En İyi Klimalar | Sessizliğiyle Fark Yaratan 10 Klima Modeli

Zeynep Kar
Zeynep KarBu içerik Tavsiye kategorisine 20 Ağustos 2021 08:00 tarihinde eklendi

Klima Tavsiyesi

En sessiz çalışan klima hangisi? En iyi klima markaları nelerdir? Soğutmada en iyi klima hangisi? En iyi duvar tipi klima önerileri nelerdir? En verimli klima hangisi? gibi soruları soruyorsanız bu içeriğimiz tam size göre. İçeriğimizde tüm bu soruların cevaplarını detaylı olarak verdik.

Klima tavsiyelerini verdiğimiz içeriğimizde Airfel, LG, Vestel ve DemirDöküm gibi birçok markanın modeli yer alıyor. Bu modelleri artı ve eksi yönleriyle ele alarak sıraladık. En sessiz klima tavsiyelerini verdiğimiz içeriğimizde her bütçeye uygun klima modelini bulabilirsiniz.

En sessiz klima hangisi? Şüphesiz klima almak isteyen kişilerin aklındaki ilk soru bu oluyor. Bu yüzden içeriğimizde klimaların teknik özelliklerine yer verdik. Bir klima seçerken dikkat ettiğimiz noktalardan birisi de o ürünü kullananların deneyimleridir. Bu sebeple içeriğimizde en sessiz klimaların yorumlarını da bir araya getirdik.

En çok tercih edilen klimalar genellikle en sessiz çalışan klimalar oluyor. Bu yüzden içeriğimizde ultra sessiz klimaları derledik. Ayrıca en iyi klima markalarından olan Daikin ve Mitsubishi'nin ürünleri de bir hayli popüler. En iyi klima hangisi? diye soruyorsanız.

İşte sessiz çalışmasıyla bilinen en iyi klima modelleri.

1. Airfel LTXN50U

en-iyi-klima.webp

ARTILAREKSİLER
Düşük enerji tüketimine sahipYıkanabilir filtresinin olmaması
Düşük ses seviyesi
Güçlü üfleme yapabilmesi

En iyi klima modellerini listelediğimiz içeriğimize Airfel LTXN50U ile başlıyoruz. A++ enerji tüketimi sayesinde diğer klima modellerine göre %20 daha az enerji tüketen Airfel LTXN50U, 40 dB gibi düşük ses seviyesinde çalışmaktadır. 4 mevsim boyunca rahatlıkla kullanabileceğiniz modelin, 18000 BTU soğutma ve ısıtma kapasitesi bulunmaktadır.

Teknik Özellikler
Soğutma kapasitesi18000 BTU
Isıtma kapasitesi19000 BTU
Soğutma verimliliğiA++
Isıtma verimliliğiA+
Ses Seviyesi40 dB
Gittigidiyor Fiyatını GörHepsiburada Fiyatını Gör

Airfel LTXN50U Kullanıcı Yorumları

👤 Ürün geldi, montajı ertesi günü yapıldı. Hem fiyat hem performans açısından güzel. Alacak olanlara tavsiye ederim, kullanıyoruz şu an çok iyi. Mehmet Y.

👤 Klima gayet güzel, sessiz. 30 mt2 salonumda battaniyeyle yatıyorum. Tabi konum İzmir. Soğuk yerlerde durum değişir ama performans gayet güzel. Fazla para verip marka almayınız. C** G**.

2. Daikin Shira Eco FTXP60L

en-iyi-klima-001.webp

ARTILAREKSİLER
Yüksek soğutma performansı
5 kademeli fan hızı

Sahip olduğu titanyum apatit filtresiyle bakterilerin oluşmasını engelleyen Daikin Shira Eco FTXP60L, ilk kullanımdan itibaren taze ve temiz hava solumanıza yardımcı oluyor. 22000 BTU soğutma ve ısıtma kapasitesi olan cihaz, en yüksek modda çalışırken 60 db ses çıkartmaktadır. Fakat en düşük modda ses seviyesi 20 dB'ye kadar düşmektedir. Son olarak A++ enerji verimliliği sınıfında olan modelin düşük gaz salınımı yaptığını belirtelim.

Teknik Özellikler
Soğutma kapasitesi22000 BTU
Isıtma kapasitesi22000 BTU
Soğutma verimliliğiA++
Isıtma verimliliğiA+
Ses Seviyesi30 dB
Hepsiburada Fiyatını GörTrendyol Fiyatını Gör

Vestel Flora Doğa 12 Kullanıcı Yorumları

👤 Ürünü almadan önce araştırdım ve öyle aldım. Servis çok titiz, çalışarak montajını yaptı. Sessiz çalışıyor. R 32 olandan alın. Diğer 12.000 BTU olan eski nesil. F** K**.

👤 Klima konusunda kafanıza herhangi bir şey takılmasın. Gayet yeterli. Kibar ve şık. 15 metre kablo hakkınız var. Montaj konusunda sorun yaşamazsınız. Emre A.

3. LG Dual Eco 12

en-iyi-klima-002.webp

ARTILAREKSİLER
Ultra sessiz çalışma modu
Düşük enerji tüketimi

Listemize en sessiz çalışan klimalardan birisi olan LG Dual Eco 12 ile devam ediyoruz. Sahip olduğu ısı eşanjörü ile küf oluşmasını engelleyen LG Dual Eco 12, 12000 BTU kapasitede hava verebilmektedir. Cihaz, aktif enerji kontrolü özelliği sayesinde oda içerisinde yer alan kişiye doğru hava üflüyor. Bu sayede daha az enerji tüketimi yapılıyor. Ayrıca A++ enerji sınıfında olan modelin iki korumalı filtre sistemi olduğunu ekleyelim.

Teknik Özellikler
Soğutma kapasitesi12000 BTU
Isıtma kapasitesi12000 BTU
Soğutma verimliliğiA++
Isıtma verimliliğiA+
Ses Seviyesi27 dB
Gittigidiyor Fiyatını GörAmazon Fiyatını Gör

LG Dual Eco 12 Kullanıcı Yorumları

👤 Ürün gerçekten çok güzel ve sessiz. Boyut olarak da küçük. Dış ünitenin sesi de pek duyulmuyor. Tavsiye ederim. Evimin salonu içinde bu modelin 18 bin BTU'luk modelini alacağım. Ersin B.

👤 LG kalitesini yine kanıtladı. Teşekkürler. M** N**.

4. Baymak Elegant Plus 18

en-iyi-klima-003.webp

ARTILAREKSİLER
Güçlü soğutma yapabilmesiYüksek ses seviyesi
Ergonomik tasarım

Cihazın ortam sıcaklığını ölçebilen LCD kumandası sayesinde istediğiniz dereceyi rahatlıkla ayarlayabilirsiniz. 54 dB ses seviyesinde çalışan Baymak Elegant Plus 18, A++ sınıfında enerji tüketimi yapmaktadır. Ayrıca klima 18000 BTU kapasitesiyle kolayca evinizin sıcaklığını değiştirebilmektedir.

Teknik Özellikler
Soğutma kapasitesi17401 BTU
Isıtma kapasitesi18425 BTU
Soğutma verimliliğiA++
Isıtma verimliliğiA+
Ses Seviyesi54 dB
Gittigidiyor Fiyatını GörHepsiburada Fiyatını Gör

Baymak Elegant Plus 18 Kullanıcı Yorumları

👤 Umduğumdan daha güzel. O kadar güzel özellikleri var ki. Çok teşekkür ederim. Kargo hatasız, gelen servis hepsi sorunsuz. Tebrikler Milas'tan sevgiler. Derya T.

👤 Alınacak en iyi klima. Biraz daha param olsa prime modelini alırdım. O daha da sessiz. İçinden fiş çıkmıyor. Klimanın yerine şartel çektirmek lazım. U** İ**.

5. Arçelik Ekolojik 18325

en-iyi-klima-004.webp

ARTILAREKSİLER
Sessiz çalışma fonksiyonu
Hızlı soğutma özelliği
Akıllı çalışma sistemi

En iyi klima modellerini sıralarken Arçelik markasının Ekolojik 18325 modelini atlasak olmazdı. Bu klima hava dağılımını otomatik bir şekilde yaparak, odanın nem seviyesini ayarlayabilmektedir. Sahip olduğu özel filtreleriyle evinizin havasını kolayca yumuşatan cihaz, A++ enerji sınıfında tüketim yapmaktadır. Ayrıca çevre dostu yapısıyla dikkat çeken modelin 19790 BTU ısıtma ve 18000 BTU soğutma kapasitesinin olduğunu belirtelim.

Teknik Özellikler
Soğutma kapasitesi18000 BTU
Isıtma kapasitesi19790 BTU
Soğutma verimliliğiA++
Isıtma verimliliğiA+
Ses Seviyesi31 dB
Gittigidiyor Fiyatını GörAmazon Fiyatını Gör

Arçelik Ekolojik 18325 Kullanıcı Yorumları

👤 Üründe şuna için en beğendiğim özellik çok çabuk soğutması ve sessiz olması. Diğer yanlarını zamanla göreceğiz. T** G**.

👤 Ürün kısa sürede teslim edildi, serviste hemen gelip kurdu. 7 aydır kullanıyoruz, çok şükür bir sıkıntı yaşamadık. Cengiz H.

6. Mitsubishi SRK35ZSP-W

en-iyi-klima-005.webp

ARTILAREKSİLER
Şık tasarımDüşük soğutma performansı
Düşük enerji tüketimi
Alerjen filtreleme

Yüksek verimlilikle çalışması sayesinde oldukça düşük enerji tüketimi yapan Mitsubishi SRK35ZSP-W, otomatik hava akımı sistemine sahiptir. Klima, bu sistem sayesinde bulunduğu ortamı en ideal ve konforlu şekilde soğutur. 8 ayrı hava akımı sayesinde dilediğiniz şekilde kullanabileceğiniz cihazda alerjen filtresi vardır. Bu sayede cihazı herkes güvenle kullanabilir. Son olarak düşük aktivite tespiti halinde enerji tasarrufu moduna giren klimanın 28 dB gibi oldukça düşük bir ses seviyesinde çalıştığını belirtelim.

Teknik Özellikler
Soğutma kapasitesi12000 BTU
Isıtma kapasitesi12000 BTU
Soğutma verimliliğiA++
Isıtma verimliliğiA+
Ses Seviyesi28 dB
Gittigidiyor Fiyatını GörHepsiburada Fiyatını Gör

Mitsubishi SRK35ZSP-W Kullanıcı Yorumları

👤 Siparişim aynı gün kargolandı, çok memnunum Gayet güzel soğutuyor. Kumandanın arka kapağı yoktu, kutudan kapaksız çıktı. Bu konuda da yardımcı olursanız çok iyi olur. M** O**.

👤 Hızlı teslimat, yüksek performanslı ürün sessiz çalışıyor. Elektrik faturasına etkisi beklentimin altında düşük oldu gayet yeterlide ısıtıyor. Ali K.

7. LG Dual Eco S3-W09JA3AA

en-iyi-klima-006.webp

ARTILAREKSİLER
İkili koruma filtresiDüşük soğutma kapasitesi
Kendi kendini temizleme

Listemize en iyi ev tipi klima modellerinden olan LG Dual Eco S3-W09JA3AA ile devam ediyoruz. Ayarlanabilir fan ve hava akımı gibi özelliklere sahip olan LG Dual Eco S3, her duvara uygun olarak üretilmiştir. A++ enerji sınıfında tüketim yapan modelin, 9000 BTU ısıtma ve soğutma kapasitesi bulunmaktadır. Ek olarak cihazın gelişmiş filtre sistemi sayesinde tertemiz hava soluyacağınızı söyleyelim.

Teknik Özellikler
Soğutma kapasitesi9000 BTU
Isıtma kapasitesi9000 BTU
Soğutma verimliliğiA++
Isıtma verimliliğiA+
Ses Seviyesi65 dB
Trendyol Fiyatını GörHepsiburada Fiyatını Gör

LG Dual Eco 12 Kullanıcı Yorumları

👤 Siparişinden 1 gün sonra geldi kargo ve paketleme çok iyi servis den çok memnun kaldım çok güzel montaj yaptılar sıcak havalar için aldım daha kullanmadım yazın deneyeceğiz artık kaliteli malzemesi var. G** Ü**.

👤 Ürün güzel 24 m2 oda için yeterli. Dış ünite sessiz çalışıyor. Mng kargo 3 günde kapımıza kadar çıkarttı. Servisi ilgili 1 günde gelip kurdular. A** K**.

8. DemirDöküm Kion 18

en-iyi-klima-007.webp

ARTILAREKSİLER
Düşük ses seviyesiFiltre türünün hava olması
Ergonomik tasarım

Yüksek enerji verimliliğinde çalışan DemirDöküm Kion'un 18000 Btu/h soğutma ve ısıtma kapasitesi vardır. Nem alma fonksiyonu sayesinde çok tercih edilen bu modelde Inverter teknolojisi de bulunmaktadır. Cihaz, bu teknoloji sayesinde daha düşük enerji tüketimi yapıyor. Ayrıca klimanın çoklu fan sistemi, hızlı soğutma ve uyku modu gibi öne çıkan özelliklerinin çok beğenildiğini ekleyelim.

Teknik Özellikler
Soğutma kapasitesi18000 BTU
Isıtma kapasitesi18000 BTU
Soğutma verimliliğiA++
Isıtma verimliliğiA+
Ses Seviyesi60 dB
Gittigidiyor Fiyatını GörAmazon Fiyatını Gör

DemirDöküm Kion Kullanıcı Yorumları

👤 Merhaba,18.000 ve 24.000'lik olmak üzere 2 tane Kion model DemirDöküm klima aldım. Çabuk bir şekilde son derece güzel ve güvenli bir şekilde geldi. Geldiği gün montajı yapıldı. Son derece güzel soğutuyor ve sessiz çalışıyor. Teşekkürler. N** K**.

👤 Klasik DemirDöküm kalitesi düşünmeden alın. H** Ö**.

9. Hotpoint Ariston SPIW418LHP

en-iyi-klima-008.webp

ARTILAREKSİLER
3 farklı hız kademesiYüksek ses seviyesi
Kendini temizleyebilmeIsıtma yok

Jet soğutma özelliği sayesinde bulunduğu ortamı 10 dakika içerisinde istediğiniz sıcaklık derecesine getiren modelin 12000 Btu/h soğutma kapasitesi vardır. A enerji sınıfında çalışan Hotpoint Ariston PACW12CO, çıkarılabilir ve yıkanabilir HEPA filtreye sahiptir. Bu sayede cihazınızı uzun süreler boyunca kullanabilirsiniz. Ayrıca klimadaki round fonksiyonunun ortamın sıcaklığını bulunduğunuz konuma göre ayarlayabildiğini söyleyelim.

Teknik Özellikler
Soğutma kapasitesi18000 BTU
Isıtma kapasitesi18000 BTU
Soğutma verimliliğiA++
Isıtma verimliliğiA+
Ses Seviyesi38 dB
Trendyol Fiyatını GörHepsiburada Fiyatını Gör

Hotpoint Ariston SPIW418LHP Kullanıcı Yorumları

👤 Performansı gerçekten çok iyi, üstelik beklediğimden çok daha sessiz. O** İ**.

👤 Taşıması kolay ve güçlü bir klima. Odadan odaya gezdirebilirsiniz, güzel soğutuyor. Zafer T.

10. VESTEL Nova 12

en-iyi-klima-009.webp

ARTILAREKSİLER
Şık tasarımYüksek enerji tüketimi
Yıkanabilir filtre
Wi-Fi'ye bağlanabilme

En iyi klima modellerini listelediğimiz içeriğimizi VESTEL Nova 12 ile bitiriyoruz. Siyah rengi ile salonunuza farklı bir hava katacak olan Vestel Nova 12, 50 dB ses seviyesinde çalışmaktadır. Çıkartılabilir filtresini kolayca temizleyerek klimanızı uzun süre boyunca kullanabilirsiniz. Klimanın sahip olduğu modlar kullanıcıya esnek kullanım şansı sunmaktadır. Ayrıca voltaj koruma özelliği ile istenmeyen durumları engelleyen model, otomatik sıcaklık kontrol özelliğiyle dikkatleri çekmektedir. Ek olarak cihaz, Wi-fi üzerinden de kontrol edilebilmektedir.

Teknik Özellikler
Soğutma kapasitesi12000 BTU
Isıtma kapasitesi12000 BTU
Soğutma verimliliğiA++
Isıtma verimliliğiA+
Ses Seviyesi50 dB
Gittigidiyor Fiyatını GörHepsiburada Fiyatını Gör

VESTEL Nova 12 Kullanıcı Yorumları

👤 Kuzenimin önerisi üzerine aldık. O kendi evine taktırmış biz de gördük ve beğendik. Enerji tasarruflu bir cihaz. Hem ısıtma hem de soğutmayı gayet iyi yapıyor, memnunuz. Emel K.

👤 Oldukça güzel bir cihaz. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle aldım ve çok memnun kaldım. Yaz sıcaklarının kurtarıcısı oldu. A**** T.


Benzer Tavsiyeler
Portatif Klima ModelleriVantilatör Modelleri

Klima Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Genellikle soğutma sistemleriyle bilinen klima modellerine gelen soruları yanıtladık. İşte klimalar hakkında sıkça sorulan sorular.

Klima filtresi nasıl temizlenir?

İlk olarak klimanızın kapağını açın ve yavaşça filtreyi çıkarın. Daha sonra filtrenize gerekli sıvıları dökerek 10 dakika boyunca bekleyin. Bekleme işleminden sonra filtrenizi su yardımıyla yıkayın. Geri montajı yapmadan önce filtrenin kuru olduğundan emin olun.

Klima kaç yılda bir temizlenir?

Klimanızın her zaman aynı performansta çalışmasını istiyorsanız bir yılda iki kere bakım yaptırmalısınız.

Ev klima filtresi ne zaman değişir?

Firmalar klima filtrelerinin aydan aya temizlenmesini veya bakım zamanında değiştirilmesini önermektedir.

Klima filtresiz çalışırsa ne olur?

Klimalar filtresiz çalıştığı sırada bakteri üretir. Bu bakteriler ilerleyen zamanlarda kötü koku ve sağlığa zararlı maddeler yaymasına neden olur.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
58
3
53
2
11
255
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 2
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.