Dünyanın En İlginç Gelenek ve Görenekleri

Dünyanın En İlginç Gelenek ve Görenekleri
18.01.201616:52

Kimi zaman kendi coğrafyamızda bile şahit olduğumuz gelenek ve görenekler bizi oldukça şaşırtıyor. Peki ya dünyada gelenekler ne durumda? Haydi beraber en ilginç ve göreneklere göz atalım.

Haber güncelleme tarihi 21.12.2020 09:54

Dünyanın En İlginç 8 Gelenek ve Göreneği

Dünya üzerine her toplumun kendine has gelenek ve görenekleri bulunmaktadır. Bazı gelenek ve görenekler duyduğumuz ilk anda bize oldukça garip gelebilir. Bizde sizler için en ilginç gelenek ve göreneklerini derledik. Haydi beraber göz atalım.

Dünyanın En İlginç Gelenekleri;

8. Tazmanya

Tazmanya ilginç gelenek ve görenekleri

Tazmanya için okuyacağınız bu gelenek midenizi biraz bulandırabilir. Bu geleneğe göre kocaları vefat eden kadınlar, kocalarının cinsel organını boynuna takmak zorundadır. Tazmanya'da bu gelenek kadınların gurur duyarak yaptıkları bir eylemdir.


7. Tayvan

Tayvan ilginç gelenek ve görenekleri

Oldukça ilginç ve yaşadığımız coğrafyaya oldukça aykırı bir gelenek de Tayvan'dan. Bu geleneğe göre yeni evlenecek gelin adayı eğer bakire ise damadın akrabalarından bir kişiyle ilk kez ilişkiye girer. Bu ilişkinin oldukça sıkıcı bir faaliyet olduğu düşünüldüğü için uygulanmaktadır. 


6. Pakistan

Pakistan ilginç gelenek ve görenekleri

Pakistan'da uygulanan bir gelenek ise tamamen damatların sabırlarını ölçmeye yönelik. Bu geleneğe göre damat adayı, gelinin ailesi tarafından çok ağır hakaret ve küfürlere maruz bırakılır. Böylelikle damadın ne kadar sabırlı ve anlayışlı olduğu ortaya çıkarılmaya çalışılır. 


5. İskoçya

İskoçya ilginç gelenek ve görenekleri

İskoçya'da uygulanan bu geleneğe göre gelin adayını evlenmeden bir gün önce çamur ile kirletilirler. Daha sonra gelin bu şekilde tüm şehirde gezdirilir. Düğün günü geldiğinde ise gelin aile büyüklerine ayaklarını yıkatır. İskoçlar bu adeti çiftlerin mutluluk yolunda yürümesine benzetirler. 


4. Hindistan

Hindistan ilginç gelenek ve görenekleri

Hindistan'da evlere gündelikçiliğe giden kadınlar, evde bulunan bekar ve genç erkeklerin seksüel ihtiyaçlarını da karşılamak zorundadır. Hindistan'da ilginç bir gelenek de evlilik esnasında yaşanıyor. Bu geleneğe göre evliliğin olacağı gün damat adayının ayakkabıları gelinin ailesi tarafından saklanmaya çalışılır. Damadın ailesi ise kız tarafına engel olmaya çalışır.


3. Kosova

kosova gelenek ve görenekleri

Kosava'daki geleneğe göre düğün gecesi gelinin yüzü beyaz bir şekilde boyanır ve üzerine farklı desenler çizilir. Bu işlem uzun sürmesine rağmen gelinler tarafından kabul edilmektedir çünkü bu boyama işleminin evliliklerine şans getireceğine ve kendilerini kötülüklerden uzak tutacağına inanırlar.


2. Moritanya

moritanya gelenek ve görenekleri

Moritanya'da uygulanan gelenek ise güzellik anlayışıyla ilgilidir. Bu adete göre ise evlenmek isteyen genç kızların kilosunun 60-100 arasında olması gerekir. Evlenmek isteyen genç kızın kilosu uymuyorsa kilo alıp o şekilde evlenmesi istenir.


1. Kuzey Kutbu

kuzey-kutbu-gelenek-gorenekleri.jpg

Kuzey Kutbu'nda uygulanan bu geleneğe göre yaşlanan Eskimo bireyleri, yaşlandıkları zaman yakınları tarafından gömülmeyi ister. İntihar gibi görünen bu karar, artık iş göremediğini düşünen bireyler tarafından alınmaktadır. Bu kararı alan birey, yakınları tarafından canlı olarak gömülür. 

Önerilen İçerik: Bilinmesi Gereken İlginç Bilgiler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
122
573
22
19
29
17
374
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.