Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir? Evde Yapabileceğiniz Saç Uzatma Maskeleri

Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir? Evde Yapabileceğiniz Saç Uzatma Maskeleri
10.03.202016:03

Saç uzatma konusunda problem yaşayanlar için, en hızlı saç uzatma yöntemlerini bu içerikte bir araya getiriyoruz. Doğal – Bitkisel yöntemlerle hızlı saç uzatmak için aşağıda paylaşılan kürleri kolayca evde uygulayabilirsiniz.

Haber güncelleme tarihi 20.04.2021 18:24

Saç Uzatma Yolları - En Hızlı Saç Uzatma Teknikleri Bir Arada

Saç güzelliğinin en büyük sırrı uzun ve gür olmasından geçer. Ama saç uzatmak hemen öyle olabilecek bir şey değil. Üzerinde durmanız, gerektiği gibi bakım yapmanız gerekir. Özellikle ince telli saçlara sahip kadınların saç bakımı konusunda biraz daha hassas davranmaları gerekir. Çünkü bu tip saçların gür ve uzun hacimli durması çok daha zordur.  Peki, hızlı saç uzatan yöntemler nelerdir, evde yapabileceğiniz saç uzatma maskeleri hangileridir? Tüm bu soruların cevabını bu yazımızda bulacaksınız.

Her insan saçlarının güzel görünmesini ister ve bunun için bakım yapar. Ama bazen doğru bilinen yanlışlar yüzünden saçların güzel görünmesi bir yana kötü görünmesine neden olunabilmektedir. Sadece saç bakımı da aslında saçların gür ve doğal kalmasını sağlamaz, bununla birlikte en çok dikkat edilmesi gereken konuların başında sağlıklı beslenme gelir. Beslenmenize dikkat eder, saçlarınıza da gerekli özeni gösterirseniz, kesinlikle saçlarınızda aradığınız güzelliği kolay bir şekilde yakalayabilirsiniz. Sağlıklı beslenmenin saçlar üzerindeki etkileri hakkında araştırma yaparak neden önemli olduğunu öğrenebilirsiniz. Şimdi size sunacağımız bilgiler, doğrultusunda hareket ederek saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz.

Saçlarınıza Aşırı İşlem Yapmayın!

saç uzatma teknikleri

Saç sağlığını tehlikeye en çok sokan durumların başında kullanılan saç düzleştiricilerdir. Yani maşa, saç kurutma makinesi, fön makinesi vs. her ne kadar saçlarımızın düzleşmesi için veya şekillenmesi için bu aletleri kullanıyorsak da bu aletler, saçlarımıza ciddi anlamda zarar vermektedir. İngiltere’de 7 klinikte yapılan araştırmaya göre, saç dökülmesi şikâyetlerinden hastaneye başvuran kadınlarda en etkili nedenin kullanılan saç düzleştiriciler olduğu görülmüştür.

Tabi ki saç düzleştirici aletler, saçlarımızın güzelliği için vazgeçemediğimiz cihazlardır. Aslında orantılı bir şekilde kullanıldığında saçlara verdikleri zarar daha azdır. Eski saç düzleştiriciler, çelik tabanlı oldukları için ısınmaları uzun zaman alabiliyordu ama yeni nesil seramik tabanlı saç düzleştiriciler, kısa sürede 220 derecelik bir ısıya ulaşabiliyor ve bu ısıyı direkt olarak saçlarınıza uyguladığınızda, saçlarınızı güzelleştirmek yerine zarar verirsiniz. Bu da saçlarınızı kırılmasına ve zamanla yıpranarak dökülmesine neden olur.

Saçlarınıza Doğal Maske Yapın

saç uzatma teknikleri

Saç güzelliğini korumak ve doğal kalmasını sağlamak için doğal yöntemlerden yararlanmak en doğrusudur. Birçok saç maskesi için gerekli olan malzemeler, herkesin evinde bulunabilecek malzemelerdir veya aktarcılardan kolaylıkla temin edilebilecek malzemelerdir. Şimdi sizlere hızlı saç uzatan maskeler hakkında bilgi vererek bu konuda daha rahat hareket etmenize yardımcı olacağız. İşte, evde yapabileceğiniz hızlı saç uzatan saç maskeleri.


1. Soğan Maskesi

saç uzatma teknikleri

Her evde mutlaka bulunan soğan, antibiyotik deposu olmakla birlikte saç sağlığı üzerinde de oldukça etkili bir sebzedir. Soğanın içerisinde bol miktarda bulunan sülfür, saç sağlığını olumlu yönde etkilemektedir. Peki, soğan saç maskesi yapmaya ne dersiniz?

Hızlı saç uzatan maskeler arasında yer alan soğan maskesi yapmak oldukça kolaydır. Nasıl mı? İşte gerekli malzemeler, hazırlanışı ve kullanışı.

Hazırlanışı ve Uygulama

  • 4 adet soğanı, rendeleyerek ufak parçalar haline getirin.
  • 1 litrelik suyun içerisine ilave edin ve 10 dakika kadar kaynatmaya bekletin.
  • Hazırladığınız soğan suyunu bir süre dinlendirdikten sonra suyu süzün ve banyodan sonra saçlarınızı bu suyla yıkayın ve durulayın.

2. Yumurta Maskesi

saç uzatma teknikleri

Saçlarınızı daha hızlı uzatırken aynı zamanda sağlıklı kalmasını sağlamak için kullanabileceğiniz maskelerden biri de yumurta maskesidir. Yumurta maskesi hazırlamak ve kullanmak da oldukça kolaydır. İşte yumurta maskesinin hazırlanışı…

Hazırlanışı ve Uygulama

1 veya 2 yumurta beyazı, 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı balı uygun bir kapta çırparak bir kıvam elde edin. Daha sonra elde ettiğiniz bu karışımı, saç derisinden saç uçlarına kadar iyice yedirin ve 25 dakika kadar saçlarınızda bekletin. Saçlarınıza yumurta maskesi yaptıktan sonra havlu ile saçlarınızı sarmanız, etkisini daha fazla gösterecektir.


3. Elma Sirkesi Maskesi

saç uzatma teknikleri

Saç derisinin pH seviyesini dengede tutmaya yardımcı olan elma sirkesi, birçok yönde faydalı bir üründür. Her evde bulunması sayesinde saçlarınızın hızlı uzamasını sağlayacak bir etkidir.

Hazırlanışı ve Uygulama

Saçlarınızı durulamadan önce, uygun miktarda elma sirkesini durulama suyuna ilave ederek saçlarınızı durulayın. İlk zamanlarda keskin bir sirke kokusu alsanız da kısa süre içinde bu kokunun yok olduğunu göreceksiniz.


4. Aloe Vera Maskesi

saç uzatma teknikleri

Saç bakım ürünlerinin birçoğunda bulunan aloe vera, saçlar için oldukça faydalı bir bitkidir. Evde yapabileceğiniz hızlı saç uzatan saç maskeleri arasında yer alan aloe vera maskesi ile saçlarınızda aradığınız güzelliği daha kolay bir şekilde yakalayabilirsiniz.

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Aloe vera bitkisi, kılıç çiçeğine  benzer yapraklara sahiptir. Kırdığınızda içinden jel çıkar. Bu jeli, gece yatmadan önce saçlarınıza sürün ve sabaha kadar bekletin. Daha sonra hafif şampuan ile saçlarınızı yıkayın. Düzenli kullanmaya başladığınızda, saçlarınızın kısa sürede hacim kazandığını ve uzadığını göreceksiniz.


5. Hint Yağı Maskesi

saç uzatma teknikleri

Hızlı saç uzatan maskeler arasında çok sık kullanılan ve saç bakım uzmanlarının da önerdikleri bir maske olan Hint yağı maskesi de yine kolaylıkla hazırlayabileceğiniz maskelerden biridir. Omega6 ve E vitamini bakımından zengin olan hintyağı kullanımı şu şekildedir.

Hazırlanışı ve Uygulanışı

2 yemek kaşığı hintyağını parmaklarınızla saçlarınızı masaj yaparak uygulayın. Saç derisinin ve saç uçlarının iyice yediğinden emin oluncaya kadar masaj yapmaya devam edin. Akşam yatmadan önce bu uygulamayı yapıp, yıkama işlemini sabaha bırakmanız durumunda, saçlarınıza hacim kazandırabilir ve aynı zamanda parlak bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Not: saç maskesi kullanmadan önce saçlarınızdaki zayıflığın ana nedenlerini mutlaka öğrenin. Çünkü bazı saç problemleri, yukarıda anlattıklarımızdan daha farklı nedenlerden kaynaklanabilmektedir. Bu yüzden sorunun ana kaynağını öğrenerek çözüm üretmeniz daha etik olacaktır.


Saç Uzatma Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Saç Uzatan Yağlar Nelerdir?

Hızlı saç uzatan bitkisel yağlar; tatlı badem yağı, hint yağı, zeytin yağı, susam yağı, fındık yağı, ceviz yağı, çörek otu yağı, sarı kantaron yağı, nar çekirdeği yağı, keten tohumu yağı, avokado yağı, buğday özü yağı, hindistan cevizi yağı, argan yağı, jojoba yağı, portakal kabuğu yağı, limon kabuğu yağı, nane yağı, biberiye yağı, çay ağacı yaprağı yağı, lavanta yağı ve ısırgan otu yağlarıdır.

Saç Uzatan Doğal Yöntemler Nelerdir?

Saç uzamasını sağlayan yağlardan oluşan saç maskeleri, saç uzamasını sağlayan bitkilerden elde edilen saç bakım yağı karışımları, B12 vitamini içeren besinler saç uzatan doğal yöntemlerdir.

Saç Uzaması Neden Durur?

Saçların uzamaması ya da yavaş uzaması bir çok nedenden kaynaklanabilir. Genellikle saçların uzamasının yavaşlaması stres, alkol, sigara, vitamin eksikliği, uygusuzluk, düzenli beslenmeme ve genetik yapıdaki bazı sorunlardan ötürü gerçekleşebilmektedir.

Saç Uzamasının Yavaşlaması Hangi Vitamin Eksikliğinin Belirtisidir?

B12 vitaminin eksikliği saç uzamasının yavaşlamasının en büyük etkenlerinden bir tanesidir. Demir eksikliği de ciddi saç kayıplarına ve saçların yavaş uzamasına neden olmaktadır.

Saç Uzamasını Hızlandıran Yiyecekler Nelerdir?

Süt, yoğurt, yumurta, peynir gibi besinler B12 vitamini açısından zengin olduğundan saç uzamasına yardımcı olmaktadır.

1 Günde Saç Ne Kadar Uzar?

Sağlıklı saç yapısına sahip her insanın saçları günde 0.35 ile 0.37 milimetre arasında uzayabilmektedir.

1 Haftada Saç Ne Kadar Uzar?

Sağlıklı saçlara sahip olan bir insanın saçları günde yaklaşık 0.35 ile 0.37 milimetre arasında uzadığından yaklaşık 2.5 milimetre kadar uzayabilmektedir.

1 Ayda Saç Ne Kadar Uzar?

Sağlıklı saç kökü ve sağlıklı saçlara sahip olan bir insanın saçları ayda 1.5 cm kadar uzamaktadır. Herhangi bir sağlık sorunu olmayan bireylerde saçlar günde 0.35 ile 0.37 milimetre arasında uzayabilmektedir.

1 Yılda Saç Ne Kadar Uzar?

Sağlık sorunları olmayan ve sağlıklı saçlara sahip olan bir bireyin saçları yılda yaklaşık 18 cm kadar uzayabilmektedir.


Editörün Önerisi;

favorim.jpg

Trendyol'da 26.000 kullanıcının favorisinde bulunan ve içeriğinde tatlı badem yağı, Hint yağı, zeytin yağı, susam yağı da bulunan Diamond Hair 25 farklı bitki özünden elde edilen yağlardan oluşuyor. Diamond Hair Saç Bakım Seti saçlarınızın hem çok çabuk uzamasını sağlarken hem de yanmış yıpranmış saçlarınızı onarıyor. Kırık saç uçlarınızı da onaran setin içerisinde bulunan ozon şampuan saç köklerinize etki ederek sağlıklı, güçlü ve parlak saçlara kavuşmanızı sağlıyor.

Ürünü markanın sitesinde incele

Ürünü Trendyol'da incele

Bu ürünü firmanın resmi internet sitesinden ‘’NEOLDU10’’ koduyla %10 indirim avantajıyla tedarik edebilirsiniz. Bu kod firmanın satış sitesinde yer alan tüm ürün ve alışverişlerde geçerlidir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2190
1484
780
232
223
187
296
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 9
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.