Parlak ve Dolgun Saçlar; Hint Yağının Saça 15 Faydası

Parlak ve Dolgun Saçlar; Hint Yağının Saça 15 Faydası
31.05.202015:20

Saçlarınızın daha sağlıklı ve güçlü olmasını istiyorsanız Hint yağı tam size göre. İçeriğimizde Hint yağının saça olan tüm faydalarını bir araya getirdik.

Haber güncelleme tarihi 07.06.2022 09:40

Hint Yağının Saça Faydaları

Toplamda 18 yağ asidi içeren Hint yağı, besin değerleri bakımından oldukça zengin bir saç bakım yağıdır. Risinoleik asit, omega-6 ve 9 yağ asitleri, E vitamini ve mineraller bakımından zengin olan bu yağ, sağlığa olan faydaları ile her alanda kullanılıyor.

Hint yağı çekirdeklerinin preslenmesi ile elde edilen Hint yağı, binlerce yıldan bu yana saç bakım ve saç güzelliği alanında kullanılmaya devam etmektedir. Yoğun bir kıvama sahip olduğu için avucunuza aldığınızda avucunuz yapış yapış olabilir. Fakat saçlarınızın sağlığı ve güzelliği için bu zorluğa katlanmaya değer. Peki, Hint yağının saça faydaları nelerdir?

1. Dökülmeleri Önler

Hint yağının saça faydaları

Hint yağının saça faydalarından belki de en önemlisi dökülmeleri önlemesidir. Saç dökülmesi herkesin yaşadığı problemlerin başında gelir. Çeşitli bazı nedenlerin etken olarak kabul edildiği saç dökülmesini engellemek için başvurulacak birçok alternatif vardır. Bu alternatif yöntemlerden biri olan Hint yağı, besleyici ve onarıcı olduğu için saç dökülmelerini büyük oranda engellemektedir. Düzenli bir şekilde kullanmaya başlandığında, kısa süre içinde etkisini göstermeye başlar. Hint yağı saç dökülmelerini önlemede bir hayli etkili. Fakat Hint yağı maalesef tek başına saç dökülmesini tamamen durduramıyor. Dilerseniz;

İlginizi Çekebilir
Dökülme Karşıtı Şampuan Önerileri

2. Yeni Saç Oluşumunu Destekler

Hint yağının saça faydaları

Saç dökülmesinden sonra genel olarak başvurulan yöntemlerin başında saç ekimi gelir. Elbette kullanılan ilaçlar veya bitkisel yağların etki etmemesinden sonra bu yönteme başvurmak en doğrusudur ama Hint yağı kullanmadan saç ekimi yaptırmaya karar vermeyin. Saç gözeneklerini uyarıcı özelliğe sahip olan Hint yağı, yeni saç oluşumuna yardımcı olmaktadır.

İlginizi Çekebilir
Saç Oluşumunu Destekleyen Kürler

3. Saçın Uzama Hızını Arttırır

Hint yağının saça faydaları

Saçlar bir ay boyunca ortalama olarak yarım santim kadar uzar. Ancak her insan saçlarının daha kısa sürede uzamasını ister. Çünkü uzun saça şekil vermek ve model uygulamak daha basittir. Saç uzamasına yardımcı olması ile bilinen Hint yağı, düzenli kullanılmaya başladığında saçlarda belirgin bir şekilde uzama fark edilir. Eğer destek aldığınız bir saç bakım uzmanı varsa, hangi aralıklarda kullanmanız gerektiği ile ilgili fikir alarak daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir
Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

4. Saç Tellerinin Kalınlaşmasına Yardımcı Olur

Hint yağının saça faydaları

Hint yağının saça faydalarından birisi de saç tellerini güçlendirmesidir. Hint yağı, içerisindeki doğal asitler ve besleyici mineraller sayesinde ince telli saçlara sahip olan kişilerin en büyük destekçisidir. Düzenli kullanım yapılması durumunda 1-2 ay içerisinde gözle görülür bir şekilde saç tellerinin kalınlaşmasını sağlar ve saçların daha güçlü olmasına yardımcı olur.

İlginizi Çekebilir
İnce Telli Saçları Gürleştirme Yolları

5. Saç Derisi Enfeksiyonlarına İyi Gelir

Hint yağının saça faydaları

En çok karşılaşılan saç derisi problemlerinden birisi de enfeksiyondur. Stres, iş yoğunluğu, yeteri kadar bakım yapmamak, sık işlem görmesi gibi birçok etken, saç derisinde problemlerin oluşmasına neden olabilmektedir. Hint yağı kullanan kişilerde saç derisi problemleri daha az görülmektedir. Bunun nedeni Hint yağının antiviral, antibakteriyel ve antifungal özelliklere sahip olmasıdır. Tabi Hint yağının saç derisi onarıcı özelliğinin olmasının yanında saç derisi kaynaklı olarak ortaya çıkan kepek problemini de en iyi şekilde engellediğini de söylemek gerekir.

İlginizi Çekebilir
Saç Derisine İyi Gelen Bitkisel Yağlar

6. Saçları Korumaya Yardımcı Olur

Hint yağının saça faydaları

Hint yağının saça faydalarından bir diğeri saçın protein ihtiyacını karşılayarak kendini korumasını sağlamasıdır. Saçların da insan vücudunun diğer yerleri gibi proteine ihtiyacı vardır. Kendi doğasında protein üretebilen saçların saç maşası, saç şekillendiriciler, jöle, sprey gibi kimyasal madde içeren ürünlerin kullanılmasından sonra kendini korumaya alması zorlaşır. Bunun nedeni ise protein oranının saçlarda azalmasıdır. Hint yağı, zengin protein içeriğine sahip bir bitkisel yağ olduğu için saçların canlı ve sağlıklı kalmasına yardımcı olur.

7. Saç Derisinin pH Değerini Dengede Tutar

Hint yağının saça faydaları

Saçların daha sağlıklı, parlak ve güçlü olabilmesi için doğasında yer alan pH değerinin dengeli olması gerekir. Bu değerin azalması durumunda saçlarda ciddi problemler görünmeye başlar. Hint yağının faydaları arasında yer alan saç derisinin pH değerini yükseltmesi özelliği sayesinde bu tip sorunlarınızdan kısa sürede kurtularak daha sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

8. Saç Kırılmalarını Engeller

Hint yağının saça faydaları

Özellikle işlem gören saçlarda en sık karşılaşılan problemlerin başında saç kırılmaları gelir. Zaman içerisinde bu problem saç dökülmesine kadar gidebilir. Bu durumun önüne geçebilmenin en kolay yolu saç bakımını itina ile yapmak ve doğru saç bakım yağı önerileri almaktır. Saç kırılmalarının önüne geçmede oldukça etkili olan Hint yağı ile düzenli bir şekilde bakım yapmaya başladığınızda, kısa sürede saçlarınızın daha sağlıklı olacağını göreceksiniz.

İlginizi Çekebilir
Saç Kırıkları Nasıl Giderilir?

9. Saçlardaki Nem Kaybını Önler

Hint yağının saça faydaları

Sıcak hava ile çalışan fön makinesi, saç kurutma makinesi, maşa ve saç şekillendirici diğer ürünler, zamanla saçların doğal nem dengesini kaybetmesine neden olmaktadır. Saç bakım uzmanları, saçların daha sağlıklı ve canlı kalabilmesi için saç bakımına dikkat edilmesi gerektiğini bildiriyor. Saç bakımı yaparken Hint yağı kullanmanız ve bunu rutin bir işlem haline getirmeniz durumunda saçlarınızın doğal nem dengesini koruma altına alabilirsiniz.

10. Güneşin Zararlı Işınlarından Korur

Hint yağının saça faydaları

Hint yağının faydalarından bir diğeri ise saçı güneşin zararlı ışınlarından korumasıdır. Özellikle yaz dönemlerinde saçlara en çok zarar veren durumların başında deniz, kum ve güneş üçlüsü gelir. Saçlar aşırı güneşe maruz kaldığında birçok sorunu beraberinde getirmeye başlar. Hint yağı, içeriğindeki besinler sayesinde saçlar üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturur ve UV ışınlarına karşı saçları korumaya alır.

11. Saçları Koyulaştırır

Hint Yağının Saça Faydaları

Hint yağı sayesinde saçlarınızı normal tonundan daha koyu bir tona dönüştürmek mümkün. Hint yağı ve badem yağı ile daha hızlı ve kalıcı bir etki görülmektedir. Eğer istikrarlı bir şekilde uzun süreler kullanılırsa saçın renk tonu daha da koyulaşacaktır. İstenilen tona gelinene kadar hint yağı kullanılabilir.

12. Saça Parlaklık Kazandırır

Hint Yağının Saça Faydaları

Düzenli kullanımda saça inanılmaz bir parlaklık kazandıran hint yağı, haftada iki veya üç defa uygulanabilir. Kurumuş, yıpranmış solgun görüntüye sahip saçlar hint yağı sayesinde parlak ve hacimli görünüme kavuşur. Parlak görünüm için saçınıza hint yağı ile masaj yapmanız gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir
Saçları Parlak Yapacak Yöntemler

13. Saç Sağlığını Güçlendirir

Hint Yağının Saça Faydaları

Hinty yağı içerisindeki omega 6 yağ asidi sayesinde saçın derisinin kurumasını engeller, daha hızlı ve gür bir şekilde saçın uzamasına ve güçlenmesine yardımcı olur. Yağ, saç derisini nemlendirir ve besler.

İlginizi Çekebilir
Sağlıklı Saçlara Sahip Olmak için Bakım Önerileri

14. Saçtaki Beyazları Giderir

Hint Yağının Saça Faydaları

Saçların rengini koyulaştıran hint yağı aynı zamanda saça hacim ve parlaklık kazandırmaktadır. Eğer saçlarınızın beyazlamasından şikayetçi iseniz hint yağını belirli aralıklarla doğru bir şekilde uyguladığınızda beyazlardan kurtulabilirsiniz. Hint yağı beyazlamış olan saçları düzenli kullanımda eski rengine kavuşturur.

İlginizi Çekebilir
Beyaz Giderme Yöntemleri

15. Saçları Dolgunlaştırır ve Hacim Kazandırır

Hint Yağının Saça Faydaları

Hint yağını kullandığınız taktirde solmuş, yıpranmış gözüken saçlarınız dolgulaşır, parlaklık kazanır ve hacimli gözükür. Daha göz alıcı saçlar için hint yağını düzenli olarak kullanmanız gerekir.

İlginizi Çekebilir
Saçı Dolgunlaştıran Keratin Şampuan Önerileri

Benzer İçerik Tavsiyeleri
Argan Yağı FaydalarıBitkisel Yağlar

Hint Yağı İçeren Ürünler Listesi

SıraÜrünlerEtkisineoldu Puanı
1Diamond Hair Saç SerumuSaça Dolgunluk Katar10/9.9
2Arifoğlu Hint YağıParlaklık Katar10/9.8
3Karden Hint YağıDolgunluk Katar10/9.7
4Botalife Hint YağıHacim Katar10/9.6
5Mecitefendi Hint YağıNem Dengesini Bozar10/9.8
Aradığın
Fiyatları Gör
HepsiBurada 
Fiyatlarını Gör
N11
Fiyatlarını Gör
Trendyol 
Fiyatlarını Gör

Hint Yağı İçeren Ürünler

Yukarıdaki kısımda Hint yağının saça faydalarından bahsettik. Bu kısımda ise içerisinde Hint yağı bulunan ürünleri inceleyeceğiz. İşte Hint yağı içeren ürünler.

1. Diamond Hair Saç Serumu

Hint Yağı İçeren Ürünler

Aradığın
Fiyatlar
HepsiBurada 
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Trendyol 
Fiyatını Gör

İçeriğinde yoğun miktarda Hint yağı olmak üzere 12 farklı bitkinin özü bulunan Diamond Hair saç serumu, düzenli kullanımlarda saçları onarmasıyla biliniyor. Mineral bakımından zengin içeriği sayesinde saçın ihtiyaç duyduğu besinleri karşılayabilen serum, bu sayede yıpranma ve kırılmaların oluşmasını engelliyor. Ayrıca saç diplerinden uçlarına kadar bakım yapan ürünü doğrudan uygulayabileceğinizi belirtelim.

2. Arifoğlu Hint Yağı

Hint Yağı İçeren Ürünler

Aradığın
Fiyatlar
HepsiBurada 
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Trendyol 
Fiyatını Gör

Arifoğlu markasının ne kadar kaliteli bir bitkisel yağ üreticisi olduğunu hepimiz iyi biliyoruz. Mineral ve vitamin bakımından zengin içeriği sayesinde saçın ihtiyaç duyduğu besinleri karşılayabilen bakım yağı, ilk kullanımdan itibaren saçların daha güçlü olmasını destekliyor. Kepek, egzema ve mantar gibi saç derisi problemlerine karşı oldukça etkili olan ürün aynı zamanda saçı daha canlı yapmasıyla biliniyor. Son olarak bu ürünün seyreltilerek kullanılması gerektiğini söyleyelim.

3. Karden Hint Yağı

Hint Yağı İçeren Ürünler

Aradığın
Fiyatlar
HepsiBurada 
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Trendyol 
Fiyatını Gör

Listemize özellikle Hint yağı konusunda oldukça popüler olan Karden markasıyla devam ediyoruz. İlk kullanımdan itibaren saç dökülmelerini yavaşlatan ürün, düzenli kullanımlarda ise dökülmeleri tamamen durduruyor. Yeni saç kökü oluşumuna destek olan Hint yağı, bu sayede saçlarınızın daha dolgun ve hacimli olmasını destekliyor. Ayrıca tamamen organik içeriğe sahip olan bu ürünün seyreltilerek kullanılması gerektiğini belirtelim.

4. Botalife Hint Yağı

Hint Yağı İçeren Ürünler

Aradığın
Fiyatlar
HepsiBurada 
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Trendyol 
Fiyatını Gör

Botalife markasını son zamanlarda çok fazla duymuş olabiliriz. Ürettiği her bir bitkisel yağla adından söz ettiren marka, bu Hint yağı ürünüyle de fark yaratmaya devam ediyor. Yumuşatıcı ve kaydırıcı etkisi sayesinde saçların daha rahat şekil almasını sağlayan ürün, ilk kullanımdan itibaren daha yumuşak saçları destekliyor. Düzenli kullanımlarda ise saçın dolgunluğunu ve hacmini arttıran ürün aynı zamanda saçın nem dengesini korumasına yardımcı oluyor. Bu sayede saçlarınızda kuruluk gibi problemleri yaşamazsınız. Son olarak bu yağın seyreltilerek kullanılması gerektiğini belirtelim.

5. Mecitefendi Hint Yağı

Hint Yağı İçeren Ürünler

Aradığın
Fiyatlar
HepsiBurada 
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Trendyol 
Fiyatını Gör

Listemizi Mecitefendi markasının Hint yağıyla bitiriyoruz. Tamamen organik bileşenlerden üretilen ve katkı maddesi içermeyen Mecitefendi Hint yağı, bu sayede saçlarınızın doğallığını korumasını sağlıyor. İlk kullanımdan itibaren saç dökülmelerini azaltan Hint yağı, kısa süre kullanımda ise dökülmeleri tamamen durduruyor. Ayrıca yıpranmış ve zayıflamış saç tellerini güçlendiren ürünün bu sayede daha dolgun saçlara sahip olmanızı desteklediğini belirtelim.

Hint yağı içeren en iyi ürünler hangisi?

İçerisinde hint yağı bulunan, tamamen organik, hiçbir türlü katkı maddesi içermeyen, saçlarınızı parlak ve hacimli gözüktüren en kaliteli ürünler arasında yer alan; Diamond Hair plus, Arifoğlu Hint Yağı, Karden Hint Yağı, Botalife Hint Yağı, Mecitefendi Hint Yağı ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Hint yağı yeni saç çıkarır mı?

Hint yağı saçı nemlendirir, saçtaki ve ciltteki nemi korur. Saç dökülmesini büyük oranda etkileyen hint yağı, yeni saçların çıkmasına da yardımcı olmaktadır. Ortalama saçları her ay yarım santim kadar uzatır.

Hint yağının saça faydaları nelerdir?

Hint yağı saçın daha çabuk uzamasını sağlar, yıpranan ve güçsüzleşen saçların canlılığını artırır. Nem dengesinin sağlanmasına büyük rol oynar. Meydana gelmiş olan kırıkları onarır, saçı derinlemesine besler.

Hint yağı sarı saçı koyulaştırır mı?

Hint yağının koyulaştırıcı etkisi herkes tarafından bilinmektedir. Eğer sarı bir saç renginiz varsa ve koyulaşmasını istiyorsanız hint yağı kullanarak koyulaştırabilirsiniz. Saçın koyulaşması için hint yağını istikrarlı bir şekilde kullanmanız gerekir.

Hint yağı saç düzleştirir mi?

Saçlarınızı düzleştirmek için hint yağını tercih edebilirsiniz. Hint yağını bir kabın içerisinde ısıtın. Daha sonra yağı saçınıza uygulayın. Saçlarınızı nemli bir bezle sarın. Yarım saat kadar bekledikten sonra saçlarınızı durulayın.

Hint yağı saç tellerini kalınlaştırır mı?

Hint yağı saç tellerini kalınlaştırır, yıpranmaları büyük oranda önler. Saç köklerini güçlendiren hint yağı sağlıklı uzamasını da sağlar. İçerdiği E vitamini ve omega 6 saç köklerini beslemektedir. Hızlı uzamasını sağlar.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
134
3
15
1
2
1
2
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.