En İyi 11 Hava Temizleyici Tavsiyesi ve Kullanıcı Yorumları

En İyi 11 Hava Temizleyici Tavsiyesi ve Kullanıcı Yorumları
23.11.202020:02

Bakterisiz bir hava solumanıza yardımcı olan hava temizleyicileri bir araya getirdik. İçeriğimizde en iyi hava temizleme cihazlarını bulabilirsiniz.

Haber güncelleme tarihi 06.10.2021 14:19

Hava Temizleme Cihazı Önerileri

Nefes almakta sıkını yaşayanlar ve toza karşı alerjisi olanlar için kullanılması elzem ürünlerden biri olan hava temizleyici cihazları araştırdık. Bu içeriğimizde alerjenik hava temizleme, nemlendirme, ısıtma ve soğutma gibi özellikle sahip hava temizleyicileri listeledik. İçeriğimizde Dyson markası başta olmak üzere Xiaomi, Beurer ve Fakir gibi markaların en kaliteli hava temizleme cihazları yer alıyor. Ayrıca listedeki ürünler hakkında artı eksi tablosu ve kullanıcı yorumlarını da aşağıda bulacaksınız.

İşte daha rahat nefes almanızı sağlayacak en iyi hava temizleme cihazı tavsiyeleri...

1. Dyson Purifier Hot+Cool Hava Temizleme Fanı

Hava Temizleyiciler

ARTILAREKSİLER
IsıtmaMobilden Isıtıcı Modu Açılmıyor
SoğutmaNemlendirme Yok
Uzaktan Kumanda
Alerjenik Hava Temizleme

Yaz ve kış ayları için evinizde kullanabileceğiniz en ideal hava temizleme cihazı olan Dyson Purifier Hot+Cool hem ısıtma hem de buharla serinletme özelliklerine sahip bir üründür. Hepa13 standartlarında bir filtreye sahip olan cihaz içeriye aldığı partikülleri kesinlikle dışarı salmıyor. Bu sayede bulunduğu ortamdaki partiküllerin %95.5'ini temizliyor. Serinlemek istediğiniz zamanlarda da kullanabileceğiniz bu cihaz sudaki bakterilerin %95'ini temizler ve hijyenik bir buhar sayesinde serinlemenize yardımcı olur. Son olarak ürünün bulunduğu ortamdaki hava kalitesini ölçtüğünü ve durum hakkında bilgi verdiğini de söyleyelim.

Teknik Özellikler
İdeal oda boyutu81 metrekare
Maksimum Hava Akımı470 m³/saat
Güç Tüketimi40 W
Ses Seviyesi42.3 dB-61.5 dB
Ağırlık4,65 kg
Hepsiburada Fiyatını GörGittigidiyor Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 Dyson güvenilir ve kaliteli bir marka. Ev sürekli kapalı kaldığı için bir süre sonra kuru nemsiz bir ortama maruz kalıyoruz. Bu yüzden ürünü sipariş ettim. Hemen etki ediyor ve sessiz çalışıyor. Su haznesi boşalınca otomatik kapanma özelliği de var. Genel olarak memnunuz, başarılı bir ürün. Fatih K.

👤 Burun kuruluğu yapan bir evdeyseniz herhangi bir sebepten bu ürün işe yarıyor. Ama almam derseniz de çıkın temiz hava alın yapacak bir şey yok. Çocuklu eve lazım. Canan A.

2. Winix Zero Pro Hava Temizleme Cihazı

Hava Temizleme Cihazı

ARTILAREKSİLER
Düşük enerji tüketimiWifi bağlantısı yok
5 aşamalı HEPA filtreIsıtma- Soğutma Yok
Sessiz ÇalışmaNemlendirme Yok

En iyi hava temizleme cihazları listemize Winix Zero Pro ile başlıyoruz. Düşük enerji tüketimi sayesinde gün boyunca çalıştırabileceğiniz Winix Zero Pro, sadece bir ampül kadar harcama yapmaktadır. 28 dB ses çıkaran model, bulunduğu ortamdaki tüy, kepek ve bakteri gibi maddeleri yok ederek evinizin havasını temizlemektedir. Ayrıca modelin 5 aşamalı HEPA filtresini istediğiniz zaman yıkayarak yeniden kullanabilirsiniz.

Teknik Özellikler
İdeal oda boyutu120 metrekare
Maksimum Hava Akımı470 m³/saat
Güç Tüketimi5-90 W
Ses Seviyesi28-55 dB
Ağırlık8.5 kg
Hepsiburada Fiyatını GörGittigidiyor Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 Mükemmel bir ürün. Sanıyorum piyasada bulunabilecek en iyi hava temizleyici bu. F** P**.

👤 Sipariş verdikten sonra 2 günde geldi. Ölçüm cihazıyla kontrol ettim. Ürün iyi çalışıyor. Serhat K.

3. DYSON Pure Cool Hava Temizleyici

Hava Temizleme Cihazı

ARTILAREKSİLER
350 derece dönme özelliğiSoğutma-Isıtma yok
Alerjenik Hava Temizleme 
HEPA filtreNemlendirme yok
Uzaktan Kumanda
Uyku Modu

Bu cihaz Air Multipler teknolojisi sayesinde 1 saniyede 290 litrelik havayı temizler ve 350 derece boyunca dönerek oda içine dağıtır. Odaklanmış mod özelliğini kullanarak cihazın hava yönünü ayarlayabilirsiniz. Ayrıca ortamdaki partikül ve kötü gazları tespit ederek size bilgi veren temizleyici, HEPA filtresi sayesinde tüm bakterileri içine hapsetmektedir.

Teknik Özellikler
İdeal oda boyutu81 metrekare
Maksimum Hava AkımıBelirtilmemiş
Güç Tüketimi40 W
Ses Seviyesi42.3 Db
Ağırlık5.71 kg
Hepsiburada Fiyatını GörGittigidiyor Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 Mükemmel bir ürün, kullanıldığında kokuyu da havayı da temizliyor. Alerjik astımım var, evde gittiğim her odada yanımda götürüyorum, imkanı olan her astım hastasının indirim takip edip almasını tavsiye ederim. Ü** Y**.

👤 Ürünü Dyson’ın kendi sitesinden aldım, buradan bakan insanlar için yazmak istedim. Ürün çok kaliteli ve etki alanı çok geniş. Kocaman salona çok kısa sürede etki edebiliyor. Herkese tavsiye ederim. Ö** E**

4. UFO O2 Beyaz Hava Temizleme Cihazı

Hava Temizleme Cihazı

ARTILAREKSİLER
Kumandasının olmasıİlk kullanımda plastik kokması
Sinek Kovucu ÖzelliğiIsıtma-Soğutma Yok
Mavi ışığa sahipNemlendirme Yok

Hava temizleme cihazı tavsiye listemize UFO O2 ile devam ediyoruz. Ultraviyole özellikli lambası UV ışınları yayarak havada oluşan bakteri ve birçok zararlı maddeyi ortadan kaldırmaktadır. Ürünün tablet yuvasına sivrisinek kovucu takarak yaz günlerini daha rahat bir şekilde geçirebilirsiniz. Modelin arka kısmında görebileceğiniz koku haznesi sayesinde istediğiniz kokuyu odanın içine yayabilirsiniz. Ayrıca cihaz, karanlık ortamlarda bile görebilmeniz için loş mavi ışığa sahiptir.

Teknik Özellikler
İdeal oda boyutu40 metrekare
Maksimum Hava Akımı120 m³/saat
Güç Tüketimi55 W
Ses Seviyesi35 dB
AğırlıkBelirtilmemiş
Hepsiburada Fiyatını GörGittigidiyor Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 Çok memnun kaldık, ayrıca ilk çalışmada koku oluyor. Yorumlarını görmüştük, tereddüt etmiştik ama hiç koku olmadı. Sigara içilen odada çalıştırdık. Sigara dumanı ve kokusu hiçbir şey kalmadı. İyi bir ürün, gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Ş** Y**.

👤 Ürün çok çabuk elime geçti. Hızlı kargo için teşekkür ederim. Beklentimi karşılayan bir cihaz. Yorumlardan koku olur mu diye test yaptım. Hiç koku fark etmedim, yalnızca son kademede çalıştırınca biraz gürültü çıkarıyor. Onun dışında harika bir ürün. H** B**.

5. Daikin MC70L Hava Temizleme Cihazı

Hava Temizleme Cihazı

ARTILAREKSİLER
Düşük ses seviyesiİlk kullanımda kötü kokması
İnvertör MotorIsıtma-Soğutma Yok
Uzun kullanım filtreNemlendirme Yok

Cihaz 6 seviyede havadaki zararlı maddelerin tümünü yok etmektedir. 16 dB ses seviyesinde çalışan cihaz, kullanıcıları fazlasıyla mutlu etmektedir. Modelin filtresini 2 yıl boyunca sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Ek olarak motor hızını kontrol ederek enerji tasarrufu yapan temizleme cihazı, ortamdaki bakterileri tespit eder ve 3 farklı renkle gösterir. Bu sayede daha etkin bir temizleme yapılır.

Teknik Özellikler
İdeal oda boyutu46 metrekare
Maksimum Hava Akımı420 m³/saat
Güç Tüketimi16 W
Ses Seviyesi16 dB
Ağırlık8.5 kg
Hepsiburada Fiyatını GörGittigidiyor Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 Ürün hızlı bir şekilde elime ulaştı ve sorunsuz bir şekilde kullanmaya başladım. Artık her gün alerji ilacı almak zorunda kalmıyorum. Elimde olsa işyerine bile götürürüm o kadar memnun kaldım. Merve Ü.

👤 İlk çalıştırdığımızda değişik bir plastik kokusu geldi ama sonra geçti. Ürünün iyi olduğunu anlamamız için biraz zaman gerekli tabi. İngiliz alerji kurumu onaylı olduğu için tercih ettik. Umarım pişman olmayız. Elif E.

6. Electrolux Pure A9 Hava Temizleme Cihazı

Hava Temizleme Cihazı

ARTILAREKSİLER
Düşük ses seviyesiMobil uygulamasının olmaması
360 derece hava akışıIsıtma-Soğutma Yok
Sıcaklık ve Nem SensörüNemelndirme Yok
Şık tasarım

En iyi hava temizleme cihazları listemize Electrolux markasının bu modelini almasak büyük hata olurdu. PureSense teknolojisiyle evinizin hava kalitesini anlık olarak ölçen cihaz, temizleme oranını size gerek kalmadan ayarlıyor. Böylelikle evden çıkarken cihazı çalıştırarak odanızı temizleyebilirsiniz. Electrolux Pure A9’un 360 derecelik HEPA filtresiyle istediğiniz mevsim ayarını oluşturabilirsiniz. Ayrıca bu temizleme cihazı 17 dB gibi düşük ses seviyesinde çalışmaktadır.

Teknik Özellikler
İdeal oda boyutu92 metrekare
Maksimum Hava AkımıBelirtilmemiş
Güç Tüketimi28 W
Ses Seviyesi17 dB
Ağırlık7.9 kg
Hepsiburada Fiyatını GörGittigidiyor Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 Piyasanın en iyisi, sessiz, performansı yüksek. Benzersiz malzeme kalitesi, kullanışlı arayüzü, Wifi desteği var. E** G**.

👤 Güzel çalışıyor ve temizliyor. Ancak Türkiye'de Google Play'de uygulaması yok. M** Z**.

7. Fakir Vigor Plus İyonik Hava Temizleme Cihazı

Hava Temizleme Cihazı

ARTILAREKSİLER
Otomatik hava tespitiToz tutması
Zarif tasarımIsıtma-Soğutma Yok
İyonik Hava TemizliğiNemlendirme Yok

Özenle tasarlanmış kontrol paneli sayesinde cihazı istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Ürün çalışma sırasında ortamda var olan bakterileri algılayarak size geri bildirim verir. 4 kademeli hız ayarı ile istediğiniz sürede odayı temizleyebilirsiniz. Ayarladığınız süre boyunca çalışan model, siz gelene kadar tertemiz bir hava sunar.

Teknik Özellikler
İdeal oda boyutu70 metrekare
Maksimum Hava Akımı180 m³/saat
Güç Tüketimi80 W
Ses Seviyesi20 dB
Ağırlık6.85 kg
Hepsiburada Fiyatını GörGittigidiyor Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 Alerjik bünyesi olan herkese tavsiye ederim. Soluduğumuz havanın kalitesi gerçekten çok önemliymiş. Bu cihazı aldıktan sonra anladım. Sessiz çalıştığı için de gece gündüz kullanma imkanınız oluyor. Üstelik istediğiniz odaya çok rahat taşıyabilirsiniz. Özgül S.

👤 İlk gün ‘acaba abartıyor muyuz?’ dedik, çünkü açıldığı anda farkı hissediyorsunuz. Ama açıkçası elektrik tüketimi nedir? Devamlı çalışmalı mı? Bunlara bakma fırsatımız olmadı henüz. Kesinlikle faydalı klima etkisi var ve gayet sessiz çalışıyor. O** T**

8. Medisana 60300 Kişisel Hava Temizleyici

Hava Temizleme Cihazı

ARTILAREKSİLER
Karbon filtreYüksek ses seviyesi
Otomatik mod geçişiIsıtma-Soğutma Yok
Uzun Ömürlü MotorNemlendirme Yok

Hava temizleme cihazı önerileri listemize Medisana 60300 ile devam ediyoruz. Anti bakteriyel karbon filtresi sayesinde odanın tüm havasını temizleyen cihaz, otomatik bir şekilde gece ve gündüz modları arasında geçiş yapabilmektedir. Yüksek performanslı motoru sayesinde uzun ömürlü olan modelin filtresini kolayca değiştirebilirsiniz.

Teknik Özellikler
İdeal oda boyutu60 metrekare
Maksimum Hava AkımıBelirtilmemiş
Güç Tüketimi1.5 W
Ses Seviyesi34 dB
Ağırlık0.6 kg
N11 Fiyatını GörGittigidiyor Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 Ürün oldukça iyi. Zaten Medisana ürünleri oldukça kaliteli. Ürünün tek kötü yanı çalışırken biraz ses yapıyor. Eğer odada size uzak bir yere konumlandırırsanız herhangi bir rahatsızlık vermiyor. Ben 24 metrekarelik yatak odamda kullanıyorum. Odanın havası oldukça iyi temizliyor. Filtre kirlendiğinde ise çıkarıp çamaşır makinesinde yıkayarak tekrar kullanabiliyorum. M** Ç**.

👤 Ürün hafif ve ses çok az geliyor. Ayrıca ürüne powerbank ile bağlantı yapabilirsiniz. T** Ç**.

9. Delonghi AC100 Hava Temizleme Cihazı

Hava Temizleme Cihazı

ARTILAREKSİLER
LED kontrol paneliUyku modunun olmaması
HEPA filtreIsıtma-Soğutma Yok
Zamanlayıcı özelliğiNemlendirme Yok

Oldukça kolay bir kullanıma sahip olan Delonghi AC100’ün HEPA filtresinde yer alan iyonizer özelliği havadaki toz, polen ve dumanları ortadan kaldırmaktadır. Üzerinde yer alan LED panelinden kontrol edebildiğiniz bu model, 40m2 alanı rahatlıkla temizleyebilmektedir.

Teknik Özellikler
İdeal oda boyutu40 metrekare
Maksimum Hava Akımı130 m³/saat
Güç TüketimiBelirtilmemiş
Ses Seviyesi33 dB
Ağırlık5.5 kg
Hepsiburada Fiyatını GörGittigidiyor Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 40 m2'lik alanlar için havayı nemlendirme özelliği var. İyonizer özelliği var. Aslında kaliteli bir hava nemlendirme cihazı ama çok pahalı. Zamanlayıcı özelliği ile de baya kullanışlı. İkram A.

👤 Kullanımı oldukça kolay, bulunduğu odayı ferahlatıyor. P** O**.

10. Xiaomi Mi Air Purifier 3H Hava Temizleme Cihazı

Hava Temizleme Cihazı

ARTILAREKSİLER
Düşük ses seviyesiToz biriktirmesi
Enerji tasarruflu olmasıIsıtma-Soğutma Yok
Küçük tasarımıNemlendirme Yok

En iyi hava temizleme cihazları listemizi Xiaomi Mi Air Purifier 3H ile bitiriyoruz. Telefonunuza yükleyeceğiniz uygulamaya girerek evde olmadığınız durumlarda cihazı uzaktan kullanabilirsiniz. Diğer modele göre daha etkili temizlik yapabilen üründe gerçek HEPA filtre bulunmaktadır. Ayrıca dokunmatik OLED ekranından modlar arasında geçiş yapabildiğiniz bu cihazı istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz.

Teknik Özellikler
İdeal oda boyutu48 metrekare
Maksimum Hava Akımı400 m³/saat
Güç Tüketimi38 W
Ses SeviyesiBelirtilmemiş
Ağırlık4.8 kg
Hepsiburada Fiyatını GörGittigidiyor Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 3 hafta oldu. 28m2 odada 3 kişi sigara içtiğinde 10 dakika içinde tertemiz oluyor. Yedek filtre hiçbir yerde bulunmuyor. Umarım gereken sürede gelir. Onur K.

👤 Çok şık bir ürün, hem de güzel çalışıyor. Yanında biri sigara içerse anında çalışıp tertemiz ediyor. Tavsiye ederim, çok memnunum. M** F**.

11. Dyson Pure Humidify+Cool Hava Temizleme Cihazı

Hava Temizleme Cihazı

ARTILAREKSİLER
Nemlendirme VarIsıtma Özelliği Yok
Alerjenik Hava Temizleme
Serinletme Özelliği Var
WİFİ

Dyson markasının üretmiş olduğu hava temizleme ve nemlendirme cihazı Dyson Humidify+Cool su haznesinde biriktirdiği partiküllerin %99'unu temizleyerek hijyenik bir buhar salınımı yapıyor. Hepa filtresi sayesinde tozları ve alerjenleri yakalayan cihaz 81 metrekarelik bir alanın havasını tamamen temizleyebiliyor. Difüze Mod sayesinde ortamı serinletmeden havayı temizleyen bu cihaz Rüzgar modu ile de hava akışı sağlayarak ev içerisinde mükemmel bir serinlik sunuyor. Ortamdaki hava kirliliğini ölçen Dyson Pure Humidify+Cool mobil cihazınız üzerinden anlık bildirimlerde bulunabiliyor. Fiyatına göre oldukça iyi bir performans suna bu ürün hava temizleme, nemlendirme ve serinletme işlemlerini yapabilen komple bir cihazdır.

Teknik Özellikler
İdeal oda boyutu81 metrekare
Hava Serinletme Miktarı320 L
Ağırlık8,29 kg
Kademe Sayısı10
Hepsiburada Fiyatını GörGittigidiyor Fiyatını Gör

Benzer Cihaz Tavsiyeleri
Nemlendirici CihazlarNem Alma Cihazları

Hava Temizleyiciler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Odanızı gün boyu bakterilerden uzak tutan hava temizleyiciler, alerjisi olan insanlara fazlasıyla yardımcı olmaktadır. Dilediğiniz an kullanabileceğiniz hava temizleyiciler hakkında gelen soruları sizler için cevapladık. İşte hava temizleyiciler hakkında sıkça sorulan sorular.

❓ Hava temizleyiciler alerjisi olanlar için iyi midir?

Her alerji insanlar üzerinde farklı etki gösterebilir. Bu hava temizleyiciler ortamda olan zararlı maddeleri ortadan kaldırarak vücudunuzda etki göstermesini engellemektedir. Cihaz, toz gibi maddelere alerjisi olanlara ev içerisinde rahat nefes alanı sağlamaktadır.

❓ Hava temizleme cihazımı sürekli açık bırakabilir miyim?

Cihaz, sensörlerin yardımıyla odanın durumuna göre otomatik olarak kendisini ayarlar. Tüm gün açık olduğu zamanlarda ise etrafı temizledikten sonra uyku moduna girer. Yeniden bir kirlilik tespit edildiğinde ise tekrardan çalışmaya başlar.

❓ Hava temizleyiciyi yerleştireceğim en doğru yer neresidir?

Ürünün havayı en iyi şekilde temizlemesi için etrafının açık olması gerekmektedir. Mümkün olmadıkça koltuk veya duvara fazla yaklaştırmayın. Cihazı en etkili bir şekilde kullanmak için ev içinde nerede fazla vakit geçiriyorsanız orayı tercih etmelisiniz.

❓ Aktif karbon filtresi nedir?

Aktif karbon, ev içinde olan tüm kokuları ve dumanları içine hapseden bir filtre çeşididir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
28
3
2
0
3
2
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.