'nin üzerine gidecektir.

TürAnimasyonKomediAile
IMDb5.3
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenTim
Story
OyuncularChloë
Grace
Moretz
Michael
Peña
Rob
Delaney

5. Dolittle

Çocuk Filmleri

John Dolittle adında hayvanlarla konuşabilen bir doktor, kraliçenin hastalığına çare bulabilmek için büyük bir maceraya atılır. İngiltere’nin en iyi doktorlarından olan John Dolittle, ilk zamanlarda depresyonda ve dış dünyayla bağlantısını kesmiş bir halde yaşamını sürdürmektedir. Kraliçenin hastalığını duyunca hayatı tamamen değişir ve büyük bir maceraya atılır. Marvel’ın İronman karakterini canlandıran Robert Downey Jr. Bu yapımda da başrol olarak yer alıyor.

TürMaceraÇocuk
IMDb6.0
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenStephen
Gaghan
OyuncularRobert
Downey Jr.
Antonio
Banderas
Michael
Sheen

6. Sonic the Hedgehog (Kirpi Sonic)

Çocuk Filmleri

Şeytani bir doktorun elinde olan yüzükleri geri almaya çalışan Kirpi Sonic, birbirinden tehlikeli maceralara atılır. Devlet görevlileri şehrin her yerinde Sonic’i aramaya başlar. Bu aksiyon dolu macera da Sonic’e yardım etmek isteyen Tom Wachowski adlı şerifin işi hiçte kolay değildir.

TürAnimasyonMaceraÇocuk
IMDb6.5
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenJeff
Fowler
OyuncularBen
Schwartz
James
Marsden
Jim
Carrey

7. Scoob

Çocuk Filmleri

En başından beri dedektif olma hayalleri olan Fred, Velma ve Daphne güçlerini Scooby ve Shaggy ile birleştirmeye karar verir. Dünyayı etkisi altına alacak hayalet köpek Cerberus'u durdurmak için yola koyulan bu ekibin işi çok zor olacak. Yeni bir maceraya atılan ekibi birbirinden zor ve tehlikeli olaylar bekliyor.

TürÇocukMacera
IMDb5.7
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenTony
Cervone
OyuncularWill
Forte
Mark
Wahlberg
Jason
Isaacs

8. Trolls World Tour (Troller Dünya Turu)

Çocuk Filmleri

Dünyayı büyük bir tehlike içerisinden kurtarmak için harekete geçen Poppy ve Branch tehlike dolu maceralara atılır. Kötü niyetli Hard Rock grubu dünyada ki tüm müzik türlerini yok etmek ister. Bu duruma el koymak isteyen Poppy ve Branch arkadaşlarını toplar ve harekete geçer.

TürAnimasyonMaceraÇocuk
IMDb6.0
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenWalt
Dohrn
OyuncularAnna
Kendrick
Justin
Timberlake
Rachel
Bloom

9. The Spongebob Movie: Sponge on the Run (SüngerBob Kare Pantolon: Firarda)

Çocuk Filmleri

Gelmiş geçmiş en iyi komedi çocuk filmleri arasında yer alan SüngerBob yeni bir macera ile karşımıza çıkıyor. Film de Gary, Poseidon tarafından kaçırılmaktadır. Bu duruma bir son vermek isteyen Süngerbob, arkadaşlarından yardım ister ve macera dolu bir olaya karışırlar.

TürMaceraÇocukFantastik
IMDb6.0
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenTim
Hill
OyuncularTim
Hill
Clancy
Brown
Bill
Fager
-bakke

10. The Croods: A New Age (Croodlar 2: Yeni Bir Çağ)

Çocuk Filmleri

Tarih öncesi yıllara ait olan Betterman ailesi, Crood ailesinden her konuda daha iyi olduğu iddia etmektedir. İki aile birbirleriyle büyük bir mücadeleye girişirler. Macera ve komedi dolu yapımın seslendirme kadrosunda Nicolas Cage, Emma Stone gibi isimler yer alıyor.

TürÇocukMacera
IMDb7.0
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenJoel
Crawford
OyuncularNicolas
Cage
Emma
Stone
Ryan
Reynolds

11. Chicken Run (Tavuklar Firarda)

Çocuk Filmleri

2000 yılında vizyona giren ve çiftlikte yaşayan bir grup tavuğun hikayesini anlatan Chicken Run, çocukların izleyebileceği türden efsanevi bir animasyon filmi.. Çiftlikte adeta diktatörlük estiren bayan Tweety’nin baskılarından bıkan tavuklar, artık bazı adımlar atıp bu baskıdan kurtulmanın yollarını düşünmektedir. Tavuklardan bir tanesinin amacı ise oldukça farklıdır. O, çiftlikten kurtulup bir daha geri dönmemek istemektedir. Üzerlerinde bu kadar baskı varken, bu kaçış hiçte basit olmayacaktır.

TürAnimasyonKomediMacera
IMDb7.0
Gösterim
Tarihi
2000
YönetmenPeter
Lord
OyuncularMel
Gibson
Julia
Sawalha
Miranda
Richardson

12. The Lego Bat-Man Movie (Lego Batman Filmi)

Çocuk Filmleri

Oldukça sakin bir hayat süren Batman, büyük evinde tembel tembel dolaşırken yeni yardımcıları Robin ve Batgirl ile tanışır ve sakin zevksiz hayat bir anda tersine döner. Ekip henüz bir arada çalışmaya alışamamışken, Joker isimli bir tehdit Gotham’ı tehdit etmektedir. Ekibin bir anca önce toparlanıp tehdidi ortandan kaldırmalıdır.

TürAnimasyon
IMDb7.3
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenChris
McKay
OyuncularWill
Arnett
Zach
Galifianakis
Michael
Cera

13. The Jungle Book (Orman Çocuğu)

Çocuk Filmleri

Kurt bir aile tarafından büyütülen erkek çocuk Mowgli’nin (Neel Sethi) destansı macerasının anlatıldığı filmde, yuvasını terk etme zorunda kalan çocuğun başından geçen hikayeler anlatılmaktadır. Çocukların izlemesi gereken filmlerden bir tanesi olan The Jungle Book, aynı zamanda yetişkinlerinde oldukça fazlaca hoşuna gidecek bir yapım.

TürMaceraAileFantastik
IMDb7.4
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenJon
Favreau
OyuncularNeel
Sethi
Ben
Kingsley
Bill
Murray

14. Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Çocuk Filmleri

2005 yılının en çok gişe yapan çocuk filmlerinden bir tanesi olma özelliği yaşayan, yönetmen koltuğunda Steve Box’un yer aldığı yer aldığı Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit filmi, Wallace ile sadık köpeği Gromit'in yaşadığı kasabada her yıl düzenlenen geleneksel Büyük Sebze Yarışmasına katılmasını ve bu süreçte yaşanan eğlence dolu olayları aktarmaktadır.

TürAnimasyonKomediMacera
IMDb7.4
Gösterim
Tarihi
2005
YönetmenNick
Park
OyuncularHelena
Bonham
Carter
Peter
Sallis
Ralph
Fiennes

15. Hugo

Çocuk Filmleri

Çocuk romanından uyarlanan Hugo, Paris tren istasyonunun duvarları arasında yaşayan ve saatler sorumlu bir çocuğun, saatleri tamir etmesi sonrasında yaşanan gizem dolu macerayı konu etmektedir.

TürMaceraDramAile
IMDb7.5
Gösterim
Tarihi
2011
YönetmenMartin
Scorsese
OyuncularAsa
Butterfield
Chloë
Grace
Moretz
Ben
Kingsley

16. The Secret of Roan Inish (Roan Inish'in Sırrı)

Çocuk Filmleri

Eski yapımlı bir dizi olmasına rağmen oldukça etkileyici bir çocuk filmi olan The Secret of Roan Inish, John Sayles tarafından yazılan ve yönetilen bir yapım. 10 yaşındaki Fiona büyükannesi ve büyükbabasıyla yaşamak üzere Donegal, İrlanda'da küçük bir balıkçı kasabasına gönderilir. Bu olayın sonrasında büyük bir efsane de ortaya çıkacaktır.

TürAileDramFantastik
IMDb7.5
Gösterim
Tarihi
1995
YönetmenJohn
Sayles
OyuncularJeni
Courtney
Eileen
Colgan
Mick
Lally

17. Moana

Çocuk Filmleri

Animasyon türünde hikayesiyle oldukça fazla dikkat çeken bir yapım olan Moana’da, Maui adındaki yarı tanrı, Ana Ada Te Fiti'nin kalbini çalarak bir lanete sebep olur ve lanetten dolayı halk ne balık tutabilir ne de toprağını işleyebilir. Lanetin son bulması için tek çözüm, yarı Tanrı Mui’yi bulup, Te Fiti'nin kalbini yerine koymasını sağlamaktır. Bakalım kahramanlarımız bu işin üstesinden gelebilecek midir?

TürAnimasyonAile
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenJohn
Musker
OyuncularAuli'i
Cravalho
Dwayne
Johnson
Alan
Tudyk

18. Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter ve Felsefe Taşı)

Çocuk Filmleri

Harry Potter serisinin ilk filmi… Henüz karakterlerimiz büyümemiş ve özellikle küçük çocukların izlemesi için hiçbir sıkıntı yok. Son yılların en iyi filmleri arasında yer alan Harry Potter, aynı zamanda yetişkinlerinde oldukça beğeneceği bir yapım. Harry, Ron ve Harmonie’nin maceraları ile oradan oraya sürükleneceksiniz.

TürMaceraAileFantastik
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2011
YönetmenChris
Columbus
OyuncularDaniel
Radcliffe
Rupert
Grint
Emma
Watson

19. First Position (İlk Pozisyon)

Çocuk Filmleri

Son yılların en başarılı çocuk filmlerinden bir tanesi olan First Position, Beş farklı kıtadan dünyanın en prestijli gençlik bale yarışmalarından birine katılan ve yaşları 9-19 arasında değişen 6 yetenekli gencin yarışma için hazırlanış, yaralanmalarını ve verdiği fedakarlıklarını anlatmaktadır.

TürBelgeselDramKomedi
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2012
YönetmenBess
Kargman
OyuncularGaya
Bommer
Yemini
Michaela
Deprince
Jules
Jarvis
Fogarty

20. Ponyo (Küçük Deniz Kızı Ponyo)

Çocuk Filmleri

Bir süs balığının insan olmak hayali bulunmaktadır. Deniz kenarında denize bakan bir kayanın üzerinde yaşayan 5 yaşında Sosuke, kayalık sahilinde oynarken saçları reçel kavanozuna sıkıştırmış Ponyo ile tanışır. Balığı kurtaran ve plastik bir şişeye koyan Sosuke, zaman geçtikçe Panyo ile birbirlerine hayran kalırlar.

TürAnimasyonMaceraAile
IMDb7.7
Gösterim
Tarihi
2009
YönetmenHayao
Miyazaki
OyuncularTomoko
Yamaguchi
Hiroki
Doi
Kazushige
Nagashima

21. The Breadwinner (Pervane)

Çocuk Filmleri

2017 yılında vizyona giren, çocukların yanı sıra yetişkinlerin de zevkle izleyeceği The Breadwinner, 2001 yılında Taliban’ın baskın olduğu Afganistan’da geçiyor. Babasının tutuklanmasının ardından ailesini geçindirme yoluna giren Pervana, bir işte çalışıp para kazanmak için erkek gibi davranmaya ve giyinmeye başlar. Tek amacı bu da değil… Babasını kurtarmak içinde büyük bir çaba sarf edecektir.

TürAnimasyonAile
IMDb7.7
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenNora
Twomey
OyuncularSaara
Chaudry
Soma
Bhatia
Ali
Kazmi

22. Incredibles 2 (İnanılmaz Aile 2)

Çocuk Filmleri

İnanılmaz Aile serisinin 2. filmi yine macera ve heyecan dolu senaryosuyla animasyon seven okurlarımız için son derece etkileyici bir film. Senin ikinci filminin konusuna kısaca değinecek olursak, süper kahramanların yasal olmaması sıkıntı yaratmış, anne Helen ise bu durumun ortadan kaldırılması için mücadele vermektedir. Tehlikeli bir düşman ile karşılaşan Helen ailesinden yardım ister ve tekrardan büyük maceranın adımları atılmış olur.

TürAnimasyonAileMacera
IMDb7.7
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenBrad
Bird
OyuncularCraig T.
Nelson
Holly
Hunter
Sarah
Vowell

23. Fantastic Mr. Fox (Yaman Tilki)

Çocuk Filmleri

Hikayemizin kahramanı Mr. Fox isimli bir tilki, ailesini doyurmak için her akşam üz zengin çiftçiden tavuk ördek ve benzeri hayvanlar çalmaktadır. Çiftçiler artık bu tilkiden bıkmış ve onun hayatını sona erdirmek için her türlü planı yapmaktadır. Bir gün yakalanan tilki, kaçmak için müthiş bir plan yapmak zorundadır.

TürAnimasyonKomediMacera
IMDb7.8
Gösterim
Tarihi
2009
YönetmenWes
Anderson
OyuncularGeorge
Clooney
Meryl
Streep
Jason
Schwar
-tzman

24. How to Train Your Dragon 2 (Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2)

Çocuk Filmleri

İlk filmi ile büyük bir gişe başarısı gösteren, yönetmen ve senaryo koltuğunda Dean Deblois’in oturduğu How to Train Your Dragon 2 filminde, Astrid, Snoutlout ve grubun geri kalanı ejderha yarışlarında birbirleriyle yarışırken, ayrılmaz ikili yolculuklara çıkıyor.

TürAnimasyonMaceraAile
IMDb7.8
Gösterim
Tarihi
2014
YönetmenDean
DeBlois
OyuncularJay
Baruchel
Cate
Blanchett
Gerard
Butler

25. My Life as a Zucchini (Kabakçığın Hayatı)

Çocuk Filmleri

Babasını ve annesini kaybeden 9 yaşındaki Icare, bir polis memuru olan Raymond’un çabasıyla yetimhaneye yerleştirilir. Aynı zamanda okul hayatına da atılan Courgette, yeni hayatına alışmaya çalışırken, kısa sürede dostluk ve arkadaşlığı da keşfedecektir.

TürAnimasyonDramAile
IMDb7.8
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenClaude
Barras
OyuncularGaspard
Schlatter
Sixtine
Murat
Paulin
Jaccoud

26. Paddington 2 (Ayı Paddington 2)

Çocuk Filmleri

İlk filmde emekli ayılarla bir arada yaşamayarak kendisine İngiltere’nin başkenti Londra’da bir ailenin yanında bulan tatlı ayıcık, mahallenin ve Brown ailesinin artık sevilen bir üyesi durumundadır. Teyzesi Lucy’nin 100. doğum gününde hediye almak için iş bulup çalışmaktadır. Biriktirdiği para ile hediyeyi almış ancak kısa süre içerisinde değer verdiği hediye çalınmıştır.

TürAnimasyonKomedi
IMDb7.8
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenPaul
King
OyuncularHugh
Bonneville
Sally
Hawkins
Hugh
Grant

27. Paddington (Ayı Paddington)

Çocuk Filmleri

Perulu genç bir ayı olan Pad, teyzesi Lucy tarafından büyütülür ve emekli ayılar tarafından kurulan evde yaşamaya başlar. Buradan sıkılan Pad, kendisine yeni bir ev kurmaya karar verir. İngiliz olan her şeye ilgi duyan Pad, bir gün istasyonda kaybolur ve daha önce görmediği yerlere doğru hareket eder.

TürAnimasyonKomediAile
IMDb7.8
Gösterim
Tarihi
2014
YönetmenPaul
King
OyuncularHugh
Bonneville
Sally
Hawkins

28. The LEGO Movie (LEGO Filmi)

Çocuk Filmleri

LEGO figürü olan Emment, oldukça sıradan uyumlu kuralları harfiyen yerine getiren bir kişi olmasına rağmen bir anda dünyayı kurtaran kişi olma durumuna gelmiştir. Artık dünyayı kurtarmak için kendisine ekip kurmak ve ekibi idare etmek zorundadır.

TürAnimasyonMacera
IMDb7.8
Gösterim
Tarihi
2014
YönetmenPhil
Lord
OyuncularSercan
Gidişoğlu
Uğur
Taşdemir
Burcu
Başaran

29. Monsters, Inc. (Sevimli Canavarlar)

Çocuk Filmleri

Tüm zamanların en popüler animasyon filmlerinden bir tanesi olan Sevimsiz Canavarlar, büyük maceraların ve aksiyonun yer aldığı harika bir yapım…

TürAnimasyonKomediAile
IMDb8.0
Gösterim
Tarihi
2001
YönetmenPete
Docter
OyuncularJohn
Goodman
Billy
Crystal
Steve
Buscemi

30. Ratatouille

Çocuk Filmleri

Listemizde yer alan oldukça değerli bir çocuk filmi… Remy ailesiyle birlikte yaşayan bir faredir fakat diğer farelerin aksine Remy yemek programlarına karşı çok ilgilidir ve aşçı olma istemektedir. Fakat fare olması bunun karşısındaki en büyük engeldir. Hedefine ulaşmak için her şeyi yapabilecek bir karaktere sahip olan Remy, acaba amacına ulaşabilecek midir?

TürAnimasyonKomediAile
IMDb8.0
Gösterim
Tarihi
2007
YönetmenBrad
Bird
OyuncularPatton
Oswalt
Brad
Garrett
Lou
Romano

31. The Incredibles (İnanılmaz Aile)

Çocuk Filmleri

İnanılmaz Aile serisinin 2004 yılında vizyona giren ilk filmi… Bir dönemin en popüler süper kahramanlarından bir tanesi olan Bob Parr, Incredible adıyla tanınmaktadır. İnsanları tehlikelerden kurtaran Bob, işlerden elini ayağını çeker sessiz sakin bir yaşama odaklanır. Aradan 15 yıl geçerken ve özel bir görev alır. Ancak işler hiçte istediği gibi gitmez.

TürAnimasyonMaceraAile
IMDb8.0
Gösterim
Tarihi
2004
YönetmenBrad
Bird
OyuncularCraig T.
Nelson
Holly
Hunter
Sarah
Vowell

32. How to Train Your Dragon (Ejderhanı Nasıl Eğitirsin)

Çocuk Filmleri

Çocukların izlemesi gereken filmlerden bir tanesi de yayınlandığı döneme damgasını vuran How to Train Your Dragon… Film, Viking köyü olan Bart' da geçen hikayede, efsanelerdeki gibi kaba yapılı Vikinglerin başı köylerine saldıran ejderhalar ile derttedir. Ejderhalar koyunlarına ve halka zarar verdiği için köylüler ile bu dev canlılar arasında adeta savaş yaşanmaktadır. Bu köyde erkekliğini kanıtlamak için Ejderhanın öldürülmesi gerekmektedir.

TürAnimasyonMaceraAile
IMDb8.1
Gösterim
Tarihi
2010
YönetmenChris
Sanders
OyuncularJay
Baruchel
Gerard
Butler
America
Ferrera

33. Finding Nemo (Kayıp Balık Nemo)

Çocuk Filmleri

2003 yılında izleyicilerle buluşan Kayıp Balık Nemo, annesini kaybettikten sonra babası ile yaşayan Nemo’nun macera dolu hikayesini anlatmaktadır. Bir süre sonra babasının ilgisinden sıkılan Nemo, okyanusa açılmaya karar verir. Ancak okyanusta bir gün yakalanır ve babası oğlunu bulmak için her şeyi yapacaktır.

TürAnimasyonMaceraFantastik
IMDb8.1
Gösterim
Tarihi
2003
YönetmenAndrew
Stanton
OyuncularAlbert
Brooks
Ellen
DeGe
-neres
Alexander
Gould

34. Song Of The Sea (Denizin Şarkısı)

Çocuk Filmleri

Küçük bir adanın tepesinde yaşayan Ben ve Saoirse kardeşler, bir süre sonra babaanneleriyle daha güvenli bir yere taşınırlar. Bir gün, kız kardeşinin büyülü sesiyle tüm varlıkları serbest bırakabilecek deniz perisi olduğunu fak eder. Kahramanlarımız büyük korkularıyla yüzleşip, tüm sihirli varlıklar güçlerini tekrar kazanabilsin diye kötü cadıya karşı savaşmak için yola çıkmak zorundadırlar.

TürAnimasyonAileFantastik
IMDb8.1
Gösterim
Tarihi
2014
YönetmenTomm
Moore
OyuncularBrendan
Gleeson
Fionnula
Flanagan
Pat
Shortt

35. Inside Out (Ters Yüz)

Çocuk Filmleri

Tüm zamanların en iyi çocuk filmlerinde bir tanesi olan Inside Out, San Francisco’da yeni bir işe başlayınca yaşadığı bölgeden ayrılmak zorunda kalan Riley, birçok kişi gibi duyguları ile hareket eden bir kızdır. Bütün duyguları yaşayan Riley, yeni yaşam yeri San Francisco’ya alışmak için çabalar.

TürAnimasyonKomediAile
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
2015
YönetmenPete
Docter
OyuncularAmy
Poehler
Bill
Hader
Lewis
Black

36. Up (Yukarı Bak)

Çocuk Filmleri

Çocukların mutlaka izlemesi gereken filmler listesinde yer alan ve aynı zamanda IMDb sitesinde 8.2 puan alma başarısı gösteren Yukarı Bak filmi, eşinin ölümünün ardından sürekli olarak planladığı bir macerayı gerçekleştirmek isteyen Carl ve 8 yaşındaki bir çocuğun başından geçen macera dolu olayları anlatmaktadır.

TürAnimasyonAileFantastik
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
2009
YönetmenPete
Docter
OyuncularEdward
Asner
Jordan
Nagai
Bob
Peterson

37. Toy Story 3 (Oyuncak Hikayesi 3)

Çocuk Filmleri

3D teknolojisiyle yenilenen Toy Story-Oyuncak Hikayesi, üçüncü serisinde Woody, Buzz ve oyuncak kutusundaki diğer tüm oyuncaklar, sahipleri Andy'nin koleje gitmesinden dolayı kreşe bırakılır. Artık en yakın arkadaşlarından bir süre uzak kalacak yepyeni oyuncaklar yeni maceralar yaşamaları sürpriz olmayacaktır.

TürAnimasyonKomediFantastik
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2010
YönetmenLee
Unkrich
OyuncularTom
Hanks
Tim
Allen
Michael
Keaton

38. Coco

Çocuk Filmleri

2017 yılının en iyi filmleri listesinde yer alan ve aynı zamanda en başarılı çocuk filmlerinden bir tanesi olan Coco, henüz 12 yaşında olan Miguel’i başından geçen macera dolu olayları anlatmaktadır. Migeul’in en büyük hayali Meksalı gitarist Ernesto da le Cruz’dur. Ancak ünlü gitarist hayatını kaybetmiştir. Miguel’in artık Ernesto ile anlaşması için doğaüstü bir olay gerçekleşmesi gerekmektedir.

TürAnimasyonAileFantastik
IMDb8.4
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenAdrian
Molina
OyuncularAnthony
Gonzalez
Benjamin
Bratt
Gael
García
Bernal

39. Spirited Away (Ruhların Kaçışı)

Çocuk Filmleri

Ödüllü animasyon filmleri arasında yer alan Ruhların Kaçışı filminin konusu; Chihiro isimli küçük kız ailesi ile beraber başka bir yere taşınır. Sonrasında maceramız başlar. Ruhlar aleminde geçen en iyi animasyon filmleri arasında yer alan Ruhların Kaçışı, Oscar kazanan ilk anime filmidir.

TürAnimasyonMacera
IMDb8.6
Gösterim
Tarihi
2002
YönetmenHayao
Miyazaki
OyuncularRumi
Hiiragi
Miyu
Irino
Mari
Natsuki
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
450
812
1027
370
686
434
542
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 31
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.