Jackie Chan Filmleri - IMDB Puanlarına Göre En İyi Jackie Chan Filmleri

Jackie Chan Filmleri - IMDB Puanlarına Göre En İyi Jackie Chan Filmleri
17.09.201912:38

Dövüş ustası, aktör, yönetmen ve yapımcı Jackie Chan’in muhteşem oyunculuğuyla gönlümüze taht kurmayı başarmış en iyi filmlerini bu içeriğimizde sizler için bir araya getirdik. İşte en iyi Jackie Chan filmleri!

Haber güncelleme tarihi 10.06.2020 15:31

Jackie Chan Filmleri - IMDB Puanlarına Göre En İyi Jackie Chan Filmleri

Bu listede tüm zamanların en iyi Jackie Chan filmlerini spoiler içermeden, IMDB puanlarıyla birlikte sizler için bir araya getiriyoruz. İşte aksiyon filmleri listelerinin vazgeçilmez yapımlarının da yer aldığı en iyi Jackie Chan filmleri...

Jackie Chan Filmleri;

jackie-chan-filmleri.gif


1. Altın Yumruk - Drunken Master (1978) - IMDB: 7.6

altin-yumruk---drunken-master.jpg

Yönetmenliğini Yun W-ping’in üstlendiği filmin başrollerinde Jackie Chan, Yuen Sir-tien ve Hwang Jang-Lee gibi isimler yer alıyor. Bu filmde Won Fei Hung karakterine hayat veren Jackie Chan çok iyi bir dövüş hocası olan amcasının yanına gönderilir. İnanılmaz bir savaşçı olacağına inanarak amcasının yanına giden Fei Hung, sabahtan akşama kadar şarap içen ayyaş amcasını görünce hayal kırıklığına uğrar. Sonrasında başına gelecekler ise onun kendine saygısını ve gururunu paramparça edecektir. 
Tür: Aksiyon, Komedi

Fragman


2. Kartalın Gölgesindeki Yılan - Snake In The Eagle’s Shadow (1978) - IMDB: 7.4

kartalin-golgesindeki-yilan.jpg

Yuen Woo-ping’in ilk yönetmenlik deneyimi olan Snake In The Eagle’s Shadow filminin başrollerinde Jackie Chan, Hwang Jang Lee ve Yuen Siu Tien gibi isimler yer alıyor. Jackie Chan’in muziplikleri, hocasıyla girdiği neşeli diyalogları ve zekice hazırlanmış senaryosuyla kült bir film olmayı başarmıştır.
Tür: Aksiyon, Komedi

Fragman


3. Koruyucu - The Protector (1985) - IMDB: 5.7

koruyucu---the-protector-(1985).jpg

Yönetmen koltuğunda James Glickenhaus’un oturduğu filmin başrollerinde Jackie Chan, Danny Aiello, Sandy Alexander gibi isimler yer alıyor. Dram türündeki filmde, Amerika ve Hong Kong polislerinin ortak bir çalışmasıyla belirli bir suç çete örgütünü yakalamak için ellerinden geleni yapacaklar.
Tür: Dram

Fragman


4. Tanrının Zırhı - Armour Of God (1986) - IMDB: 7.1

tanrinin-zirhi---armour-of-god.png

Jackie Chan ve Eric Tsang’ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin başrollerinde Jackie Chan, Carina Lau ve Rosamund Kwan gibi isimler yer alıyor. Avrupa’da zorlu bir maceraya atılan Jackie Chan Hong Kong’da yaşamaktadır ve efsanelerle anlatılan kutsal silahları karanlık bir tarikatın elinden alabilmek için mücadele etmektedir. 
Tür: Aksiyon, Komedi, Macera

Fragman


5. Bitirim İkili - Rush Hour (1998) - IMDB: 7.0

bitirim-ikili---rush-hour.jpg

Başrollerinde Jackie Chan, Chris Tucker, Tom Wilkinson gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Brett Ratner oturuyor. Dönemin en sevilen komedilerinden biri olan Bitirim İkili, ardından çekilen devam filmleriyle muhteşem bir seriye dönüşmüştür. Bitirim İkili'de, Hong Kong polis departmanın başarılı elemanlarından biri olan Dedektif Lee’nin maceraları konu ediliyor.
Tür: Polisiye, Komedi

Fragman


6. Şangaylı Kovboy - Shanghai Noon (2000) - IMDB: 6.5

sangayli-kovboy---shanghai-noon.jpg

Yönetmenliğini Tom Dey’ın üstlendiği filmin başrollerinde Jackie Chan, Owen Wilson, Lucy Liu gibi isimler yer alıyor. Cho Wang bir Çin İmparatorluğu gardiyanıdır. Bir gün ülkenin en önemli simalarından biri olan Pei-Pei, kaçırılır. Wang'ın görevi ise onu geri getirmektir. Arayış esnasında büyük ekibini kaybeden Wang, kendisini yokluğun ortasında bulur.
Tür: Western, Komedi, Aksiyon

Fragman


7. A Projesi - Project A (1983) - IMDB: 7.4

a-projesi---project-a.jpg

Jackie Chan, Maggie Cheung, Rosamund Kwan gibi başarılı oyuncuları kadrosunda bulunduran filmin yönetmen koltuğunda yine Jackie Chan oturuyor. Film Jackie Chan’in kariyerinin ilk dönemindeki yönetmenlik denemelerinden biridir. Hong Konglular ve Britanyalılar karaya hükmetmektedirler. Ancak onların iktidarıyla çatışan büyük bir kuvvet daha vardır: Korsanlar. Korsanlar da denize engel olunamaz biçimde hükmetmektedir.
Tür: Aksiyon, Komedi, Polisiye

Fragman


8. Geçmişin İntikamı - New Police Story (2004) - IMDB: 7.0

gecmisin-intikami---new-police-story.jpg

Benny Chan’in yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerinde Jackie Chan, Yu Rongguang, Ken Lo gibi isimler yer almaktadır. Hong Kong polis departmanının şefi Wing, bütün ekibini bir çete saldırısında kaybedince suçluluk duygusuyla kendini alkole verir. Geçmişinde problemler olan genç bir adam ise, kendini polis memuru olarak tanıtarak Wing'le çalışmaya başlamıştır.
Tür: Aksiyon, Dram, Suç

Fragman


9. İkiz Ejder - Twin Dragons (1992) - IMDB: 6.5

ikiz-ejder---twin-dragons.jpg

Ringo Lam ve Hark Tsui’nin yönetmenliğini birlikte üstlendiği filmin başrollerinde Jackie Chan, Maggie Cheung, Teddy Robin Kwan gibi isimler yer almaktadır. İyi yürekli iki serseri Boomer ve Tyson, Hong Kong 'un acımasız mafya lideri Ling 'den üç yüz bin dolarlık bir yarış iddiasına girerek kurtulurlar. Bu arada ilk konserini vermek için Hong Kong 'a gelen ünlü müzisyen John Ma, Boomer 'a olan benzerliği yüzünden kendini heyecanlı olayların içinde bulur. 
Tür: Aksiyon, Komedi

Fragman


10. The Legend of Drunken Master (1994) - IMDB: 7.4

the-legend-of-drunken-master.jpg

Oğlunu tehlikelerden uzak tutmak isteyen baba, oğlunun dövüş sanatlarını kullanmasına karşıdır. Sevimli annesi ise oğlunun kahraman olmasından yanadır. Ülkeyi kurtarmak isteyen Fei Hung, babasını atlatmak için türlü türlü numaralara kalkışır.
Tür: Aksiyon, Dram

Fragman


11. Süper Polis 3 - Police Story 3: Supercop (1992) - IMDB: 6.9

super-polis-3---police-story-3-supercop.jpg

Edward Tang’ın yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerinde Jackie Chan, Michelle Yeoh, Maggie Cheung gibi isimler yer alıyor. Yakalanmayan bir uyuşturucu şebekesi bulunmaktadır. Bu şebekenin içine bir köstebek sokup onları yakalamak isterler. Interpol ile birlikte çalışacaklardır. Şebekenin içine süper polisinin en gözde olanı karışır. Burada ortağı bir kadındır. Kevin'ı sınamak isterler. Onun nasıl dövüştüğünü görmek için bir oyun düzenlerler. Kevin onlara her zaman bildiğimiz gibi karate ustalığı ve bütün sevimliliği ile bir gösteri yapar. Tüm okul ona hayran kalır.
Tür: Aksiyon, Komedi

Fragman


12. Altın Yumruk İstanbul'da - The Accidental Spy (2001) - IMDB: 5.8

the-accidental-spy-.jpg

Jackie Chan, Min Kim, Eric Tsang gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Teddy Chan oturuyor. Gerçek ailesiyle tanışabilmek için Kore'ye doğru yola çıkan Bei, gizli bir casus olan babasının onun yıllardır hayalini kurduğu bir yaşam sürdürdüğünü öğrenir. Ancak babası artık çok yaşlanmıştır ve Bei onu bulduğunda ölüm döşeğindedir. Babasını kaybettikten sonra, yaşamını nasıl sürdürmesi gerektiğine dair kafası iyice karışan Bei, fazla bir seçeneği olmadığını fark edecektir.
Tür: Aksiyon, Komedi

Fragman


13. Tanrının Zırhı 2 : Kondor Operasyonu - Operation Condor: Armour Of God 2  - (1991) - IMDB: 7.3

operation-condor-armour-of-god-2.jpg

Jackie Chan, Carol 'Do Do' Cheng, Eva Cobo gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Jackie Chan oturuyor. Çok zengin ve güçlü bir teşkilata sahip olan Dük adındaki adam kahramanımızı çağırarak 2. Dünya savaşının sonunda Alman ordusunun Afrika''ya doğru gelirken yanında getirdiği altınları gestapolardan birine verilen emirle çöle gömdürdüğünü sonrada bu adamların gizlice yok edildiklerini anlatır.
Tür: Aksiyon, Macera

Fragman


14. Afrika Kaplanı - Who Am I? (1998) - IMDB: 6.8

afrika-kaplani---who-am-i.jpg

Benny Chan ve Jackie Chan’in yönetmenliğini birlikte üstlendiği filmin başrollerinde Jackie Chan, Michelle Ferre, Mirai Yamamoto gibi isimler yer alıyor. Chan, tüm meslektaşlarının öldüğü bir helikopter kazası tuzağından belleğini yitirmiş olarak çıkan bir ajandır. Olup biteni anlamakta güçlük çekmektedir. Uyandığında kendisini bile hatırlamamaktadır. Afrikada uyanan bu adama Afrikadakiler Adın ne? diye sorusuna, sorunda o Kimim Ben? diye yanıt verince insanlar ona Kimim Ben demeye başlar. 
Tür: Aksiyon, Macera

Fragman


15. Fırtına Adam - Mr. Nice Guy (1997) - IMDB: 6.2

firtina-adam---mr.-nice-guy.jpg

Sammo Kam-Bo Hung’ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin başrollerinde Jackie Chan, Richard Norton, Miki Lee gibi isimler yer alıyor. Jackie Chan bu kez aşçı rolünde. Hem de televizyon showlarında yemek tarifi yapan ünlü ve sevimli bir aşçı. Ancak bu "kendi halindeki ahçının sakin yaşamı, bir televizyon muhabirin yaşamının tehlikeye girmesiyle değişiyor. 
Tür: Aksiyon, Komedi

Fragman


16. Tehlikenin İçinde - Rumble In The Bronx (1995) - IMDB: 6.7

tehlikenin-icinde---rumble-in-the-bronx.jpg

Stanley Tong’ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin başrollerinde Jackie Chan, Anita Mui, Françoise Yip gibi isimler yer almaktadır. Keung, amcasının düğününe katılmak üzere geldiği Bronx'ta kendine hakim olamaz ve kendisini paha biçilmez bir torba dolusu pırlantanın ortadan kaybolduğu yeraltı dünyasının karmaşasının içinde bulur. 
Tür: Aksiyon, Komedi

Fragman


17. Traces of a Dragon (2003) - IMDB: 6.9

traces-of-a-dragon.jpg

Jackie Chan, Kristina Cepraga, Yuk-Lan Chan, Gui-Lan Chen gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Mabel Cheung oturuyor. Biyografik bir film olan Traces of a Dragon’da ünlü oyuncu Jackie Chan’in hayatına göz atarken, bir yandan da kültürel değişimde Çinli ailelerin yaşadığı zorluklar seyircilere sunuluyor.
Tür: Biyografi, Tarih

Fragman


18. Genç Üstat - The Young Master (1980) - IMDB: 7.2

genc-ustat---the-young-master-.jpg

Jackie Chan, Pai Wei, Biao Yuen, Lily Li gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Jackie Chan oturuyor. Bir yetim olan Dragon, ustasından kung-fu öğrenmekte olan azimli bir gençtir. Büyük ödüllü bir yarışmaya okuldan arkadaşı Kaplan ile katılan Dragon, hile nedeniyle kaybeder. Ancak Dragon’un ustası bu işe oldukça içerler çünkü Kaplan hem ustasına hem de okuluna ihanet etmiştir. Dragon’un şimdiki hedefi kung-fu ustası olmaktır.
Tür: Aksiyon

Fragman


19. Arabalı Köfteciler - Wheels on Meals (1984) - IMDB: 7.2

arabali-kofteciler---wheels-on-meals.jpg

Jackie Chan, Biao Yuen, Sammo Kam-Bo Hung, Benny Urquidez gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Sammo Kam-Bo Hung oturuyor. Lola Forna oldukça güzel bir kadındır ve kötü kişiler onu tuzağa düşürmeye çalışmaktadır. Jackie ve kuzeni Lola Forna’yı tuzağa düşürmeye çalışan kötü kişiler ile mücadele içerisine girecektir.
Tür: Aksiyon, Komedi 

Fragman


20. Sonsuz Ejderler - Dragons Forever (1988) - IMDB: 7.3

sonsuz-ejderler---dragons-forever.jpg

Jackie Chan, Sammo Kam-Bo Hung, Biao Yuen, Pauline Yeung gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Sammo Kam-Bo Hung ve Corey Yuen oturuyor. Bir gangster’ın avukatlığını yapan Jackie Chan, müvekkilinin tartışmalı olduğu sevgilisi ile anlaşmaya çalışmaktadır. Ancak Jackie Chan, sevgilisi ile konuştuktan sonra kadının şiddet gördüğünü anlayınca yanlış tarafta yer aldığını anlayarak gangster çetesi ile savaşmak zorunda kalır.
Tür: Aksiyon, Komedi

Fragman

Önerilen İçerik; En İyi Aksiyon Filmleri - Mutlaka İzlemeniz Gereken 62 Aksiyon Filmi

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
8
1
9
0
3
1
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.