Çocuk Filmleri – Gelmiş Geçmiş En İyi 29 Çocuk Filmi

Çocuk Filmleri – Gelmiş Geçmiş En İyi 29 Çocuk Filmi
03.09.201509:50

Çocuklar için oldukça eğlenceli birbirinden güzel filmleri listeledik. İşte, IMDb sitesinde en yüksek puanları almış, çocukların yanı sıra yetişkinlerinde izleyebileceği animasyon türündeki en iyi çocuk filmleri…

Haber güncelleme tarihi 24.08.2019 13:08

IMDB’de En Yüksek Puanı Almış Çocuk Filmleri

Bu içerikte çocukların yaş seviyelerine uygun birbirinden güzel filmleri bir araya getirdik. İşte, liste içerisinde yer verdiğimiz sadece çocukların değil aynı zamanda yetişkinlerinde izleyebileceği IMDB puanı yüksek en iyi çocuk filmleri…

Çocuk Filmleri;

29. Chicken Run (2000) IMDb: 7.0

en iyi çocuk filmleri

2000 yılında vizyona giren ve çiftlikte yaşayan bir grup tavuğun hikayesini anlatan Chicken Run, çocukların izleyebileceği türden efsanevi bir animasyon filmi.. Çiftlikte adeta diktatörlük estiren bayan Tweety’nin baskılarından bıkan tavuklar, artık bazı adımlar atıp bu baskıdan kurtulmanın yollarını düşünmektedir. Tavuklardan bir tanesinin amacı ise oldukça farklıdır. O, çiftlikten kurtulup bir daha geri dönmemek istemektedir. Üzerlerinde bu kadar baskı varken, bu kaçış hiçte basit olmayacaktır.

Fragman

28. The Lego Batman Movie (2017) IMDb: 7.3

en iyi çocuk filmleri

Oldukça sakin bir hayat süren Batman, büyük evinde tembel tembel dolaşırken yeni yardımcıları Robin ve Batgirl ile tanışır ve sakin zevksiz hayat bir anda tersine döner. Ekip henüz bir arada çalışmaya alışamamışken, Joker isimli bir tehdit Gotham’ı tehdit etmektedir. Ekibin bir anca önce toparlanıp tehdidi ortandan kaldırmalıdır.

Fragman

27. The Jungle Book (2016) IMDb: 7.4

çocuk filmleri

Kurt bir aile tarafından büyütülen erkek çocuk Mowgli’nin (Neel Sethi) destansı macerasının anlatıldığı filmde, yuvasını terk etme zorunda kalan çocuğun başından geçen hikayeler anlatılmaktadır. Çocukların izlemesi gereken filmlerden bir tanesi olan The Jungle Book, aynı zamanda yetişkinlerinde oldukça fazlaca hoşuna gidecek bir yapım.

Fragman

26. Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit (2005) IMDb: 7.4

en iyi çocuk filmleri

2005 yılının en çok gişe yapan çocuk filmlerinden bir tanesi olma özelliği yaşayan, yönetmen koltuğunda Steve Box’un yer aldığı yer aldığı Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit filmi, Wallace ile sadık köpeği Gromit'in yaşadığı kasabada her yıl düzenlenen geleneksel Büyük Sebze Yarışmasına katılmasını ve bu süreçte yaşanan eğlence dolu olayları aktarmaktadır.

Fragman

25. Hugo (2011) IMDb: 7.5

en iyi çocuk filmleri

Çocuk romanından uyarlanan Hugo, Paris tren istasyonunun duvarları arasında yaşayan ve saatler sorumlu bir çocuğun, saatleri tamir etmesi sonrasında yaşanan gizem dolu macerayı konu etmektedir.

Fragman

24. The Secret of Roan Inish (1995) IMDb: 7.5

en iyi çocuk filmleri

Eski yapımlı bir dizi olmasına rağmen oldukça etkileyici bir çocuk filmi olan The Secret of Roan Inish, John Sayles tarafından yazılan ve yönetilen bir yapım. 10 yaşındaki Fiona büyükannesi ve büyükbabasıyla yaşamak üzere Donegal, İrlanda'da küçük bir balıkçı kasabasına gönderilir. Bu olayın sonrasında büyük bir efsane de ortaya çıkacaktır.

Fragman

23. Moana (2016) IMDb: 7.6

en iyi çocuk filmleri

Animasyon türünde hikayesiyle oldukça fazla dikkat çeken bir yapım olan Moana’da, Maui adındaki yarı tanrı, Ana Ada Te Fiti'nin kalbini çalarak bir lanete sebep olur ve lanetten dolayı halk ne balık tutabilir ne de toprağını işleyebilir. Lanetin son bulması için tek çözüm, yarı Tanrı Mui’yi bulup, Te Fiti'nin kalbini yerine koymasını sağlamaktır. Bakalım kahramanlarımız bu işin üstesinden gelebilecek midir?

Fragman

22. Harry Potter and the Sorcerer's Stone (2011) IMDb: 7.6

en iyi çocuk filmleri

Harry Potter serisinin ilk filmi… Henüz karakterlerimiz büyümemiş ve özellikle küçük çocukların izlemesi için hiçbir sıkıntı yok. Son yılların en iyi filmleri arasında yer alan Harry Potter, aynı zamanda yetişkinlerinde oldukça beğeneceği bir yapım. Harry, Ron ve Harmonie’nin maceraları ile oradan oraya sürükleneceksiniz.

Fragman

21. First Position (2012) IMDb: 7.6

en iyi çocuk filmleri

Son yılların en başarılı çocuk filmlerinden bir tanesi olan First Position, Beş farklı kıtadan dünyanın en prestijli gençlik bale yarışmalarından birine katılan ve yaşları 9-19 arasında değişen 6 yetenekli gencin yarışma için hazırlanış, yaralanmalarını ve verdiği fedakarlıklarını anlatmaktadır.

Fragman

20. Ponya (2009) IMDb: 7.7

en iyi çocuk filmleri

Bir süs balığının insan olmak hayali bulunmaktadır. Deniz kenarında denize bakan bir kayanın üzerinde yaşayan 5 yaşında Sosuke, kayalık sahilinde oynarken saçları reçel kavanozuna sıkıştırmış Panyo ile tanışır. Balığı kurtaran ve plastik bir şişeye koyan Sosuke, zaman geçtikçe Panyo ile birbirlerine hayran kalırlar.

Fragman

19. The Breadwinner (2017) IMDb: 7.7

en iyi çocuk filmleri

2017 yılında vizyona giren, çocukların yanı sıra yetişkinlerin de zevkle izleyeceği The Breadwinner, 2001 yılında Taliban’ın baskın olduğu Afganistan’da geçiyor. Babasının tutuklanmasının ardından ailesini geçindirme yoluna giren Pervana, bir işte çalışıp para kazanmak için erkek gibi davranmaya ve giyinmeye başlar. Tek amacı bu da değil… Babasını kurtarmak içinde büyük bir çaba sarf edecektir.

Fragman

18. Incredibles 2 (2018) IMDb: 7.7

en iyi çocuk filmleri

İnanılmaz Aile serisinin 2. filmi yine macera ve heyecan dolu senaryosuyla animasyon seven okurlarımız için son derece etkileyici bir film. Senin ikinci filminin konusuna kısaca değinecek olursak, süper kahramanların yasal olmaması sıkıntı yaratmış, anne Helen ise bu durumun ortadan kaldırılması için mücadele vermektedir. Tehlikeli bir düşman ile karşılaşan Helen ailesinden yardım ister ve tekrardan büyük maceranın adımları atılmış olur.

Fragman

17. Fantastic Mr. Fox (2009) IMDb: 7.8

en iyi çocuk filmleri

Hikayemizin kahramanı Mr. Fox isimli bir tilki, ailesini doyurmak için her akşam üz zengin çiftçiden tavuk ördek ve benzeri hayvanlar çalmaktadır. Çiftçiler artık bu tilkiden bıkmış ve onun hayatını sona erdirmek için her türlü planı yapmaktadır. Bir gün yakalanan tilki, kaçmak için müthiş bir plan yapmak zorundadır.

Fragman

16. How to Train Your Dragon 2 (2014) IMDb: 7.8

en iyi çocuk filmleri

İlk filmi ile büyük bir gişe başarısı gösteren, yönetmen ve senaryo koltuğunda Dean Deblois’in oturduğu How to Train Your Dragon 2 filminde, Astrid, Snoutlout ve grubun geri kalanı ejderha yarışlarında birbirleriyle yarışırken, ayrılmaz ikili yolculuklara çıkıyor.

Fragman

15. My Life as a Zucchini (Ma vie de courgette) (2017) IMDb: 7.8

en iyi çocuk filmleri

Babasını ve annesini kaybeden 9 yaşındaki Icare, bir polis memuru olan Raymond’un çabasıyla yetimhaneye yerleştirilir. Aynı zamanda okul hayatına da atılan Courgette, yeni hayatına alışmaya çalışırken, kısa sürede dostluk ve arkadaşlığı da keşfedecektir.

Fragman

14. Paddington 2 (2018) IMDb: 7.8

en iyi çocuk filmleri

İlk filmde emekli ayılarla bir arada yaşamayarak kendisine İngiltere’nin başkenti Londra’da bir ailenin yanında bulan tatlı ayıcık, mahallenin ve Brown ailesinin artık sevilen bir üyesi durumundadır. Teyzesi Lucy’nin 100. doğum gününde hediye almak için iş bulup çalışmaktadır. Biriktirdiği para ile hediyeyi almış ancak kısa süre içerisinde değer verdiği hediye çalınmıştır.

Fragman

13. Paddington (2014) IMDb: 7.8

en iyi çocuk filmleri

Perulu genç bir ayı olan Pad, teyzesi Lucy tarafından büyütülür ve emekli ayılar tarafından kurulan evde yaşamaya başlar. Buradan sıkılan Pad, kendisine yeni bir ev kurmaya karar verir. İngiliz olan her şeye ilgi duyan Pad, bir gün istasyonda kaybolur ve daha önce görmediği yerlere doğru hareket eder.

Fragman

12. The LEGO Movie (2014) IMDb: 7.8

en iyi çocuk filmleri

LEGO figürü olan Emment, oldukça sıradan uyumlu kuralları harfiyen yerine getiren bir kişi olmasına rağmen bir anda dünyayı kurtaran kişi olma durumuna gelmiştir. Artık dünyayı kurtarmak için kendisine ekip kurmak ve ekibi idare etmek zorundadır.

Fragman

11. Monsters, Inc. (2001) IMDb: 8.0

en iyi çocuk filmleri

Tüm zamanların en popüler animasyon filmlerinden bir tanesi olan Sevimsiz Canavarlar, büyük maceraların ve aksiyonun yer aldığı harika bir yapım…

Fragman

10. Ratatouille (2007) IMDb: 8.0

en iyi çocuk filmleri

Listemizde yer alan oldukça değerli bir çocuk filmi… Remy ailesiyle birlikte yaşayan bir faredir fakat diğer farelerin aksine Remy yemek programlarına karşı çok ilgilidir ve aşçı olma istemektedir. Fakat fare olması bunun karşısındaki en büyük engeldir. Hedefine ulaşmak için her şeyi yapabilecek bir karaktere sahip olan Remy, acaba amacına ulaşabilecek midir?

Fragman

9. The Incredibles (2004) IMDb: 8.0

en iyi çocuk filmleri

İnanılmaz Aile serisinin 2004 yılında vizyona giren ilk filmi… Bir dönemin en popüler süper kahramanlarından bir tanesi olan Bob Parr, Incredible adıyla tanınmaktadır. İnsanları tehlikelerden kurtaran Bob, işlerden elini ayağını çeker sessiz sakin bir yaşama odaklanır. Aradan 15 yıl geçerken ve özel bir görev alır. Ancak işler hiçte istediği gibi gitmez.

Fragman

8. How to Train Your Dragon (2010) IMDb: 8.1

en iyi çocuk filmleri

Çocukların izlemesi gereken filmlerden bir tanesi de yayınlandığı döneme damgasını vuran How to Train Your Dragon… Film, Viking köyü olan Bart' da geçen hikayede, efsanelerdeki gibi kaba yapılı Vikinglerin başı köylerine saldıran ejderhalar ile derttedir. Ejderhalar koyunlarına ve halka zarar verdiği için köylüler ile bu dev canlılar arasında adeta savaş yaşanmaktadır. Bu köyde erkekliğini kanıtlamak için Ejderhanın öldürülmesi gerekmektedir.

Fragman

7. Finding Nemo (2003) IMDb: 8.1

en iyi çocuk filmleri

2003 yılında izleyicilerle buluşan Kayıp Balık Nemo, annesini kaybettikten sonra babası ile yaşayan Nemo’nun macera dolu hikayesini anlatmaktadır. Bir süre sonra babasının ilgisinden sıkılan Nemo, okyanusa açılmaya karar verir. Ancak okyanusta bir gün yakalanır ve babası oğlunu bulmak için her şeyi yapacaktır.

Fragman

6. Song Of The Sea (2014) IMDb: 8.1

en iyi çocuk filmleri

Küçük bir adanın tepesinde yaşayan Ben ve Saoirse kardeşler, bir süre sonra babaanneleriyle daha güvenli bir yere taşınırlar. Bir gün, kız kardeşinin büyülü sesiyle tüm varlıkları serbest bırakabilecek deniz perisi olduğunu fak eder. Kahramanlarımız büyük korkularıyla yüzleşip, tüm sihirli varlıklar güçlerini tekrar kazanabilsin diye kötü cadıya karşı savaşmak için yola çıkmak zorundadırlar.

Fragman

5. Inside Out (2015) IMDb: 8.2

en iyi çocuk filmleri

Tüm zamanların en iyi çocuk filmlerinde bir tanesi olan Inside Out, San Francisco’da yeni bir işe başlayınca yaşadığı bölgeden ayrılmak zorunda kalan Riley, birçok kişi gibi duyguları ile hareket eden bir kızdır. Bütün duyguları yaşayan Riley, yeni yaşam yeri San Francisco’ya alışmak için çabalar.

Fragman

4. Up (2009) IMDb: 8.2

en iyi çocuk filmleri

Çocukların mutlaka izlemesi gereken filmler listesinde yer alan ve aynı zamanda IMDB sitesinde 8.2 puan alma başarısı gösteren Yukarı Bak filmi, eşinin ölümünün ardından sürekli olarak planladığı bir macerayı gerçekleştirmek isteyen Carl ve 8 yaşındaki bir çocuğun başından geçen macera dolu olayları anlatmaktadır.

Fragman

3. Toy Story 3 (2010) IMDb: 8.3

en iyi çocuk filmleri

3D teknolojisiyle yenilenen Toy Story-Oyuncak Hikayesi, üçüncü serisinde Woody, Buzz ve oyuncak kutusundaki diğer tüm oyuncaklar, sahipleri Andy'nin koleje gitmesinden dolayı kreşe bırakılır. Artık en yakın arkadaşlarından bir süre uzak kalacak yepyeni oyuncaklar yeni maceralar yaşamaları sürpriz olmayacaktır.

Fragman

2. Coco (2017) IMDb: 8.4

en iyi çocuk filmleri

2017 yılının en iyi filmleri listesinde yer alan ve aynı zamanda en başarılı çocuk filmlerinden bir tanesi olan Coco, henüz 12 yaşında olan Miguel’i başından geçen macera dolu olayları anlatmaktadır. Migeul’in en büyük hayali Meksalı gitarist Ernesto da le Cruz’dur. Ancak ünlü gitarist hayatını kaybetmiştir. Miguel’in artık Ernesto ile anlaşması için doğaüstü bir olay gerçekleşmesi gerekmektedir.

Fragman

1. Spirited Away (2002) IMDb: 8.6

en iyi çocuk filmleri

Ödüllü animasyon filmleri arasında yer alan Ruhların Kaçışı filminin konusu; Chihiro isimli küçük kız ailesi ile beraber başka bir yere taşınır. Sonrasında maceramız başlar. Ruhlar aleminde geçen en iyi animasyon filmleri arasında yer alan Ruhların Kaçışı, Oscar kazanan ilk anime filmidir.

Fragman

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
3
3
2
2
4
2
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.