Dünyanın En Tehlikeli Sürüngenleri

Dünyanın En Tehlikeli Sürüngenleri
19.12.201517:59

Sürüngen denilince her insan ufacık bile olsa bir irkilme yaşar fakat bazıları için irkilmek az bile kalır.

Haber güncelleme tarihi 03.12.2018 12:26

Gila Canavarı

Genellikle sıcak iklimlerde yaşayan Gila Canavarı, çöllerde sıklıkla görülür. Gila Canavarının zehri, canlıların diyaframına felç etkisi yaratır ve canlı nefes alamadığı için ölür. Yaklaşık 1,5 kilo kadar olan Gila Canavarı, 47 cm boyundadır. 

gila.jpg

 

Boncuklu Kertenkele

Gila Canavarı'na çok benzeyen Boncuklu Kertenkele'nin 80 cm kadardır. Boncuklu Kertenkele'nin zehirini aktarabilmesi için çenelerini sıkıca kilitlemesi gerekmektedir. Tat duyusu oldukça gelişmiş olan Boncuklu Kertenkele oldukça ağır hareket etmeketedir.

boncuklu.jpg

 

Zehirli Ok Kurbağası

Anayurdu Kolombiya olan 2,5 cm boyunda olan Zehirli Ok Kurbağası, üzerinde sürekli zehir barındırmaktadır. Üzerindeki zehir, siyanürden 10 bin kat daha zehirlidir. Yani kurbağaya bir kez dokunmanız zehirden etkilenmeniz için yeterlidir. 

ok.jpg

 

Mavi Halkalı Ahtapot

Golf topu büyüklüğünde olan Mavi Halkalı Ahtapot, Avustralya ve Japonya'da yaşamaktadır. Küçük olmasına rağmen, vücudunda taşıdığı zehir, 26 yetişkin insanın öldürebilir. 

mavi-halkali.jpg

 

Büyük Patron Yılanı

Ana avatanı Avustralya olan yılanın zehri, yılanlar arasında en etkili olanlardan biridir. Kobradan 100 kat daha güçlü olan Büyük Patron Yılanı, avını zehirledikten sonra felç yapar ve avı kan kaybından ölür.

buyuk-patron-001.jpg

 

Ölüm Avcısı(Sarı Akrep)

Halk arasında sarı akrep diye bilinen akrep, akreplerin en zehirlisidir. Genellikle Ortadoğu'da bulunan sarı akrep zehirlediği avını felç eder ve hızlı bir şekilde tedavi edilmezse ölüm ile sonuçlanır. Ülkemizde genellikle Şanlıurfa ve Adıyaman bölgelerinde görülmektedir. 

sari-002.jpg

 

Huni Ağ Örümceği

Anavatanı Avustralya olan Huni Ağ Örümceği, yerin 20 cm aşağısına yuvasını yapmaktadır. 1 mg zehri ile 10 bin farenin ölümüne neden olabilen bu örümcek, yerden 2 metre yukarıya sıçrayabilmektedir. En tehlikeli olduğu zamanlar ise Ocak ve Mart ayıdır.  orumcek.jpg

 

Kara Mamba

Ana vatanı Afrika olan bu yılan, en hızlı yılanlardan biridir. Ortalama olarak 2,5 metre civarında olan yılan, 4 metreye kadar da uzayabilir. Kara Mamba'nın zehri, 100 insanı öldürebilecek kadar güçlüdür. Yüzde yüz öldürebilen tek yılan olan Kara Mamba, yılanlar arasında en saldırgan olanıdır.  

kara-001.jpg

 

Kral Kobra

Zehirli ve uzun yıllanlar arasında birinci sırada yer alır. Kral Kobra, yılanlar ve küçükbaş hayvanlar ile beslenmektedir. Güneydoğu Asya ve Hindistan arasında yaşamaktadırlar. Zehirli ile 10 insanı öldürebilirler. 

kral-001.jpg

 

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
202
31
203
19
187
58
61
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 3
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.