En İyi 10 Metin Yazma Uzmanı Yapay Zeka Araçları

Yaratıcı ve özgün içerikler üretebileceğiniz, en iyi yapay zeka metin yazma araçlarını sizlere sıraladık.
En İyi 10 Metin Yazma Uzmanı Yapay Zeka Araçları

Yapay zeka, her geçen gün hayatımızı kolaylaştıran yeni bir haberle karşımıza çıkıyor. İçerik oluşturmak, makale yazmak ya da profesyonel projeler yaratmak için kolaylıkla yapay zekadan yardım alabilir, mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz. Özellikle SEO etiketli içerik oluşturma, çeviri ve metin düzenleme konusunda birçok yardımcı program olduğunu görebilirsiniz. Çeviri konusunda yardım almak ve farklı dillerde makale yazmak dahi mümkün. Bu sayede işlerinizi, projelerinizi ve ödevlerinizi daha kısa sürede bitirebilirsiniz. Metin yazma konusunda uzman, yaratıcı içerikleriyle herkesi etkisi altına alan en iyi yapay zeka araçları, işlerinizi bir adım ileriye taşımanızı sağlıyor

Metin Yazma Konusunda Usta Dijital Kalemler

Yapay zeka araçları, kişisel bilgilerinizin de katkısıyla her geçen gün daha verimli işler çıkarmamızı sağlıyor. Zamandan tasarruf sağlayan bu araçlar ile metin yazabilir, çeviri yapabilir, proje ve ödevleriniz için yardım alabilirsiniz. Her alanda büyük yardım sunan yapay zeka programları sayesinde, çalışmalarınızdan en yüksek verimi almak mümkün. Tam da bu yüzden sizler için en yararlı metin yazma yapay zeka programlarını araştırdık. Yaratıcı ve mükemmel sonuçlar alabileceğiniz, en iyi 10 metin yazma uzmanı yapay zeka araçlarını sizlere sıraladık.

İşte en iyi yapay zeka metin yazma araçları;

1. ChatGPT

En İyi 10 Metin Yazma Uzmanı Yapay Zeka Araçları ChatGPT

 • Ücret: Ücretsiz
 • Türkçe Dil Desteği: Var
 • Özellik: Sorulara Cevap Alma(Bilgi Alma), Kişisel Tavsiyeler, Metin Yazma, Özet Yapma, Çeviri Yapma

ChatCPT, OpenAl tarafından geliştirilen, son zamanların en meşhur yapay zeka programlarından biridir. Ücretsiz yapay zeka araçlarından biri olan ChatGPT, metin yazma konusunda oldukça profesyonel işler çıkarıyor. İstediğiniz konuda metin yazmasını isteyebilir, mükemmel sonuçlar alabilirsiniz. Sizlere sunulan metin kutusuna sorularınızı ve taleplerinizi ileterek, anında yanıt alabilirsiniz. Aynı zamanda proje ödevleriniz hakkında bilgi alabilir, belirli konularda metin yazmasını isteyebilirsiniz.

Neredeyse her konuda sizlere yardımcı olan ChatGPT, insan beyni gibi çalışan araçlardan biridir. Verilerdeki modelleri tanımlayarak öğrenmek için birbirine bağlı nöronları kullanıyor. Sonrasında ise gelecek olanı tahmin edebiliyor. Metin yazma, akademik makale, metin çevirme ve birçok konuda hayat tavsiyesi almak için dahi ChatGPT'den kolaylıkla yararlanabilirsiniz. ChatGPT'ye giriş yapmak için ''chat.openai.com'' adresini kullanabilir ve E-posta adresinizle anında giriş yapabilirsiniz.

2. Rytr

En İyi 10 Metin Yazma Uzmanı Yapay Zeka Araçları Rytr

 • Ücret: Ücretsiz ve Ücretli Planlar
 • Türkçe Dil Desteği: Var
 • Özellik: Uzun Metin Yazma, İçerik Asistanı, Çeviri Yapma, Bilgi Alma

Rytr, yapay zeka aracılığıyla içerik yazma ve yazı asistanı olarak karşımıza çıkıyor. Öncelikle blog açmak isteyenler için ideal bir yapay zeka aracı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü sizler için eşsiz bir makale editörü görevi üstleniyor. Uzun yazılar yazmanızı sağlayan yapay zeka aracı, yazı taslakları oluşturma ve özet çıkarma konusunda oldukça profesyoneldir. Türkçe dahil olmak üzere 30'dan fazla dil desteğine sahip olan yapay zekanın, gündelik anlatım stilleri sayesinde özgün ve etkileyici metinler ürettiğini söyleyebiliriz.

Rytr'nin, özellikle Türkçe dilinde, en başarılı yapay zeka araçlarından biri olduğunu görüyoruz. Projeler, ödevler, reklamcılık, pazarlama, Youtube video açıklamaları, blog içerikleri gibi birçok konuda yardım alabileceğiniz Rytr, mevcut metni revize etme ve iyileştirme konusunda da oldukça profesyonel araçlardan biridir. Aynı zamanda Rytr yapay zeka aracına ''rytr.me'' sitesi üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Rytr ücretini merak edenler için, ücretli ve ücretsiz planları olduğunu söyleyebiliriz. Aylık 10.000 karaktere kadar kullanım, intihal kontrolü ve iletişim tonu gibi temel özellikleri ücretsiz olarak kullanmanızı sağladığını görüyoruz. Ancak diğer özelliklere ulaşmak için ücretli planlara erişebilirsiniz. Sunduğu profesyonel içerikler ve metin yazma kabiliyeti sayesinde Rytr, en iyi ücretsiz yapay zeka metin yazma araçlarından biridir.

3. Jasper.ai

En İyi 10 Metin Yazma Uzmanı Yapay Zeka Araçları Jasper.ai

 • Ücret: Ücretli
 • Türkçe Dil Desteği: Var
 • Özellik: Uzun Metin Yazma, Çeviri Yapma, Bilgi Alma

Jasper, uzun içerik oluşturmak isteyenlerin en gözde programlarından biridir. Türkçe desteği bulunan yapay zeka aracını, kolaylıkla kullanabilirsiniz. ChatGPT ile aynı LLm üzerinde kurulu olan yapay zeka, özellikle pazarlamacılar ve ajanslar tarafından sıkça tercih ediliyor. Blog yazısı, içerik özeti, pazarlama stratejileri ve şirket açıklaması gibi birçok konuda metin ve içerik şablonu sunan, avantajlı bir yapay zeka aracı olduğunu söyleyebiliriz.

Jasper'a örnek kısa metin gönderebilir, marka diline uyumlu içerikler alabilirsiniz. Sınırsız metin üretmenizi sağlayan yapay zeka aracı, birçok iş ve proje için yararlı ideal yapay zeka araçlarından biridir. Ancak, ''Jasper.ai'' üzerinden kolaylıkla ulaşabileceğiniz yapay zeka sitesi, ücretli hizmet veriyor. Profesyonel metinlerle her konuda yardımcı olan Jasper'ın, en iyi metin yazma yapay zeka araçlarından biri olduğunu söyleyebiliriz.

4. Wordhero

En İyi 10 Metin Yazma Uzmanı Yapay Zeka Araçları Wordhero

 • Ücret: Ücretli
 • Türkçe Dil Desteği: Var
 • Özellik: SEO Analizli İçerik Yazma, Yaratıcı Sosyal Medya ve Reklamcılık İçerikleri

Wordhero, SEO dostu uzun içerikler oluşturmak için kullanabileceğiniz en iyi yapay zeka araçlarından biridir. Son yaptığı güncellemeler sayesinde oldukça profesyonel işler çıkardığını söyleyebiliriz. Yapay zeka aracı, tamamen SEO için optiğe edilmiş ilgili çekici blog yazıları oluşturmayı hedefliyor. Bu sayede birçok blog yazarlarının ideal araçlarından biri olabilir.

70'in üzerinde yazma aracı bulunan Wordhero, ikna edici bir paragrafa ya da yaratıcı hikayelere ihtiyacınız varsa, anında ihtiyacınızı karşılıyor. Pratik kullanımı ve hızı sayesinde, ideal yapay zeka araçlarından biri olduğunu söyleyebiliriz. 101 adet dil desteğine sahip olan yapay zekanın, aynı zamanda Türkçe dil desteğine sahip olduğunu görüyoruz. Ücretli hizmet veren Wordhero, profesyonel ve SEO dostu içerikler oluşturmak isteyenler için mükemmel tercihlerden biridir.

5. Semrush

En İyi 10 Metin Yazma Uzmanı Yapay Zeka Araçları Semrush

 • Ücret: Ücretli ve Ücretsiz Planlar
 • Türkçe Dil Desteği: Var
 • Özellik: İçerik Düzenleme, SEO Asistanı

Semrush, anahtar kelime araştırması yapma ve SEO analizi konusunda en iyi yapay zeka araçlarından biridir. Eğer yapay zeka SEO araçları arıyorsanız, Semrush sizlere profesyonel SEO asistanlığı yapabilir. Tek başına içerik programı olarak hizmet vermemesine rağmen, anahtar kelime bilgisi konusunda oldukça yardımcı bir program olduğunu söyleyebiliriz. Eğer, blog ya da internet içeriği oluşturmak için iyi bir SEO yardımcısı arıyorsanız, Semrush ideal seçeneklerden biridir.

İçerik üreticileri, sosyal medya pazarlama ve web pazarlama gibi konularda en yardımcı yapay zeka araçlarından biri olan Semrush, içeriklerinizi farklı sözcüklerle yazmanıza yardımcı oluyor. Bu sayede özgün içerikler oluşturma konusunda da yardım alabilirsiniz. SEO yazma asistanı olarak adlandırabileceğimiz yapay zekanın, içerik analizi yaparak yönlendirme yaptığını görüyoruz. İçeriğin özgünlük, iletişim tonu ve SEO açısından detaylı değerlendirmesini sunuyor. Semrush ücretini merak edenler için, ücretli ve ücretsiz planları olduğunu görüyoruz. Ancak, profesyonel bir SEO aracı olduğu için ücretlerinin yüksek olduğunu da söyleyebiliriz.

6. Copy.ai

En İyi 10 Metin Yazma Uzmanı Yapay Zeka Araçları Copy.ai

 • Ücret: Ücretli ve Ücretsiz Planlar
 • Türkçe Dil Desteği: Var
 • Özellik: Metin Yazarı, Çeşitli Metin Stilleri, Yaratıcı İçerikler

Copy.ai, GBT-3 üzerine kurulan, metin yazarlığı sitelerinden biridir. Kolaylıkla ulaşabileceğiniz yapaya zeka aracı, sosyal medya gönderileri, ürün açıklamaları, blog gönderileri ve web sitesi gibi birçok alanda profesyonel yardım almanızı sağlıyor. Copy.ai, ücretsizdir ancak, ücretli planları da mevcuttur. 90'dan fazla metin yazarlığı aracı sunan yapay zeka aracının, Chrome tarayıcı uzantısını kullandığını görüyoruz. İçerikleri daha hızlı ve daha iyi yazma konusunda oldukça yardımcı olduğunu söyleyebiliriz.

Copy.ai yapay zeka aracından metin yazma konusunda yardım almak istiyorsanız, ücretsiz hesap oluşturabilirsiniz. Metin oluşturma sürecinde zaman ve çaba tasarrufu sağladığı için oldukça yararlı olduğunu söyleyebiliriz. Çeşitli metin stilleri sunarak, etkileyici metinler oluşturmanıza yardımcı olan Copy.ai, yardım alabileceğiniz en iyi metin yazma yapay zeka araçlarından biridir.

7. Frase.io

En İyi 10 Metin Yazma Uzmanı Yapay Zeka Araçları Frase.io

 • Ücret: Ücretli
 • Türkçe Dil Desteği: Var
 • Özellik: SEO Analizli İçerik Üretme, Metin Yazma, SEO Asistanı, İntihal Taraması

Frase.io, profesyonel SEO dostu metin yazma araçlarından biridir. Yapay zeka aracının araştırma, yazma ve geliştirme konusunda sizlere destek olduğunu görüyoruz. Özellikle araştırma yapması gereken içerik yazarları için ideal seçeneklerden biri olduğunu söyleyebiliriz. SEO asistanı olarak karşımıza çıkan Frase, aynı zamanda kullanıcı dostu özellikleriyle ön plana çıkıyor.

Araştırmalarınızı verimli hale getirmek istiyorsanız, Frase yapay zeka aracını güvenle kullanabilirsiniz. İçerik özetleri oluşturabilir, SEO analizi yapabilir, sosyal medya planlaması yapabilir, anahtar kelimeler ile ideal içerikler oluşturabilirsiniz. İntihal taraması yaparak, özgün içerikler çıkarmak için tercih edebileceğiniz bir araçtır. Metin yazma konusunda profesyonel yapay zeka araçlarından biri olan Frase.io, ücretli yapay zeka metin yazma araçlarından biridir.

8. Writesonic

En İyi 10 Metin Yazma Uzmanı Yapay Zeka Araçları Writesonic

 • Ücret: Ücretli ve Ücretsiz Planlar
 • Türkçe Dil Desteği: Var
 • Özellik: SEO Analizli İçerik Üretme, Metin Yazma, Hikaye Yazma, Yaratıcı Sonuçlar

Writesonic, temiz bir arayüz ve kullanıcı dostu özellikleriyle karşımıza çıkan, ücretli yapay zeka araçlarından biridir. Blogcular, pazarlamacılar, E-ticaret yöneticileri, yazarlar, SEO yazarları, küçük işletmeler, öğrenciler ve halkla ilişkiler uzmanlarının ideal yapay zeka araçlarından biri olduğunu söyleyebiliriz. Basit bir açıklamayla orijinal öyküler almanızı sağlayan Writesonic, SEO analizi yaparak en iyi sıralamayı elde etmenizi sağlıyor.

Writesonic, küçük işletmelerin sosyal medya gönderileriniz düzenlemek için de ideal araçlardan biridir. Dikkat çeken, ilgi çekici basın bültenleri hazırlamak için güvenle kullanabilirsiniz. Birçok alanda ve birçok konuda yardım sunan yapay zeka aracının, özgün metin yazma konusunda profesyonel olduğunu söyleyebiliriz. Ücretli ve ücretsiz planları sayesinde, tercih edebileceğiniz otomatik makale yazma programlarından biridir.

9. Grammarly

En İyi 10 Metin Yazma Uzmanı Yapay Zeka Araçları Grammarly

 • Ücret: Ücretli ve Ücretsiz Planlar
 • Türkçe Dil Desteği: Var
 • Özellik: İçerik Kontrolü, İntihal Kontrolü, Dilbilgisi ve Yazım Denetleme

Grammarly, içerik asistanı olarak kullanabileceğiniz, ideal yapay zeka araçlarından biridir. Grammarly'nin özelliklerini incelediğimizde, dilbilgisi ve yazım denetleyicisi olarak profesyonel işler çıkardığını söyleyebiliriz. Aynı zamanda intihal denetlemesi yaparak, içeriğin özgünlüğünü test ediyor. Kelime dağarcığı geliştirme ve yazma stili, üslup denetleyicisi gibi birçok konuda yardım sunduğunu söyleyebiliriz.

Çoklu dil desteğine sahip olan Grammarly, içerikleri kontrol etme ve profesyonel hale getirme konusunda oldukça iyidir. Kişiselleştirilmiş öneriler sunarak, içeriklerinizi ve metinlerinizi en ideal forma getirmenizi sağlıyor. Ücretsiz ve premium seçenekler sunan yapay zeka aracının, metin yazanlar için iyi bir kontrol aracı olduğunu söyleyebiliriz.

10. Anyword.ai

En İyi 10 Metin Yazma Uzmanı Yapay Zeka Araçları Anyword.ai

 • Ücret: Ücretli ve Ücretsiz Planlar
 • Türkçe Dil Desteği: Var
 • Özellik: SEO Analizli Metin Yazma, İçerik Optimizasyonu, Reklam Metinleri ve Başlık Önerileri

Anyword.ai, metin yazarlığı ve içerik oluşturma sürecinde yardım alabileceğiniz en iyi yapay zeka araçlarından biridir. Zaman yönetimi konusunda profesyonel yardım almanızı sağlayan Anyword AI yazarı, profesyonel içerikler oluşturmanızı sağlıyor. Yapay zeka aracının en önemli özelliklerinden biri ise yaratıcı ve özgün reklam metinleri üretmesidir. Bu sayede reklamcılık sektörünün gözde uygulamalarından biri olmayı başarabilir. Aynı zamanda başlık oluşturma konusunda da profesyonel olduğunu söyleyebiliriz.

Anyword yapay zeka aracı, yarayıcı başlık oluşturma ve reklam metinleri yazma kabiliyetiyle ön plana çıkıyor. Aynı zamanda SEO'ya hazır blog içeriklerini kolaylıkla oluşturabilirsiniz. İkna edici e-postalar, bilgilendirici makaleler ya da yaratıcı reklam içerikli için Anyword, oldukça başarılı bir yapay zeka aracıdır. Ücretsiz olarak deneyimleyebileceğiniz Anyword, ücretli planlar da sunuyor. İnceleme yapabilir ve memnun kalırsanız ücretli planlara yönelebilirsiniz.

En İyi Yapay Zeka Metin Yazma Araçları

#MarkaÜcretKuruluş Yılı
1ChatGPTÜcretsiz ve Ücretli2015
2RytrÜcretsiz ve Ücretli2021
3Jasper.aiÜcretli2020
4WordheroÜcretli2021
5SemrushÜcretsiz ve Ücretli2008
6Copy.aiÜcretsiz ve Ücretli2020
7Frase.ioÜcreli2017
8WritesonicÜcretsiz ve Ücretli2021
9GrammarlyÜcretsiz ve Ücretli2009
10Anyword.aiÜcretsiz ve Ücretli2013

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.