Bağırsak Kurdunu Döken 10 Bitkisel Yöntem

Bağırsak Kurdunu Döken 10 Bitkisel Yöntem
17.11.201512:22

Bağırsak kurdu nasıl düşürülür? Her yaşta görülebilen bir rahatsızlık olan bağırsak kurdunu döken bitkisel ve doğal yöntemleri içeriğimizde bulabilirsiniz.

Haber güncelleme tarihi 07.12.2022 17:05

Bağırsak Kurdu Düşürmek İçin Şifalı Bitkiler

Kıl kurdu olarak da bilinen bağırsak kurdu, her sene binlerce kişinin korkulu rüyası olmaktadır. Yetersiz hijyen durumlarında ortaya çıkan bu kurtlar, özellikle ortak eşya kullanan kişilerde karşımıza çıkmaktadır. Bu içeriğimizde bağırsak kurdu nasıl düşürülür sorusunun cevabını verdik.

Uzmanlar bağırsak kurdunu düşürmek için kekik, zerdeçal, karanfil, papatya, sarımsak, zencefil, eğrelti otu, ananas, yeşil çay, muz ve limonu öneriyor. Bu bitkisel yöntemleri kullanarak kısa süre içerisinde bağırsak kurdunu dökebilirsiniz.

Bağırsak Kurdu Düşüren Bitkisel Yöntemler Listesi

SıraBitkiEtkisi
1Kekikİdrar Yollarını Temizler
2ZerdeçalBağırsakları Arındırır
3KaranfilParazitleri Yok Eder
4PapatyaSindirim Sistemini Çalıştırır
5SarımsakEnfeksiyonları Yok Eder
6ZencefilParazitleri Ortadan Kaldırır
7Eğrelti OtuZararlı Maddeleri Yok Eder
8AnanasSindirim Sistemini Çalıştırır
9Muz ve LimonAntioksidan Etkilidir
10Yeşil ÇaySindirim Sistemini Düzenler

Bağırsak Kurdu Düşüren 10 Bitkisel Yöntem

İşte bağırsak kurdunun dökülmesini sağlayan en etkili bitkiler...

1. Kekik

bağırsak kurdu nasıl düşürülür

Bağırsak kurdunu düşüren en etkili bitkilerden birisi kekiktir. Vücudu arındırıcı etkisi bulunan kekik, bu özelliği sayesinde bağırsakları temizleme amacıyla çok fazla kullanılmaktadır. En fazla kullanıldığı yöntem ise kekik suyudur. Kekik suyu idrar yollarını temizleyerek bağırsak kurtlarını dökmektedir.

Çocuklarda bir çay kaşığı, yetişkinlerde ise bir tatlı kaşığı kekik günde iki kere 4-5 gün boyunca alınır. Bir yemek kaşığı kekiği 1 litre sıcak suya koyun. Kekik demlendikten 15 dakika sonra süzüp sabahları aç karnına için. Gün içerisinde tüketeceğiniz bu içecek kurtlarınızı düşürecektir.

2. Zerdeçal

bağırsak kurdu nasıl düşürülür

Karın bölgesinde kaşıntı hissediyorsanız ve kızarıklık oluşmaya başladıysa bağırsak kurdundan şüphelenmelisiniz. Anti-parazit özelliği olan köriyi bol miktarda içeren zerdeçal, bu sayede bağırsak kurdunu dökmektedir.

Uzmanlar zerdeçalı besinlerin üzerine serpiştirerek ya da içeceklerinizin içerisine ekleyerek tüketilmesini öneriyor. Bu sayede kısa süre içerisinde bağırsak kurdu probleminden kurtulacaksınız.

3. Karanfil

bağırsak kurdu nasıl düşürülür

Kurt düşüren bir diğer bitki ise karanfildir. Tek başına tüketilebileceği gibi kürlerin ya da içeceklerin içerisinde de kullanılabilen karanfil, oldukça etkili olması sebebiyle uzun yıllardan beridir çok fazla tercih edilen bir yöntem olmuştur.

Birçok parazite karşı etkili olan karanfili ananas ya da papatya suyu ile karışım yaparak tükettiğiniz takdirde etkisini arttırabilirsiniz. Ayrıca toz karanfil ile yaptığınız bu karışım parazitleri vücudunuzdan atmanıza yardımcı olacaktır.

4. Papatya

bağırsak kurdu nasıl düşürülür

Papatya çekirdeklerini yutmak bağırsak kurtlarını yok etmede büyük fayda sağlamaktadır Bir tatlı kaşığı papatyayı, bir bardak sıcak suda 10 dakika demleyin. Demlenen çayı süzün ve her yemekten bir saat önce 3-4 bardak için. Bu sayede bağırsak kurtlarından kurtulabilirsiniz.

Antioksidan etkisi sayesinde bağırsak kurtlarını temizleyen papatya çayı, vücudunuzdaki bu problemi ortadan kaldıracaktır. Ayrıca papatya çayının sindirim sisteminin daha iyi çalışmasına olanak sağladığını da söyleyelim.

5. Sarımsak

bağırsak kurdu nasıl düşürülür

Enfeksiyona karşı kullanabilen en iyi bitkisel yöntemlerden birisi olan sarımsak, gün içerisinde mutlaka tüketilmesi gereken besinlerden birisidir. Bağırsak kurtlarından muzdarip olduğunuz zamanlarda tüketeceğiniz çiğ sarımsak sizi bu durumdan kurtaracaktır.

Bağışıklık sistemini güçlendirerek kurtların çoğalmasını engelleyen sarımsak aynı zamanda içecek olarak da tüketilebiliyor. 150 ml hazırladığınız havuç suyuna doğrayıp suyunu çıkardığınız üç diş sarımsağın suyunu ekleyerek karıştırın. İki saat arayla içtiğiniz takdirde etkisini göreceksiniz.

6. Zencefil

bağırsak kurdu nasıl düşürülür

Bağırsak kurtlarını döken bir diğer bitkisel yöntem ise zencefildir. Keskin kokusu olan zencefil, en tehlikeli parazitlere karşı bile etkili olmasıyla öne çıkıyor. Tüketildiği andan itibaren vücudu zararlı maddelerden arındıran bitkiyi düzenli olarak tüketmenizi öneriyoruz.

Zencefili farklı şekillerle tüketebilirsiniz. Çay, kür, toz ya da yemeklerinizin içerisine atabileceğiniz bu bitki, kısa sürede sağlığınıza birçok fayda sağlayacaktır. Bağırsak kurtlarını hemen vücudunuzdan atmak istiyorsanız toz ya da yaş zencefilden yardım alabilirsiniz.

7. Eğrelti Otu

bağırsak kurdu nasıl düşürülür

Doğanın bize sunmuş olduğu oldukça yararlı bitkilerden birisi olan eğrelti otu, vücuttaki zararlı maddeleri yok etmek için birebirdir. Düzenli bir şekilde tüketeceğiniz eğrelti otu sayesinde bağırsak kurtlarını dökebilirsiniz.

Eğrelti otunu en kolay çay çeklinde tüketebilirsiniz. Bir yemek kaşığı eğrelti otunu 2 bardak suda demleyin. Aç karna on beş dakika ara ile içeceğiniz eğrelti otu çayı sayesinde bağırsak kurtlarından kurtulabilirsiniz.

8. Ananas

bağırsak kurdu nasıl düşürülür

Vücudumuza oldukça faydalı meyvelerden birisi olan ananas, bağırsak kurdunun düşürülmesinde de etkilidir. Düzenli olarak yediğiniz ananas sayesinde bağırsak kurtlarınızı dökebilirsiniz.

Dilimleyerek ya da suyunu çıkartarak tükettiğiniz ananas sayesinde kısa süre içerisinde vücudunuzu zararlı bağırsak bakterilerinden arındırabilirsiniz. Ayrıca ananasın bağırsak kurtlarını temizlemesinin yanı sıra sindirim sistemine ve diğer organlara birçok faydasının olduğunu hatırlatalım.

9. Muz ve Limon

bağırsak kurdu nasıl düşürülür

Bağırsak kurdunu düşürmek için kullanabileceğiniz bir diğer bitkisel yöntem ise muz ve limon karışımıdır. Bağırsaklarınızdaki tüm enfeksiyonları gideren bu karışım, hızlı bir şekilde bağırsak kurtlarınızı dökecektir.

Muzu bir kaseye doğrayın ve üzerine limon sıkın. Bu karışımı düzenli olarak tükettiğiniz takdirde bağırsaklarınızda yer alan kurtlardan kurtulabilirsiniz. Antioksidan etkiye sahip olan bu karışım, sindirim sisteminizi de düzene sokacaktır.

10. Yeşil Çay

bağırsak kurdu nasıl düşürülür

Her derde deva olan bitkisel yöntemlerden birisi yeşil çaydır. Vücuda onlarca fayda sağladığı için düzenli olarak tüketilmesi gereken yeşil çay, bağırsak kurtlarının temizlenmesinde de oldukça etkilidir.

Vücudunuzu rahatlatacak ve sindirim sisteminizi düzenleyecek olan yeşil çay, bu sayede sık sık idrara çıkmanızı sağlayacaktır. Böylece bağırsaklarınızdaki kurtlar kısa süre içerisinde dökülecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bağırsak Tembelliği ve TedavisiBağırsak Kurdu ve Tedavisi
Bağırsak Tıkanıklığı ve TedavisiBağırsak Kanseri ve Tedavisi
Bağırsaklar Hakkında Bilinmesi GerekenlerBağırsak Florası ve Tedavisi
Sindirim Sistemini Hızlandıran Doğal YöntemlerHuzursuz Bağırsak Sendromu ve Tedavisi
Kabızlığa İyi Gelen YöntemlerSindirim Sistemi
Kabızlığa İyi Gelen Besinlerİshale İyi Gelen Şeyler

Bağırsak kurdu düşürmek için kür önerisi nedir?

Bağırsak kurdunu dökmek için yapacağınız kür için gerekli malzemeler havuç, soğan ve sirkedir. Havucu rendeledikten sonra dövülmüş soğanla birlikte suda kaynatın. Daha sonra kaynamış bu karışıma sirke ilave edin. Hazırlanan bu karışımla makat bölgenizi günde iki sefer yıkarsanız bağırsak kurtlarından kurtulabilirsiniz.

Bağırsakta kurt varsa ne iyi gelir?

Bağırsakta kurt varsa evde tedavi yöntemlerini kullanabileceğiniz gibi ilaçlardan da yardım alabilirsiniz. Kıl kurdu tedavisinde tek doz mebendazol, ivermektin, pirantel pamoat, pirvinium pamoat ve albendazol oldukça etkili ilaçlardandır.

Kıl kurdu nasıl kurtuluruz evde?

Kıl kurdu tedavisini evde yapacaksanız elmalı sirkeyi sizlere önerebiliriz. Bir bardak suyun içerisine 2 çay kaşığı elmalı sirke ekleyin. İyice karıştırdığınız bu içeceği her gün 2 bardak tüketin. Tatlandırmak amacıyla bal ekleyebileceğiniz bu karışımı düzenli olarak tüketmeniz halinde kısa süre içerisinde kıl kurdundan kurtulabilirsiniz.

Bağırsak parazitleri doğal yolla nasıl temizlenir?

Bağırsak parazitlerini tedavi etmek için kullanabileceğiniz yöntemler arasında papatya tohumlu sedef çayı, zerdeçal çayı, epazot çayı, nane ile süt, Brüksel lahanası suyu ve zeytinyağı ile sarımsak karışımı bulunuyor.

Bağırsak kurdu sebebi nedir?

Bağırsak kurdu yetersiz hijyen yüzünden oluşmaktadır. Mikroskopik yumurtalar yiyecek, içecek ya da parmaklar yoluyla ağza taşınır. Yutulan yumurtalardan çıkan larvalar ince bağırsakta birkaç hafta sonra yetişkin kurtlara dönülür. Daha sonra kalın bağırsaklarımızda mesken tutar.

Sirke kurt döker mi?

Sirke, bağırsaklarda bulunan kurtların dökülmesi için sık kullanılan bitkisel yöntemdir. Dövülmüş sarımsak ile birlikte elma sirkesini karıştırıp bir süre bekleyin. Daha sonra bu sirkeden bir bardak içerek tüm kurtlardan kurtulabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3622
1103
3586
3604
784
782
1235
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 12
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER