Yüz Şekline Göre 2022'nin En İyi 10 Sakal Tıraşı Modeli

Yüz Şekline Göre 2022'nin En İyi 10 Sakal Tıraşı Modeli
24.11.201810:35

Bakım sırasında belki de en çok dikkat ettiğimiz yer sakallardır. Bu içeriğimizde oldukça popüler sakal modellerini bir araya getirdik.

Haber güncelleme tarihi 23.05.2022 17:07

Belki de kadınları etkileme konusunda en çok uğraş verdiğimiz bölgemiz sakallardır. Fakat bu her kadın için geçerli olmayabilir. Kimi kadınlar oldukça gür ve dağınık sakal, kimi orta derece olan kirli sakalları sever kimisi de hiç sevmez. Bu yüzden sadece modayı takip etmek yeterli değildir. Çünkü moda olan sakalın, sizin yüz yapınıza uymaması gibi bir durum vardır. Bu yüzden içeriğimizde yüz tipinize uygun olabilecek en iyi sakal modellerini ve isimlerini derledik.

Sakal Modelleri

SıraModelYüz Tipi
1Üç Numara SakalTüm Yüz Tipi
2Bıyıklı SakalDikdörtgen Yüz Tipi
3Top SakalYuvarlak Yüz Tipi
4Keçi SakalıTüm Yüz Tipleri
5Dudak Altı SakalKara Yüz Tipi
6Çene Altı SakalTüm Yüz Tipleri
7Kaba SakalYuvarlak Yüz Tipi
8İnceden Kalına SakalZayıf Yüz Tipi
9Gür SakalTüm Yüz Tipleri
10Sarı SakalTüm Yüz Tipleri

10 En Popüler Sakal Modeli

İşte erkeklerin en çok tercih ettiği sakal modellerinden bazıları...

1. Üç Numara Sakal Modeli

erkek sakal modelleri

En iyi sakal modellerini listelediğimiz içeriğimize üç numara sakal ile başlıyoruz. Kısa sakal modellerinden biri olan üç numara sakal günümüzde çoğu erkek tarafından tercih ediliyor. Çoğu zaman 3 numara sakal kullanan erkeklerin aynı zamanda 3 numara saç kullandığı da bilinmektedir. Eğer rahat ve kullanışlı sakal modeli seviyorsanız kesinlikle üç numara sakal tam da size göre.

2. Bıyık ve Sakal Modeli

erkek sakal modelleri

En çok karşılaşılan ve en güzel sakal modellerinden biridir. Ya sakal kısa kalır ya da bıyıklar kıvrılır. Bıyığın kıvrılması durumu nadir olarak Jön gençlerde rastlansa da kadınlar tarafından ilgi çekmeyi başarabilen bir modeldir. Olmaz demeyin ama bıyıksız sakal modellerini yapanlarda bulunuyor. Tabii ki sıfır bıyık değil, sakala göre daha ince bıyıklardan söz ediyoruz. Mesela X-Man film serisindeki Logan karakterinin bıyıkları gibi.

3. Top Sakal

erkek sakal modelleri

Top sakal modelleri, her ne kadar 90’lara özgü bir model olarak tanınsa da etkisini hala kaybetmemiştir. Zayıf kişilere kesinlikle yakışmayan bu model, özellikle tombul ya da dolgun suratlara oldukça iyi gitmektedir. Bazen siyasi amaçla da yapılabilir. Ülkücü bıyığı olarak tasvir edilen ters hilal şeklindeki bıyık gibi.

4. Keçi Sakalı Modeli

erkek sakal modelleri

Keçi sakalı modeli, kişinin ‘’Ben başlı başına bir tarzım’’ mesajını verdiği modellerdendir. Fakat daha çok dolgun yüzlere ve elmacık kemiği çıkıntılı olan kişilere yakıştığı bilinir. Düz bir kafa yapınız varsa bu model size göre değildir.

5. Dudak Altı Sakal Modeli

erkek sakal modelleri

Dudak altı sakal modeli, bir dönem trend olmuş ve en iyi sakal modellerinden birisi olarak kabul görmüştü. Hiç sakal olmamasından ziyade en azından küçük bir parça olsun diyenler uzunca bir süre bu modeli tercih etti. Halk arasında bu tutama ‘’cücük’’ denir. Son yıllarda çok fazla tercih edilmese de genel olarak insanların kullandığı sakal stilleri arasındadır.

6. Çene Altı Sakal Modeli

erkek sakal modelleri

Aşırı sakal modellerini sevmeyen kişilerin hem temiz yüzlü hem de sakallı olarak lanse edilmesini sağlayabilecek iki faktörlü bir modeldir. İşte bu model zayıf olanlar için en iyi seçim olabilir. Genelde rock ve metal müzik ile uğraşan kendilerini marjinal olarak gören sınıfın sıkça yaptığı bir tarzdır.

7. Kaba Sakal Modeli

erkek sakal modelleri

Gerçekten olgun kişilerin en sık kullandığı sakal türlerindendir. Sert görünmelerini de sağlayan bu model kimi kadınların hiç sevmediği kiminin ise hayranlıkla baktığı türdendir. Bu nedenle en iyi sakal modellerini listelediğimiz içeriğimizde olmazsa olmazlardandır.

8. İnceden Kalına Sakal Modeli

erkek sakal modelleri

Son yılların belki de en çok tercih edilen sakal modelleri arasında inceden kalına doğru sakal modeli yer alıyor. Uzun saç ve gür sakal tercih eden birçok kişi, genel olarak yanları 3 numara tutarken üstleri ise sadece makas vuruşları ile düzeltmektedir. İnceden kalına sakal modelinde de faullerden ince ince gelen sakal, yanağa doğru yaklaştığında ise kademe kademe gürleşmektedir. Özellikle 2022 yılının en çok tercih edilen sakal modelleri arasında yer lan bu stili sizler de tercih edebilirsiniz.

9. Gür Sakal Modeli

erkek sakal modelleri

Her ne kadar insanların gözünde uhrevi bir görüntü oluştursa da günümüzde insanların yeni modellerini keşfederek kullandığı sakal modelleri arasındadır. Bakımı biraz zor olsa da eğer yakışıyorsa kesinlikle sakal olarak denemeniz gereken bir model.

10. Sarışın Sakal Modeli

erkek sakal modelleri

Sarışınların havası her zaman daha üstün olur. Bunun yanında doğru bir saç ve sakal tarzıyla oldukça fark yaratabilirsiniz.

Güzel görünümde sakal modeli seçimi oldukça önemli. Fakat oldukça önemli olan bir diğer nokta ise saç modelidir. Dilerseniz "Çok Tercih Edilen Saç Kesim Modelleri" adlı içeriğimize tıklayarak kendinize uygun saç modellerini bulabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1094
840
151
38
129
92
846
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.