Kokusunu Silah Olarak Kullanan Hayvanlar

Her canlı kendisini korumak için hemen savunmaya geçer. Bu durum sadece insanlar için geçerli değil. Bu hayvanlar kokularını silah olarak kullanıyor. Düşmanlarını kokularıyla bertaraf eden ilginç hayvanlar.
Kokusunu Silah Olarak Kullanan Hayvanlar

Hayvanlarda kendilerini dış etkenlerden korumaya çalışır. Ama kokusunu silah olarak kullanan canlılarda var. İşte o hayvanlar;


kokarca

Kokarca

İlk akla gelenlerden bir tanesidir. Anüs etrafındaki iki bez ile zararlı bir duman etrafa salarlar. Tek kozu kokusu olarak düşünülmesin sinirlendirildiğinde çok saldırgan olabilir.


bombardiman-bocegi

Bombardıman böceği

Diğer koku salan hayvanların en kokuşmuşudur. Kokusunun çok kötü kokmasının yanında, acı verici olup cildin zarar görmesine sebep olur.


agackakan

Woodhoopoe ( Ağaçkakan )

Dişi ağaçkakanlar, yuvalarına karşı bir tehdit hissettikleri anda kokularını salarlar.


zorilla

Zorilla

Çizgili kokarca diye de bilinen zorilla kendisine karşı bir saldırı sezdiğinde kokusunu salar ve bu koku ciltte ağrıya ve acıya sebep olur.


pis-kokulu-bocek

Pis Kokulu Böcek

Pis kokulu böceğe saldıran hayvanlarda bir kez daha düşünmeliler, çünkü kokusunun yanında, ısırıldığında diğer canlılarda bıraktığı tat da korkunç kötüdür.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.