İnce Telli ve Seyrek Saçları Gürleştirmenin 10 Yolu

İnce Telli ve Seyrek Saçları Gürleştirmenin 10 Yolu
26.09.202019:30

İnce telli ve seyrek saçlar çağımızın en büyük sorunu. Bu içeriğimizde saçınızı gürleştirecek yöntemlerden bahsettik.

Haber güncelleme tarihi 28.01.2023 11:08

İnce Telli ve Seyrek Saçları Gürleştirme Yöntemleri

Saç nasıl gürleşir? Şüphesiz saçlarındaki seyreklikten ve incelikten sıkılan kişilerin ilk sorduğu soru bu oluyor. Eğer saçlarınızın doğuştan ince telli ve seyrek ise gürleştirmek için birkaç yöntem bulunmaktadır. Bunları doğal bakım maskeleri, mezoterapi tedavisi ve PRP tedavisi şeklinde üçe ayırmak mümkün. Dilerseniz ilk maddemiz ile başlayalım.

1. Doğal Bakım Maskesi

saç gürleştirme yöntemleri

Saçlarınıza doğal yağlar ile masaj ve bakım yapmak, saçlarınıza kaybettiği hacmi geri kazandırabilmektedir. Bu konuda Hint yağı, badem yağı, Jojoba yağı, Hindistan cevizi yağı veya kekik yağını kullanabilirsiniz.

Bu yağları saçlarınıza ve saç derinize hafifçe masaj yaparak uygulayın. Ardından ılık suyla yıkayın. Aynı zamanda masaj haricinde saçlarınıza uygulayabileceğiniz doğal bakım maskeleri de saçlarınızı gürleştirecektir.

İnce telli veya seyrek saçlara sahipseniz içeriğinde badem yağı ya da aloe vera bulunan doğal maskeleri saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Bu bakım maskelerini dışarıdan temin edebileceğiniz gibi evinizde de kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise hangi malzemeyi ne kadar kullanmanız ve saçınızda maskenin bekleme süresinin ne kadar olduğudur.

2. Mezoterapi ve PRP Tedavisi

saç gürleştirme yöntemleri

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte, sağlık sektörü de son zamanlarda hızla ilerlemiş durumda. Saçların seyrek olmasına karşı üretilen çözümlerden, saç dökülmesi tedavilerine kadar birçok yeni imkanlar gelişmiş halde. Saç dökülmesi için saç ekimi tedavilerinin gelişmesi bu problemlere kalıcı çözümler sunuyor. Aynı zamanda seyrek saçlar için de Mezoterapi ve PRP uygulamaları da oldukça etkili ve kalıcı tedavilerdir.

Saç mezoterapisi uygulaması günümüzde saçların gürleşmesi için sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır. Saç mezoterapisi uygulaması ile saç hücrelerinin ihtiyacı olan mineral, vitamin ve proteinler saç köküne aktarılır. Çok küçük iğneler ile uygulanan bu tedavide hiçbir şekilde ağrı ya da bir sızı hissetmezsiniz. Sonuç olarak da saç hücreleriniz yeterince beslendiği için saçlarınız daha canlı ve gür olmaya başlarlar. İnce telli ve seyrek saçlara sahip olan kişiler bu nedenden ötürü mezoterapi uygulamasını tercih ederler.

İnce telli ve seyrek saçlar dökülmeye başlamış ise bu noktada devreye PRP tedavisi girmektedir. Kişinin kanından alınan kök hücrelerinin saç köklerine enjekte edilmesi ile bölgede kan akışı düzene oturur ve iyileşmeler başlar. Hangi bölgeye uygulanıyorsa o bölgedeki saçlar gürleşir ve saç telleri kalınlaşmaya başlar. Uygulama çok uzun sürmez ve herhangi bir şekilde hastanede kalmayı gerektirmez. Yalnızca 30 dakika içerisinde tedavi bitmiş olur. Saçlarınızın yapısına göre seans sayısı ve uygulanması değişik gösterebilir.

Sizler de bu noktalara özen gösterdiğiniz takdirde saç sağlığınızı koruyabilir, ince telli ve seyrek saçlarınıza yeniden hacim kazandırabilirsiniz.

3. Elma Sirkesi

saç gürleştirme yöntemleri

Saçtaki dökülmeyi azaltan elma sirkesi aynı zamanda saç köklerindeki kan dolaşımını artırır. Su ile karıştırılmış bir sirkeyi saç derisine masaj yaparak uyguladıktan sonra saç kökleri ve tellerini güçlendirirsiniz. Ayrıca sirke saça parlaklık katar, kişinin saçlarının daha hacimli, dolgun gözükmesini sağlar. Yağlı saçlarda  meydana gelen seyreklik sorununu da ortadan kaldırmaktadır.

4. Soğan, Limon ve Sarımsak

saç gürleştirme yöntemleri

Taze sıkılmış soğan ya da sarımsak suyunu saçlarınıza 10 dakika boyunca masaj yaparak uygulayın.. Daha sonra saçlarınızı şampuan ile güzelce durulayın. Bu işlem saç tellerini güçlendirecek, daha hacimli saçlara kavuşmanızı sağlayacak ve saçları eskisinden daha parlak bir görünüme kavuşturacak.

5. Aloe Vera

saç gürleştirme yöntemleri

Aloe vera jeli özünü bir kasede çözündürün. Daha sonra saç derinize masaj yapın. Masaj yaptıktan sonra saçlarınızı ılık suyla durulayın. Eğer yapışkanlık hissi varsa şampuanla da yıkamayı deneyebilirsiniz. Aloe vera içerdiği bileşenler sayesinde saçın parlak ve dolgun gözükmesini sağlamaktadır.

6. Hindistan Cevizi Yağı

saç gürleştirme yöntemleri

Saç için en etkili yağlardan olan hindistan cevizi yağının saça en bilindik faydası saçların dökülmesini önlemek. Ayrıca saç tellerini kalınlaştırarak seyrekleşmenin de önüne geçen hindistan cevizi yağı ince telli saçları güçlendirir. Düzenli olarak kullanılırsa saçların gürleşmesini de sağlar.

İlginizi Çekebilir
Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydaları

7. Lavanta Yağı

saç gürleştirme yöntemleri

Hoş bir kokuya sahip olan lavanta yağı en büyük problemlerden birisi olan saç dökülmesine oldukça iyi gelmektedir. Saç derisini ve saç tellerini daha sağlıklı bir hale getiren lavanta yağı ısı işlemlerinden dolayı meydana gelmiş olan kırılmaları önlemektedir. Yeni saç oluşumunu da destekleyen yağ, kan dolaşımının artmasını sağlar.

İlginizi Çekebilir
Lavanta Yağının Saça Faydaları

8. Pancar

saç gürleştirme yöntemleri

Pancar kökü saçları güçlendirir ve uzatır. Yaklaşık 10 dakika boyunca pancar kökünü kaynatın, suyu soğutun ve saç derinize derinlemesine masaj yaparak uygulayın. Saçlara parlaklık veren pancar, dökülmeleri de önlüyor. Pancar maskesinin etkisini görebilmek için haftada 2 veya 3 kez pancarla durulamanız gerekir.

9. Menekşe Yağı

saç gürleştirme yöntemleri

Saçların daha güzel gözükmesi için kesinlikle menekşe yağı kullanılmalıdır. Kepek ve kaşıntıyı ortadan kaldıran menekşe yağı ayrıca saç derisini besler, ferahlatır, nefes almasını sağlar. İnceleşmiş ve seyrekleşmiş saç tellerini güçlendirir, saç derisini daha sağlıkllı bir hale getirir. Kırılmaları da önler.

İlginizi Çekebilir
Menekşe Yağının Saça Faydaları

10. Saç Ekimi

saç gürleştirme yöntemleri

Saçların seyrekleşmesi sonucu bazen doğal yöntemler ya da ilaç tedavileri tatmin edici sonuçlar verememekte. Bu gibi durumlarda saç ekimi tedavisi kesin sonuç vermektedir. Saç ekiminde kişinin kendi ensesindeki güçlü saçları seyrek bölgeye nakledildiği için yeni ekilen saçlar güçlü saçları oluşturmaktadır. Bu güçlü saçlar aynı zamanda yeni ekildiği bölgedeki saçların da güçlenmesini sağlamaktadır. Seyreklik problemi yaşayanlarda 2 farklı saç ekimi yöntemi uygulanılır. O zaman vakit kaybetmeden bu yöntemleri inceleyelim.

Traşsız Saç Ekimi: Saçların ön, yan ve üst kısımlar tıraş edilmeden mevcut saç şekli korunarak saç ekimi gerçekleştirilir. Bu saç ekimi yönteminde sadece donör alan olan başın arka kısmındaki bölüm tıraşlanır. Genelde uzun saçlara sahip kişilerin tercih etmektedir. Traşsız saç ekimi tedavisi hakkında daha fazla bilgi için; hermest.com.tr/trassiz-sac-ekimi adresini ziyaret edebilirsiniz.

Uzun Saç Ekimi: Saçların tıraş edilmeden donör bölgesinden uzun haliyle alınan saçların uzunluğu korunarak saç ekimi gerçekleştirmesi işlemidir. Bu yöntemde en sağlıklı saç kökleri seçilir. Uygun bir şekilde çıkarılır ve saçsız olan bölgeye doğal saç çıkış yönü dikkate alınarak yerleştirilir. Uzun saç ekimi tedavisi hakkında daha fazla bilgi için; hermest.com.tr/uzun-sac-ekimi adresini ziyaret edebilirsiniz

Saç ekiminden önce saçtaki saçların seyrekliği ve saç telinin inceliğinin sebepleri incelenmesi gerekir. Şayet saç ekimi gerektirmeyen kişisel bakımla ya da gıda takviyesi ile tedavi edilebilecek bir saç seyrekliği problemi varsa önce bu problemlerin giderilmesi daha doğru olur.

Saç dökülmesi ve saç ekimi hakkında merak ettiğiniz detaylar için hermest.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

İnce telli ve seyrek saçları gürleştirme modern çağın en büyük problemlerinden biridir. Saçların hacmini kaybetmesi ve bunun sonucunda dökülmeler oluşması da bu sorunlar zincirinin devamını oluşturmakta. Gerek çevresel faktörler gerek fizyolojik faktörler, saç dökülmelerinde ve hacimlerinin kaybolmasında önemli bir rol oynar. Bu sorunların cevabını bulmak için saç dökülmesi ve saç ekimi konusunda Türkiye’nin en prestijli merkezlerinden olan HERMEST Saç Ekimi, ince telli ve seyrek saçlar nasıl gürleşir, sorusunu yanıtlıyor.

İnce Telli ve Seyrek Saçlar Nasıl Gürleşir Sorununun Çözümü

Saçlarımız bizler için çok önemlidir. Bu sebepten ötürü saçlarımızın sağlığı için de özen göstermeliyiz. Saçlarımıza yanlış uygulamalar sonucunda istemeden de olsa geri dönüşü olmayan birtakım zararlar verebiliriz. Günlük hayatımızda dikkat edeceğimiz birkaç ufak şey bile saçlarımız için çok fayda sağlayacaktır. HERMEST yetkilisi Esra hanım, birkaç ufak detay ile saç kaybının azaltılabileceğini hatta durdurulabileceğini söylemektedir.

Fön makinesi ve saç düzleştiricisi gibi yüksek ısı uygulayan elektronik aletleri çok fazla kullanmak, saçlarımızı yıpratıp kırılmasına neden olur. Akabinde de saçlarımızın hacminin azalmasına ve dökülmelere sebep olacaktır. Bu aletleri uzun süre boyunca yüksek ısıda kullanmamız sonucu ne yazık ki saçlarımızı kaybedebiliriz. Elbette bu aletleri hayatımızda tamamen çıkarmak kolay olmayacaktır. Bundan dolayı olabildiğince kullanımını azaltmak da epey fayda sağlayacaktır.

Seyrek saçları gürleştirmek için yapmanız gereken şeylerden birisi kırıklarınızı almaktır. Saç kırıkları saçlarımızın seyrek ve hacimsiz görünmesine sebep olur. Bu nedenle kırık oluşumunu minimum düzeye indirip saçlarımıza gerektiği bakımı yapmak çok önemlidir. Kırık oluşumunu azaltmak için yapmanız gereken ilk adım saçları ıslakken taramamaktır. Islakken taranan saçlarda daha fazla kırık oluşmaktadır. Kırıkları azaltmak için dikkat etmemiz gereken diğer unsur ise dengeli beslenmedir.

Seyrek saç nasıl gürleşir sorusunun cevabını dengeli beslenme olarak verebiliriz. Dengeli beslenme ve gıdalardan alacağımız birtakım vitaminler saçlarımızı güçlendirerek hacmini kaybetmesini önleyecektir. Özellikle biotin, demir ve çinko vitaminleri saçlarımız için çok önemlidir. Bu vitaminlerin yeteri miktarda alınması saç problemlerinizi büyük oranda azaltacaktır.

Seyrekleşen saçlara çözüm önerilerinden birisi de stresten olabildiğince uzak durmaktır. Günümüzde stresten uzaklaşmak çok kolay olmasa da mümkün olduğunca stres yaşamamaya özen göstermeliyiz. Yaşanan stres sadece saçlarınızın sağlığını olumsuz etkilemekle kalmıyor, birçok hastalığa da yol açabiliyor.

Saç Tellerinin İncelmesinin ve Seyrelmesinin Sebebi Nedir?

saç gürleştirme yöntemleri

HERMEST Saç Ekimi yetkilisi Esra hanım saçların incelmesinin ve seyrelmesinin bir çok nedeni olduğunu belirtiyor. Bu belirtileri de şöyle açıklıyor;

1. Erkek Tipi Saç Dökülmesi

Saç Tellerinin İncelemesinin Sebepleri

Saç dökülmesi problemlerinin en sık ve en şiddetli görülme sebebi Androgenetik alopesi olan erkek tipi saç dökülmesidir. Bu dökülme şeklinde saçlar önce hacmini yitirir ve incelir. Ardından incelen saçlar dökülmeye başlar. İsminin erkek tipi dökülme olması kadınlarda görülmediği anlamına gelmez. Hem erkek hem de kadınlarda görülen bu dökülmelerin kalıcı tedavisi saç ekimi operasyonlarıdır.

2. Kadın Tipi Saç Dökülmesi

Saç Tellerinin İncelemesinin Sebepleri

Kadınlarda saç dökülmesi genellikle hormonal sebeplerden oluşmaktadır. Normalde her 4 kadından 1’inde saç kaybı problemi yaşanırken menopoz dönemindeki kadınlarde ise her 2 kişiden 1’inde görülmektedir. Erkeklik hormonunun bir türevi olan DHT (dihidro-testesteron) hormonu saç dökülmesine sebep olmaktadır.

3. Saçkıran (Alopesi Areata)

Saç Tellerinin İncelemesinin Sebepleri

Ekseriyetle stres ve sıkıntı sebebi olarak ortaya çıkan saçkıran, geniş ve yuvarlak bir alanı kapsayan bölgesel bir saç dökülmesidir. Saçlarda görülebildiği gibi vücudun diğer bölgelerinde de görülebilmektedir. Kişilerde görülen saçkıranın bağışıklık sistemi kaynaklı birtakım hastalıklardan dolayı ortaya çıktığı da söylenmektedir. Bundan dolayı tedavileri arasında en bilineni, bağışıklık sistemini düzenleyen ilaç ve uygulamalardır.

4. Kansızlık (Anemi)

Saç Tellerinin İncelemesinin Sebepleri

Saçların incelmesi ve seyrek olmasının bir diğer nedeni kansızlık hastalığıdır. Kansızlık hastalığı demir eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Demir, saçlar için önemli bir vitamin olduğundan eksikliği durumunda saç dökülmesine yol açar. Kansızlık hastalığı olan kişilerde tedavi sırasında vücuttaki demir, B12 gibi eksik vitaminler takviye olarak kişiye verilir. Hastalığın tedavi sırasında bu vitaminlerin eksikliği giderildikçe saç dökülmesi problemleri daha fazla görülmeyecektir.

5. Tiroid Hastalıkları

Saç Tellerinin İncelemesinin Sebepleri

Tiroid hormonu vücutta az salgılandığı zaman bağırsaktan saç teline kadar bütün metabolizmayı yavaşlatarak birçok hastalığa sebep olur. Saç dökülmeleri probleminin sebepleri arasında olabilecek tiroid hastalıkları tedavi edilmeye başladığında saç dökülmeleri de duracaktır.

6. Saçlı Deriyi Tutan Hastalıklar

Saç Tellerinin İncelemesinin Sebepleri

Vücutta görülen mantar, sedef ve egzama gibi hastalıklar da saçların incelmesinde ve dökülmesinde rol oynamaktadır. Saçlı deriyi tutan bu hastalıklar için bir dermatolog ile görüşüp, tedaviye başlamak gereklidir.

7. Yüksek Ateş, Ağır Enfeksiyon Hastalıkları

Saç Tellerinin İncelemesinin Sebepleri

Kişilerin geçirdikleri yüksek ateş, havale ve ağır enfeksiyon hastalıkları saçlarda geçici bir incelmeye ve dökülmeye yol açabilir. Bu problemlerin geçici olmasının sebebi hastalık iyileştikten sonra normale dönmelerinden ötürüdür.

8. Doğum Sonrası

Saç Tellerinin İncelemesinin Sebepleri

Kadınların gebelik dönemlerinden sonra saçlarında incelme ve seyrekleşme görülebilmektedir. Bunun sonucunda da saçlarda bir dökülme meydana gelir. Bundan dolayı kadınların bu dönemden sonra beslenmelerine oldukça dikkat etmeleri gerekir. Hormonlar tekrar eski dengesine kavuşunca saçlardaki dökülmeler de duracaktır.

9. Şok Diyetler, Hızlı Kilo Vermek ve Proteinden Fakir Beslenme

Saç Tellerinin İncelemesinin Sebepleri

İnsanlar fazla kilolarından kurtulmak için birbirinden farklı şok diyetler uygulamaktadır. Uygulanan bu diyetler sonucu vücut ihtiyacı olan vitamin ve proteini alamayınca hem saç dökülmesi hem de farklı hastalıklar görülmeye başlamaktadır. Bu açıdan diyet yaparken, diyet listenizi olabildiğince dengeli oluşturmalı hatta bu noktada bir diyetisyenden yardım almalısınız. Yapacağınız yanlış diyetler saç sağlığınıza gereğinden fazla zarar verecektir.

10. İlaçlar

Saç Tellerinin İncelemesinin Sebepleri

Günlük hayatta kullandığımız bazı ilaçlar yan etki yaparak saç dökülmesine sebep olabilmektedir. Eğer kronik bir rahatsızlığınız varsa ve bu yüzden devamlı ilaç kullanıyorsanız, bu ilaçlar da saç dökülmesi yapabilmektedir. Böyle bir problem ile karşılaştığınız vakit kendi kendinize bir karar almayıp bir doktora danışmalı ve gerekirse farklı bir ilaç kullanmalısınız.

11. Mevsimler

Saç Tellerinin İncelemesinin Sebepleri

Saçların incelmesi ve seyrekleşmesi sorunu özellikle mevsim geçişlerinde görülebilmektedir. Bu dönemde dökülen saçlarınızı geri kazanmak için ekstra bir tedavi uygulamaya gerek yoktur. Yaşanan bu süreç çok normaldir ve kendi kendine düzelecektir.

12. Kanser Tedavileri

Saç Tellerinin İncelemesinin Sebepleri

Kanser hastalıklarının tedavi sürecinde görülen kemoterapi saç dökülmesine sebep olmaktadır. Kemoterapi gören birçok hastada 1 ile 3 hafta sonrası saçların %90’a yakın bir kısmında dökülmeye görünmeye başlar. Tedavi sonrası saçlarınız yavaşça tekrar eski haline dönecektir.

13. Doğum Kontrol Hapları

Saç Tellerinin İncelemesinin Sebepleri

Doğum kontrol hapı kullanımı saçları dinlenme evresine sokmaktadır. Bu nedenden ötürü bu ilaçların kullanımı sırasında saçların seyrekleşmesinin ve dökülmesinin gözlemlenmesi çok normaldir. İlaç kullanımları bırakıldığında dökülmeler de son bulacaktır.

14. Saç Koparma Alışkanlığı (Trikotillomani)

Saç Tellerinin İncelemesinin Sebepleri

Tıp dilinde trikotillomani olarak bilinen saç koparma hastalığı çeşitli nedenlerden ötürü görünen bir rahatsızlıktır. Kişiler yaşadıkları psikolojik dürtüler sebebi ile saçlarını koparmaya başlar. Bunun engellenmesi için ilaç tedavisi uygulanabilse de en etkili yöntem psikolojik bir danışmanlık almak olacaktır.

15. Yanlış Bakım Uygulaması

Saç Tellerinin İncelemesinin Sebepleri

Saçlarımıza yaptığımız bakımlarda uyguladığımız yanlış yöntemler de saçlarımızın incelmesine ve akabinde dökülmesine yol açabilmektedir. Özellikle kimyasal maddeler içeren kozmetik menşeili saç bakım ürünlerinin fazla ve yanlış kullanımı saç dökülmesine sebep olur. Bu maddeleri kullanırken belirtildiği miktarı aşmadan dikkatlice kullanmak gerekmektedir.

Saça Hacim Katan En İyi 6 Ürün Tavsiyesi

Saçlarınızın hacmini arttıracak bakım önerilerinden yukarıda bahsettik. Bu kısımda ise saçlarınızın daha hızlı bir şekilde hacim kazanmasına yardımcı olacak ürünleri inceleyeceğiz. İşte saça hacim kazandıran en iyi saç bakım ürünleri.

1. Diamond Hair Mask 7/24 Durulanmayan Saç Maskesi Kremi

ince telli saçlar için en iyi bakım ürünleri

Amazon
Fiyatını Gör
Diamond Hair Mask
Saç Bakımı
N11
Fiyatını Gör
Aradığın
Fiyatı Gör

Listemize ürettiği saç bakım ürünleriyle büyük popülerlik yakalayan Diamond Hair markasının saç bakım maskesi kremiyle başlıyoruz. Formülünde yoğun miktarda kolajen ve keratin bileşenlerini barındıran ürün, bu sayede incelmiş saçların güçlenmesini sağlıyor. İçerisindeki bitkisel özler sayesinde saçın besin ihtiyacını karşılayan ürün aynı zamanda saçı yumuşatarak daha kolay şekil almasını sağlıyor. Ayrıca bu ürünün içerisindeki argan yağı sayesinde saçın daha parlak ve canlı bir görünüme kavuştuğunu da söyleyelim.

İnce telli saçları besleyerek gün boyu korumaya devam ediyor. Durulanmayan özelliği sayesinde saçlarınıza sürekli vitamin salgılıyor.

2. Herbal Science Boom Butter

ince telli saçlar için en iyi bakım ürünleri

Amazon
Fiyatını Gör
Herbal
Saç Bakımı
N11
Fiyatını Gör
Aradığın
Fiyatı Gör

İlk kullanımda bile saçın nem dengesini sağlayarak daha yumuşak ve güçlü olmasını sağlayan Herbal Science Boom Butter, günlük kullanıma uygun bir saç bakım ürünüdür. İçeriğindeki 7 farklı bitki özü sayesinde saçı besleyerek incelmiş saçların kalınlaşmasını sağlayan ürün aynı zamanda hasar görmüş bölgelerin onarımını sağlıyor. Ayrıca içeriğindeki vitamin ve minerallerle saç derisine nüfuz eden bakım ürününün yeni kök oluşumunu hızlandırdığını söyleyelim.

3. Dax Supergro

ince telli saçlar için en iyi bakım ürünleri

Amazon
Fiyatını Gör
Dax
Saç Bakımı
N11
Fiyatını Gör
Aradığın
Fiyatı Gör

Hafif yapısı sayesinde saçlarda herhangi bir ağırlık yapmayan Dax Supergro, kısa süre kullanımda bile ince telli saçların kalınlaşmasını ve güçlenmesini sağlamasıyla biliniyor. İçeriğindeki botanik yağlar sayesinde saçın tüm besin ihtiyacını karşılayan bakım yağı, bu sayede yıpranmış ve kırılmış saçların onarımını sağlıyor. Son olarak saçın nem ihtiyacını karşılayarak daha yumuşak ve canlı olmasını destekleyen ürünün saça zarar veren kimyasal madde içermediğini söyleyelim.

4. Okay Keratin Smooth

ince telli saçlar için en iyi bakım ürünleri

Amazon
Fiyatını Gör
Okay Keratin
Saç Bakımı
N11
Fiyatını Gör
Aradığın
Fiyatı Gör

Listemize hassas saçlar için özel olarak geliştirilen Okay Keratin Smooth ile devam ediyoruz. Formülündeki yoğun keratin proteini sayesinde ince ve yıpranmış saçları güçlendirerek daha sağlıklı olmalarına yardımcı olan bakım yağı aynı zamanda saçı kökten uca kadar besliyor. Bu sayede besin ihtiyacının karşılanmamasından kaynaklanan yıpranmalar, kırılmalar ve dökülmeler önleniyor. Saçın daha dolgun bir hal almasını destekleyen ürün, saçlara koruyucu bir tabaka yerleştirerek gelecek hasarları engelliyor. Bu sayede düzenli kullanımlarda saçlarınız daha sağlıklı, hacimli ve yumuşak olur.

5. DIAMOND HAIR Günlük Şampuan

ince telli saç şampuanı

Amazon
Fiyatını Gör
Diamond Hair
Saç Bakımı
N11
Fiyatını Gör
Aradığın
Fiyatı Gör

Diamond Hair Daily şampuan saç tipine uygun şekilde formüle edilmiş 3 farklı şampuandan oluşmaktadır. Yoğun keratin içeren şampuan (Tüm Saç - Hassas Saç), (Kuru Saç) ve (Yağlı Saç) olmak üzere birbirinden ayrılıyor. 3 farklı saç tipine uygun üretilen şampuanın saç tipinize uygun olanını tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

İnce telli ve seyrek saçlar için Hassas Saç Tipleri için özel olarak formüle edilen modelini öneriyoruz.

Bu şampuan ayrıca saç dökülmesi, aşırı yıpranmış ve yavaş uzayan saçlarda da oldukça etkili. Kullanıcılarının yorumlarını incelediğimizde başarılı bir ürün olduğuna dikkat çekilmesi öne çıkan yorumları arasında yer alıyor.

6. Kerastase Chronologiste Creme De Regeneration

ince telli saçlar için en iyi bakım ürünleri

Amazon
Fiyatını Gör
Kerastase
Saç Bakımı
N11
Fiyatını Gör
Aradığın
Fiyatı Gör

Kerastase markasını ürettiği her ürünle saçlarımızdaki farklı sorunlara çözüm olmasıyla biliyoruz. Özel formülü sayesinde saçı kökten uca kadar besleyen Kerastase bakım yağı, bu sayede incelmiş saçların güçlenmesini sağlıyor. İçeriğinde bulunan bitki özleri sayesinde saç derisini ferahlatarak kepek gibi oluşumları önleyen ürün aynı zamanda saça nem de katıyor. Bu sayede düzenli kullanımlarda daha kalın, canlı ve sağlıklı saçlara kavuşursunuz.

İnce telli saçları kalınlaştırmak için ne yapmalı?

İnce telli saçları kalınlaştırmak için çeşitli yağlar ve maskeler denenebilir. Hint yağı, zeytinyağı maskesi, sarımsak maskesi gibi birçok çeşitli bitki özü ince telli saçları gürleştirmeye iyi gelmektedir.

Saçların çoğalması için ne yapılmalı?

Saçlarınız son zamanlarda seyrekleştiyse yapmanız gereken en etkili yöntem argan yağı, badem yağı, zeytinyağı, menekşe yağı gibi saç çıkarmaya yardımcı yağları kullanmak olacaktır. Bu yağlar içerdiği vitaminler ve mineraller sayesinde saçları besler, saç tellerini güçlendirir.

İnce telli saçları güçlendirmek için ne yapmalı?

İnce telli saçları güçlendirmek için bol bol vitamin miktarı yüksek besinler tüketilmelidir. Ayrıca kişi, saçları yüksek ısıdan uzak tutmalı ve çeşitli maskeleri denemelidir. Saç şekillendirici aletler de saçları inceleştirir, saç yağlarla kalınlaştırılmaya çalışsa bile işe yaramaz.

Saç tellerini kalınlaştırmak  mümkün mü?

Saç tellerini kalınlaştırmak mümkündür. Bunun için saçlarınıza tararken nazik davranmanız, fön makinesi, saç maşası gibi aletlerden uzak durmanız ve toka takmamanız gerekir. Saçları yıpratacak şeyler zamanla saç tellerini inceltir. Kalınlaştırmak için ise çeşitli saç yağları ve maskeler denenebilir.

Saç seyrelmesine ne iyi gelir?

Saçların seyrelmesini en aza indirmek ve durdurmak için saç çıkarıcı yağlar denenmelidir. Saça iyi gelen bitkiözlü mucizevi yağlar sayesinde seyrekleşme durur, yeni saç oluşumu desteklenir. Bu sayede kişi hem seyrelmeden kurtulur hem de yeni saçlarına kavuşur.

İnce telli saçları ne gü çlendirir?

İnce telli saçları güçlendirmek için bol bol fındık, yumurta, kefir, yoğurt, peynir, kırmızı et, süt, beyaz et tüketilmelidir. Ayrıca saç tellerini güçlendirmek için doğal maskeler de denenebilir. Yağlar da güçlendirme konusunda oldukça etkilidir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
456
87
64
71
65
316
319
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 4
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.