Krill Yağı Nedir? Kullanıcı Yorumları ve 10 Mucizevi Faydası

Krill Yağı Nedir? Kullanıcı Yorumları ve 10 Mucizevi Faydası
04.09.201510:50

Bu içeriğimizde omega-3 yağ asitleri bakımından oldukça zengin bir içeriğe sahip olan krill yağı hakkında bilgileri derledik. İşte Krill yağının faydaları.

Haber güncelleme tarihi 07.06.2022 16:12

Krill Yağının İnsan Sağlığına Faydaları

Krill ismindeki deniz canlısından elde edilen krill yağı, Omega-3 açısından oldukça zengin bir içeriğe sahiptir. Son zamanlarda ismi sıkça duyulmaya başlayan krill yağı, Omega-3 vitamininin bir üst kaynağı olarak bilinmektedir. Göz gelişiminden beyin gelişimine kadar birçok alanda fayda sağlayan Omega-3 asitleri, ilerleyen yaşlarda birçok hastalığa karşı koruma ve direnç sağlamaktadır. Özellikle kalp ve damar hastalıkları başta olmak üzere kanser ve daha birçok hastalığa neden olan maddelerle savaşarak üstün koruma sağlar. Bu içeriğimizde Omega 3 açısından son derece zengin olan ve insan sağlığına yüksek oranda katkıda bulunan "krill yağı" hakkında bilgileri derledik .

İşte Krill yağı hakkında bilgiler ve insan sağlığına faydaları...

1. Kolesterole İyi Gelir

Krill Yağının Faydaları

Krill yağı tüketimi yüksek kolesterolün kontrol altına alınmasına ve kötü kolesterole yakalanma riskinin azaltılmasına yardımcı olur. Ayrıca krill yağı iyi kolesterolü de yüksek oranda arttırmaktadır. Krill yağı kolesterole karşı balık yağından daha iyi sonuçlar vermektedir.

2. Depresyona İyi Gelir

Krill Yağının Faydaları

Kullanıcılarına göre depresyon hallerinde krill yağı kullanımı ruh sağlığına oldukça yararlıdır. Antidepresan özelliği göstererek kullanıcılarının moralini düzelttiği öne sürülmektedir.

3. Beyin Fonksiyonlarını Düzenler

Krill Yağının Faydaları

Krill yağı içerisindeki yüksek oranda bulunan Omega-3 yağı beyin fonksiyonlarını düzenler ve hafızayı güçlendirir. Vücutta Omega-3 eksikliği hafıza kaybına ve beyin fonksiyonlarının yavaşlamasına yol açmaktadır.

4. Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Krill Yağının Faydaları

Krill yağının vücut fonksiyonlarını düzenleyerek bağışıklık sistemine katkıda bulunduğu biliniyor. Sürekli rahatsızlık hissedenlerin krill yağı kullanımı ile birlikte kısa sürede hastalıklara karşı bağışıklık kazandığı görülüyor.

5. Kalp Sağlığına İyi Gelir

Krill Yağının Faydaları

Krill yağının kalbe karşı başlıca etkisi kolesterolü düşürmesidir. Aynı zamanda damar ve kalp rahatsızlıklarının da önüne geçen krill yağı, içeriğindeki yüksek besin kaynaklarıyla kalbi korumaktadır.

6. Cilt Kanserini Önler

Krill Yağının Faydaları

Cildi beslediği ve gençleştirdiği bilinen krill yağı, cilt kanserini de yüksek oranda engellemektedir. Uzmanlar tarafından uzunca bir süredir araştırılan bu konu neticesinde krill yağı hayvanlarda kansere karşı %100 olumlu sonuç vermiştir.

7. Yaşlanmayı Önler

Krill Yağının Faydaları

Cilt kırışıklıklarını düzenleyen ve gideren krill yağı, içerdiği antioksidanlar sayesinde hücreleri sık sık yeniler. Bu sayede yaşlanmanın önüne geçmiş olursunuz.

8. Adet Öncesi Sendromunu Önler

Krill Yağının Faydaları

Krill yağının adet öncesi ruhsal ve fiziksel ağrılara karşı rahatlatıcı etkisi olduğu gözlemlenmiştir. Vücut fonksiyonlarını düzelten krill yağı, bu sayede en az ağrı ile rahat bir adet dönemi geçirmenizi sağlamaktadır.

9. Göz Sağlığına İyi Gelir

Krill Yağının Faydaları

Balık yağının gözlere ve görme yetisine iyi geldiği bilinen bir gerçektir. Krill yağı balık yağına oranla daha fazla doğal besin kaynağını içerisinde barındırır. Bu sayede krill yağı göz sağlığını korur.

10. Eklem Ağrılarını Önler

Krill Yağının Faydaları

İltihapların giderilmesinde etkin bir doğal besin kaynağı olan krill yağı, eklem ağrıları ve eklem iltihaplanmalarında da son derece etkilidir.


Kril Yağı Ürünleri

Aradığın
Fiyatları Gör
HepsiBurada 
Fiyatlarını Gör
N11
Fiyatlarını Gör
Trendyol 
Fiyatlarını Gör

İçeriğimizin bu kısmında krill yağı içeren ürünleri detaylı bir şekilde inceleyeceğiz. İşte krill yağı içeren en iyi ürünler.

1. Tab Krilom Ultra Krill Yağı

Kril Yağı Ürünleri

Aradığın
Fiyatlar
HepsiBurada 
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Trendyol 
Fiyatını Gör

Krilom markasının özel formülü ile hazırladığı ve ufak kapsüller halinde satışa sunduğu Krill yağı ağızdan alınan ve midede kolayca eriyen ufak haplar formundadır. Günlük olarak kullanılan Krilom Krill yağı beyin gelişimi ve cilt sağlığı açısından besleyici ve takviye edici bir üründür.

2. Krill Yağı Omega 3 KRILL OİL

Krill Yağı ürünleri

Aradığın
Fiyatlar
HepsiBurada 
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Trendyol 
Fiyatını Gör

Yetişkinler için günde iki kapsül kullanılması tavsiye edilen bu Krill yağı sağlıklı beslenmenin yanında takviye gıda olarak tüketilmesi gerekmektedir. Dış tarafında doğal jelatin bulunan bu kapsüller midede kolayca eriyerek direkt olarak emilir.

3. Nature's Supreme Krill Oil

Kril Yağı Ürünleri

Aradığın
Fiyatlar
HepsiBurada 
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Trendyol 
Fiyatını Gör

Omega 3 açısından oldukça zengin olan Krill Yağı beyin fonksiyonlarına bağışıklığa ve kolesterole iyi gelmektedir. Düzenli tüketimde sağlık açısından birçok fayda sunan Krill yağı Nature's Supreme markası adı altında güvenle satışa sunulmuştur.

4. Neptun Krill Yağı

Kril Yağı Ürünleri

Aradığın
Fiyatlar
HepsiBurada 
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Trendyol 
Fiyatını Gör

Soğuk sıkım yöntemiyle elde edilen Neptune Krill Yağı gün içerisinde yetişkinler için 2 kapsül alınması gerekmektedir. Takviye edici olarak kullanılması gereken Neptune Krill yağı yemeklerle birlikte tüketilebilir.

Krill Yağı ve Balık Yağı Arasındaki Fark Nedir?

Krill Yağının Faydaları

1. Krill yağında bulunan Omega-3 yağ asitleri balık yağına oranla daha kolay sindirilmektedir.
2. Krill yağında bulunan Omega-3 yağ asidi beyne daha fazla uyum sağlamaktadır.
3. Krill yağını balık yağından ayıran en önemli faktörlerden biri daha kolay sindirilmesinin yanı sıra içeriğindeki güçlü antioksidan özelliği ile balık yağının önüne geçmesidir.
4. Krill yağı, balık yağından daha pahalıdır.
5. Balık yağına oranla krill yağı hakkında yapılan araştırmalar daha azdır.

Krill Yağı Tüketiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Krill Yağının Faydaları

1. Hamilelerin ve emziren annelerin bu dönemlerde krill yağı tüketmeden önce mutlaka doktorlarına başvurmaları önerilmektedir.
2. Krill yağının uzunca bir süre kullanılması önerilmemektedir. Doktor kontrolünde olmakla birlikte 3 aylık süre uygun görülmektedir.
3. Genellikle çok fazla yan etkisine rastlanmamasına karşın mide yanması, mide bulantısı, ağız kokusu ve ishal gibi sorunlar gözlemlenebilir.
4. Deniz ürünlerine karşı alerjisi olan kişilerin krill yağı kullanmaları önerilmemektedir.
5. Ameliyattan 2 hafta önce krill yağı kullanımı bırakılmalıdır ve ameliyattan sonra yara tamamen iyileşene kadar kullanılmamalıdır.

Krill Yağı Hakkında Profesör Görüşleri

Krill Yağının Faydaları

Sağlık alanında onlarca araştırmaya ve sağlık problemi çözümlerine konu olan krill yağı profesörlerinde gündeminden düşmüyor. Başta Canan Karatay ve Osman Müftüoğlu olmak üzere birçok profesör krill yağı hakkında görüşlerini belirtmişlerdir.

Canan Karatay Krill Yağı Hakkında Neler Söyledi?

Gazeteci Ayşe Arman ile yaptığı röportajda Omega-3 yağına dolayısıyla da krill yağına yer veren ünlü profesör Canan Karatay'ın görüşleri şöyleydi: İnsan vücudunun üretemediği doymamış yağlardan biri olan Omega-3 mutlaka takviye olarak alınmalıdır. Krill yağı içerisinde yer alan EPA ve DHA asitleri vücut için oldukça önemlidir. Her gün 2-3 gram kadar EPA alınmalıdır.

Canan Karatay Omega-3'ün faydalarını ise şu şekilde sıralıyor:

1. Yaşlanmayı önlüyor.
2. Üremeyi düzenliyor.
3. Döllenmeyi kolaylaştırıyor.
4. Adet kramplarını önlüyor.
5. Eklem ağrılarına iyi geliyor.
6. Kalp ve damar hastalıklarından koruyor.

Osman Müftüoğlu Krill Yağı Hakkında Neler Söyledi?

Profesör Doktor Osman Müftüoğlu krill yağı ile ilgili yazısında omega-3 açısından zengin bir besin olan bu yağın balık yağından daha faydalı olduğunu belirtiyor. EPA ve DHA deposu olan krill yağının biyolojik yararlarının daha çok olduğundan bahsediyor. Krill yağının yaz kış fark etmeksizin kullanılması gerektiğini de belirten Müftüoğlu, fosfolipid yapıdaki bu yağın sabah kahvaltısıyla birlikte tüketilmesini tavsiye ediyor.

Krill Yağı Hakkında Kullanıcı Yorumları

Krill yağını kullanmak isteyenler ancak aklında bazı soru işareti kalanlar için bu içeriğimizde krill yağını kullananların yorumlarına da yer verdik. İşte krill yağı kullanıcı yorumları...

👤 Emzirme döneminde kullanıyorum ..herkese tavsiye ederim kaliteli ürün. Ceren P.

👤 Diyetisyenimin önerisiyle aldım. Omega 3 ten daha faydali olduğunu soyledi. Memnun kaldım tesekkurler. Hakan K.

👤 menopoz dönemlerine iyi geldiği ile ilgili bir araştırma bulunuyordu. hakkaten ateş basmasını ve depresyonu bir nebze dizginliyor. tek sorun kapsüller büyük olduğundan biraz yutmak biraz zor oluyor. tavsiye ederim bayanlar. Miray

👤 omega 3 den daha etkili olduğu söyleniyor.. eczacı hanım depresyona da iyi geldiğini söyledi tavsiye edebilirim. Derya

👤 Trigliserid formunda olan ve içeriğinde yüksek miktarda bulunan EPA VE DHA değerleri eğer kişide lipaz enzim bozukluğu varsa kana karışmıyor direkt atılıyor.İnsanların %54 kadarında lipaz enzim bozukluğu olduğuna göre çoğu kişi içeriği yüksek diye aldıkları epa ve dha yağından faydalanamıyor demektir.Oysa ki fosfolipid yapıda olan krill omega3 kullanan kişilerde epa ve dha oranları düşük olsa da enzim aktivitesine ihtiyaç duymadıklarından direkt kana karışarak kişiye ihtiyaç duydukları omega3 yağının faydasını sağlamaktadırlar. Yunus D.

👤 Kesinlikle balık yağından daha etkili. burda bakılması gereken fiyat aralığıdır. Çoğu balık yağında ağır metallerin olduğunu unutmamak gerek. krill bu acıdan çok daha değerli oluyor. Tolgahan K.

UYARI !

İçeriğimizde yer alan yazılı ve görsel içerikler farklı kaynaklardan derlenerek oluşturulmuş, öneri ve bilgilendirme yazısıdır. Kesin teşhis ve tedavi niteliği taşımamaktadır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
72
1
6
1
3
2
5
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 2
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.