Mucizevi Bitki Biberiye Yağının Saça 10 Faydası

Mucizevi Bitki Biberiye Yağının Saça 10 Faydası
31.01.201912:02

Biberiye bitkisi saç bakımında çokça tercih edilmektedir. Bu içeriğimizde biberiye yağının saça olan faydalarını bir araya getirdik.

Haber güncelleme tarihi 07.06.2022 13:07

Biberiye Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Biberiye yağının saça faydası nedir? Saçlar hem erkekler hem de kadınlar için önemli bir süstür. Sağlıklı kalması, güçlü durması ve parlak olması herkesin istediği şeylerdendir. Ama kendi başına saçların sağlıklı kalması sadece bebeklik döneminde yani dış etkenlere az maruz kaldığı dönemlerde mümkün olabilmektedir.

Yaş ilerledikçe ve saçlar dış etkenlere maruz kaldıkça; dökülmeler, kırılmalar, yağlanma, kepeklenme gibi birçok sorun meydana gelmeye başlar. Biberiye bitkisinden elde edilen biberiye yağını kullanarak saçlarda oluşan birçok sorunu çözebileceğini biliyor muydunuz? Öyleyse vakit kaybetmeden biberiye yağının saça faydalarını listelediğimiz içeriğimize geçelim.

İşte biberiye yağının saça 10 faydası...

1. Saç Tellerini Güçlendirir

biberiye yağının saça faydaları

Biberiye yağının saçlara belki de en büyük faydası güçlendirici etkisidir. İçeriğindeki mineraller sayesinde saç tellerini güçlendiren biberiye yağı, düzenli kullanımlarda zayıflıktan kaynaklanan koparak dökülmeleri önlüyor.

2. Saç Derisinin Beslenmesine Yardımcı Olur

biberiye yağının saça faydaları

Biberiye yağının bir diğer faydası ise saç derisinin beslenmesini sağlamasıdır. İçeriğindeki yoğun miktardaki vitamin sayesinde saç derisini besleyen mucizevi yağ, bu sayede sedef ve egzama gibi sorunları ortadan kaldırıyor.

İlginizi Çekebilir
Saç Derisine Yararlı Yağlar

3. Kepek Sorunu ile Mücadele Eder

biberiye yağının saça faydaları

Şüphesiz kepek sorunu günümüzün en büyük saç sorunlarından birisidir. Fakat kepek sorunu her ne kadar büyük olsa da biberiye yağı kullanımı ile bu sorunu ortadan kaldırmanız mümkün. İlk kullanımdan itibaren kepek oluşumunu engelleyen biberiye yağı, düzenli kullanımlarda ise kepek sorununu tamamen ortadan kaldırıyor.

İlginizi Çekebilir
Kepekten Kurtulma Yöntemleri

4. Saçların Kırılmadan Uzamasına Yardımcı Olur

biberiye yağının saça faydaları

Saç kırılmaları en çok karşılaştığımız problemlerden birisidir. Öyle ki bazen saç kırılmaları yüzünden saçımızı uzatmayabiliyoruz. Düzenli bir şekilde biberiye yağını kullanırsanız saçlarınızın kırılmadan uzadığını görebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir
En Etkili Saç Uzatma Yöntemleri

5. Saçları Yumuşatıcı Etkisi Vardır

biberiye yağının saça faydaları

Biberiye yağının saça olan bir diğer faydası ise yumuşaklık kazandırmasıdır. İlk kullanımdan itibaren saçın yumuşamasını sağlayan biberiye yağı, düzenli kullanımlarda ipeksi yumuşaklıkta saça sahip olmanızı destekliyor.

İlginizi Çekebilir
Saçları Yumuşatan Kremler

6. Saç Köklerini Uyararak Saçların Uzamasını Sağlar

biberiye yağının saça faydaları

Yukarıdaki kısımda biberiye yağının saçları kırmadan uzattığını belirtmiştik. Biberiye yağı içeriğindeki yoğun vitamin ve mineraller sayesinde saç köklerini derinlemesine besliyor. Bu sayede saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlıyor.

İlginizi Çekebilir
Saç Kökü Onaran Ürün Tavsiyesi

7. Dökülen Saçların Yerine Yenisinin Çıkmasına Yardımcı Olur

biberiye yağının saça faydaları

Biberiye yağının saça bir diğer faydası ise yeni saç oluşumuna destek olmasıdır. Kullandığımız kimyasal ürünler, saç maşası veya düzleştiriciler saçlarımızın kırılmasına neden oluyor. Bu kırılmalar zaman ilerledikçe dökülmelere sebebiyet veriyor. Bu da kötü bir görüntü oluşturuyor. Biberiye yağı saç köklerinde şok etkisi yaratarak yeni kök oluşumuna destek oluyor. Düzenli kullanımlarda biberiye yağının bu etkisini göreceğinizden emin olabilirsiniz.

Biberiye yağı, tek başına saçlara masaj uygulanarak kullanılabildiği gibi şampuan ile karıştırılarak da uygulanabilir. Şampuan ile kullanılmak istendiğinde bir şişe şampuana 20 damla kadar biberiye yağı eklenir. Bunun haricinde badem yağı, avokado yağı veya zeytinyağı ile karıştırılarak maske halinde de kullanılabilir.

İlginizi Çekebilir
Saç Dökülmesine İyi Gelen Bitkisel Çözümler

8. Saçları Daha Parlak Gösterir

Biberiye Yağının Saçlara Faydaları

Doğal yapısı bozulmuş, belirli etkenlerden dolayı soluk ve hacimsiz gözüken saçları biberiye yağı sayesinde yeniden canlandırmak mümkün. Eğer soluk saç probleminiz varsa biberiye yağının iyileştirici etkisinden faydalanabilirsiniz. Yüksek minareller içeren biberiye yağı kısa süre içerisinde parlaklığını kaybetmiş saçları eskisinden bile daha canlı hale getirir. Biberiye yağını masaj yaparak kullanmanız gerekir.

İlginizi Çekebilir
Saçları Daha Parlak Gösteren Yöntemler

9. Saç Derisine İyi Gelir

Biberiye Yağının Saçlara Faydaları

Saç derisinde oluşmuş olan kaşıntı, mantar, kepeklenme, pul pul olma, kuruma gibi sorunları biberiye yağı ile yok edebilirsiniz. Antifungal özelliği olan biberiye yağının saç derisinde meydana gelmiş olan hastalıkları yok etme gücü vardır. Bunun için düzenli bir kullanım gerekmektedir.

10. Kaşıntıya İyi Gelir

Biberiye Yağının Saçlara Faydaları

Saç derisinde olan kaşıntıyı biberiye yağı sayesinde geçirebilirsiniz. Biberiye yağı, saç derisini ferahlatır, kaşıntı sorununu yavaş yavaş ortadan kaldırır. Hızlı bir sonuç elde etmek istiyorsanız kaşıntı şampuanı veya kepek problemi onarıcı şampuanlar kullanabilirsiniz. Kaşıntı, biberiye yağını kullandıktan sonra azalabilir.

İlginizi Çekebilir
Saç Derisindeki Kaşıntıya İyi Gelen Yöntemler

Biberiye Yağı Maskeleri

Birçok bitki yağı ile karıştırılarak elde edilen maske ile saç bakımında destekleyici özellik sağlayan biberiye yağı, saçlar için çok sayıda faydayı barındırmaktadır. Saçlarınızda yaşadığınız soruna göre ve saç bakım uzmanınızın size önerdiği şekilde kullanabileceğiniz yağını aşağıda vereceğimiz maske yöntemleriyle de kullanabilirsiniz.

Biberiye Yağı ve Zeytinyağı Maskesi

Zeytinyağının saçlara faydaları nelerdir?” konusunda daha önce paylaştığımız bilgileri inceleyerek saçlar üzerindeki etkileri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Biberiye yağı ile zeytinyağı karışımından elde edebileceğiniz karışım ile saçlarınızın daha canlı, parlak ve güçlü hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Biberiye yağı ile zeytinyağı karışımını aşağıdaki gibi hazırlayabilirsiniz.

Yarım çay bardağı biberiye yağı ile yarım su bardağı zeytinyağını bir kaba boşaltın ve karıştırın. Daha sonra içinde bir miktar su bulunan kaba hazırladığınız karışımı ilave edin. Hazırladığınız karışımı kısık ateşte ısıtmaya başlayın. Karışımı hazırladıktan sonra saç köklerinden uçlarına kadar masaj yaparak uygulayın. Daha sonra saçlarınızı bir bone ile kapatarak 20 dakika kadar bekleyin. Bu süreden sonra saçlarınızı hafif şampuan yardımı ile yıkayın.

Haftada 1-2 defa uygulayabileceğiniz biberiye yağı ve zeytinyağı maskesi ile kısa sürede saçlarınızda meydana gelen değişimi fark edeceksiniz.

Biberiye Yağı ve Badem Yağı Maskesi

Biberiye yağı ile badem yağını karıştırarak saçlarınıza uygulamanız ve bunu düzenli şekilde yapmanız, saçlarınızda canlılık, parlaklık, doğal nem dengesinin sağlanması gibi birçok avantajı beraberinde getirecektir. Karışımı aşağıdaki şekilde hazırlayarak uygulayabilirsiniz.

Yarım çay bardağı zeytinyağı ile yarım çay bardağı biberiye yağını bir kapta karıştırın. Daha sonra su dolu olan bir kabın içerisine elde ettiğiniz karışımı ilave ederek kısık ateşte ısıtın. Elde ettiğiniz bu karışımı saç ve saç derisine iyice yedirdikten sonra saçlarınızı bone yardımı ile kapatın. 20-30 dakika kadar saçlarınızda beklettikten sonra hafif şampuan yardımı ile saçlarınızı yıkayın.

Haftada 1-2 defa uygulayabileceğiniz bu maske sayesinde matlaşan saçlarınızın yeniden parladığını ve canlılık kazandığını göreceksiniz.

Biberiye Yağı ve Avokado Yağı Maskesi

Avokado, saç onarıcı özellikleri ile biliniyor ve her geçen gün saç bakım ürünlerinde daha fazla kullanılıyor. Bu mucizevi gıda birçok anlamda saçların beslenmesine ve saçlarda yaşanan sorunların çözülmesine yardımcı olmaktadır. Aşağıda tarif ettiğimiz şekilde maskeyi hazırlayarak saçlarınıza uygulamanız, saçlarınızda yaşadığınız birçok problem için çözüm olacaktır.

Yarım çay bardağı biberiye yağı ve yarım çay bardağı avokado yağını bir kapta karıştırın. Daha sonra elde ettiğiniz bu karışımı içi su dolu bir kaba ilave ederek kısık ateşte ısıtın. Maske hazır olduğunda saç derisinden saç uçlarına kadar uygulayın. Sonra bone yardımı ile saçlarınızı kapatın ve 20-30 dakika kadar bekletin. Süre dolduktan sonra saçlarınızı hafif şampuan ile yıkayın.

Haftada 1-2 kere uygulayabileceğiniz bu maske sayesinde saçlarınızın güçlendiğini, canlılık kazandığını ve kepek, dökülme gibi sorunların ortadan kalktığını göreceksiniz.

Benzer İçerik Tavsiyeleri
Biberiyenin FaydalarıSaç Bakım Yağı Tavsiyeleri

Biberiye Yağı İçeren Bakım Ürünleri Listesi

SıraMarkalarEtkisineoldu Puanı
1TresanCanlandırıcı10/9.9
2Diamond HairOnarıcı, Besleyici10/10
3RevoxDökülme Karşıtı10/9.8
4Aromatica Rosemary Active VBesleyici10/9.8
5ArifoğluGüçlendirici10/9.7
Aradığın
Fiyatları Gör
HepsiBurada 
Fiyatlarını Gör
N11
Fiyatlarını Gör
Trendyol 
Fiyatlarını Gör

Biberiye Yağı İçeren En İyi 5 Saç Bakım Ürünü

Biberiye yağının saça olan faydalarından ve yapabileceğiniz maskelerden yukarıda bahsettik. Bu kısımda ise içinde biberiye yağı bulunan saç bakım ürünlerini anlatacağız. O zaman vakit kaybetmeden biberiye yağına sahip en iyi 5 saç bakım ürününü sıralayalım.

1. Tresan Biberiye Özlü Canlandırıcı Şampuan

biberiye yağı içeren ürünler

Aradığın
Fiyatlar
HepsiBurada 
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Trendyol 
Fiyatını Gör

En iyi biberiye yağı içerikli saç bakım ürünleri listemize Tresan markasıyla başlıyoruz. Yağlı saçlar için özel olarak geliştirilen bu şampuan, içerisindeki yoğun miktardaki biberiye yağı sayesinde saçı ve derisini derinlemesine besliyor. Biberiye yağının canlandırıcı etkisiyle saç köklerinin uyarılmasını sağlayan ürün, bu sayede saçlarınızın uzama hızını ve güçlülüğünü arttırıyor. Son olarak tamamen organik içeriğe sahip olan şampuan aynı zamanda saç derisindeki döküntüleri de engelliyor.

2. DIAMOND HAIR Saç Serumu

biberiye yağı içeren ürünler

Aradığın
Fiyatlar
HepsiBurada 
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Trendyol 
Fiyatını Gör

Diamond Hair markasını tamamen organik ve zengin besin içeriğine sahip ürünlerinden biliyoruz. Saça faydası kanıtlanmış 11 farklı bitkinin yanı sıra biberiye yağını da yoğun bir şekilde içeren saç serumu, saçınıza derinlemesine bakım uyguluyor. Bu sayede yıpranmış ve kırılmış saç uçları onarılarak eski haline geri dönüyor. Formülündeki keratin sayesinde saçı kökten uca kadar besleyen bu ürünle kısa süre içerisinde daha dolgun ve sağlıklı saçlara kavuşacaksınız. Son olarak Ozon mineraliyle saç derisine nüfus eden serumun saç uzama hızını arttırdığını ve yeni kök oluşumuna destek verdiğini belirtelim.

3. Revox Gerçek Biberiye Filizli Şampuan

biberiye yağı içeren ürünler

Aradığın
Fiyatlar
HepsiBurada 
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Trendyol 
Fiyatını Gör

Listemize Revox markasının şampuanıyla devam ediyoruz. Saç ve derisindeki kepek gibi maddeleri temizleyen Revox şampuan, içeriğindeki yoğun biberiye özü sayesinde saçı canlandırarak daha sağlıklı görünüme kavuşmanızı sağlıyor. Biberiye özünün yanı sıra farklı bitkilerin ekstreleriyle zenginleştirilen ürün, bu sayede kısa süre içerisinde daha yumuşak, ipeksi ve sağlıklı saçlara sahip olmanıza yardımcı olacak. Son olarak bu ürünün düzenli kullanımlarda saç tellerini kalınlaştırarak daha hızlı uzamalarını sağladığını belirtelim.

4. Aromatica Rosemary Active V Anti-Hair Loss Tonic

biberiye yağı içeren ürünler

Aradığın
Fiyatlar
HepsiBurada 
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Trendyol 
Fiyatını Gör

Yıpranmış saçlar için özel olarak geliştirilen bu tonik, içeriğindeki sedir ağacı ve biberiye yağı sayesinde saç derisine canlılık sağlayarak hem saç derisini hem de köklerini yatıştırıyor. Benzersiz formülüyle saç derisinin daha sağlıklı olmasını sağlayarak uzama hızını ve yeni kök oluşumunu arttıran ürün, bu sayede daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmanıza yardımcı oluyor. Ayrıca Lpp proteini sayesinde saça yumuşaklık kazandıran ürünün dökülmeleri de azalttığını belirtelim.

5. Arifoğlu Biberiye Yağı

biberiye yağı içeren ürünler

Aradığın
Fiyatlar
HepsiBurada 
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Trendyol 
Fiyatını Gör

Listemizi Arifoğlu Biberiye Yağı ile bitiriyoruz. Su buharı distilasyonu ile elde edilen bu yağ, tamamen organik bileşenlerden üretilmiştir. Saçınızın daha yumuşak, güçlü ve sağlıklı olmasına yardımcı olacak olan ürünle saç derinizi rahatlatmanız mümkün. Bu sayede saç derisindeki kepek ve ölü deri gibi maddelerin oluşumu engellenir. Bu üründen 3 damlayı 1 çay bardağı suya damlatarak kullanmanızı öneriyoruz.


Biberiye yağı içeren saç bakım ürünleri hangisi?

Biberiye yağı, saçın doğal yapısını korur ve besler. Baştan uca onarıcı özelliğiyle sıkça tercih edilen saç bakım yağlarından bir tanesidir. Bu ürünlerin arasında Tresan, Diamond Hair, Revox, Arifoğlu ve Aromatica gibi kullanıcılardan tam not alan markalar bulunuyor.

Biberiye yağının saça faydası nedir?

Biberiye yağının saça faydasını öğrenmek istiyorsanız;

Biberiye yağı, saçı kepekten tamamen ayırır. Kökten uca besler ve dolgun bir görünüme sahip olmanızı sağlar. Özellikle kadınların tercih ettiği biberiye yağı, günümüzde sıkça kullanılmaktadır. Aynı zamanda dökülen saçların yerine yenilerinin çıkmasını da sağlar.

Biberiye yağı saç çıkarır mı?

Biberiye yağı, saçınızı ve saç derinizi tamamen besler. Bu nedenle saçınızın uzamasına da fayda sağlar. Uzmanlar doğal yöntem olarak biberiye yağını tavsiye etmektedir. Dökülen saçların köklerini besler ve yeniden gür bir şekilde çıkmasını sağlar.

Biberiye yağı saç döker mi?

Biberi yağı saçı dökmesinin aksine dökülmeyi büyük oranda önler. Beyazlaşma sürecini de yavaşlatan yağ, aynı anda kepek oluşumunu engeller. 

Biberiye yağı saçta ne kadar bekletilmeli?

Biberiye yağı 30 dakika kadar bekletildiğinde deriye derinlemesine nüfuz edebilir. Eğer deri problemleriyle uğraşıyorsanız 30 dakika kadar bekletmenizi öneriyoruz. Saçlarınızın uzamasını veya kırıklarınızın giderilmesi için ise 15 dakika yeterlidir.

Biberiye yağı nasıl kullanılır?

Biberiye yağını saçlarınıza uygulamak için 3 veya 5 damla elinize damlatmak gerekir. Ardından karışımı 5 dakika kadar saç derinize masaj yaparak uygulayın. Bekletme süresi ise ortalama 30 dakikadır. Daha sonra saçlarınızı bol suyla durulayın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
249
40
85
16
18
25
36
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.