En Hızlı Sakal Uzatma Yöntemleri ve Uzamaya Yardımcı Yağlar

En Hızlı Sakal Uzatma Yöntemleri ve Uzamaya Yardımcı Yağlar
09.06.201516:19

Hızlı sakal uzatmak isteyen okurlarımız için en çok tercih edilen doğal yöntemleri bu yazıda bir araya getirdik. İşte en hızlı sakal uzatma yöntemleri.

Haber güncelleme tarihi 27.01.2023 17:41

Sakal Nasıl Hızlı Uzar?

Günümüzde hem sakal hem de bıyık uzatmak oldukça popüler durumda. Erkekler arasında oldukça büyük bir kesim de sakalını hızlı uzatmak için birçok yöntem deniyor diyebiliriz. Peki, erkeklerin yüzlerinde adeta bir aksesuar görevi gören sakallar en hızlı şekilde nasıl uzatılır? En hızlı sakal uzatan doğal yöntemler nelerdir? Sakal nasıl hızlı uzar? İşte sakalı hızlı uzatmak isteyen okurlarımızın mutla okuması gereken hızlı sakal uzatma yöntemleri ile ilgili yazımız…

1. Her Gün Yüzünüzü Yıkayın

hızlı sakal uzatma yöntemleri

Sakal nasıl hızlı uzar sorusunun ilk cevabı düzenli temizliktir. Sakalın çıkması için vücudun gözeneklerinin her daim açık olması gerekmektedir. Kir vb. sebeplerden dolayı kapanan gözeneklerin temizlenmesi sakalın daha hızlı ve gür şekilde çıkmasını destekleyecektir. Özellikle her sabah ılık suyla yüzünüzü yıkar ve gözenekleri temizlerseniz, yüzünüzde sakalın daha hızlı ve sağlıklı şekilde çıktığını fark edeceksiniz.

2. Cilt Bakımı Uygulayın

hızlı sakal uzatma yöntemleri

Her şeyin başın bakımdır. Aynı şekilde hızlı sakal uzatmak için de yüzümüze sürekli bir bakım uygulanması şart. Hızlı sakal uzatmak için yüzümüzü tahriş etmemek, gözenekleri açmak ve cildimizi yenilemek gerekiyor. Yumuşak, bakımlı ve temiz bir yüzde kıllar daha fazla hava alacak ve büyümesini daha hızlı şekilde tamamlayacaktır. Sakalınızı bu şekilde çok daha hızlı uzatabilirsiniz.

3. Düzenli Beslenme ve B Vitamini

hızlı sakal uzatma yöntemleri

Sağlıklı beslenme bütün sağlık fonksiyonları için ne kadar önemliyse yüzümüzde sakalların uzaması için de bir o kadar önemlidir. Özellikle B1, B6 ve B12 vitaminleri, sakaldaki kılların hızlı uzamasında faydalıdır.

4. Sorun ve Stresten Uzaklaşın

hızlı sakal uzatma yöntemleri

Hızlı sakal uzatma yöntemlerinden birisi de günlük hayatımızda yapacağımız bazı değişikliklerdir. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki özellikle erkeklerde günlük hayatta yaşanılan stres, saçların ve sakalların dökülmesine neden oluyor. Stres yüzünden hem mevcut sakallar ölüyor hem de yeni çıkacak sakalların sağlıklı gelişimi engelliyor. Bu yüzden kesinlikle stres durumlarından uzak kalmalısınız.

5. Yüzünüzün Nemli Olmasına Dikkat Edin

hızlı sakal uzatma yöntemleri

Yukarıda da belirttiğimiz üzere hızlı sakal uzatmak için en etkili yöntem yüzümüzün sağlıklı olması. Bunun için tercih edilmesi gereken yöntemlerden bir tanesi de yüzümüzü sürekli olarak nemli tutmak.

6. Yüzünüzde Kıl Dönmesi Olup Olmadığını Kontrol Edin

hızlı sakal uzatma yöntemleri

Yüzde daha hızlı sakal uzaması için kıl dönmesi olmaması gerekmektedir. Eğer yüzünüzde kıl dönmesi mevcutsa bu sakalların daha kısa ve sağlıksız uzamasına neden olacaktır. Bir an önce bu konuda destek almanızı öneririz.

7. Düzenli Spor Yapın

hızlı sakal uzatma yöntemleri

Hızlı sakal uzatma yöntemlerinden bir diğeri de düzenli olarak spor yapmaktır. Vücutta kan akışının hızlı olması nasıl ki bütün bünyemizi sağlıklı tutmasına neden oluyorsa aynı şekilde sakalların da hızlı uzamasına yardımcı olacaktır. Kan dolaşımı sayesinde kıl kökleri daha çok beslenir ve bu da sakalların daha hızlı uzamasını sağlar.

8. Uykunuzu Yeterince Alın

hızlı sakal uzatma yöntemleri

İnsan vücudunun dinlenmesi en elzem olayların başında gelir. Yüzümüzde bu dinlemeden nasibini alacaktır. İyice dinlenen yüz, hasarlı hücreleri uyandıracak ve sakalın hızla uzamasına destek olacaktır.

9. Su İçmeyi İhmal Etmeyin

hızlı sakal uzatma yöntemleri

Sakallarınızın daha hızlı ve hacimli uzamasını sağlamak için bol bol su için. İnsanların çoğu gün içerisinde içilmesi gereken su miktarını geçmez. Sakalların daha hızlı uzamasına yardımcı olan su kesinlikle yeteri kadar tüketilmelidir. Yeteri kadar su içilmediğinde kan dolaşımı yavaşlar, hücreler yenilenemez bu da sakalınızın yavaş uzamasına sebebiyet verir.

10. Sigara ve Alkolü Bırakın

hızlı sakal uzatma yöntemleri

Sigara ve alkol sakalların daha yavaş uzamasına neden olur. Sigaranın dumanı yüz kıllarına zarar verir, uzamasına neden olur. Ayrıca sigara içen bir kişinin kan dolaşımı düzgün çalışmaz. Köklere kan dolaşımı doğru sağlanamaz, sakal hücreleri kıl büyümesi için gerekli kanı alamaz. Bu yüzden de sakallar yavaş uzar.


En Hızlı Sakal Uzatan Doğal, Bitkisel Yöntemler

En çok tercih edilen sakal uzatma yöntemlerinin yanı sıra bir de doğal yöntemler mevcuttur. Peki, sakalın hızlı uzamasını sağlayan doğal - bitkisel yöntemler nelerdir? İşte en hızlı sakal uzatan doğal yöntemler...

1. Badem Yağı

en-hizli-sakal-uzatan-dogal-ve-bitkisel-yontemler.webp

Sakal nasıl hızlı uzar sorusunun bir diğer cevabı ise badem yağıdır. Badem yağı, mevcut sakalların daha uzun süre durmasına ve sağlıklı kalmasına destek veriyor. Bu da hem yeni çıkacak olan köklere yardımcı oluyor hem de daha dolgun sakallara kavuşmanızı sağlıyor. Bu sayede hem sakallarınız canlanacak hem de parlaklaşacaktır.

2. Zeytinyağı

en-hizli-sakal-uzatan-dogal-ve-bitkisel-yontemler-001.webp

Derinin nemlendirilmesinde oldukça etkili olan doğal ürünlerden bir tanesi de zeytinyağıdır. Kapalı gözeneklerin açılmasını sağlayan zeytinyağı sayesinde yeni sakalların oluşumu da hızlanacaktır.

3. Biberiye ve Hindistan Cevizi Yağı

en-hizli-sakal-uzatan-dogal-ve-bitkisel-yontemler-002.webp

Biberiye ve Hindistan cevizi yağının karışımından elde edilen mucize öz sayesinde sakallarınızın hızlıca uzamasını sağlayabilirsiniz. Bu karşımı elde etmek için 10 çay kaşığı Hindistan cevizi yağıyla 1 çay kaşığı biberiye yağını karıştırın. Sonrasında sakal çıkmasını istediğiniz bölgeye sürün.

4. Sarımsak

en-hizli-sakal-uzatan-dogal-ve-bitkisel-yontemler-003.webp

Gür ve sağlıklı sakalların çıkmasında en etkili doğal yöntemler arasında sarımsak karışımı da yer almaktadır. Sarımsağı sürmeden önce yeni çıkan tüyler varsa onları jiletle alın. Ilık bir su ile yüzünüzü yıkayın. Buzu yüzünüzde eriterek gezdirin. Bir diş sarımsağı dövün ve sakal çıkmasını istediğiniz bölgede gezdirin.

5. Jilet Vurmak

en-hizli-sakal-uzatan-dogal-ve-bitkisel-yontemler-004.webp

Sürekli olmamak şartıyla yüzünüzde sakal çıkmasını istediğiniz bölgelere belli aralıklarla jilet vurabilir, kılların gürleşmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede sakal için çıkması gereken kıllar kökten yeni bir şekilde çıkacaktır.

6. Tarçın ve Limon Suyu Karışımı

en-hizli-sakal-uzatan-dogal-ve-bitkisel-yontemler-005.webp

Her evde bulunan tarçın ve limon suyu sayesinde kısa sürede fazlasıyla sakal çıkartabilirsiniz. Bunun için küçük tatlı kaşığı seviyesinde tarçını eritin ve 2 tatlı kaşığı limon suyu ile karıştırın. Sakal çıkmasını istediğiniz bölgeye karışımı sürün ve 20 dakika kadar bekletin.

Benzer İçerik Tavsiyeleri
Sakal ModelleriSakal Çıkarma Yolları

Sakal Uzatan En İyi Ürün Listesi

SıraMarkaFormHacimneoldu Puanı
1 Luis BienSerum20 ml10/9.9
2Black MarbleSerum30 ml10/9.8
3Farmasi Shield ManSerum30 ml10/9.9
4Eeose Sakal SerumuSerum60 ml10/9.8
5 Bioness Sakal SerumuSerum50 ml10/9.6
Amazon
Fiyatlarını Gör
Sakal Uzatan
Ürünler
N11
Fiyatlarını Gör
Aradığın
Fiyatları Gör

Sakal Uzatmada Etkili 5 Ürün Tavsiyesi

Yukarıdaki kısımda hızlı sakal uzatma yöntemlerinden bahsettik. Bu kısımda ise sakalınızın ihtiyaç duyduğu besinleri karşılayarak daha hızlı uzamasını destekleyen ürünleri anlatacağız. O zaman vakit kaybetmeden sakal uzatmada en etkili 5 ürünü sıralayalım.

1. Luis Bien Sakal Serumu

sakalı hızlı uzatan yağlar

Amazon
Fiyatını Gör
Luis Bien
Sakal Serumu
N11
Fiyatını Gör
Aradığın
Fiyatı Gör

En hızlı sakal uzatan ürünler listemizin ilk sırasında çevremizdeki çoğu kişiden duyduğumuz Luis Bien markasının sakal serumu var. Özel formülü sayesinde sakal diplerini besleyerek güçlenmesine yardımcı olan serum, mevcut sakallarınızın daha yumuşak ve düzgün uzamasına katkı veriyor. Hint, badem ve susam yağıyla zenginleştirilmiş içeriği sayesinde cildinizi tahriş etmeden bakım uygulayan ürün, bu sayede kırılmaları ve yıpranmaları önlüyor. Son olarak düzenli kullanımlarda seyrek alanları dolgunlaştıran bu serumun cildinizde herhangi bir yan etki bırakmayacağını belirtelim.

2. BLACK Marble Kara Yılan Yağlı Saç Sakal Serumu

sakalı hızlı uzatan yağlar

Amazon
Fiyatını Gör
Black
Sakal Serumu
N11
Fiyatını Gör
Aradığın
Fiyatı Gör

Listemize BLACK Marble Kara Yılan Yağlı Saç Sakal Serumu ile devam ediyoruz. Çeşitli bitkisel özlerle zenginleştirilmiş formülü sayesinde hem saçın hem de sakalın daha hızlı uzamasına katkı sunacak olan bu serum gözle görülür fark yaratıyor. İlk kullanımdan itibaren sakalınızın daha yumuşak fakat daha güçlü olmasını sağlayan ürün, düzenli kullanımlarda seyrek bölgeleri dolduruyor. Son olarak bu ürünün tüm cilt tiplerine uygun olduğunu belirtelim.

3. Farmasi Shield Man Sakal ve Bıyık Bakım Yağı

sakalı hızlı uzatan yağlar

Amazon
Fiyatını Gör
Farmasi
Sakal Serumu
N11
Fiyatını Gör
Aradığın
Fiyatı Gör

Yeni nesil formülüyle sakalınıza koku sinmesini engelleyip gün boyunca güzel kokmasını sağlayacak olan bu bakım yağı, içeriğindeki bitkisel yağlar sayesinde koparak dökülmeleri önlüyor. Besleyici etkisi sayesinde kırık ve yıpranmış köklere bakım uygulayarak güçlenmesini sağlayan ürün, bu sayede daha sağlıklı ve canlı sakallara sahip olmanızı sağlayacak. Ayrıca saçın nem ihtiyacını da karşılayan serumun düzenli kullanımda sakala hacim kazandırdığını da ekleyelim.

4. Eeose Sakal Serumu

sakalı hızlı uzatan yağlar

Amazon
Fiyatını Gör
Eeose
Sakal Serumu
N11
Fiyatını Gör
Aradığın
Fiyatı Gör

Bazı bölgelerde sakal oluşumu diğer bölgelere nazaran daha az ya da geç olabiliyor. Eeose sakal serumu tam da bu durum için üretildi. İçeriğindeki bitkisel özler sayesinde sakal diplerini besleyerek mevcut sakalların daha hızlı ve güçlü çıkmasını sağlayan serum, bu sayede zayıflıktan kaynaklanan dökülmeleri durduruyor. Ayrıca sakal derisini rahatlatan bu ürün, düzenli kullanımlarda seyrek bölgelerin daha dolgun hale gelmesini destekliyor.

5. Bioness Sakal Serumu

sakalı hızlı uzatan yağlar

Amazon
Fiyatını Gör
Bioness
Sakal Serumu
N11
Fiyatını Gör
Aradığın
Fiyatı Gör

En hızlı sakal çıkaran serumlar listemizi Bioness markasının bu ürünüyle bitiriyoruz. İçeriğindeki bitkisel yağlar sayesinde sakal köklerini besleyerek daha güçlü çıkmasını sağlayan serum, yenileyici etkisiyle kırılmaları ve yıpranmaları durduruyor. İlk kullanımdan itibaren sakallarınızın daha yumuşak ve canlı çıkmasını sağlayacak olan serum, düzenli kullanımlarda ise yeni kök oluşumuna destek veriyor. Son olarak bu ürünün paraben gibi maddeleri içermediğini belirtelim.

Sakal bir günde ne kadar uzar?

Sakal saçlara göre daha hızlı uzayabilmektedir. Bir gün içerisinde çoğu yetişkin bireyin sakalları hafiften çıkar. Bu rakam ortalama 0,05 ile 0,1 mm'dir.

Sakala ne sürersek uzar?

Sakala birçok doğal tedavi yöntemi uygulanarak uzamasını hızlandırmak mümkündür. Sakal çıkarmaya yardımcı ürünler de denenebilir.

Sakal ne kadar sürede uzar?

Sakalların uzaması için ortalama 1 hafta gereklidir. Jilet ile kesildiği zamandan itibaren 1 haftada uzadığını gösterir.

Sakalların hızlı uzaması için ne yapılmalı?

Sakalların daha hızlı uzaması için çeşitli yöntemler denenebilir. Örnek verecek olursak sakalların uzamasına yardımcı olan sakal serumları, daha hızlı ve gür çıkmasını sağlayan yağlar kullanılabilir.

Sakal kaç yaşında tam oturur?

Sakal ergenlikte çıkmaya başlar. Eğer genetik faktörlerden dolayı kişi sakala yatkınsa 20 yaşında tamamen oturmuş olur. Yatkın değilse 25 yaşına kadar oturma süreleri vardır. 25 yaşından sonra sakal aynı formunu korur.

Kirli sakal kaç günde olur?

Kirli sakal ortalama 3 gün içerisinde uzar. Daha gür bir kirli sakal istiyorsanız 1 hafta kadar beklemeniz gerekmektedir.

 
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1609
1107
385
214
1124
613
1677
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.