Netflix Mini Dizileri - Bir Oturuşta Bitireceğiniz 26 Dizi

Netflix Mini Dizileri - Bir Oturuşta Bitireceğiniz 26 Dizi
23.04.202016:50

Netflix’te yayınlanan ve senaryosuyla beğenileri kazanan gelmiş geçmiş en iyi mini dizileri listeledik. İşte izlenmesi gereken iyi Netflix mini dizileri...

Haber güncelleme tarihi 22.04.2022 18:29

En İyi ve En Yeni Netflix Mini Dizileri (Güncel)

Koca bir senaryoyu sadece birkaç bölüme sığdırabilmiş ve eleştirmenlerden tam not almayı başaran en iyi Netflix mini dizilerini listeledik. Dünyanın en iyi yabancı dizileri arasında yer alan bu yapımları mutlaka izlemesiniz. İşte NeOldu.com okurları için IMDb puanı yüksek en iyi Netflix mini dizi önerileri…

En İyi Netflix Mini Dizileri;

1. Anatomy of a Scandal (Bir Skandalın Anatomisi)

Netflix Mini Dizileri

Netflix'in dikkat çeken mini dizileri arasında yer alan Anatomy of a Scandal'da tecavüz suçlaması ile yargılanan bir adamın hikayesi anlatılıyor. Bakanlık görevi yapan James bir tecavüz suçlaması ile yargılandığında karısı Sophie bu suçlamalara inanmayarak işin perde arkasını araştırır. Bu sırada davayla ilgilenen Savcı Kate'e göre James'in suçluluğu kesinleşmiştir.

TürDramMahkeme
IMDb7.1
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenDavid E.
Kelley
OyuncularSienna
Miller
Michelle
Dockery
Rupert
Friend

2. İnventing Anna

Netflix Mini Dizileri

Netflix mini dizleri arasındases getiren yapımlardan biri olan Inventing Anna'da kendini kanıtlamaya çalışan bir gazetecenin araştırmaları konu ediliyor. İnstagram üzerinden sosyeteye yanaşan gizemli birini ifşa etmek isteyen bu gazeteci popüler bir isim olan Anna Delvey'e ulaşır. Yargılanacak olan Anna'nın gerçek kimliğini ortaya çıkarmak ise gazeteciye düşecektir.

TürDramGerilim
IMDb6.9
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenShonda
Rhimes
OyuncularAnna
Clumsky
Julia
Garner
Aryan
Moayed

3. The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

Netflix Mini Dizileri

Korku ve gerilim dolu bir hikayeyi barındıran bu mini dizide Anna isimli içine kapanık asosyal bir kadının yaşadıklarını izliyoruz. Elindeki şarabı ile sürekli evinin penceresinden dışarıyı izleyen Anna psikolojik sorunları ile boğuşurken karşı dairesine mutlu bir aile yerleşir. Yeni komşularını inceleyerek hayata karşı bir umudun varlığını hisseden Anna ilerleyen günlerde gizemli bir cinayete şahit olacaktır.

TürKorkuGerilimMahkeme
IMDb6.4
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenRachel
Ramras
OyuncularKristen
Bell
Tom
Riley
Michael
Ealy

4. Midnight Mass

Netflix Mini Dizileri

2021 Netflix mini dizileri arasında yer alan Gece Yarısı Ayini isimli dizide bir adada yaşanan gizemli olaylar anlatılıyor. Dünyadan soyut bir topluluğun yaşadığı bu adaya yakışıklı ve genç bir rahip gelir. Rahibin gelmesi ile birlikte sıra dışı olaylarda başlayacaktır.

TürDramKorku
IMDb7.7
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenMike
Flanagan
OyuncularZach
Gilford
Kate
Siegel
Hamish
Linklater

5. The Serpent (Yılan)

Netflix Mini Dizileri

Seri katil hikayesi severler için önerdiğimiz bu mini dizide 70'li yıllara ait bir hikayeyi izliyoruz. Güney Doğu Asya'da batıdan gelen turistleri avlayan bu seri katil 20 gezginin ölümünden sorumludur. Charles Sobhraj isimli katilin aranması ve yakalanış hikayesi tüm gerçekçiliği ile dizide anlatılmaktadır.

TürPolisiyeGerilimBiyografik
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenRichard
Warlow
OyuncularTahar
Rahim
Jenna
Coleman
Billy
Howle

6. True Story (Gerçek Hikaye)

Netflix Mini Dizileri

Gerilim dolu kısa bir hikayenin anlatıldığı bu dizide ünlü bir komedyen olan Kid'in macerasını izliyoruz. Aslen Philadelphia'lı olan Kid bir tur sırasında evine uğrayarak uzuzn zamandır görmediği abisini ziyaret eder. İkili gece saati dışarı çıktıklarında ise başlarına gelen olaylar Kid'in kariyerini tehlikeye atacaktır.

TürGerilim
IMDb7.5
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenRupert
Goold
OyuncularJonah
Hill
James
Franco
Felicity
Jones

7. Rise of Empires: Ottoman

Netflix Mini Dizileri

2020 yılı mini dizi severler için bir hayli hareketli geçiyor. Netflix Türk Dizileri listesinde de yer verdiğimiz ve İstanbul'un Fethi'ni anlatan yapım aslında mini dizi belgesel... Osmanlı İmparatorluğunun Bizans ile olan savaşlarını konu ediniyor. Türk oyuncuların büyük çoğunluğunu oluşturan yapım, ilk yayınladığı dönem içerisinde birçok ülkede en popüler yapımlar arasında yerini aldı.

TürDramSavaşTarih
IMDb8.0
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenEmre
Sahin
OyuncularCem Yigit
Uzümoglu
Tommaso
Basili
Selim
Bayraktar

8. The English Game

Netflix Mini Dizileri

Netflix’in 2020 yılında izleyicilerine sunduğu en iyi yapımlardan The English Game dizisi futbolun tarihini ve gelişimini anlatıyor. Spor dizileri türünde oldukça başarılı olan yapım, ilk başlarda zengin sporu olarak bilinen futbolun işçi gruplarının bizde varız demesiyle halka indirgendiğini 6 bölümde izleyenlere harika bir öyküyle aktarıyor.

TürDramSporTarih
IMDb7.7
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenTim
Fywell
OyuncularEdward
Holcroft
Kevin
Guthrie
Charlotte
Hope

9. Seven Seconds

Netflix Mini Dizileri

En iyi polisiye diziler arasında yer alan, 10 bölümlük heyecanlı ve dramatik senaryosuyla çoğu kişinin beğenisini kazanan Netflix yapımı Seven Seconds mini dizisi Jersey City’de yaşanan trajik bir olayı konu ediniyor. Kafkasyalı beyaz bir polisin açtığı ateş sonucunda ağır yaralanan afra Amerikalı bir genç hayat mücadelesi verirken yaşanan bu olay şehiri adeta kaos ortamına doğru sürükler. Polis tarafından üzeri kapatılmaya çalışılan olay mahkeme taşınır ve yüzyılın davası bu şekilde başlar.

TürDramPolisiyeKomedi
IMDb7.7
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenVeena
Sud
OyuncularClare-Hope
Ashitey
Michael
Mosley
David
Lyons

10. Into the Night

Netflix Mini Dizileri

Dünya’nın dengesi bozulur ve güneş ışınları artık gezegenimize zarar vermeye başlar. Uçakla seyahat evet insanlar ise dünyanın daima karanlık tarafında kalmaya çalışır. Uçakla birlikte Güneş ışınlarından kaçan bu insanlar uçak içerisinde birbirlerine düşer ve birbirinden gerilim dolu olaylar meydana gelir.

TürDramGerilimKomedi
IMDb7.1
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenJason
George
OyuncularPauline
Etienne
Laurent
Capelluto
Mehmet
Kurtuluş

11. The Spy (Casus)

Netflix Mini Dizileri

2019 yılının son günlerinde yayınlanan ve yaşanmış bir hikayeyi konu edinen mini dizi The Spy’in oyuncu kadrosunda Sacha Baron Cohen, Hadar Ratzon Rotem ve Yael Eitan yer alıyor. Dizide İsrail’li ajan Eli Cohen’in gerçek hikayesini izliyoruz. İsrail yetkililerince görevlendirilen ve Suriye’de casusluk yapmaya başlayan Eli Cohen Şam’a yerleşerek burada sosyeteye dahil olur. Kurduğu bağlantılar sayesinde politikaya atılan Eli Cohen Suriye devletinde söz sahibi olana dek yükselir.

TürDramTarihCasusluk
IMDb7.9
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenGideon
Raff
OyuncularSacha
Baron
Cohen
Hadar
Ratzon
Rotem
Yael
Eitan

12. Unorthodox

Netflix Mini Dizileri

Yayınlandığı günden itibaren Netflix Top 10 listesinde yer almayı başaran 2020 yapımı sevilen mini yapımı "Unorthodox dizisi" muhteşem senaryosu ile izleyenlerini adeta büyülüyor. Dizide Yahudiliğin katı bir mezhebine gelin giden ancak özgürlüğü ve hayalleri için New York’tan Berlin’e kadar kaçan genç bir kızın hikayesini izliyoruz. Bir süreliğine de olsa özgür dünyanın ve hayallerine kavuşmanın sevincini yaşayan genç kızın geçmişi peşini bırakmayacaktır.

TürDram
IMDb8.1
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenAnna
Winger
OyuncularShira HaasAmit
Rahav
Jeff
Wilbusch

13. I Am Not Okay with This

Netflix Mini Dizileri

15 yaşında bir lise öğrencisi kendisinin özel güçlere sahip olduğu fark eder ve hayatı tamamen değişir. Kendi güçlerini keşfederken hiç güzel şeyler olmaz. Bir yandan doğa üstü güçleriyle uğraşan genç kız okulunu da yürütmeye çalışmaktadır.

TürKomediGerilim
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenJonathan
Entwistle
OyuncularSophia
Lillis
Wyatt
Oleff
Sofia
Bryant

14. Alias Grace

Netflix Mini Dizileri

2017 yılında yayınlanan ve sadece 6 bölüm süren Netflix yapımı mini dizi Alias Grace dizisinde cinayetten yargılanan ve ömür boyu hapse mahkum edilen 16 yaşındaki Grace Marks’ın hikayesini izliyoruz. İrlanda’dan yola çıkarak Kanada’ya göç eden Grace burada Thomas Kinner adlı bir adamın yanında hizmetçi olarak çalışmaya başlar. Bir süre sonra yaşanan cinayetlerin faili olarak Grace ve ona yardım ettiği söylenilen bir adam olarak gösterilir. Adam yasalara göre asılırken henüz 18’inde olmayan Grace Hapse mahkum edilir. Ancak halktan bir kesim Grace’in masum olduğuna inanmaktadır çünkü Grace o güne dair hiç bir şey hatırlamamaktadır.

TürGizemGerilimTarihi
IMDb7.8
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenMary
Harron
OyuncularSarah
Gadon
Edward
Holcroft
Rebecca
Liddiard

15. Love, Death & Robots (Aşk, Ölüm ve Robotlar)

Netflix Mini Dizileri

Özellikle animasyon severler için son derece kaliteli bir dizi diyebiliriz. Her bir bölümü aslında farklı bir hikayeyi anlatıyor. Bölümlerinin 5-15 dakika arası uzunlukta olması da diziyi akıcı ve sürükleyici kılmasının nedenlerinden bir tanesi. Tim Miller ve David Fincher gibi önemli isimlerse dizinin yapımcıları arasında yer almaktadır.

TürAksiyonGerilimSavaş
IMDb8.5
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenTim
Miller
OyuncularScott
Whyte
Nolan
North
Matthew
Yang King

16. Black Earth

Netflix Mini Dizileri

Raunda gerçekleşen soykırımın ardından bir kişinin insan haklarını savunması üzerine yazılan hikayedir. Sürükleyici ve duygusal bir dizi olan Black Earth adlı yapım mini dizi olarak bilinmektedir. Dizi de Kate, savaş suçlarıyla ilgili bir davayı alır ve geçmişiyle yüzleşmeye başlar.

TürDuygusalGerilim
IMDb7.4
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenHugo
Blick
OyuncularJohn
Goodman
Michaela
Coel
Noma
Dumezweni

17. Tokyo Trial

Netflix Mini Dizileri

Bir drama dizisi olan Tokyo Trial, İkinci Dünya Savaşı'nın ardından Hollandalı yargıç Röling, Tokyo Savaş Suçları Mahkemesi'ndeki on bir Müttefik yargıçtan biri olur. Tam olarak 11 yargıç görevlendirilir ve Japon savaş suçlularının kaderlerini belirlemekle yükümlüdürler.

TürDram
IMDb7.5
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenPieter
Verhoeff
OyuncularStacy
Keach
Tim
Ahern
Paul
Freeman

18. Godless

Netflix Mini Dizileri

Netflix’in mini dizileri arasında yer alan Godless adlı yapımda bir çetenin eski üyesini arayan acımasız bir kanun kaçağı Batı’ya doğru ilerler. Batı da adeta dehşet saçan Jeff Daniels, aradığı kişiyi sadece kadınların yaşadığı sessiz bir kasabada bulur.

TürDramAksiyon
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenScott
Frank
OyuncularJack
O'Connell
Michelle
Dockery
Scoot
McNairy

19. Maniac

Netflix Mini Dizileri

Dizide iki yabancının katıldığı bir ilaç deneyi konu olarak ele alınır. Deneyi yürüten doktor annesiyle sorun yaşayan bir kişiliktir. Bu nedenle de deney hiç de tahmin edildiği gibi gitmez. Denek olan iki kişinin birbirlerine olan bağlarını da betimleyen Maniac dizisi de dram ve komedi bir arada yer alıyor.

TürDramKomedi
IMDb7.8
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenPatrick
Somerville
OyuncularJonah
Hill
Emma
Stone
Sonoya
Mizuno

20. Snowpiercer

Netflix Mini Dizileri

Netflix yapımları arasında son derece sürükleyici bir yapım. Snowpiercer dizisi konu olarak ele alındığında, bilim insanları dünyanın kötü gidişatına bir son vermek için gezegeni tamamen dondururlar. Kocaman bir buz kütlesinden ibaret olan Dünya da bir tren üzerinde seyahat eden insan ırkı yaşam mücadelesi vermektedir. Elbette dünya üzerinde olduğu gibi trenin vagonlarında da sınıf farkı bulunmaktadır.

TürDramGerilimAksiyon
IMDb6.7
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenJosh
Friedman
OyuncularJennifer
Connelly
Daveed
Diggs
Mickey
Sumner

21. Ragnarok

Netflix Mini Dizileri

Norveç de bulunan bir kasabanın yaşam hikayesini konu olarak ele alan Raganork dizisi, heyecan ve gerilim hiç eksik olmuyor diyebiliriz. Şiddetli yağmurların ve ılık kışların gerçekleştiği bu kasaba da hayat her geçen gün kötüye gidiyor. Birinin çıkıp bu kötü gidişata dur demesi gerekiyor.

TürDramGerilimBilim Kurgu
IMDb7.5
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenAdam
Price
OyuncularDavid
Stakston
Jonas
Strand
Gravli
Herman
Tommeraas

22. Warrior Nun (Savaşçı Rahibe)

Netflix Mini Dizileri

Öldükten sonra morgda tekrardan hayata dönen bir genç kız, iblis avlayan rahibelerin gizli bir mezhebi için seçilmiş Halo Taşıyıcısı olduğunu henüz farkında değildir. Yeniden hayata gelmesinin sebebi son derece sıra dışı olsa da öksüz kızı heyecan dolu anlar beklemektedir.

TürDramBilim Kurgu
IMDb6.8
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenSimon
Barry
OyuncularAlba
Baptista
Toya
Turner
Kristina
Tonteri
-Young

23. Don’t F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Netflix Mini Dizileri

Netflix’te yayınlanan en iyi mini dizilerden biri olan Don’t F**k with Cats: Hunting an Internet Killer Kanada’da ortaya çıkan kötü şöhretli katil Luka Magnotta’nın hikayesini güzel bir kurguyla izleyicilerini sunuyor. Dizi de vahşice katledilen iki kedi yavrusunun katlediliş anı bir gizli hesap üzerinden sosyal medyaya yükleniyor. Kısa sürede viral olan bu videodaki caniyi yakalamak içinse bir grup gönüllü dedektif araştırmalara başlıyor. 3 bölüm olmasına rağmen anlatılması gerekeni aktarmayı başaran ve netflix aksiyon dizileri meraklıları için son derece iyi bir tercih olan Don’t F**k with Cats: Hunting an Internet Killer’ı mutlaka izlemelisiniz.

TürDramAksiyon
IMDb8.1
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenMark
Lewis
OyuncularDeanna
Thompson
John
Green
Claudette
Hamlin

24. Unbelievable (İnanılmaz)

Netflix Mini Dizileri

Netflix’in en beğenilen mini dizlerinden biri olan ve defalarca ödüllere layık görülen Unbelievable dizisi tecavüze uğradığını iddia eden bir genç kızın yaşanmış hikayesini konu ediniyor. Dizide tecavüze uğradığını söylese de kendisine bir türlü kimseyi inandıramayan genç kız üstüne üstlük bu asılsız iddiası sebebiyle suçlanır. Netflix suç dizileri listesinde de yer alan 8 bölümlük yapımda gerçekler ortaya çıkacak mıdır?

TürDramSuç
IMDb8.5
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenSusannah
Grant
OyuncularKaitlyn
Dever
Toni
Collette
Merritt
Wever

25. The Haunting of Hill House

Netflix Mini Dizileri

Shirley Jackson’un aynı adlı çok satan romanından uyarlanan The Haunting of Hill House hayaletler ve perilerle dolu bir hikayeyi anlatıyor. Tepedeki Ev yani perili köşk adıyla anılan evde büyüyen ve sonrasında farklı yerlere dağılan 5 kardeşin yaşanan bir olay sonrasında tekrar Tepedeki Ev’e gelmeleriyle başlayan olaylar dizinin senaryosunu oluşturuyor.

TürDramKorku
IMDb8.7
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenMike
Flanagan
OyuncularMichiel
Huisman
Carla
Gugino
Henry
Thomas

26. When They See Us

Netflix Mini Dizileri

2019 yılında Netflix’te yayınlanan ve çarpıcı senaryosuyla dikkat çeken When They See 5 siyahi gencin adalet mücadelesini anlatmaktadır. Central Park’ta bir kadının uğradı saldırı ve tecavüz olayı üzerine 5 siyahi gence açılan dava gençlerin suçsuz yere mahkum edilmesine yol açıyor. Ancak hiçbir türlü cinsel saldırıda bulunmadıklarını iddia eden gençler özgürlüklerine kavuşmak için suçsuzluklarını ispatlamaya çalışırlar. IMDb’de aldığı 8.9’luk yüksek puanla kaliteli bir yapım olduğunu gösteren mini dizi sadece 4 bölümden oluşuyor.

TürDramBiyografiSuç
IMDb8.9
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenAva
DuVernay
OyuncularAsante
Blackk
Caleel
Harris
Ethan
Herisse
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
847
462
250
70
78
140
439
523
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 7
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.