Dünyanın En İlginç Hayvanları

Dünyanın En İlginç Hayvanları
25.12.201516:57

Yaşadığımız gezegende öğreneceğimiz çok şey var. Özellikle de canlılar hakkında... Bu yazımızda da sizlere en ilginç hayvanları derledik...

Haber güncelleme tarihi 03.12.2018 12:20

Dünyada kaç hayvan biliyosunuz? Size ilginç gelen kaç hayvan biliyorsunuz? Dünya üzerinde bilmediğimiz, ismini hiç duymadığımız pek çok hayvan bulunmaktadır. Görünüşleriyle dikkatimizi çeken ve oldukça ilginç olan, çoğunun isimlerini ilk kez duyduğunuz hayvanları sizler için hazırladık. 
 


İşte Dünyanın En İlginç Hayvanları

 

Çamur Zıpzıpı

Hem karada hem de suda yaşayabilen Çamur Zıpzıpı, oldukça geniş bir coğrafyada yaşamaktadır. Genellikle Batı ve Doğu Afrika, Japonya, Çin, Avustralya, Hindistan ve Madagaskar'da yer aldı. Boyu 15 cm kadar olan Çamur Zıpzıpı, görünüm itibari ile balığı andırmaktadır. Çamur Zıpzıpı yüzgeçleri ile karada hareket etmektedir. 

zipzip.jpg

 

Tersiyer

Tersiyer, sevimli görünen bir hayvandır. Tersiyerler hakkında en çok bilinen bilgilerden birisi, çok hızlı bir şekilde ağaca tırmanmaları ve tutundukları daldan kolay kolay ayrılmamalarıdır. Tersiyerlerin göz bebekleri beyinlerinden daha büyüktür. Bu hayvanlar için söylenen bir rivayet ise Tersiyerlerin 65 milyon önce de yaşadıkları üzerine. 

tersiyer.jpg

 


Proboscis Maymunu

Burunlarıyla dikkat çeken Proboscis Maymunu genellikle Asya'da yaşamaktadır. Erkek maymunları 62-72 cm, 30 kg, dişi maymunlar ise 62 cm, 15 kg aralığındadır. Gruplar halinde yaşayan bu maymun çeşitleri, tehlike anında burunlarını kanla doldurup, ses çıkarmaları ile bilinmektedir. 

pro.jpg

 


Kel Uakari

Görünümü itibari ile oldukça ilginç bir maymun olan Kel Uakari, yüzünün kırmızı olması ile tanınmaya başladı. Kel uakari kimi zaman ağaçların tepesinde yaşamaktadır. Bu türün ana vatanı amazon ormanlarıdır. Sürüler halinde yaşayan Kel Uakariler meyvelerle beslenmektedir. Bu türlerin belirleyici özelliklerinden birisi ise omuzlarınde pelerin gibi duran tüyleridir. 

kel.jpg

 


Cape Yağmur Kurbağası

Uzaktan bakınca küçük bir taş parçasını andıran Cape Yağmur Kurbağasının ana yurdu Güney Afrika'dır. Güney Afrika'nın her yerinde karşısına çıkma ihtimali yüksek olan bu hayvanın özellikle sesi sizi çok eğlendirecektir. 

yagmur-002.jpg

 


Yılbaşı Ağacı Solucanı

İsimlerini üzerlerinde bulunan renkli dokunaçlarından alan Yılbaşı Ağacı Solucanı, sırtındaki yukarıya doğru çıkan kıvrımları ile yiyecek bulabilmektedir. Bu dokunaçları ile aynı zamanda solunum ihtiyacını karşılamasını da sağlamaktadır.

yilbasi.jpg

 


Semer Sırtlı Tırtıl

İsmini sırtındaki yeşil, semer görünümülü lekeden alan bu tırtıl çeşidinin, besinleri çin gülü ve hurma ağacından oluşmaktadır. Her ne kadar sevimli görünse de, çıkıntılı yerleri zehirlidir. Kesinlikle temas edilmemelidir.

tiris.jpg

 


Bitki Piresi

Bitkilerin, yapraklarını ve meyvelerini yiyerek beslenirler. Eğer bitki pireleri için erkenden önlem alınmazsa, baş edilemez bir hale gelebilirler. Oldukça zararlı olan bu haşere türü için bir önlem alınmazsa, ilaçlama yapılmazsa bitkileri kurutabilirler. 

pire.jpg

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
282
77
268
96
61
89
226
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 3
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.