Almanya'da Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Almanya'da Gezilip Görülmesi Gereken Yerler
16.11.201520:09

Almanya 80 milyonu aşan nüfusu, teknolojik imkanları, tarihi ve turistik yapılarıyla Orta Avrupa'nın en önemli ülkelerinden biridir. Almanya'nın gezilip görülmesi gereken yerlerini sizlerle paylaşıyoruz.

Haber güncelleme tarihi 23.03.2019 10:40

Almanya Gezilecek Yerler

Bu içeriğimizde Almanya'da gezip görebileceğiniz yerleri şu başlıklar altında işleyeceğiz.

 1. Almanya'daki gezilecek yerler listesi
 2. Almanya'daki müzeler
 3. Almanya'da yer alan tarihi mekanlar
 4. Almanya'daki turistik noktalar
 5. Almanya'da nerede ne yenir?
 6. Almanya otel önerileri
 7. Almanya'daki Festivaller
 8. Almanya'da Gece Hayatı
 9. Almanya gezi rehberi haritası

Almanya Hakkında Bilgi

 • Başkenti Berlin'dir.
 • Nüfusu 80.700.000'dur.
 • Para birimi Euro'dur.
 • Dünya'nın en çok turist çeken ülkelerden biridir.
 • Ülkede ılıman iklim görülmektedir.
 • Güçlü bir sermaye yapısına sahiptir.
 • Dünya'nın en büyük 4. ekonomisine sahiptir.
 • Sanayileşme açısından oldukça gelişmiştir.
 • Avrupa'nın en fazla nüfusa sahip 2. ülkesidir.
 • Ülkede en yaygın olan din hristiyanlıktır.
 • Almanca dili kullanılmaktadır.
 • Önde gelen sanayi alanları otomotiv, ilaç, kimya, bilgi teknolojileri, iletişim, enerji ve inşaat gibi alanlardır.
 • Hizmet sektörü sanayi ve tarım alanlarından oluşmaktadır.

Münih

1,5 milyon kişiye ev sahipliği yapmıştır. Bavyera eyaletinin eyaletinin başkentidir. Kiliseleri ve harika eski kokan sokakları ile ün salmış Münih her yıl milyonlarca turisti ağırlamaktadır. Şehrin Marienplatz Caddesi günün en kalabalık saatlerini geçirmektedir. Meydan 1158 yılından beri şehrin ana meydanı olarak belirlenmiştir. Mariensaule, St. Peter Kilisesi ve Neues Rathaus Mümihte bulunan bazı değerli yapılardan biridir.

munih

Münih'de Gezilecek Yerler


Hamburg

Köklü bir geçmişe sahip olan Hamburg 1200 yıllık bir geçmişe sahiptir. Gölleri ve doğal parkları ile göz dolduran bu şehir ziyaretçilerini büyülemeye devam etmektedir. Uluslararası Denizcilik Müzesi, Hamburg Müzesi, Aiz Nikolai Kilisesi, Elbphilharmonie gibi yerleri gezilecek yerler listenize mutlaka eklemelisiniz.

Hamburg

Hamburg Gezilecek Yerler


Frankfurt

Ticari alan oldukça gelişmiş olan Frankfurt Almanya'nın en önemli şehirlerinden birsidir. Nüfusu 690,000 civarında olan bu şehir klasik ve modern yapıları içinde barındırmaktadır.  Senckenberg Müzesi, Frankfurt Katedrali, St Paul Kilisesi ve Goethe’nin Evi gibi değerli gezilecek yerlere sahip olan Frankfurt gezzilecek yerler listenizde mutlaka yer almalıdır.

frankfurt-002.jpg


Hannover

Hannover, renkli sokakları, yeşilliğe boğulan caddeleri, muazzam doğal parkları ile göz doldurmaktadır. Ziyaretine gelen turistleri büyüleyen bu kent 19. yüzyılda hızla sanayileşmeye başlamıştır. Çeşitli Fuar organizasyonları düzenleyen bu kent bilişim alanında da oldukça gelişmiştir. Sprengel Müzesi, Nanas, Deniz Yaşamı Akvaryumu, Lister Kulesi ve Marienburg Şatosu gibi turistik yerleri içinde barındıran bu kent gezilmeye değer bir yer olarak gösterilmektedir.

hannover


Köln

Almanya'nın dördüncü en büyük şehri olan Köln içinde barındırdığı tarihi yerleri, müzeleri yani örneğin Gross St. Martin, Wallraf-Richartz Museum, Ludwig Müzesi, Römisch-Germanisches Museum, Köln Katedrali (Kölner Dom) ve Çikolata Müzesi gibi gezilmeye değer yerleri bulabilirsiniz. Romalılar tarafından kurulan bu kent M.Ö. 38 yılından beri şehrin kapılarını ziyaretçilerine açmaktadır.

koln.jpg

Köln'de Gezilecek Yerler

Köln Kaatedrali Hakkında Bilgi


Stuttgart

Stutgart, Baden-Württemberg eyaletinin başkentliğini yapmaktadır. Konum olarak Siyah Ormanlar'a ve Neckar Nehrin'e yakın bulunmaktadır. Üretim alanında otomobil ve sanayide oldukça gelişmiş olan Stuttgart modern yapısı ve coğrafi güzellikleriye göz doldurmaktadır. Yalnızlık Kalesi, Sanat Müzesi, Porshe Müzesi, Johanneskirche Kilisesi, Wilhelma Hayvanat ve Botanik Bahçesi, gibi harika yapılara sahip olan Stuttgart gezilmeye değer yerler arasındadır.

stuttgart


Bremen

Bremen, Kültürel liman özelliğini taşımaktadır. Sanat ve mimarisi ile ziyaretçilerine zenginlik sunan bu kent, dünyaca ünlü Jacobs ve Becks'in yani kahve kültürünün beşiği olarak gösterilmektedir. Stuttgart,  Roland Heykeli, Marktplatz, Bremen Mızıkacıları Heykeli, Übersee-Museum Bremen, Schlachte, Kaffeemühle gibi gezilecek yerleri içinde barındırmaktadır. Bu harika paha biçilemez tarih kokan yerleri mutlaka gezileek yerler listenize almalısnız.

Bremen


Dortmund

Dortmund, Almanya'nın denir-çelik sanayisi alanında en önemli şehridir. Her sokağında eşsiz sanat, tarih ve doğal güzelliklerin kokusunu alabileceğiniz bu muazzam kent teklonjinin gelişmesiyle her geçen gün daha da gelişmektedir.  Mesum Für Kunst & Kulturgeschicht ve Hoesch Müzesi gibi görülmeye değer müzeleri içinde barındırmaktadır.

Dortmund


Neunschwanstein Şatosu

Bavyera Bölgesi'nin yaklaşık 15 bin nüfuslu mütevazı merkezlerinden Füssen'e bağlı Hohenschwangau yöresinde bulunmaktadır. Neunschwanstein Kalesi bulunduğu yörenin en yüksek tepelerinden birine konuşlandırılan Avrupa'nın en şaşalı şatolarından biridir. 1869 yılında inşa edilmeye başlanan şahane kale Almanya'nın en muhteşem kalesi konumundadır. 1889 yılında hizmete açılan ve tam 65 metre yüksekliğe sahip olan kale, mimari tarzı olarak Neo-Romantik izler taşımaktadır.

neunschwanstein-satosu.jpg

Sarp dağların arasında kubbeleri ve kuleleriyle tam bir şaheser görüntüsü çizen Neunschwanstein Kalesi, 6 kattan oluşmaktadır.


Brandenburg Kapısı

Berlin şehrinde 1788 ve 1791 yılları arasında inşa edilmiştir. Boyu 26 metre olan kapı, şehirle özdeşleşen yapıtlardan biri olmayı başarmıştır. Kalsik ve Neo-Klasik mimari sitilleriyle oluşturulmuştur. 12 sütundan ibaret olan kapının altışar adet giriş-çıkışı bulunmaktadır. Savaş yıllarında çok fazla hasar görmemiştir. Etrafı Berlin'in en hareketli bölgesi olarak ünlenmiştir. Brandenburg Kapısı ve çevresi gün boyunca yüz binlerce insanın ziyaret ettiği bir alandır. Özellikle geceleri rengarenk ışıklandırma sistemiyle büyüleyen Brandenburg Kapısı'nı muhakkak ziyaret etmelisiniz. 

brandenburg-kapisi-002.jpg


Berlin Duvarı

Doğu Almanya'da alınan meclis kararıyla ülke vatandaşlarının Batı Almayanya'ya geçişini engellemek amacıyla inşa edilmiş tam 46 kilometre uzunluğundaki yapıdır. 1961 yılında tam 3,60 metre yüksekliğinde oluşturulan 'Berlin Duvarı'nın Doğu Almanya tarafında onlarca gözetleme kulesi, mayınlı alanlar ve tehlikeli kapanlar kurulmuştu. 1989'da yıkılan duvar birçok kesim tarafından 'Utanç Duvarı' olarak adlandırılıyordu. Duvarın yıkım anı ilk olarak Brandenburg Kapısı etrafında gerçekleştirildi ve yüz binlerce Alman bu bölgeye akın etmişti. Dünya'da eşine az rastlanan ve Almanların yakın tarihine kara bir leke olarak kazınan bu yapı mutlaka görülmelidir.

berlin-duvari-002.jpg

Berlin'de Gezilecek Yerler


Köln Katedrali

Köln Katedrali yalnızca Almanya'nın değil tüm Hristiyan aleminin en şaşalı katedrallerinden biri olarak bilinmektedir. 1248'de temelleri atılan ve tamamlanması tam 632 yıl süren Katolik kilisesi yaklaşık 126 yıldır hizmet vermektedir. Tarihi katedral Gotik mimarisinin en mükemmel örneklerindendir. En yüksek noktası tam 157 metredir. Yapımının bu denli uzun sğrmesi maddi problemlerle açıklanan Köln Katedrali yeryüzünün en büyük üçüncü kilisesidir. Almanya'ya seyahat eden turistlerin en fazla ilgi gösterdiği yapı Köln Katedrali'dir.

koln-katedrali-001.jpg

Köln Katedrali Hakkında Bilgi


Sanssouci Sarayı ve Sanssouci Parkı

Almanya'nın Potsdam merkezinde bulunan Rokoko tarzında inşa edilen mükemmel ötesi bir saraydır. 1745 yılında yapımına başlanan devasa saray, 2 yıl gibi kısa bir zaman dilimi içerisinde tamamlanarak hizmete açılmıştır. Yapılış amacı dönemin Prusya Kralı Büyük Friedrich'in yazlık ev ihtiyacına yöneliktir. Sarayın etrafını çepeçevre saran büyüleyici bir de bahçesi bulunuyor. Sanssouci Parkı olarak anılan bahçede yüzlerce çiçek ve ağaç türü var. Bahçesiyle beraber harika bir görüntü oluşturan bölge UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi'nde yer alıyor ve her yıl yaklaşık 2 milyon turisti ağırlıyor.

sanssouci-sarayi-ve-sanssouci-parki.jpg


Heidelberg Kalesi

1214 yılında tamamlanan kale Rönesans ve Gotik mimari tarzlarında oluşturulmuştur. 1294 yılında genişletilen Heidelberg Kalesi 1537, 1654, 1764 yıllarında yaşanan savaşlar ve yangınlarda tahrip olmuştur. Almanya'nın en Romantik şehirlerinden biri olan Heidelberg'in sembolü olan kale onarılarak turizme açılmıştır. Dağın ortasında sarp bir bölgeye kurulan kaleye ulaşmak için hayli efor sarf etmeniz gerekiyor. Ancak kaleye tırmanmayı başardığınızda buna değdiğini düşüneceksiniz.

heidelberg-kalesi-001.jpg


Müzeler Adası

Başkent Berlin'in Mitte ilçesinde yaklaşık 1 kilometrekarelik alana kurulan Müzeler Adası UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi'nde yer alan bir bölgedir. Burada tam 5 müze faaliyet gösteriyor. Altes Müzesi (Eski Müze), Neues Müzesi (Yeni Müze), Bode Müzesi, Bergama Müzesi ve Eski Ulusal Galeri Müzeler Adası'nda hizmet vermektedir. Müzelerin hepsi zengin sanat ve tarih koleksiyonlarına sahiptir. 

muzeler-adasi.jpg


Euro Park (Avrupa Parkı)

Burası Almanya'nın en büyük, Avrupa'nın da Disneyland Paris'ten sonra ikinci en büyük tema parkıdır. 1975 yılında açılan park tam 16 hektarlık dev bir alana kurulmuştur. Rust şehrinde kurulan Avrupa Parkı 7'den 70'e herkesin ilgi gösterdiği mükemmel bir eğlence merkezidir. İçerisinde hızlı tren, yapay göl ve nehirler ve birçok farklı kurgusuyla macera tutkunları için ideal bir mekandır. Her gün yaklaşık 50 bin yerli ve yabancı turistin uğradığı Avrupa Parkı'nı görmeyi unutmayın.

avrupa-parki.jpg


Reichstag

Almanya Parlamentosu'na yıllarca ev sahipliği yapan tarihi yapının inşası 1884 ve 1894 yılları arasında gerçekleştirilmiştir. Dönemin en ünlü mimarları NormanFoster ve Paul Wallot tarafından tasarlanan Reichstag, tam 47 metre yüksekliğe sahiptir. Son dönem Neo-Barok mimari tarzının açıkça hissedildiği binada Postmodern izlere de rastlanmaktadır. Berlin'de bulunan bu yapı, Adolf Hitler'in hükümeti elde etmesiyle parlamento özelliğini yitirdi. Aynı yapı Almanya'nın birleşmesinin ardından 1990 yılından bu yana Alman Parlamentosu görevini yeniden devraldı. Reichstag hala günümüzde Alman Parlamentosu'nun toplandığı mekandır.

reichstag-001.jpg


Marienplatz

Münih'te bulunan merkezi bir meydandır. Münih'in kalbi 1158 yılında kurulan bu tarihi meydanda atmaktadır. 1638 yılından bu yana bu isimle anılan meydan, şehrin tarihi binalarının arasında mükemmel bir konuma sahiptir. Etrafındaki Gotik belediye binası, kiliseler, kuleler sayesinde her yıl milyonlarca turistin ayak bastığı bir bölgedir. Şehrin en merkezi yeri olduğundan etrafında Münih'in en lüks restoran, kafe, otel ve diğer büyük işletmeleri bulunmaktadır. 

marienplatz-002.jpg


Frauenkirche

Dresden topraklarında bulunan kilise Protestan kutsal mimarisinin en seçkin örneklerinden biri olarak Dünya tarihine geçmiştir. 1992 ve 2005 yılları arasında inşa edilen kilise Barok tarzda oluşturulmuştur. Protestan Kilisesi ünlü mimar George Bahr tarafından tasarlanmıştır. En yüksek noktası 91 metre yüksekliğine ulaşan kilise Dresden'in sembolüdür. Diğer kiliselere nazaran Frauenkirche'nin kulelerinden ziyade kubbesi ihtişamlı ve uzundur. 

frauenkirche-002.jpg


Uluslar Muharebesi Anıtı

1813'te Leipzig Savaşı'nda hayatını kaybedenlerin anısına bu muharebenin yüzüncü yılına ithafen 1913'te beton ve granitten inşa edilen bir yapıttır. Aynı zamanda Napolyon Bonaparte'nin şehirde uğradığı bozgunu simgelemektedir. 91 metre yüksekliğinde inşa edilne anıt, Leipzig halkının manevi yönünü derinden etkilemiştir. Leipzig'e seyahat eden turistlerin öncelikli ziyaretgahlarından birine çevrilen 'Uluslar Muharebesi Anıtı' her yıl yüz binlerce kişi tarafından keşfedilmektedir.

uluslar-muharebesi-aniti-003.jpg


Planten un Blomen (Bitkiler ve Çiçekler)

Almanya'nın Hamburg şehrinde 47 hektarlık geniş bir alana kurulan şehir içi parkıdır. Planten un Blomen, Türkçe 'Bitkiler ve Çiçekler' manasına gelmektedir. Parkın içerisinde havuzlar, kanallar, çeşitli otantik yapılar da bulunmaktadır. Ayrıca ışık, tiyatro, müzik gösterilerinin sergilendiği alan Hamburg'u daha yaşanabilir bir kent haline getirmektedir. Şehrin en eski botanik bahçesi de burada yer almaktadır ve bu park yıl boyunca açık olup hiçbir ücrete tabi değildir.

planten-un-blomen-002.jpg


Senckenberg Müzesi

Almanya'nın en büyük doğa müzelerinden biridir. Bu müze tüm Avrupa'nın en geniş dinozor koleksiyonlarının sunulduğu kurum durumundadır. Tarih öncesi devirlerde yaşamış hayvan iskeletleri, kafatasları ve birçok kuş türünün doldurulmuş şekilde sergilendiği müze, her yıl yüz binlerce turisti ağırlamaktadır. Özellikle çocukları çizgi film görsellerinde rastladıkları hayvanlara bu kadar yakın olmak şaşırtıyor ve mutlu ediyor. Bu yüzden Senckenberg Müzesi daha çok çocuklu ailelerin dikkat merkezinde bulunuyor.

senckenberg-muzesi.jpg


Signal Iduna Park

Signal Iduna Park, Almanya'nın köklü futbol klüplerinden Borussia Dortmund'un müsabakalarını icra ettiği mükemmel bir stadyumdur. 2 Nisan 1974 yılında hizmete açılan stat, tam 81.359 kişi kapasiteli dev bir futbol arenasıdır. Taraftarların istisnasız her maç hınca hınç doldurduğu mabet niteliğindeki stadyum futbol meraklılarının kesinlikle görmesi gereken bir mekandır. Hatta maç gününe denk gelirseniz Dortmund'un tutkulu taraftarlarıyla bir müsabaka keyfine ortak olmalısınız.

signal-iduna-park-001.jpg


Charlottenburg Sarayı

1699 yılında başkent Berlin'de inşa edilen saray 18. yüzyılda kapsamlı şekilde genişletilmiştir. Charlottenburg Sarayı Barok ve Rokoko mimari tarzının uyumundan doğan mükemmel bir egzotiklik içermektedir. Johann Arnold Nering, Georg Wenzeslaus von Knobelsdorff, Johann A Nehring, Eosander van Gothe gibi ünlü mimarlar tarafından tasarlanan saray aynı zamanda Kral I. Wilhelm'in defnedildiği yerdir. Mükemmel bahçesiyle beraber Berlin'in en önemli turistik bölgelerinden biridir. 

charlottenburg-sarayi-001.jpg


Almanya'da Nerede Ne Yenir?

Almanya, oldukça zengin mutfağı ile yerli ve yabancı turistlere sunduğu şık ve hoş restoranları ile ünlüdür. Peki Almanya' nerede ne yenir?


Cafe Kalwil Berlin ~ Bratwurst

cafe-kalwil-berlin.jpg

Arkadaşlarınızla ve ailenizle harika vakit geçirebileceğiniz Cafe Kalwil Almanya'nın Berlin kentinde bulunmaktadır. Harika lezzetlerini müşterilerine sunan Cafe Kawil ister kahvaltı ister akşam yemeği eğer isterseniz de bir kahve içmek iççin en uygun yerlerden biri olarak gösterilmektedir. 

Adres: Motzstr. 30, 10777 Berlin, Almanya

Tel: +49 30 23638818

Bratwurst

Almanya'nın sosisi meşhurdur. Domuz etinden yapılan bu sosis ziyaretçilerin beğenisi toplamaya devam etmektedir.


Dinatale Café ~ Cold Brew Coffee

Dinatale Café

Almanya'nın en önemli şehirlerinden biri olan Münihin caddelerinden gelen kahve kokusu herkesi derinden etkilemektedir. Dinatale Café arkadaşınızla veya ailenizle birer karsılıklı kahve içmek için en uygun Cafelerden birisidir. İçinde muazzam tatlılar barındıran bu cafe gidilmeye değer yerler arasında yer almaktadır.

Adres: Veterinaerstr. 4, 80539 Münih, Bavaria, Almanya

Tel: +49 89 32499966

Cold Brew Coffee

Almanya'nın ünü kahvesi olan Cold Brew Coffee soğuk ve yanında eşsiz bir tadı olan çörek ile servis edilerek sunulmaktadır.


Cafe Tolke ~ Kartoffelsalat

Cafe Tolke

Bremende'de bulunan bu tatlı ve şirin cafe kahvaltı yapmak için oldukça uygundur. Açık havada oturma şansı sunan bu cafe eşsiz lezzetlere sahiptir. Almanya'nın temiz ve sakin havasını içinize çekerek güzel vakit geçireceğiniz bu cafe mutlaka gitmelisiniz.

Adres:  Am Landherrnamt 1, 28195 Bremen, Bremen, Almanya

Tel: +49 421 324330

Kartoffelsalat

Patates püresi olarak bilinen bu lezzet Almanya'nın meşhur yiyecekleri arasında yer almakatadır.


Nord Coast ~ Waffle

Nord Coast

Almanya'nın Hamburg kentinde bulunan Nord Coast farklı iç dizaynı ve huzur veren dekorasyonu ile ilgi çekmektedir. Ziyaretçilerinin memnun kaldığı bu cafe oldukça beğeni toplamaktadır. İnsanların günün ortalarında waffle yemeye geldikleri ve fazlasıyla memnun kaldıkları yüzlerindeki ifadelerden dahi görülmektedir.

Adres: Deichstr. 9, 20459 Hamburg, Almanya

Tel: +49 40 36093499

Waffle

Dünyada bolca tüketilen ve çok sevilen Waffle Almanya'da da tercih edilen tatlılar arasında yer almaktadır.


Hommage ~ Bratkartoffeln

hommage 

Almanya'nın en büyük kebnti olan Köln'de bulunan Hommage cafe sade renkler kullanılarak dekore edilmiş hoş bir görüntüye sahiptir. Almanya'nın meşhur lezzetlerini içinde barından bu cafe tadılmaya değer yiyecekler ve içecekler ile ziyaretçilerini ağırlamak için sabırsızlanıyor.

Adres: Friesenstr. 73, 50670 Köln, Kuzey Ren-Vestfalya, Almanya

Tel: 

Bratkartoffeln

Almanların patatesli yemeklere olan yeteneği Bratkartoffeln üstünde de sürmektedir. Baharatların patates ile harmanlandığı bu yemek tadılmaya değerdir.


Almanya'da Nerede Kalınır? 5 Otel Önerisi

Dünya'nın en popüler turizm merkezlerinden bir olan Almanya, Türklerin sıkça ziyaret ettiği ülkelerin başında yer almaktadır. Bizde bu içeriğimiz de Almanya'da konaklanacak 5 otel önerisi derledik. İşte sizler için araştırdığımız Almanya'nın en güzel otelleri;


Novotel Munich City

Novotel Munich City

Almanya'nın Münih şehrinde bulunan 4 yıldızlı Novotel Munich City, müşterilerine gösterdiği özel ilgi sayesinde fazlasıyla beğeni toplamıştır. Odalarında klima, ücretsiz wifi, mini bar bulunmaktadır. Ayrıca fitness salonları, havuz, bar, spa, ve lezzetli yemeklerin bulunduğu restoran hizmeti sunan Novotel Munich City ziyaretçilerini beklemektedir.

Adres: Hochstrasse 11, 81669 Münih, Bavaria, Almanya

Tel: 00 49 89 41207377


Ameron Hotel Regent

Ameron Hotel Regent

Almanya'nın en büyük kenti olan Köln'de bulunan Ameron Hotel Regentharika ve modern tasarımına sahip odaları, otelin müşterilerine verdiği kusursuz hizmet takdiri hak etmektedir. Bu büyük şehrin en iyi otellerinden biri olan Ameron Hotel Regent konaklanacak yerler listemizin en başlarında yer almaktadır.

Adres: Melatenguertel 15, 50933 Köln, Kuzey Ren-Vestfalya, Almanya

Tel: +49 221 54990


Le Meridien Hamburg

Le Meridien Hamburg

En önemli turistik şehirlerden birisi olan Hamburg'da bulunan Le Meridien Hamburg oteli müşterilerine sunduğu çeşitli hizmetlerle dikkat çekiyor. Jakuzi, kapalı ve ısıtmalı havuzları, spor merkezi, bar oturma salonu, restoranı ile en iyi şekilde hizmet sağlayan Le Meridien Hamburg ziyaretçiilerini ağırlamak için sabırsızlanıyor. 

Adres: An der Alster 52-56, 20099 Hamburg, Almanya

Tel: +49 40 21000


Neotel Stuttgart

Neotel Stuttgart

Stuttgart'da bulunan Neotel güler yüzlü ve yardım sever garsonları, birden fazla dil bilen personelleri ile eşsiz bir hizmet sunmaktadır. Otel olanakları, ücretsiz otopark, ücretsiz wifi, kahvaltı, bar oturma salonu gibi çeşitli hizmetler sunan 4 yıldızlı otel kalınabilecek en ideal oteller arasında yer almaktadır.

Adres: Lautlinger Weg 1B, 70567 Stuttgart, Almanya

Tel: +49 711 78140


Mercure Hotel Dortmund 

Mercure Hotel Dortmund

Dortmund şehir merkezindeki en iyi yerlerden birinde rahatlayabileceğiniz 4 yıldızlı Mercure Hotel Dortmund Centrum, eski ve yeni şehir salonlarıyla Friedensplatz'a sadece birkaç adım uzaklıktadır. Kafeler ve restoranlar, Thiergalerie, opera binası, tiyatro ve hatta Dortmunder U ile eski pazar gibi ilgi çekici mekanlar yürüme mesafesindedir. Mercure Hotel Dortmund Centrum, ücretsiz WiFi erişimine sahip 125 adet klimalı odaya sahiptir.

Adres: Olpe 2, 44135 Dortmund, Almanya

Tel: +49 231 543200


Almanya'daki Festivaller ve Zamanları

Almanya'da düzenlenen harika festivaller ve zamanlarını sizler için derledik, işte sizler için hazırladığımız Almanya festivalleri;

Bremer Freimarkt

Bremer Freimarkt

Freimarkt 1035’den bu yana Almanya ‘nın Bremen şehrinde düzenlenen ülkenin en köklü fuarıdır. Ülke çapında en önemli fuar olarak gösterilen Oktoberfest ( Ekim Festivali) 1810’dan bu yana düzenlenmektedir. 4 milyon fazla ziyaretçisiyle Kuzey Almanya’daki en büyük fuar organizasyonu olarak gösterilmektedir. Fuar, Ekim ayının son 2 haftasında 17 gün olarak kutlanmaktadır. Fuar Cuma günü başlayıp Pazar günü sona erer. 100.000 metrekarelik bir alanda düzenlenen fuar Küçük Fuar ve Ana Merkez olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Oktoberfest’te olduğu gibi bira çadırları bu fuarda da kurulmaktadır.


Kieler Woche

Kieler Woche

Kieler Woche (Kiel Haftası) olarak adlandırılan bu festival her yıl düzenli olarak Kiel şehrinde yapılmaktadır.Bu festival dünyanın en büyük yelken etkinliklerinden biri olarak kabul edilir. Yelkenli yarışmasının yanında Kiel Haftası ayrıca ziyaretçilerine çok zengin bir program da sunmaktadır. Ziyaretçiler bir çok sanatçı ve grubun katılmasıyla bir hafta boyunca güzel bir hafta geçirmektedirler.


 Karneval, Fastnacht und Fasching

 Karneval, Fastnacht und Fasching

Her yıl, 11. ayın 11. gününde, saat 11.11’de, Köln’de, Almanya’nın en büyük şenliklerinden biri başlar: Köln Karnavalı, bir diğer adıyla ‘beşinci mevsim’. Karnaval, düzenlenmeye başlandığından beri Köln’de kutlanır. 1814 yılında Fransız askerleri Köln’ü terk ettikten sonra organizasyonu Prusyalılar devralır ve karnavalı organize etmeye başlarlar. Böylece 1823 yılında ‘Festival Komitesi’ oluşturulur. Yıllar geçtikçe sokak karnavalı, kapalı festivaller, geçit törenleri ve Rosenmontag gibi gelenekleriyle Köln Karnavalı ortaya çıkar. Festival komitesi; 100’ün üzerinde karnaval derneğinin ortak standartlarını temsil eden ve beşinci mevsim geleneğini sürdüren bir şemsiye örgüttür. 10 Şubat 1923’te ilk Rosenmontag, yani Gül Pazartesi kutlanır. Rosenmontag, sadece Köln değil, Almanya’da kutlanan tüm karnavalların en üst noktası sayılır ve Hristiyan kökleri göz önüne alınarak, kilise takvimine göre belirlenir.


Schützenfest Hannover

Schützenfest Hannover

Hannover kentinde her yil geleneksel olarak yapilan bu festivalin kökleri 15 yüzyila dayanmaktadir. Festival alani 10 hektar büyüklükte olup her yil yaklasik 1,5 milyon kisi tarafindan ziyaret edilmektedir.


Almanya'da Gece Hayatı

Almanya'da genel olarak sokaklar sakin olduğundan gece yarısından sonra ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatan mekanlar bulunmaktadır. Gece dışarı çıkmadan önce gideceğiniz mekana göre giyinmeniz gerekmektedir aksi takdirde içeri alınamayabilirsiniz. İşte Almanya'da gece yarısından sonra günün ritmini yükselten bazı mekanlar;


Berghain

Gece yarısından sonra Almanya'nın Berlin şehrinde bulunan Berghain geceyi yarıda bırakmayarak devam ettirmektedir. İnsanların geceleri sıkılmaması için en büyük etkinliklerden birisi olan Berghain yerli ve yabancı bütün ziyaretçilerini memnun bırakmayı başarıyor.

Berghain

Adres:  Am Wriezener Bahnhof, 10243 Berlin, Almanya

Tel: 


Sixpack

Köln kentindeki Sixpack çok kalabalık sayılmaz, fakat boş bir mekanda değildir. Burada çalışan barmenlerin çok sempatik olduğu söylenmektedir. İçkileri ile meşhur olan bu mekan sabah saatlerine kadar açıktır. Sabah 5 civarlarında kapanmaktadır.

Sixpack

Adres: Aachener Str. 33, 50674 Köln Almanya

Tel: +49 (022) 125 45 87 


Prince Charles

Kulüp ve barın şık bir karışımı olan Prince Charles, şehirdeki en iyi kulüplerin arasında yer almaktadır. Bir zamanlar binada bulunan piyano fabrikasının çalışanları için bir yüzme havuzunda bulunmaktaydı. Barın kendisi zekice gömülü havuzun içine yerleştirilir ve kitschy-sevimli bir balık duvar resmi tarafından monte edilmektedir. Her hafta sonu pikapta elektro, tekno 'Horse Meat Disco' ve 'Burgers & Hip Hop' sokak fuarı gibi konserler ve türlü etkinlikleri düzenlemektedir.

Prince Charles

Adres:  Prinzenstraße 85f, 10969 Berlin, Almanya

Tel:


The Pearl

2013 yılının sonlarına doğru açıldığından beri, bu gösterişli sıcak nokta, Berlin'in bir zamanlar oldukça sakin olan batı şehir merkezine çok gerekli bir eğlence dozunu enjekte etmiştir. Kulüp girişi, panoramik pencerelere dökülen dramatik bir dış çağlayanın dibinde bulunmaktadır. Göz alıcı bir tüylü LED tavan montajı ile kaplanan bir dans pistindeki dekor göz alıcı bir etken yaratmaktadır.

Pearl club

Adres: Fasanenstraße 81, 10623 Berlin, Almanya

Tel: +49 30 31518890

NeOldu.com / Gezi Rehberi

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.