Gelecekte Ne Olacağını Konu Alan En İyi Filmler

Gelecekte Ne Olacağını Konu Alan En İyi Filmler
17.02.202121:06

İnsanoğlu olarak her zaman gelecekte neler olacağını merak ederiz. Bu yazımızda sizin için gelecekte geçen filmleri liste şeklinde hazırladık. İşte en iyi geleceği anlatan filmler.

Haber güncelleme tarihi 14.08.2022 13:16

Geleceği Tahmin Eden Filmler

Geçmişte bilim kurgu diye adlandırdığımız birçok teknoloji artık hayatımıza girdi. Telefon, akıllı saat gibi örneklendirebildiğimiz bu teknolojiler çıkmadan önce bazı bilim kurgu filmlerinin bir parçasıydı. Bu yazımızda sizin için gelecekte geçen filmleri kalitesine göre sıraladık. İşte geleceği anlatan en iyi filmler.

20. IO (2019) – IMDb: 4.7

Geleceği Anlatan Filmler

Bu film hayatta kalan son insanlardan olan genç bir kızın gezegeni için verdiği mücadeleyi konu ediyor. Dünyayı büyük bir felaket yok etmiştir ve Sam hayatta kalan son insanlardan birisidir. Gezegeni terk etmek için son bir araç kalkacaktır. Genç kızın önünde iki seçenek vardır. Ya insanlığın geri kalanıyla beraber uzay kolonisine gidecek ya da kalıp gezegeni iyileştirecektir. Konusu sayesinde dikkat çeken bu yapım 2019 yılında çıkan güzel bilimkurgu filmlerinden birisidir.

Başrol Oyuncuları: Margaret Qualley, Anthony Mackie, Danny Huston

Tür: Bilimkurgu, Macera, Dram

Yönetmen: Jonathan Helpert

Fragman

IO Benzeri Filmler

 • Extinction (2018) – IMDb: 5.8
 • How It Ends (2018) – IMDb: 5.0
 • Órbita 9 (2017) – IMDb: 5.9

19. Aeon Flux (2005) – IMDb: 5.5

Geleceği Anlatan Filmler

2415 yılında Aeon Flux gizemli bir suikastçıdır. Bir virüs yüzünden tüm insanlık dört yüzyıldır kuşatma altındadır. Dünyada sadece ütopik bir şehir olan Bregna’da beş milyon kişi hayatta kalmıştır. Bregna şehrini Trevor Goodchild yönetmektedir. Aeon ise bu rejimi devirmek için tutulmuştur. Fakat Trevor, insanlığı kuşatan bu virüs için bir iyileştirme yöntemi bulmuştur. Aeon suikast emrini Handler’den almıştır. Fakat Aeon’un keşfetmesi gereken derin sırlar ve komplo teorileri bulunmaktadır.

Başrol Oyuncuları: Charlize Theron, Frances McDormand, Marton Csokas

Tür: Bilimkurgu, Aksiyon

Yönetmen: Karyn Kusama

Fragman

Æon Flux Benzeri Filmler

 • Ultraviolet (2006) – IMDb: 4.5
 • Sarışın Bomba (2017) – IMDb: 6.7
 • Elektra (2005) – IMDb: 4.7

18. Mortal Engines (2018) – IMDb: 6.1

Geleceği Anlatan Filmler

Bu film yaşanan büyük bir yıkımın ardından kurulan yeni düzende hayatta kalmaya çalışan insanların hikayesini konu ediyor. Tüm medeniyeti yok eden büyük felaketin ardından uzun bir süre geçmiştir. Artık eski düzenden bir eser yoktur. İnsanlar kendilerine yeni bir yaşam şekli oluşturmuşlardır. Artık şehirler yeryüzünde gezmektedir. Londra gibi büyük şehirler ise küçük kasabaları yağmalayıp onlardan faydalanmaktadır. Tom Natsworthy Londra şehrinin alt sınıfındadır. Tom bir gün tehlikeli bir kaçak olan Hester Shaw ile karşılaşır ve hayatta kalmak için savaşmak zorunda kalır. Bu ikili bir ittifak kurar ve dünyanın kaderini değiştirmek isterler.

Başrol Oyuncuları: Hera Hilmar, Robert Sheehan, Hugo Weaving

Tür: Bilimkurgu, Aksiyon, Macera

Yönetmen: Christian Rivers

Fragman

Mortal Engines Benzeri Filmler

 • Bumblebee (2018) – IMDb: 6.8
 • Aquaman (2018) – IMDb: 6.9
 • Alita: Savaş Meleği (2019) – IMDb: 7.3

17. Elysium: Yeni Cennet (2013) – IMDb: 6.6

Geleceği Anlatan Filmler

Bu film 2154 yılında geçmektedir. Elysium'da dünyada varlığını sürdüren iki sınıf çatışmaktadır. İlk sınıf teknoloji sayesinde üst düzey gelişim gösterip gezegenlerinde lüks içerisinde yaşamaktadır. Diğer sınıf ise çürümüş dünyada geri kalan kalabalık insan topluluğudur. Bu topluluk tedavi ihtiyaçları için bile Elysium’a ihtiyaç duymaktadır. İki gezegen arasındaki anlaşmaya göre çürümüş dünyadaki insanların Elysium’a girmeleri yasaktır. Ta ki başka bir çaresi kalmayan Max adlı bir adam ortaya çıkana kadar.

Başrol Oyuncuları: Matt Damon, Jodie Foster, Sharlto Copley

Tür: Bilimkurgu, Gerilim, Aksiyon

Yönetmen: Neill Blomkamp

Fragman

Elysium: Yeni Cennet Benzeri Filmler

 • Yasak Bölge 9 (2009) – IMDb: 7.9
 • Oblivion (2013) – IMDb: 7.0
 • Chappie (2015) – IMDb: 6.8

16. Event Horizon (1997) – IMDb: 6.7

Geleceği Anlatan Filmler

Bu film 2040 yılında geçmektedir. Event Horizon uzayda araştırma yapmak için gönderilen bir uzay gemisidir ve görevi esnasında kaybolmuştur. Olay üzerinden yedi yıl geçtikten sonra bilim insanları bu uzay gemisini aramak için bir kurtarma ekibi göndermeye karar verirler. Her şeye hazırlıklı bir şekilde bir araya getirilen ekip başlarına ne geleceğinden habersizdir. Ayrıca çıkacakları bu karanlık yolculuğun geri dönüşü de düşündükleri kadar kolay olmayacaktır.

Başrol Oyuncuları: Laurence Fishburne, Kathleen Quinlan, Sam Neill

Tür: Bilimkurgu, Fantastik

Yönetmen: Paul W.S. Anderson

Fragman

Event Horizon Benzeri Filmler

 • Uzayda dehşet (2009) – IMDb: 6.7
 • Küre (1998) – IMDb: 6.1
 • Abyss (1989) – IMDb: 7.5

15. Pandorum (2009) – IMDb: 6.7

Geleceği Anlatan Filmler

Dünyadan çok uzaklarda bir yerde kaderine terk edilmiş bir gemi vardır. Gemideki astronotlar bulundukları yere nasıl ve neden geldikleri hakkında hiçbir şeyi hatırlamamaktadır. Bu bir grup astronot karanlığın ortasında ürkütücü bir gerçekle karşı karşıya kalır. Peki astronotların bu gerçeğe tepkisi ne olacaktır. Bilimkurgu ve korku türündeki bu yapım zamanında 2009 yılının ses getiren filmlerinden birisidir.

Başrol Oyuncuları: Dennis Quaid, Ben Foster, Cam Gigandet

Tür: Bilimkurgu, Korku

Yönetmen: Christian Alvart

Fragman

Pandorum Benzeri Filmler

 • Ufuk faciası (1997) – IMDb: 6.7
 • Jüpiter Macerası (2013) – IMDb: 6.4
 • Derin karanlık (2000) – IMDb: 7.1

14. Oblivion (2013) – IMDb: 7.0

Geleceği Anlatan Filmler

Askeri yönetim Jack ismindeki deneyimli bir askeri insanoğlunun bir zamanlar yaşadığı Dünya gezegenine gönderir. Jack’in buradaki görevi insanoğlunun büyük yok oluştan önceki yaşamanı aramak ve gezegende şu anda herhangi bir canlı olup olmadığını öğrenmektir. İnsanoğlunun bir zamanları evim dediği Dünya uzaylılar tarafından işgal edilmiştir. Jack tüm bunları araştırırken karşısına beklenmedik sürprizlerde çıkar.

Başrol Oyuncuları: Tom Cruise, Olga Kurylenko, Morgan Freeman

Tür: Bilimkurgu, Aksiyon

Yönetmen: Joseph Kosinski

Fragman

Oblivion Benzeri Filmler

 • Yarının Sınırında (2014) – IMDb: 7.9
 • Elysium: Yeni Cennet (2013) – IMDb: 6.6
 • Azınlık Raporu (2002) – IMDb: 7.6

13. I, Robot (2004) – IMDb: 7.1

Geleceği Anlatan Filmler

2035 yılında robot toplumda önemli bir rol oynamaktadır. Fakat Şikago Polis Merkezi’nden Del Spooner gibi bazı insanlar bu durumdan memnun değillerdir. Bir gün Spooner’ın masasına suçlunun robot olduğu düşünülen bir cinayet davası gelir. Bu davadaki maktul Dr. Miles Hogenmiller’dir. Kısa süre içinde bu bilim adamının gizli bir proje üzerinde çalıştığı anlaşılır. Her ne kadar klasik bir cinayet davası gibi gözükse de ortaya çıkacak olan gerçekler ürkütücüdür.

Başrol Oyuncuları: Will Smith, Alan Tudyk, Bridget Moynahan

Tür: Bilimkurgu, Aksiyon

Yönetmen: Alex Proyas

Fragman

I, Robot Benzeri Filmler

 • Ben Efsaneyim (2007) – IMDb: 7.2
 • Hancock (2008) – IMDb: 6.4
 • Siyah Giyen Adamlar (1997) – IMDb: 7.3

12. Snowpiercer (2013) – IMDb: 7.1

Geleceği Anlatan Filmler

Gelecekte yapılan bir deney yüzünden büyük bir felaket olur ve yeryüzündeki yaşamı büyük ölçüde bitiren bir küresel soğuma olur. İnsanların son sığınağı ise dünyanın çevresinde kesintisiz bir şekilde dönen bir trendir. Fakat bu trenin içinde büyük bir sorun vardır. O da dünyada olduğu gibi bu trenin içinde de bulunan sınıfsal farklılıklardır. Bu farklılıklar yeni dünyadaki en büyük silahtır. Sıra dışı konusu sayesinde çok sevilen bu filmin Netflix tarafından yapılan bir dizisi de vardır. O yapım hakkındaki detaylara ulaşmak isterseniz "Snowpiercer Dizisinin Detaylı İncelemesi" adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.

Başrol Oyuncuları: Chris Evans, Jamie Bell, Tilda Swinton

Tür: Bilimkurgu, Dram

Yönetmen: Bong Joon Ho

Fragman

Snowpiercer Benzeri Filmler

 • Okja (2017) – IMDb: 7.3
 • Yaratık (2006) – IMDb: 7.1
 • Ana (2009) – IMDb: 7.8

11. Artificial Intelligence: AI (2001) – IMDb: 7.2

Geleceği Anlatan Filmler

David 11 yaşında kendi halinde bir çocuktur. Fakat David diğer çocuklarından farklıdır. David kendini insan sanmaktadır, bu yüzden de insan gibi davranmaktadır. Fakat David aslında yapay zekaya sahip bir robottur. David çocuğu olmayan ailelere verilen canlı ve ciddi bir oyuncaktan başka bir şey değildir. David bu gerçeği fark etmesiyle beraber tehlikeli bir yolculuğa çıkmaya karar verir. 2001 yılının en çok ses getiren yapımlarından olan bu film kaliteli hikayesi sayesinde izleyicileri tarafından çok sevilmiştir.

Başrol Oyuncuları: Haley Joel Osment, Jude Law, Frances O'Connor

Tür: Bilimkurgu, Dram, Macera

Yönetmen: Steven Spielberg

Fragman

Artificial Intelligence: AI Benzeri Filmler

 • Üçüncü Türden Yakınlaşmalar (1977) – IMDb: 7.6
 • Robot Adam (1999) – IMDb: 6.9
 • Azınlık raporu (2002) – IMDb: 7.6

10. Sunshine (2007) – IMDb: 7.2

Geleceği Anlatan Filmler

2057 yılında dünyanın sonunu getirecek bir durum gerçekleşir. Güneş ölmektedir ve bunun için gönderilen bir ekip güneşi tekrardan hayata döndürme görevinde başarısız olurlar. Yedi yıl sonra başka bir ekip aynı amaçla tekrardan güneşe gönderilir. Ekip tüm dünya için son umuttur. Icarus II adlı uzay gemisi Kaptan Kaneda’nın önderliğinde nükleer başlıkla beraber güneşe doğru yaklaşmaktadır. Herkes ne olacağını beklerken ekiple olan iletişim kesilir. Artık ekip Güneş ile tek başınadır. Kaliteli konusu ve başarılı oyuncuları sayesinde bu yapım çok sevilen gelecekte geçen filmlerden birisi olmuştur.

Başrol Oyuncuları: Chris Evans, Cillian Murphy, Rose Byrne

Tür: Bilimkurgu, Gerilim

Yönetmen: Danny Boyle

Fragman

Sunshine Benzeri Filmler

 • Ay (2009) – IMDb: 7.9
 • 28 Gün Sonra (2002) – IMDb: 7.6
 • Uzayda Dehşet (2009) – IMDb: 6.7

9. Looper (2012) – IMDb: 7.4

Geleceği Anlatan Filmler

2072 yılında geçmiş ile gelecek arasındaki yolculuk gerçek olmuştur. Fakat bunu yapan makine karaborsaya düşmüştür. Bu teknolojiyi elinde tutanlar ne zaman birini öldürmek istese 30 yıl önceye gider ve Looper adı verilen bir grup suikastçıya paketler. Bu grupta yer alan suikastçılardan birisi olan Joe’nin hayatı gayet güzeldir. Ta ki karşısına öldürmesi için 2072’den gelen yaşlı Joe çıkana kadar. Konusu itibariyle çok dikkat çeken bu yapım mutlaka izlenmesi gereken bilimkurgu filmlerinden birisidir.

Başrol Oyuncuları: Bruce Willis, Joseph Gordon-Levitt, Emily Blunt

Tür: Bilimkurgu, Aksiyon

Yönetmen: Rian Johnson

Fragman

Looper Benzeri Filmler

 • Yaşam Şifresi (2011) – IMDb: 7.5
 • Yarının Sınırında (2014) – IMDb: 7.9
 • Limit Yok (2011) – IMDb: 7.4

8. Avatar (2009) – IMDb: 7.8

Geleceği Anlatan Filmler

Jake Sully bir hırsızlık olayında abisini kaybetmiş yarı felçli bir insandır. Jake, Pandroa adındaki uzak bir gezegendeki görevin başına geçmeye karar verir. Bu gezegende Na’vi adında gitgide tükenen bir tür yaşamaktadır. Askeri bir şirket bu dünyadaki kaynakları araştırmak için Avatar adında bir program oluşturur. Bu programda insanlar kısmen Na’vi haline gelerek Pandora’ya gideceklerdir. Jake, Pandora’ya gittiği anda yarı felçli bedeni oraya anında uyum sağlar. Jake bu sırada Na’vi halkından Prenses Neytiri ile karşılaşır ve tüm fikrini değiştirir. Jake artık bu gezegeni kendi halkından korumaya çalışır.

Başrol Oyuncuları: Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver

Tür: Bilimkurgu, Macera

Yönetmen: James Cameron

Fragman

Avatar Benzeri Filmler

 • Titanik (1997) – IMDb: 7.8
 • Marslı (2015) – IMDb: 8.0
 • Yerçekimi (2013) – IMDb: 7.7

7. Star Trek (2009) – IMDb: 7.9

Geleceği Anlatan Filmler

Bu film Star Trek’de yer alan kahramanların gençliğinde yaşanan olayları konu ediyor. Güç ve cesaret her zaman olduğu gibi Atılgan ve ekibindedir. Evren büyük bir tehdit altındadır ve durum çok kötüdür. Bu durumda Atılgan ve ekibi hemen mücadeleye girişir. Ekibin, Kaptan Kirk ve Spock arasındaki bu mücadelede türlü tehlikelere göğüs germeleri gerekmektedir. Peki dünya ile problemleri olan bu kötü güçlerin karşısında Atılgan ve ekibi başarılı olabilecek midir?

Başrol Oyuncuları: Chris Pine, Zachary Quinto, Eric Bana

Tür: Bilimkurgu, Aksiyon, Macera

Yönetmen: J.J. Abrams

Fragman

Star Trek Benzeri Filmler

 • Bilinmeze Doğru: Star Trek (2013) – IMDb: 7.7
 • Star Trek Sonsuzluk (2016) – IMDb: 7.1
 • Uzay Yolu II: Khan'ın Gazabı (1982) – IMDb: 7.7

6. Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı (2017) – IMDb: 8.0

Geleceği Anlatan Filmler

İlk filmdeki hikayenin 30 yıl sonrasını anlatacak bu yapımda Memur K’nın büyük bir sırrı orta çıkarması anlatılmaktadır. Memur K Los Angeles Polis Departmanı’nda görev yapmaktadır. Memur K bir gün toplumu kaosa götürecek bir sırrı keşfeder. Memur K’nın bu felaketi önlemek için eski ödül avcılarından olan Rick Deckard’ı bulması ve ona birkaç soru sorması gerekmektedir. En iyi bilimkurgu serilerinden birisi olan Blade Runner’ın son filmi olan bu yapım izleyicilerinden tam not almıştır.

Başrol Oyuncuları: Ryan Gosling, Harrison Ford, Ana de Armas

Tür: Bilimkurgu, Gerilim

Yönetmen: Denis Villeneuve

Fragman

Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı Benzeri Filmler

 • Ölüm Takibi (1982) – IMDb: 8.1
 • Geliş (2016) – IMDb: 7.9
 • Sicario (2015) – IMDb: 7.6

5. The Martian (2015) – IMDb: 8.0

Geleceği Anlatan Filmler

Bu filmde Mars’ta terk edilen bir astronotun yaşam mücadelesini izleyeceğiz. Mart Watney, Mars gezegenine astronotların gönderildiği bir ekibin içerisindedir. Mark, şiddetli bir fırtına sonrası öldü zannedilerek ekibi tarafından terk edilir. Fakat Mark hayattadır ve Mars’ta bir başına kalmıştır. Mark elindeki sınırlı olanaklarla dünyaya yaşadığını söylemek için sinyal göndermeye çalışır. Milyonlarca kilometre uzaklıktaki NASA ve uluslararası bilim insanları bu sinyali alınca durmaksızın çalışmaya başlar. Tüm dünya ve ekip arkadaşları Marslı’nın eve dönmesi için elinden geleni yapmaya hazırdır.

Başrol Oyuncuları: Matt Damon, Jessica Chastain, Kristen Wiig

Tür: Bilimkurgu

Yönetmen: Ridley Scott

Fragman

The Martian Benzeri Filmler

 • Yerçekimi (2013) – IMDb: 7.7
 • Diriliş (2015) – IMDb: 8.0
 • Enigma (2014) – IMDb: 8.0

4. Terminatör (1984) – IMDb: 8.0

Geleceği Anlatan Filmler

2029 yılında geçen filmde insanların direnişindeki önderi olan John Connor, makineler imparatorluğu Skynet’in ölümcül gücüne karşı savaşmaktadır. Makineler sahip olduğu gücü istediği gibi kullanmakta ve aynı zamanda daha fazla güç istemektedirler. Bunun içinde geçmişi değiştirmeye karar verirler. Bu sayede makineler istedikleri gibi bir geleceğe sahip olacaklardır. İnsanlık direnişinin en eski önderlerinden olan Sarak Connor’u öldürmek için Terminatör adlı bir robot tasarlanır. Bu robotun tek amacı gelecekte insanlık direnişinin önderi olacak olan John Connor’un doğmasını engellemektir. Filmle ilgili bilinmeyenleri öğrenmek istiyorsanız "Terminatör Hakkında Duymadığınız Bilgiler" adlı içeriğimize göz atabilirsiniz. 

Başrol Oyuncuları: Arnold Schwarzenegger, Michael Biehn, Linda Hamilton

Tür: Bilimkurgu, Aksiyon, Gerilim

Yönetmen: James Cameron

Fragman

Terminatör Benzeri Filmler

 • Terminator 2: Mahşer Günü (1991) – IMDb: 8.5
 • Yaratığın Dönüşü (1986) – IMDb: 8.3
 • Terminatör: Kurtuluş (2009) – IMDb: 6.5

3. Alien (1979) – IMDb: 8.4

Geleceği Anlatan Filmler

Bu film bilmedikleri bir gezegene iniş yapmak zorunda kalan mürettebatın yaşam mücadelesini konu ediyor. Nostromo tarihin en ünlü uzay gemisidir. Nastromo gemisi ve mürettebatı görevini bitirip dünyaya dönerken bir gezegenden yardım çağrısı alırlar. Mürettebat yardım çağrısını karşılıksız bırakmaz ve hiç bilmedikleri bu gezegene iniş yaparlar. Fakat yardım çağrısı aslında uyarı sinyalidir. Mürettebat bunu fark ettiğinde ise her şey için çok geçtir. Mürettebat bu gezegende bilinmeyen bir yaşam formuyla karşılaşır ve ürkütücü bir maceraya atılırlar.

Başrol Oyuncuları: Sigourney Weaver, Tom Skerritt, Veronica Cartwright

Tür: Bilimkurgu, Korku

Yönetmen: Ridley Scott

Fragman

Alien Benzeri Filmler

 • Alien 3 (1992) – IMDb: 6.5
 • Kutsal Hazine Avcıları (1981) – IMDb: 8.4
 • Yaratığın Dönüşü (1986) – IMDb: 8.3

2. VOL-İ (2008) – IMDb: 8.4

Geleceği Anlatan Filmler

İnsanoğlu dünyayı aşırı bir şekilde kirletmiştir. Bu yüzden de dünyayı terk etmişlerdir. Çöplerle dolu dünyayı temizleme görevi ise sevimli bir robot olan Vol-i’ye verilir. Vol-i insanların bıraktığı çöplerle dolu dünyadan kendi yaşam alanını oluşturur. Vol-i’nin yalnızlığı başka bir robot olan Eve’nin gelmesiyle son bulur. İki sevimli robotun arasında başlayan ilişki tüm zorluklara rağmen direnmeye ve ayakta kalmaya çalışır.

Başrol Oyuncuları: Ben Burtt, Elissa Knight, Jeff Garlin

Tür: Bilimkurgu, Animasyon, Macera

Yönetmen: Andrew Stanton

Fragman

VOL-İ Benzeri Filmler

 • Yukarı Bak (2009) – IMDb: 8.2
 • Kayıp Balık Nemo (2003) – IMDb: 8.1
 • Oyuncak Hikayesi (1995) – IMDb: 8.3

1. Matrix (1999) – IMDb: 8.7

Geleceği Anlatan Filmler

Bu film teknolojinin son derece gelişmiş olduğu uzak bir gelecekte geçmektedir. Bu dünyada makineler ve insanlar arasında bir savaş çıkmıştır. İnsanlar makinelerin ana gücü olan Güneş’i engellemek için gökyüzünde kimyasal siyah bulutlar oluşturur. Bunun üzerine makineler yeni bir güç kaynağı arayışına girer ve insan bedeninin buna müsait olduğunu fark ederler. Makineler insanların bedeninin rahat bir şekilde ele geçirebilmek için bir sanal dünya tasarlarlar. Bunun sonucunda köle insanlar bilinçsiz bir şekilde uyurken makineler için enerji üretirler. Neo bir gün bu tarlalardan birisinde uyanır ve gerçek dünyada insanların yaşadığı tek yer altı şehri olan Zion’a götürülür. Neo gerçek dünyaya alıştığı zaman ise Morpheus’un ekibiyle beraber makinelere karşı savaşmaya başlar. Filmle ilgili daha önce duymadığınız bilgiler için "Matrix Hakkında Bilinmeyenler" adlı içeriğimizi kontrol edebilirsiniz. 

Başrol Oyuncuları: Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss

Tür: Bilimkurgu, Aksiyon

Yönetmen: Lana Wachowski, Lilly Wachowski

Fragman

Matrix Benzeri Filmler

 • Dövüş Kulübü (1999) – IMDb: 8.8
 • Forrest Gump (1994) – IMDb: 8.8
 • Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü (2003) – IMDb: 8.9
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
393
133
492
110
109
108
118
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 2
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.