e Okul Yönetim Bilgi Sistemi (Öğretmen) Girişi Nasıl Yapılır?

e Okul girişi, 17 eylül 2018 tarihinden itibaren okulların açılmasıyla birlikte öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin bilgi almaları için akın ettiği görülmektedir. Peki, yönetim bilgi sistemi (öğretmen) için nasıl giriş yapılır nasıl kayıt olunur?

e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi (Öğretmen Girişi) Nedir & Ne İşe Yarar?

e-okul yönetim bilgi sistemi, öğretmenler ve idarecilerin öğrenciler için bilgi girebileceği bir giriş sistemidir. İdareciler bu bölümde kayıt yenileme, kayıt silme, nakil işlemleri, devamsızlık bilgilerini sisteme giriş yapmaktadırlar.. Öğretmenler ise öğrencilerin not bilgilerini ve performans bilgilerini E-okul yönetim bilgi sistemi bölümünden uygulamaktadırlar.

e Okul Sistemi Nedir, Nasıl Kullanılır ve e Okul Hakkında Her Şey sayfasını ziyaret ederek e okul üzerinden yapılan diğer işlemler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.


E-Okul Yönetim Bilgi Sistemi Nasıl Giriş Yapılır ?

Okulların açılmasıyla birlikte tüm öğrenciler, veliler ve öğretmenler e-okul bilgilendirme sistemine giriş yapmaktadırlar. E-okul sistemine giriş yapmak için buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. E-okul sisteminde toplamda 2 giriş çeşidi bulunmaktadır. Sağ tarafta yer alan bilgi sistemi veli bilgilendirme ve öğrenci bilgilendirme sistemi olarak kullanılmaktadır. Bu bölümde bulunan bilgi sistemi girişi sayesinde öğrenciler ve velileri kolaylıkla sınav tarihleri, devamsızlık bilgileri, sınav notları gibi bilgilere sahip olabilmektedirler. Sol tarafta bulunan bilgilendirme sistemi ise yönetim bilgi sistemidir. Okul idarecileri ve öğretmenler için yapılan bilgi sistemi girişi olarak kullanılmaktadır. Öğretmenlerin ve idarecilerin öğrenciler için nakil işlemlerini, kayıt yenileme, kayıt silme, not girişleri ve devamsızlık girişleri gibi işlemleri kolaylıkla Yönetim bilgi sistemi giriş bölgesinden uygulayabilmektedir.


E-Okul Yönetim Bilgi Sistemine Nasıl Kayıt Olunur?

Öğretmenlerin öğrenci bilgilerini girmek için kullandığı yönetim bilgi sistemine giriş yapabilmesi için kullanıcı adı ve şifreye sahip olması gerekmektedir. Peki ya kullanıcı adı ve şifre nereden nasıl alınır? Görev aldığı okulun idarecileri veya müdürü tarafından kayıt yaptırabilir ve kullanıcı adı, şifre alabilmektedir.


E-Okul Yönetim Bilgi Sistemine Nereden Giriş Yapılır?

Öğretmenlerin ve idarecilerin en çok merak ettiği konu ise e-okul yönetim bilgi sistemine nereden giriş yapılmaktadır. T.C Milli Eğitim Bakanlığı e-Okul sisteminden kolaylıkla giriş yapılmaktadır. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle beraber android veya ios sistemine sahip olan akıllı telefonlar ile E-Okul mobil uygulamasını indirerek kolaylıkla işlemlerinizi yapabilirsiniz. 

E- okul yönetim sistemine giriş yapmak için yukarıda bulunan resimdeki rakamları birinci boş bırakılan bölüme yazınız yanlış girdiğinizde veya yeni bir giriş yaptığınızda o rakamlar değişmektedir. Daha sona görev aldığınız okul müdürünün size verdiği kullanıcı adını ikince boş bırakılan yere yazınız, aynı şekilde aldığınız şifreyi son  bölüme yazınız son olarak giriş butonuna basarak yapmak istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz.


E-Okul Yönetim Bilgi Sistemi Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım ?

E-okul yönetim bilgi sistemine giriş yapmak isteyen fakat şifresini unutan öğretmenler ne yapmalı? Şifresini unutan veya hatırlamayan öğretmenler görev aldığı okulun müdürü veya idarecileri tarafından şifresini yenilenmesi gerekmektedir. Bunun için gerekçenin yazılı olduğu ve ıslak imzalı resmi bir belge oluşturulması gerekmektedir. Böylelikle eski şifre değiştirilerek yenisi oluşturulabilmektedir.

NeOldu.com / Eğitim

🗨️  Yorum Yapmak İçin Tıklayın

👍 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!