Tayland Dizileri – En İyi ve En Çok İzlenen 20 Tayland Dizisi

Tayland Dizileri –  En İyi ve En Çok İzlenen 20 Tayland Dizisi
28.05.202014:15

Fantastik, Romantik, Komedi ve Bilim Kurgu başta olmak üzere daha bir çok türde Tayland dizilerinin yer aldığı listemizi sizlere sunuyoruz. İşte IMDb puanı yüksek en iyi Tayland Dizileri…

Haber güncelleme tarihi 30.10.2020 15:30

En Yeni ve Güzel Tayland Dizileri

Dizi ve film severler için özenle hazırladığımız bu içeriğimizde IMDB puanı yüksek ve en iyi Tayland Dizileri yer alıyor. Listemizdeki diziler sadece Tayland da değil tüm dünyada izlenen Tayland Dizileri’dir. İşte keyifli izleyeceğinizi düşündüğümüz en iyi 20 Tayland Dizisi…

 

Tayland Dizileri;


20. The Stranded (2019 - ) – IMDb: 6.3

Tayland Dizileri

Netflix yapımı Tayland dizisi olan The Stranded adada mahsur kalan bir grup gencin hayatta kalma mücadelesini konu ediniyor. Adada konumlanan bir özel okulda okuyan öğrenciler büyük bir tsunami felaketi sonrasında sadece 36 kişi kalırlar. Yeni bir yaşam alanı oluşturmak ve beslenmek için çabalayan gençler bu süreçte macera cev aksiyon dolu olaylar yaşarlar. En İyi Tayland Dizilerinden biri olan The Stranded 2019 yılında yayınlanmaya başlandı…

Tür: Aksiyon, Macera, Gerilim

Fragman


19. Angel Magic (2014) – IMDb: 6.4

Tayland Dizileri

En iyi Tayland dizileri listesinde kendisine yer bulan fantastik türdeki bu dizi yerel düzeyde oldukça popüler yapımlardan biridir. Dizide küçük yaşta annesini ve babasını kaybeden Beauty isimli zengin bir ailenin kızının maceralarını izliyoruz. Bolluk içinde ve umarsızca yaşayan Beauty genç bir kız olduğunda da fantastik bir biçimde en büyük korkularından biri olan kuşa dönüşecektir. Eski haline dönmesinin tek yolu ise onu gerçekten seven bir erkeğin öpmesidir. Romantizm ve fantastik dünyanın birleştirildiği Angel Magic dizisini izlemenizi öneriyoruz.

Tür: Fantastik, Romantik,

Fragman


18. Bangkok Love Stories: Innocence (2018 – 2019) – IMDb: 6.6

Tayland Dİzileri

Tayland dizilerinin en sevilen yapımlarından biri olan ve 13 bölümlük hikayesiyle akıllara kazınan Bangkok Love Stories: Innocence romantizm dolu bir senaryoya sahiptir. Dizide bir erkek ve bir kadın arasında geçen romantizm dolu olaylar işlenmektedir.

Tür: Romantik

Fragman


17. The Judgement (2018 - ) – IMDb: 6.8

Tayland Dizileri

Suç ve dram türündeki bu Tayland dizisinde genç bir kızın üniversite partisinde yaşadığı bir olay sonrası yayılan dedikoduyla büyük travmalar yaşadığını görüyoruz. Ancak genç kız her şeye rağmen bu alay konusunun üstünü kapatıp okulun yozlaşmış havasını değiştirmeye çalışıyor. Eğlenceli bir dizi olduğunu düşündüğümüz The Judgement en iyi Tayland dizilerinden biridir.

Tür: Suç, Dram

Fragman


16. Lies and Love (2017 - ) – IMDb: 7.3

Tayland Dizileri

En iyi Tayland dizileri listesinde yer alan ve ismiyle dikkat çeken Lies and Love dizisi romantik komedi türünde harika bir eser. Yanlan rüzgarları ve aşk rüzgarlarıyla dolu bu dizi de küçük yaşta babasını kaybeden ve ailesine bakmak zorunda kalan genç bir adamın yaşadıklarını konu ediniyor.

Tür: Romantik

Fragman


15. You Are My Destiny (2008 – 2009) – IMDb: 7.5

Tayland Dizileri

Sadece bir sezon gösterimde kalmasına rağmen akıllara kazınan You Are My Destiny dizisi Kore yapımı aynı adlı dizinin uyarlamasıdır. Dizinin konusu ise zengin bir adam ile sekreterlik yapan genç bir kızın yanlışlık sonucu birlikte olmalarıyla başlayan olayları anlatıyor. Dizide romantizmden tutun komedi ve drama kadar her şey başarıyla sunulmuş.

Tür: Komedi, Dram, Romantik

Fragman


14. 2 Moons: The Series (2017 - ) – IMDb: 7.5

Tayland Dizileri

Klasik Kore ve Tayland dizilerinden biri olan 2 Moons: The Series senaryosunda Yo ve Phe adlı iki üniversiteli gencin yaşadıklarını konu ediniyor. Güzelliğiyle ve popülerliğiyle bilinen Pha’ya karşı hisler besleyen Yo ona yakınlaşmak için elinden gelen her şeyi yapmaktadır.  BL Novel “Two Moons” dan uyarlanan dizi romantik türdedir.

Tür: Dram, Romantik

Fragman 


13. Diary of Tootsies (2016 - ) – IMDb: 7.5

Tayland Dİzileri

Fraklı bir konu işleyiş tarzıyla karşımıza çıkan Diary of Tootsies dizisi 4 kişilik eşcinsel bir arkadaş grubunun günlük yaşantılarına dair kesitler sunmaktadır. Birçok macera ve olay içerisinde heyecanlı dakikalar yaşatan dizi yerli düzeyde bir hayli popüler…

Tür: Komedi, Dram, Romantik

Fragman


12. Princess Hours (20017 - ) – IMDb: 7.7

Tayland Dizileri

2006 yılında Kore sinemasının en nadide dizi yapımlarından biri olan aynı adlı eserin Tayland uyarlaması olan Princess Hours en az orjinali kadar başarılı bir dizi. Dizide sanat öğrencisi olmaya çalışan bir kadının bir anda prensese evrilmesiyle başlayan hikayesini izliyoruz.

Tür: Dram, Romantik

Fragman


11. Rak Lon Jai Nai Klaeng Joob (2015) – IMDb: 7.7

Tayland Dizileri

Senaryosunda eşsiz bir aşk hikayesine yer veren Tayland yapımı bu dizide Taliw isimli genç bir kızın Japonya’dan gelen Tenten isimli bir gence aşık oluyor. Oldukça zeki bir genç olan Tenten ise zaman zaman Taliw’e karşı iyi davranıp nazik olurken bazen de onunla dalga geçiyor. Bu düzeyde uzunca bir süre ilerleyen diziyi izlerken aşka dair duygularınız kabaracak.

Tür: Romantik, Okul, Komedi

Fragman


10. In Family We Trust (2018 - ) – IMDb: 8.0

Tayland Dİzileri

En iyi Tayland dizileri listesinde aldığı 8.0’lık IMDb puanıyla 10 numarada yer alan In Family We Trust dizisi Tayland’da yaşayan Çinli bir ailenin uğradığı saldırı sonrasında intikam almaları üzerine kurulu bir hikayeyi anlatıyor. Aile uğradığı saldırıda en büyük oğullarını kaybediyor. Sonrasında ise intikam ateşiyle yanan aile büyük bir çatışmanın içerisine sürükleniyor.

Tür: Gerilim, Dram

Fragman


9. Hormones (2013 – 2015) – IMDb: 8.0

Tayland Dizileri

Uzak doğu sinemasının lise dizilerinden biri olan Hormones’te ergenlik çağının verdiği haşarılıkla okulu birbirine katan 9 Tayland'lı gencin hikayesi anlatılıyor. Bolca komedi ve romantizmin olduğu dizi 45 bölüm boyunca yayınlandı

Tür: Komedi, Dram, Romantik

Fragman


8. Theory of Love (2019) – IMDb: 8.0

Tayland Dizileri

Tayland’ın en çok izlenen dizilerinden biri olan Theory of Love’de Third isimli bir gencin yakın arkadaşı Khai’ye karşı beslediği aşk duyguları çevresinde gelişen olaylar konu ediniliyor. Ancak heteroseksüel olan Khai ile birlikte olmasının hiçbir yolu yoktur. Öğrendiği bir sır sonrasında unutamadığı aşkından soğuyan Third artık yoluna bakarken bu seferde Khai aşk ateşine düşecektir.

Tür: Romantik, Dram

Fragman


7. Love Destiny (2018 - ) – IMDb: 8.0

Tayland Dizileri

Tarihi bir aşk hikayesini konu edinen Love Destiny dizisinde olaylar tam 300 yıl öncesinde geçiyor. Romantik komedi tründe iddialı yapımlardan biri olan Love Destiny filminin oyuncu kadrosunda Ranee Campen, Thanawat Wattanapoom ve Louis Scott gibi yerel düzeyde adını duyurmuş aktörler rol alıyor.

Tür: Komedi, Romantik

Fragman


6. Sotus the Series (2016 - ) – IMDb: 8.1

Tayland Dizileri

Üniversite sıralarında tanışan ve önceleri rakip olan iki gencin aralarındaki aşk hikayesini konu edinen dizi dram ve romantik unsurlar içeriyor. 1. Sınıf öğrencisi olan Kogpob aynı fakültedeki üçüncü sınıf öğrencisiyle tanıştığında hayatı bir anda değişiyor. İlk başlarda rakip olarak başlayan ilişkileri bir arkadaşlığa oradan da daha ilerisine evriliyor.

Tür: Dram, Romantik

Fragman


5. Roy Leh Saneh Rai (2015 - ) – IMDb: 8.2

Tayland Dizileri

Büyük bir mirasın sahibi olmaya çalışan genç bir adam bu servete ulaşabilmek için evlenmek zorundadır. Hemen bir plan kuran genç adam masum bir kadının duygularını kullanarak onu kendine aşık eder. Ancak bir süre sonra masumiyetiyle adamı etkileyen genç kız adamı hatasından döndürecektir. Tayland dizileri arasında en iyi aşk senaryosuna sahip yapımlardan biri olan Roy Leh Saneh Rai dizisi IMDb’de aldığı 8.2’lik yüksek puanla dikkat çekiyor.

Tür: Gerilim, Romantik

Fragman


4. Love by Chance (2018 - ) – IMDb: 8.2

Tayland Dizileri

Eşcinsellik üzerine kurulu bir senaryoya sahip olan bu dizide üniversite çağındaki genç erkeklerin yaşadığı aşk maceraları anlatılıyor. Romantik komedi tadından bir dizi olan Love by Chanca ülkemizde bilinmese de yerel düzeyde hayli ünlü.

Tür: Romantik

Fragman


3. Gay Ok Bangkok (2016 - ) – IMDb: 8.3

Tayland Dizileri

Yine eşcinsellik üzerine bir dizi olan Gay ok Bagkok dizisinde eşcinsel yaklaşım, sağlık ve ilişki düzeyleri hakkında bilgilere de yer veriliyor. Dram sahnelerinin yoğunlukla verildiği Tayland yapımı bu dizi IMDb’de 8.3 puan almıştır.

Tür: Dram, Romantik

Fragman


2. The Gifted (2018 - ) – IMDb: 8.4

Tayland Dİzileri

Lise temalı ve fantastik türde bir dizi olan The Gifted sadece Tayland’da değil tüm dünyada bilinir ve izlenir bir dizidir. Senaryosu komedi ve aşk dolu olan The Gifted dizisi en iyi Tayland dizilerinden biri olup hikayesiyle akıllara kazınmıştır.

Tür: Dram, Fantastik

Fragman


1. Eullenia (2018 - ) – IMDb: 8.7

Tayland Dizileri

Oyuncu kadrosunda Alec Newman ve Vithaya Pansringarm gibi önemli aktörleri barındıran Eullenia dizisi Tayland’da yaşayan zengin ve batılı bir iş adamının hikayesini konu ediniyor. Servetini karanlık yollardan kazanan ve güçlü bir adam olan ana karakterimizin gerilim dolu maceraları dizi senaryosunu oluşturuyor.

Tür: Gerilim, Aksiyon

Fragman

Önerilen İçerik: IMDb Puanı Yüksek Gelmiş Geçmiş En iyi Güney Kore Dizileri 

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
181
409
166
81
370
70
506
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.