Romantik Komedi Filmleri 2024 - Sevgiliyle İzlenecek 26 Film

Bu içeriğimizde izlenmesi gereken güldürürken ağlatan romantik komedi filmlerini bulacaksınız. İşte en güzel 26 romantik komedi filmi tavsiyesi...
Romantik Komedi Filmleri 2024 - Sevgiliyle İzlenecek 26 Film

Yerli ve Yabancı En İyi 26 Romantik Komedi Filmi Önerisi

Romantizm, aşk ve komedi dolu unutulmaz filmleri bir araya getirdik. Listemizde şimdiye kadar en çok izlenen ve en güzel romantik komedi filmleri yer alıyor. Ayrıca bu filmleri ailenizle, eşinizle ve sevgilinizle rahatça izleyebilirsiniz. İşte en iyi romantik komedi filmleri...

1. Moonshot

Romantik Komedi Filmleri
Mars artık insanlık için sunabileceği her şeye hazır konumdaydı. İnsanlar yüzyıllar boyunca uğraşarak kolonileştirdiği için mükemmel bir ev sahibi olmuştur. Birbirinden çok farklı iki üniversite öğrencisi, güçlerini birleştirerek kızıl gezegene gizlice girerler. Burada aralarında büyük bir aşk doğarken bekledikleri dünyanın pek de mükemmel olmadığını yavaşça öğrenmeye başlarlar.

TürRomantikKomediBilim Kurgu
IMDb5,5
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenChristopher
Winterbauer
OyuncularCole
Sprouse
Zach
Braff
Peter
Woodward

2. Unplugging

Romantik Komedi Filmleri
Dan ve Jeanine’in yatak odalarındaki tek kıvılcım, duvarda yer alan prizden gelmektedir. Kızlarının en yakın arkadaşı ise yalnızca bir iPad’dir. Dan bu duruma daha fazla katlanamadığı için ailesi ile uzak bir dağ kasabasında dinlendirici bir hafta sonu planlarken her şey mükemmel görünür. Lakin zaman ilerledikçe doğaüstü karşılaşmalar, huysuz yerliler ile karşılaştıklarında işler çok fazla garipleşmeye başlar.

TürRomantikKomedi
IMDb4,3
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenDebra
Neil-Fisher
OyuncularLea
Thompson
Keith
David
Eva
Longoria

3. Book of Love

Romantik Komedi Filmleri
İngiliz yazarı Henry’nin romanı kimseye satılmaz. Ancak kitabı aniden Meksika’da sürpriz bir şekilde hit olunca, yayıncı tarafından Meksika’ya seyahat etmesi konusunda ısrar eder. Henry, Meksika’ya vardığında kafası karışması üzerine romanın popüler olmasının ardındaki nedeni keşfeder. Çevirmen Maria, sıkıcı kitabını buharlı bir erotik roman olarak yeniden yazdığını öğrenince Henry bu duruma delirir ve bir şeyler yapmak üzere harekete geçer.  

TürRomantikKomedi
IMDb5,5
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenAnaleine Cal
y Mayor
OyuncularSam
Claflin
Veronice
Echegui
Fernanda
Becerril

4. I Want You Back

Romantik Komedi Filmleri
Noah, 18 ay sonra Emma’dan ayrılır ve Anne’de 6 yıl sonra Peter’dan ayrılır. 14. Kattaki resepsiyonist Emma ve 11. Kattaki Başkan Yardımcısı Peter, merdiven boşluğunda birbirlerini hıçkırıklar içerisinde bulduğunda işler değişir. Birbirlerini destekleyerek iki yakın arkadaş olan Emma ve Peter, eski sevgililerinin yeni ilişkilerini yok etmek için ittifak kurma kararı verirler.

TürRomantikKomedi
IMDb6,6
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenJason
Orley
OyuncularCharlie
Day
Jenny
Slate
Scott
Eastwood

5. Tuesday Club

Romantik Komedi Filmleri
Aniden gelişen olaylar Karin’in hayatı yeniden sorgulamasına neden olur. Arkadaşlarını, yiyeceklerini ve tutkularının yardımıyla hayatın son bir kullanma tarihi olduğunu reddeder ve kendisine yeni bir şans verir. Bu şansta aşkı ve yeni arkadaşlıkları bulurken bir yandan da birbirinden ilginç olaylara imza atar.

TürRomantikKomediDram
IMDb6,0
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenAnnika
Appelin
OyuncularMarie
Richardson
Peter
Stormare
Carina
M. Johansson

6. I’m With Me

Romantik Komedi Filmleri
Sevgililer gününden düğünlere kadar düzenleyen bir baş editör olan Cindy ve başarılı bir terapist olan Damon sizlerle. Cindy’nin zihnini sihirli bir şekilde Damon’un vücuduna sokan garip bir bitki ile karşılaştıklarında çift diğer yarının nasıl yaşadığını deneyimleyerek öğrenir. İş yerinden, akraba bakış açılarına kadar gördükleri komik durumlar, Cindy ve Damon’un daha iyi bir insan olma yönünde deneyimler sunar.

TürRomantikKomedi
IMDb-
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenTodor
Chapkanov
OyuncularRose
Reynolds
Aaron
Cobham
Howard
Dell

7. On The Other Foot

Romantik Komedi Filmleri
Billy ırkçı bir adamdır. Kızı siyahi bir adamla çıkmaya başladığında bu durumda bir gram haz almasa da kızına sözünü geçiremez. Onu partnerlerinin kültürünü benimseme için bir Afrika kilisesine gitmesine ikna eden kızını kırmaz. Lakin kiliseden döndükten bir gün sonra kendisini mucizevi bir şekilde siyahi bir insanın vücudunda bulur.

TürFantastikRomantikKomedi
IMDb3,0
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenFredi
‘Kruga’ Nwaka
OyuncularAbial
Afowerki
Chidi
Ajufo
Junior
Andre

8. The Valet

Romantik Komedi Filmleri
Boşanmış bir baba olan Antonio, vale park görevliliği yaparken annesi ile yaşamaktadır. Genç oğlunun velayetini eski karısı Isabel ile paylaşırken bu hikayeye paralel başka bir hikaye daha ortaya çıkıyor. Aktris Olivia, eşi Vincent ile birlikte geçirdikleri gecede Anronio’nun yakındalarında bir kaza geçirirler ve üçü birlikte fotoğraflanır. Bu olay, Olivia ve Vincent’ın ilişkisine dair söylentiler çıkartırken işler çıkmaza girer.

TürRomantikKomediDram
IMDb6,7
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenRichard
Wong
OyuncularEugenio
Derbez
Samara
Weaving
Max
Greenfield

9. Through My Window (Penceremden)

Romantik Komedi Filmleri

Son derece dramatik bir senaryoya sahip olan bu Netflix filminde genç ve güzel bir kız olan Raquel'in yan komşusuna olan aşkı anlatılıyor. Ailesi tarafından onaylanmayan bu aşk ilişkisi yasaklandıkça Raquel'in içerisinde büyüyor. Bu sırada komşu gençten de aldığı karşılık Raquel'i aşk uğruna ailesina karşı harekete geçirecektir.

TürKomediRomantikDram
IMDb5.4
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenMarçal
Fores
OyuncularClara
Galle
Julio Peña
Fernández
Guillermo
Lasheras

10. Love Tactics (Aşk Taktikleri)

Romantik Komedi Filmleri

Netflix Türk filmleri arasında da yer alan Love Tactics filminde Kerem ile Aslı'nın romantik komedi hikayesini izliyoruz. Kadınları çözdüğünü düşünen Kerem ve erkekler hakkında çok şey bildiğini zanneden Aslı tesadüf eseri tanıştıktan sonra aralarında bir iddiaya girerler. İddiaya göre her ikiside aşk taktikleri sayesinde karşı taraftakini kendisine aşık etmeye çalışacaktır.

TürKomediRomantikDram
IMDb5.2
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenEmre
Kabakuşak
OyuncularDemet
Özdemir
Şükrü
Özyıldız
Doğukan
Polat

11. In Good Hands (Sen Yaşamaya Bak)

Romantik Komedi Filmleri

Duygusal bir hikayenin konu edildiği bu Türk filminde oğlunu tek başına büyütmeye çalışan Melisa'nın hikayesini izliyoruz. Genç yaşta oğlu ile baş başa kalan Melisa bir yandan çalışırken bir yandan da oğlunun gelişimi ile ilgilenmektedir. Bu yorucu düzen eninde sonunda onu bir hastalığın pençesine düşürür. Birkaç aylık ömrü kaldığını öğrenen Melisa hem son günlerini keyifle geçirmek hem de oğlunu emanet edecek birini bulmak amacıyla harekete geçer.

TürKomediRomantikDram
IMDb5.6
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenKetche
OyuncularAslı
Enver
Kaan
Urgancıoğlu
Ezgi
Şenler

12. To All the Boys Always and Forever (Sevdiğim Tüm Erkeklere)

Romantik Komedi Filmleri

Sevdiğim Tüm Erkeklere serisinin en yeni filmi olan bu bölümde Lara Jean isimli üniversiteli bir genç kızın hikayeleri anlatılıyor. Hayatının en güzel yazını geçiren Lara bu süreçte babasının yan komşuları ile evliliğinin hazırlığını yapmaktadır. Bir yandan da erkek arkadaşı Peter ile ilişkisini yürütmeye çalışmaktadır. Üniversite için yeni bir eve çıkacak olan Lara ev meselesi sebebiyle gerilen ilişkisinde birtakım korkular yaşayacaktır.

TürKomediRomantikDram
IMDb6.3
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenMichael
Fimognari
OyuncularLana
Condor
Noah
Centineo
John
Corbett

13. All the Bright Places (Hayatın Kıyısında)

Romantik Komedi Filmleri

2020 yılının en çok izlenen romantik komedi filmlerinden biri olan All the Bright Places’te akıl hastası iki gencin birbirlerine aşık olmaları ile başlayan hikaye anlatılıyor. Hastalıklarla mücadele ederken tanışan Violet Markey ve Theodore Finch birlikte çevrelerinde olan biteni çözümlerken hem kendilerini hem de dünyalarını keşfetmeye başlarlar.

TürKomediRomantikDram
IMDb6.5
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenBrett
Haley
OyuncularElle
Fanning
Justice
Smith
Keegan
-Michael Key

14. Emma.

Romantik Komedi Filmleri

Filmde zengin bir kadın olan ve evlenmeyi düşünmeyen Emma Woodhouse’un başkalarının ilişkilerine burnunu sokması anlatılıyor. Tek başına bir hayat sürmek isteyen Emma vesayeti altındaki Harriet Smith için uygun bir eş adayı aramaya koyulur. Bu durum yakın arkadaşı Bay Knightley tarafından hoş karşılanmasa da Emma bu işi bir kere burnunu sokmuştur.

TürKomediRomantikDram
IMDb5.4
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenAutumn
de Wilde
OyuncularAnya
Taylor-Joy
Johnny
Flynn
Josh
O'Connor

15. Holidate

Romantik Komedi Filmleri

Holidate filminde bayram günlerinden nefret eden ve aile baskısından kurtulmak isteyen Sloane’nin dahice planı ve devamında gelişen olaylar anlatılıyor. Her bayram günü farklı insanlarla tanışmak zorunda kalan Sloane bu durumdan hiç te memnun değildir. Günün birinde tanıştığı Jackson ile iyi bir arkadaşlık kurabilen Sloane’nin aklına bir fikir gelir. İkili her bayram gününde sevgili taklidi yapacaklardır.

TürKomediRomantikDram
IMDb6.1
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenJohn
Whitesell
OyuncularEmma
Roberts
Luke
Bracey
Kristin
Chenoweth

16. The Wrong Missy (Yanlış Missy)

Romantik Komedi Filmleri

İnternet üzerinden hayallerinin aşkıyla tanışan Tim Morris’in komedi dolu şirket tatili bu filmin konusudur. Doğru kadını bulduğunu zanneden Tim iş tatili için ona mesaj atarak davetiye gönderir. Ancak mesaj bir önceki buluştuğu ve kendisinden hiç haz etmediği kişiye gitmiştir. Çaresiz bu kadınla birlikte tatile çıkan Tim’in başına birçok felaket gelecektir.

TürKomediRomantikDram
IMDb5.7
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenTyler
Spindel
OyuncularDavid
Spade
Lauren
Lapkus
Nick
Swardson

17. Last Christmas

Romantik Komedi Filmleri

Last Christmas filminde beklenmedik bir zamanda tanışan Kate ve Tom’un aşk dolu maceraları anlatılmaktadır. Bir Noel dükkanında çalışan Kate hayattan hiç zevk almadığı bu dönemde Tom isimli genç bir adamla tanışır. Tom ise bu tanışmadan oldukça mutludur ve Kate’i de mutlu etmek için elinden geleni yapar. Farklı hayatlar yaşayan ikili tüm bu değişikliklere rağmen birbirlerine ayak uydurmaya çalışırlar ve bu süreçte fırsatlar yerine kalplerini seçerler.

TürKomediRomantikDram
IMDb6.5
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenPaul
Feig
OyuncularEmilia
Clarke
Henry
Golding
Michelle
Yeoh

18. La Belle Epoque

Romantik Komedi Filmleri

Fantastik bir romantik komedinin anlatıldığı bu filmde Victor isimli 60’lı yaşlarda bir adamın geçmişe dönerek hayatının en güzel zamanlarını tekrar yaşamasını izliyoruz. Geçmişe dair birçok pişmanlık ve eksiklik hisseden Victor tesadüf eseri Antonie adında bir girişimci ile tanışır. Antonie, Victor’un geçmişte yaşadıklarını düzeltmesi adına onu geriye gönderir. Victor’un tercihi ise 40 yıl öncesine yani hayatının aşkıyla karşılaştığı o güne dönmeyi ister.

TürKomediRomantikDram
IMDb7.5
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenNicolas
Bedos
OyuncularDaniel
Auteuil
Guillaume
Canet
Doria
Tillier

19. The Last Summer (Geçen Yaz)

Romantik Komedi Filmleri

Sürükleyici Netflix filmleri listemizde bulunan The Last Summer, liseden mezun olan ve Üniversiteye gitmek için gün sayan gençlerin birlikte geçirdiği son yazı anlatıyor. Hayatlarının en sıkıntı dolu yıllarını geride bırakan bu gençler özgürlüğe olan ilk adımlarını attıklarında yeni bir maceranın içerisine düşeceklerinden haberdar değillerdir. Bu macera ise yeni aşklar, aile ile yaşanan olaylar, yeni dostluklar ve gençlikle beraber gelen sorunlardır.

TürKomediRomantikDram
IMDb5.6
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenWilliam
Bindley
OyuncularK.J. ApaMaia
Mitchell
Jacob
Latimore

20. Silver Linings Playbook (Umut Işığım)

Romantik Komedi Filmleri

Silver Linings Playbook filminde geçirdiği bir travma sonrası sadece bir günde hayatındaki her şeyi kaybeden Pat Salitano’nun hikayesini izliyoruz. 8 aylık bir rehabilitasyondan sonra tekrar kendine gelen Pat artık düzgün bir hayat yaşamak ve kaybettiği karısını kazanmak ister. Bu süreçte Pat bir akşam yemeğinde Tiffany isimli genç bir kadınla karşılaşır ve onu eski karısına ulaşmak amacıyla kullanır. Tiffany’nin de Pat’dan bir isteği olacaktır.

TürKomediRomantikDram
IMDb7.7
Gösterim
Tarihi
2012
YönetmenDavid
O. Russell
OyuncularBradley
Cooper
Jennifer
Lawrence
Robert
De Niro

21. Crazy, Stupid, Love. (Çılgın, Aptal, Aşk)

Romantik Komedi Filmleri

Gerçek bir Amerikan rüyası içerisinde yaşayan Cal Weaver’ın kusursuz hayatının bir anda çökmesiyle başlayan yeni maceralar bu filmin konusudur. Filmde güzel bir işi, evi ve ailesi olan Cal Weaver mutlu mesut yaşarken karısı tarafından aldatıldığını öğrenir. Artık tek başına yaşamaya başlayan Cal çapkınlık yapmak ister ancak bu konuda başarılı değildir. Bir barda tanıştığı Jacob ise Cal’a yol gösterecektir.

TürKomediRomantik
IMDb7.4
Gösterim
Tarihi
2011
YönetmenJohn
Requa
OyuncularSteve
Carell
Ryan
Gosling
Julianne
Moore

22. Midnight in Paris (Paris'te Gece Yarısı)

Romantik Komedi Filmleri

Kültleşen romantik komedi filmlerinden biri olan Midnight in Paris filminde Gil ve Inez isimli iki gencin hikayesi anlatılıyor. Kısa zaman sonra Evlenecek olan bu çift ufak bir tatil için Paris’e giderler. Ancak burada adeta doğa üstü olaylar yaşanacaktır. Paris sokaklarında gezen Gil şehre adeta aşık olur ve edebiyatçı kimliğinin burada açığa çıktığını söyler.

TürKomediRomantik
IMDb7.7
Gösterim
Tarihi
2011
YönetmenWoody
Allen
OyuncularOwen
Wilson
Rachel
McAdams
Michael
Sheen

23. Romantik Komedi

Romantik Komedi Filmleri

Türk romantik komedi filmleri listemizde yer alan bu yapım 3 güçlü kadın ve 3 haşarı genç arasında yaşananları anlatıyor. Bu üç kız arkadaştan biri olan Zeynep yakında evlenecektir. Düğün zamanı yaklaşırken Esra ve Didem de kendilerine yeni birilerini bulurlar. Bu erkekler arasında ise sıkı bir dostluk bağı vardır.

TürKomediRomantik
IMDb5.3
Gösterim
Tarihi
2010
YönetmenKetche
OyuncularSedef
Avcı
Cemal
Hünal
Begüm
Kütük

24. He’s Just Not That Into You (Erkekler Ne Söyler Kadınlar Ne Anlar)

Romantik Komedi Filmleri

Erkekler Ne Söyler, Kadınlar Ne Anlar filminde 20’li 30’lu yaşlardaki gençler arasında yaşanan ilişkileri ve arkadaşlıkları gözler önüne seriyor. Gençler arasındaki sohbetler ve muhabbetler, karşı cinsle nasıl konuşulması gerektiği ve daha birçok şey filmde komedi ile harmanlanarak anlatılıyor.

TürKomediRomantikDram
IMDb6.4
Gösterim
Tarihi
2009
YönetmenKen
Kwapis
OyuncularBen
Affleck
Jennifer
Aniston
Drew
Barrymore

25. (500) Days of Summer (Aşkın 500 Günü)

Romantik Komedi Filmleri

En çok izlenen romantik komedi filmlerinden biri olan Aşkın 500 Günü filminde aşka inanmayan genç bir kız ile ona aşık olan bir adamın hikayesi anlatılıyor. Tom Hansen isimli genç adam Summer Finn’i ilk gördüğü anda aşık olur ve onunla tanışmak isten Summer ise aşktan ilişkiden oldukça uzaktır. Aralarında başlayan sohbet muhabbet ve arkadaşlık eğlence ve romantizm dolu olaylar yaşayacaklardır.

TürKomediRomantikDram
IMDb7.7
Gösterim
Tarihi
2009
YönetmenMarc
Webb
OyuncularJoseph
Gordon-Levitt
Zooey
Deschanel
Geoffrey
Arend

26. 50 First Dates (50 İlk Öpücük)

Romantik Komedi Filmleri

50 ilk öpücük filminde Lucy Whitmore isimli hafıza kaybı hastalığı yaşayan bir kadın ile ona aşık olan Henry Roth’un macerası anlatılıyor. Genç Henry Roth bir kafede gördüğü Lucy’e aşık olur. Ancak Lucy’nin her sabah uyandığında hafızası sıfırdan tekrar başlamaktadır. Tüm bu sorunlara rağmen aşkından vazgeçmeyen Henry her gün her gün kendisini Lucy’e hatırlatır.

TürKomediRomantik
IMDb6.8
Gösterim
Tarihi
2004
YönetmenPeter
Segal
OyuncularAdam
Sandler
Drew
Barrymore
Rob
Schneider

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum