Robot Filmleri | İyi ve Yeni Robotik Filmler Listesi | 2024

Bu yazımızda sizler için en iyi ve en yeni robot filmlerini derledik. İşte IMDb'ye göre yüksek puanlı olan en iyi robot filmleri.
Robot Filmleri | İyi ve Yeni Robotik Filmler Listesi | 2024

Bilim Kurgu ve Animasyon Türünde En İyi 28 Robot Filmi

Sinema sektöründe her zaman var olan ve olacak olan robot temasındaki filmleri 7’den 70’e herkes tarafından izlenmektedir. Bu yazımızda sizin için robot türündeki filmleri kalite sıralamasına göre derledik. Bu liste içeriğimizdeki sıralamayı yaparken en popüler sinema değerlendirme sitelerinden faydalandık. İşte en iyi robot filmleri.

1. Prototype

en iyi robot filmleri
Yakın gelecek tarihlerinde, insanlara sıradan ev işlerine yardım etmesi için yapay zekaya sahip android robotlar yaratılmıştı. Roger tarafından yaratılan ve ailesi tarafından test edilmekte olan prototip One, kusurlu olduğunu kanıtlamaktadır. Roger, geliştirilmiş özelliklerini insanüstü yeteneklerinin vaat ettiğini gösteren yeni model üzerinde çalışmaktadır. Roger ve eşi arasında gerilim sürekli yükselirken, androidler arızalanmaya ve ailenin hayatı kısa sürede alt üst olmaya başlar.

TürBilim Kurgu
IMDb2,1
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenJack Peter
Mundy
OyuncularMarshall
Hawkes
Stephanie
Lodge
Zoe
Purdy

2. Bigbug

en iyi robot filmleri
Korkunç bir android isyanı küçük bir kasabayı ele geçinerek ev sakinlerinin hepsini rehin alır. Birbirine kenetlenmiş olan aile, komşuları ve onun girişimci seks robotu rehinelik altında birbirlerine katlanmak zorundadır. Dışarı dünyayı ele geçirmek isteyen androidler her yeri yağmalarken ailenin tek derdi birbirlerine çene çalmaktır.

TürKomediBilim Kurgu
IMDb5,5
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenJean-Pierre
Jeunet
OyuncularIsabelle
Nanty
Else
Zylberstein
Claude
Perron

3. Ai Love You

en iyi robot filmleri
Modern aşk hikayesinin yakın gelecekte yapay zekanın ve robotların dünyada daha da ev sahipliği üstlenmesi ile sizlerle. Bir yazılım hatası ile gerçek bir kıza aşık olan yapay zeka, binada bulunduğu gerçek bir erkeğin vücuduna girerek ele geçirir. Kızın sevgisini kazanmak için elinden geleni yapan yapay zeka için işler hiç de kolay olmaz.

TürDramRomantikBilim Kurgu
IMDb4,4
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenDavid
Asavanond
Stephan
Zlotescu
OyuncularMario
Maurer
Shajak
Boonthanakit
Kenneth
Won

4. Madelines

en iyi robot filmleri
Evlerinin garajında çalışan girişimci Madeline ve Owen, zamanda yolculuk yapmanın sırrını ortaya çıkartırlar. Lakin kurdukları bir kodda yaşanılan hatadan kaynaklı her gün aynı saat içinde Madeline’in yeni kopyası üretilmektedir. İşler her geçen gün değişirken Madeline kendisinin birebir aynısı olan robotik kopyalarla neler yapacağını kestiremez.

TürKomediKorkuBilim Kurgu
IMDb3,9
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenJason
Richard Miller
OyuncularBrea
Grant
Parry
Shen
Rachard
Riehle

5. Dark Cloud

en iyi robot filmleri
Chole hayatının baharında olan bir genç kızdır. Lakin her şey yolunda geçirirken geçirdiği bir kaza ile hem fiziksel hem de psikolojik olarak yıkım yaşar. Bu süre zarfını iyileştirmek için ona tutulan robot hemşire Chole’nin her şeyi olur. Kendisi artık teknolojik bir programla kontrol edilmektedir. Bu durum her ne kadar mükemmel görünse de daha önce denenmemiş bir sistem olmasından dolayı büyük bir kaos ortaya çıkmaya başlar.

TürKorkuBilim KurguGerilim
IMDb4,4
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenJay
Ness
OyuncularEmily
Atack
Hugo
Armstrong
Justen
Jones

6. Mead

en iyi robot filmleri
Mead ismindeki kaçak yıldız gemisi ve Friz isimli yalnız robot yolcu, yolcuların düşüncelerini yansıtma yeteneğini kullanarak takipçilerini yanıltarak dünya güçlerinden kaçar. Lakin dünyadaki insanlar kanun kaçaklarını engellemek ve yakalamak üzere mükemmel teknolojiler geliştirmeye başlar.

TürBilim Kurgu
IMDb3,1
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenJ. Allen
Williams
OyuncularSamuel
Hung
Robert
Picardo
Patton
Oswalt

7. Blank

en iyi robot filmleri
Yazdığı kitapta tıkanan bir yazar kendi tıkanıklığına çözüm bulmak için yapay zekalar tarafından yardım alır. Bu yardım sırasında her şey çok güzel görülürken ön görülmemiş bir yazılım arızası meydana gelir. Yazarın kitabını bir an önce yazması için elinden geleni yapmaya çalışırken yardım aldığı android kararsızlaşmaya ve yazarı dış dünya ile iletişim kurmasını engellemeye başlar.

TürDramBilim KurguGerilim
IMDb4,6
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenNatalie
Kennedy
OyuncularRachel
Shelley
Heida
Reed
Wayne
Brady

8. More Than Robots

en iyi robot filmleri
Dünyanın dört bir yanından gelen dört genç takım 2020 First Robotik Yarışması’na hazırlık yapmaya başlar. Benzersiz tasarımları ile sınırsız rekabetçi ortam yaratılırken 4 farklı takımı da bu belgesel ile tanıyabilirsiniz. Yol boyunca topluluklarında sınırlı kaynaklara sahip olmak ve dünya çapında meydana gelen Covid süresinde yaşanılanların neler hissettirdiğini tüm detayları ile göreceksiniz.

TürBelgesel
IMDb6,1
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenGillian
Jacobs
OyuncularDeejay
Knight

9. A.X.L. 

en iyi robot filmleri

Miles motor tutkunu olan sıradan bir gençtir. Bir gün Miles’ın karşısına ordu tarafından geliştirilmiş bir robotik köpek çıkar. Bu köpek Miles’ın hayatını değiştirir. Yeni nesil yapay zeka tarafından geliştirilen bu köpeğin gerçek bir ruhu vardır. Bu sayede Miles ve A.X.L. kısa sürede dost olurlar. Ordu A.X.L’i istiyordur ve onun peşine düşerler. A.X.L’nin tekrardan ordunun eline geçmesinin nelere mal olacağını bilen Miles dostu Sara’dan yardım alır.

TürBilim KurguMaceraAksiyon
IMDb5,3
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenOliver
Daly
OyuncularAlex
Neustaedter
Becky
G.
Dorian
Kingi

10. Stepford Kadınları 

en iyi robot filmleri

Joanna Eberhart bir TV ağının başkanıdır. Joanna son zamanlarda ardı ardına gelen şok edici olaylardan sonra sinirsel bir yıkım yaşamaktadır. Kocası Walter ise bu duruma katlanamaz ve Manhattan’dan son derece modern bir ortamı olan Stepford’a taşınmaya karar verir. Joanna, Stepford’da iyi arkadaşlar edinir. Joanna, Yahudi bir yazar olan Bobbie Markowitz ile birlikte şehirdeki kadınların fazlasıyla mutlu göründüklerini ama aslında tam tersi olduğunu fark ederler. Çünkü buradaki kadınlar aslında kocalarına kusursuz hizmet ederek kendilerini öldürmüşlerdir. Joanna ve Bobbie, Stepford Erkekler Birliği ile Stepford Day Spa’da neler döndüğünü öğrenmek isterler. Bunun için ise bir mücadeleye girerler.

TürBilim KurguFantastikKomedi
IMDb5,3
Gösterim
Tarihi
2004
YönetmenFrank
Oz
OyuncularNicole
Kidman
Bette
Midler
Matthew
Broderick

11. Morgan

en iyi robot filmleri

Büyük bir şirketin laboratuvarında geliştirilen Morgan gizli bir projedir. Doğaüstü güçlere ve yapay DNA’ya sahip olan Morgan testlerde beklenenden daha hızlı ilerlemektedir. O kadar ki Morgan sadece 1 ay içerisinde konuşmayı 6 ay içerisinde ise kendi kendine yetinebilmeyi öğrenmiştir. Morgan bir gün sinir krizi geçirir ve bilim insanlarından birisini ciddi bir şekilde yaralar. Yaşananlar üzerine şirketteki yetkililer projenin akıbetini tartışmaya başlarlar. Fakat her şey için çok geç olmuş olabilir.

TürBilim KurguGerilimKorku
IMDb5,8
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenLuke
Scott
OyuncularKate
Mara
Toby
Jones
Anya
Taylor-Joy

12. Surrogates 

en iyi robot filmleri

Film bir üniversite öğrencisinin gizemli bir şekilde ölmesini araştıran iki FBI ajanına odaklanıyor. Bu olay için Ajan Greer ve Ajan Peters görevlendirilir. İkili olayı araştırırken üniversite öğrencisinin kusursuz bir robot versiyonuna sahip olmasını sağlayan kişiyle bir bağlantısı olduğunu keşfederler. Güzel görünüme, iyi bir sağlığa sahip olan bu robotlar sayesinde insanlar evinde dururken dışarıdaki hayatı güvenli bir şekilde yaşayabilmektedir. Cinayetler beraber akıllara tek bir soru gelir. O da maskelerle dolu bir dünyada kim gerçektir ve kime güvenebilirsiniz?

TürBilim KurguAksiyon
IMDb6,3
Gösterim
Tarihi
2009
YönetmenJonathan
Mostow
OyuncularBruce
Willis
Radha
Mitchell
Rosamund
Pike

13. I Am Mother 

en iyi robot filmleri

Bu film robot tarafından büyütülen genç bir kızın hikayesini konu ediyor. Dünya büyük bir yıkım yaşamıştır ve insan türü yeryüzünden silinmiştir. Dünya’nın yok olmasından sonra insan neslinin devam edebilmesi için özel bir robot tasarlanır. Anne adındaki bu robotun görevi genç bir kızı büyütmektir. İkisi arasında oluşan ilişki yabancıların gelmesiyle beraber bozulur. Yabancının gelişiyle dış dünyadan haber alan genç kız kendisine öğretilenleri sorgulamaya başlar. Anne ise genç kızın kafasını karıştıran bu bilgileri engellemek için her şeyi yapmaya hazırdır. Filmle ilgili detaylı bilgi için "I Am Mother Filminin İncelemesi" adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.

TürBilim KurguDramGerilim
IMDb6,7
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenGrant
Sputore
OyuncularClara
Rugaard
Rose
Byrne
Hilary
Swank

14. Chappie

en iyi robot filmleri

Çok uzak olmayan bir gelecekte asayişi robot polisler sağlamaktadır. Hükümet robotlardan oluşan bu polis gücünü baskı aracı olarak kullanmaktadır. Ancak insanlar bu duruma daha fazla katlanamaz ve bir isyan planlarlar. Bir gün bu polis robotlardan birisi bir çete tarafından kaçırılır. Bu robot polisi bir programcı yeniden programlar. Bu sayede Chappie diye adlandırılan bu robot düşünme ve sorgulama kabiliyetine sahip olur. Çok geçmeden ise bu robot düzene ve insanlığa karşı bir tehdit olarak algılanır.

TürBilim KurguAksiyon
IMDb6,8
Gösterim
Tarihi
2015
YönetmenNeill
Blomkamp
OyuncularSharlto
Copley
Dev
Patel
Hugh
Jackman

15. Bumblebee 

en iyi robot filmleri

Bumblebee 1980’li yıllarda çok gençken yalnız kalmıştır. Sürekli kaçmakta ve saklanmakta olan Bumblebee nereye gideceğini bilmemektedir. Bu süreçte Bumblebee güvenli bir liman olarak gördüğü sakin bir Kaliforniya sahil kasabasına sığınır. Charlie 18 yaşına girmesine az kalmış genç bir kızdır. Charlie bir gün Bumblebee’yi harap bir haldeyken keşfeder. Charlie, çalışma ihtimali olduğunu düşündüğü bu arabayı atölyesine götürür. Fakat tamiri bitirdiğinde bu arabanın sıradan bir “tosbağa” olmadığını anlar. Bu sayede de Charlie ve Bumblebee’nin dostluğu başlamış olur.

TürBilim KurguAksiyon
IMDb6,8
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenTravis
Knight
OyuncularHailee
Steinfeld
Jorge
Lendeborg Jr.
John
Cena

16. Pasifik Savaşı 

en iyi robot filmleri

Kaju isimli yaratıklar denizin altından gelen ve insanoğlunu yok etme tehlikesi olan varlıklardır. Bu vahşi varlıklar yeryüzün temel kaynakları tahrip ederken canlı nüfusu da yok etmeye başlarlar. İnsanlar ise bu duruma cevap verebilmek için son çare olarak Jaeger adını verdikleri beyin gücüyle çalışan robotları üretmeye başlarlar. Bu robotlar talimatları iki kişiden almaktadır. Oldukça güçlü olan bu robotlar maalesef çok bir etki edemez. Ta ki eski bir pilot ve onun stajyeri ortaya çıkana kadar.

TürAksiyonMacera
IMDb6,9
Gösterim
Tarihi
2013
YönetmenGuillermo
del Toro
OyuncularCharlie
Hunnam
Rinko
Kikuchi
Idris
Elba

17. Transformers Serisi 

en iyi robot filmleri

Uzun bir zaman önce Cybertron adlı gezegende büyük bir savaş başlamak üzerindedir. Buranın sakinleri ise başka yapılara bürünebilen robotlardır. Kendilerince doğru olduğu düşündükleri amaçlar uğruna savaşan tronsformerlar yavaş yavaş gezegenin yakıtını bitirirler. Bunun üzerine uzayda yeni yakıt kaynaklarının arayışıma giren transformerlar Dünya’ya kadar ilerler. İstedikleri anda arabaya, uçağa ve motora dönüşebilen bu robotlar Dünya’yı ele geçirmek için bir savaş başlatırlar. Savaşın tam karşısında ise bu durumu kabul etmeyen diğer robotlar ve insanlar vardır.

TürBilim KurguAksiyon
IMDb7,0
Gösterim
Tarihi
2007
YönetmenMichael
Bay
OyuncularShia
LaBeouf
Megan
Fox
Josh
Duhamel

18. Çelik Yumruklar 

en iyi robot filmleri

Charlie eski organizatörlerden birisidir. Charlie bu sıralar geçimini zar zor da olsa hurda metalden kalitesiz robotlar yaparak sağlamaktadır. En sonunda dibe vuran Charlie, kendisinden ayrı yaşayan oğlu Max ile bir araya gelir. Daha sonra ise bu ikili şampiyonada yarışacak bir boksör yapıp eğitmeye başlar. Şampiyonada işler çok ciddiye biner. Fakat Charlie ve Max tüm engellere rağmen ringlere dönmek için son bir şans elde ederler.

TürBilim KurguDramAksiyon
IMDb7,1
Gösterim
Tarihi
2011
YönetmenShawn
Levy
OyuncularHugh
Jackman
Evangeline
Lilly
Dakota
Goyo

19. I, Robot

en iyi robot filmleri

2035’li yıllarda toplumda robotlar büyük role sahiptirler. Şikago Polis Ofisi’ndeki Del Spooner ise bu durumdan hiç hoşlanmamaktadır. Bir gün Spooner’a bir cinayet davası verilir. Spooner bu cinayetteki katilin bir robot olduğunu düşünmeye başlayınca davanın daha da üzerine gider. Spooner hayatını kaybeden Dr. Miles Hogenmiller’in kısa bir süre öncesine kadar gizli bir proje üzerinde çalıştığını öğrenir. Her ne kadar sıradan bir dedektif işi gibi gözükse de bu cinayetin arka planındaki olaylar oldukça ürkütücüdür.

TürBilim KurguAksiyon
IMDb7,1
Gösterim
Tarihi
2004
YönetmenAlex
Proyas
OyuncularWill
Smith
Bridget
Moynahan
Alan
Tudyk

20. Vice

en iyi robot filmleri

Julian Michael, VICE adını koyduğu bir ortam oluşturur. Buradaki kişiler aynı insanlar gibi hareket eder, düşünür ve görünür. VICE müşterilerine bu sanal ortamda istedikleri fanteziyi uygulama fırsatı sunar. Fakat bir gün bu yapay kişilerden birisi olan Kelly’nin bilinci açılır ve orada neler olduğunu anlar. VICE’tan kaçan Kelly’nin peşinde hem VICE’ın yöneticileri hem de polis Roy vardır. Alternatif bir gelecekte geçen bu yapım en iyi robot filmleri arasındadır.

TürBilim Kurgu
IMDb7,2
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenBrian
A. Miller
OyuncularAmbyr
Childers
Thomas
Jane
Bryan
Greenberg

21. Alita: Savaş Meleği

en iyi robot filmleri

Alita tanımadığı bir gelecekte nerden geldiğini ve kim olduğunu bilmeden uyanır. Şefkatli bir doktor olan Ido, Alita’yı yanına alır. Ido, Alita’da inanılmaz bir şey keşfeder. O da Alita’nun cyborg görüntüsünü altındaki genç kadın ruhudur. Hugo, Atila’nın geçmişini hatırlaması için ona yardımcı olmak ister. Bu sırada ise şehrin yöneticileri Alita’yı öğrenir ve onun peşine düşerler. Alita şehrin yöneticileri ile girdiği mücadelede kendisiyle ilgili bir şeyi keşfeder. O da kendisinin çok iyi bir dövüş yeteneğine sahip olmasıdır.

TürBilim KurguAksiyon
IMDb7,3
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenRobert
Rodriguez
OyuncularRosa
Salazar
Jennifer
Connelly
Christoph
Waltz

22. The Iron Giant 

en iyi robot filmleri

Amerika’nın Maine eyaletinin küçük bir kasabasına 1958 yılında dev bir robot düşer. Düşen bu robot çevre halkını dehşete düşürür. Robot bir gün Hogarth adında 9 yaşındaki bir çocukla arkadaş olur. Bu arkadaşlık sayesinde robot insaniyet ve cömertlik gibi kavramlarını öğrenir. Çağının ötesinse animasyonlara sahip olan bu yapım kaliteli robot filmleri arasındadır.

TürBilim KurguAnimasyonAksiyon
IMDb8,0
Gösterim
Tarihi
1999
YönetmenBrad
Bird
OyuncularEli
Marienthal
Vin
Diesel
Jennifer
Aniston

23. Terminatör Serisi 

en iyi robot filmleri

Robot filmleri deyince hemen hemen hepimizin aklında Terminatör serisi gelir. 1984 yılında yapılan bu film 2029 yılında geçmektedir. Dünya artık robotların kontrolü altına girmiştir. Robotlar sahip oldukları sınırsız gücü istedikleri gibi kullanabilmektedirler ve insanlar buna bir son vermek istemektedirler. Gücüne güç katmak isteyen robotlar ise bir plan yaparak geçmişi değiştirmeye karar verirler. Bunun için ise Terminatör adındaki bir androidi insanlık direnişinin en eski önderlerinden olan Sarah Connor’u öldürmek için geçmişe gönderirler. Filmle ilgili ilginç bilgiler için "Terminatör Hakkında İlk Kez Duyacağınız Bilgiler" linkine tıklayabilirsiniz.

TürBilim KurguGerilim
IMDb8,0
Gösterim
Tarihi
1984
YönetmenJames
Cameron
OyuncularArnold
Schwarzenegger
Linda
Hamilton
Michael
Biehn

24. Metropolis 

en iyi robot filmleri

Metropolis’te insanlar ikiye ayrılmış bir şekilde yaşamaktadırlar. Yeraltında makinelerle beraber yaşayan işçi sınıfı ve yeryüzünde konforlu bir şekilde yaşamını sürdüren yönetici sınıf. Yeraltında yaşayan işçi sınıfı çok zor bir hayat sürdürmektedirler. Yeryüzündeki yönetici sınıf ise konforlu ve rahat bir hayat sürer. Filmde Lang’in bölünmüş toplumsal yapıyı bir aşktan yola çıkarak uzlaştırmaya çalışılması anlatılmaktadır.

TürBilim KurguGerilim
IMDb8,3
Gösterim
Tarihi
1927
YönetmenFritz
Lang
OyuncularBrigitte
Helm
Rudolf
Klein-Rogge
Alfred
Abel

25. Wall-E

en iyi robot filmleri

Film günümüzden çok uzak bir gelecekte geçmektedir. İnsanoğlu Dünya’yı aşırı bir şekilde kirlettiği için başka bir gezegene taşınmak zorunda kalmıştır. Çöplerle çevrili dünyayı temizleme görevi ise sevimli bir robot olan Voli’ye verilir. Voli, insanoğlunun yarattığı çöplerle dolu dünyadan kendisine yeni bir dünya yaratır. Bu sırada da Voli’nin yalnızlığı bir başka robot olan Eve’nin gelmesiyle son bulur. İki sevimli robotun arasında ortaya çıkan ilişki tüm zorluklara ve sıkıntılara rağmen sağlam kalmaya çalışır.

TürBilim KurguAnimasyonMacera
IMDb8,4
Gösterim
Tarihi
2008
YönetmenAndrew
Stanton
OyuncularBen
Burtt
Jeff
Garlin
Elissa
Knight

26. Alien Serisi

en iyi robot filmleri

Bu film bilmedikleri bir gezegene acil iniş yapmak zorunda kalan mürettebatın yaşam mücadelesini konu ediyor. Nostromo gemisi görevini tamamlayıp Dünya’ya geri dönerken bir gezegenden yardım çağrısı alır. Çağrıyı yanıtsız bırakmayan gemi mürettebatı bu gezegene iner. Bu çağrının aslında bir uyarı sinyali olduğunu geç fark eden ekip orada bilinmeyen bir yaşam formuyla karşılaşır. Çıktığı zaman çok ses getiren bu yapım bilim kurgu türünün en önemli örneklerindendir.

TürBilim KurguKorku
IMDb8,4
Gösterim
Tarihi
1979
YönetmenRidley
Scott
OyuncularSigourney
Weaver
Tom
Skerritt
Veronica
Cartwright

27. Yıldız Savaşları Serisi

en iyi robot filmleri

Bilim kurgu türünün en önemli temsilcilerinden birisi olan Yıldız Savaşları’nın ilk filmi Yıldız kruvazörünün diplomatik bir görev için yola çıkan bir korveti sıkıştırmasıyla başlamaktadır. Bu korvette bir Senato üyesi olan fakat asilerle işbirliği yapan Prenses Leia’da bulunmaktadır. İmparatorluk gemisinde ise hem Leia’nın hem de asi casusların kaçırmış olduğu Ölüm Yıldızı’nın planlarını geri isteyen Lord Vader yer almaktadır. Sevimli droid R2-D2 ve ortağı C3-PO, Tatooine gezegeninde Luke Skywalker adında genç bir pilot adayına satılırlar. Droidlerin amacı ise kendilerine yüklenen mesajı Obi Wan Kenobi isimli yaşlı bir keşişe iletmektir. Seriyle ilgili detaylı bilgi için "Star Wars Hakkında Tüm Bilinenler" adlı içeriğimizi kontrol edebilirsiniz.

TürBilim KurguMacera
IMDb8,6
Gösterim
Tarihi
1977
YönetmenGeorge
Lucas
OyuncularMark
Hamill
Harrison
Ford
Carrie
Fisher

28. Matrix Serisi

en iyi robot filmleri

Neo, son derecede tehlikeli bir kişi olan Morpheus’un tüm gerçekleri bildiğine inanmaktadır. Bir gece Neo, Trinity adında kendisini farklı bir dünyaya götürebilecek biriyle karışır. Neo bu sayede kızın kendisini götüreceği dünyada Morpheus’u bulacak ve ondan Matrix hakkında tüm gerçekleri öğrenecektir. Bilimkurgu türünün en bilinenlerinden olan Matrix kalitesi sayesinde hiç eskimeyen bir film olarak kalacaktır.

TürBilim KurguAksiyon
IMDb8,7
Gösterim
Tarihi
1999
YönetmenLana
Wachowski
Lilly
Wachowski
OyuncularKeanu
Reeves
Carrie-Anne
Moss
Laurence
Fishburne

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.