22 Kasım Diş Hekimleri Günü Kutlama Mesajları ve Sözleri

22 Kasım Diş Hekimleri Günü Kutlama Mesajları ve Sözleri
24.11.202116:10

Diş Hekimleri Günü Kutlama mesajları ve sözleri merak edenler için aşağıda listeledik. Resimli Diş Hekimleri Günü mesajları da burada.

Haber güncelleme tarihi 24.11.2021 18:50

Diş Hekimleri Günü Kutlama Sözleri

Dünya Diş Hekimleri Günü 22 Kasım sözleri aşağıdaki yazımızda bulunmakta. İsterseniz içeriğimizdeki Diş Hekimleri Günü Kutlama mesajlarını Twitter, Instagram, Facebook gibi sosyal medya platformlarında paylaşabilirsiniz.

İşte Diş Hekimleri Günü'ne özel söylenmiş 10 söz;

1. Dil ile düğümlenen, diş ile çözülmez. -Kaşgarlı Mahmud

2. Diş ağrısı çekenler dişleri sağlam olanları; yoksulluk çekenler de parası çok olanları mutlu sanırlar. -Bernard Shaw

3. Dün akşamdan beri yemek yemedim. Bu diş ağrısı ne kadar da zor bir şeymiş. -Ali Şeriati

4. Bütün Diş Hekimlerinin 22 Kasım Diş Hekimleri Gününü Tebrik Ederim.

5. Diş Hekimlerimizin Diş Hekimleri Günü’nü ve tüm ağız ve diş sağlığı çalışanlarının Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’nı kutlar çalışmalarında başarılar dilerim.

6. Düzenli diş hekimi kontrolü ve eğitimle ağız diş sağlığı bilgilerinin artırılması, doğru tutum, alışkanlıklarının oluşturulması, koruyucu uygulamalar ile hastalıkların yaygınlık ve şiddetinin azaltılması suretiyle yaşam kalitesinin artırılması sağlanabilir.

7. 22 Kasım Dünya Diş Hekimleri Günü dolayısıyla tüm Diş Hekimlerinin gününü kutluyor, sağlıklı ve mutlu bir yaşam dilerim.

8. Dişlerin sağlığın en önemli göstergesidir.

9. Diş sağlığı çok önemlidir. Bu önemli vazifede bizlere yardımcı olan tüm Diş Hekimlerimize teşekkürü bir borç biliriz. Diş Hekimleri Günü kutlu olsun.

10. Gülüşümüzün bütün dişleri tamamdı da gençliğimizin üç dişi eksikti. -Barış Bıçakçı

Diş Hekimleri Günüyle İlgili Mesajlar

Türkiye’de bilimsel diş hekimliğinin temellerinin 22 Kasım 1908 tarihinde atıldığını ve 1996 yılından itibaren de her 22 Kasım gününün “Diş Hekimleri Günü” olarak kutlanmaktadır.

İnciler bile dişlerinin beyazlığından daha karanlıktır. -Bill Vaughan

Yumuşak huylu ol, fakat keskin dişli kurda cesaret verecek kadar değil. -Sadi Şirazi

Dişime gelen, işime gelir. İşte ekseriyetin düsturu. – Cenap Şahabettin

Diş ağrısı çok fena şey enişte, dedi. Fakat yeri belli olan, ağrılardan korkmamalı. Derinlerden gelen bazı ağrılar var ki. -Reşat Nuri Güntekin

Diş Hekimleri Günü Kutlama Sözleri

Ağız ve diş sağlığı bilincinin oluşması için büyük bir özveriyle çalışan tüm diş hekimlerimizin 21-27 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftası / 22 Kasım Diş Hekimleri Günü Kutlu Olsun.

2 Kasım Bilimsel Türk Diş Hekimleri Gününü en içten duygularımla kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.

Değerli ağız diş sağlığı çalışanlarımızın Ağız Diş Sağlığı Haftası’nı, diş hekimlerimizin de 22 Kasım Diş Hekimleri Günü’nü en içten dileklerimle kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Ağız Diş Sağlığı Haftası kutlu olsun.

Evvela dişlerimiz döküldü. Sonra saçlarımız. Arkasından birer birer arkadaşlarımız. Şu canım 22 Kasım Diş hekimleri Günü Kutlama Mesajları dünyanın orta yerinde. Yalnız başına yapayalnız. Kırılmış kolumuz, kanadımız. Tatlı canımızdan usanmışız. -Bedri Rahmi Eyüboğlu

Diş ağrısı acı verir, ahmaklık acı vermez. Boş bir kafa hayatı sürdürürken boş bir diş kadar zorluk çıkarmaz. O sadece hasar vericidir, ama hiç kimse ahmaklıktan ölmez. -Aliya İzzetbegoviç

Diş Hekimleri Günü Kutlama Sözleri

Toprağı işleyen, ekmeği dişler. -Türk Atasözü

Şans bana güldüğünde dişleri döküktü. -Ah Muhsin Ünlü

Özellikle çocukluk çağından itibaren verilecek eğitimlerle ağız ve diş sağlığının korunması alışkanlığını yeni nesillere kazandırmak, toplumsal bilincin oluşması ve geliştirilmesini sağlamak, diş hekimlerimiz ile ailelerin yanı sıra herkesin üzerine düşen önemli bir görevdir. Türk Diş Hekimleri Günü Kutlu Olsun.

Herkesin diş fırçası vardır ama dişlerini fırçalamaz bazıları. Akıl da böyle işte; hepimizde var ama kimi kullanmamakta ısrarlı. -C.Palahniuk

Gerek koruyucu hekimlik gerekse tedavi edici hekimlik açısından üzerine düşen sorumluluğun bilincinde olan ve bu konuda özveriyle çalışan tüm hekimlerimizin Diş Hekimleri Haftasını kutluyor, sağlık ve mutluluk dolu nice haftalar diliyorum.

Diş Hekimleri Günü Kutlu Olsun.

Sağlık ordumuzun vazgeçilmez bir parçası olan tüm diş hekimlerimizin Dünya Diş Hekimliği Günü’nü kutluyorum.

Hayat çok kısa dişlerin varken gülümse.

Canım Sevgilim, Diş Hekimleri Günü’nü kutlarım. Severek yaptığın Diş Hekimliği mesleğinde güzel anılar biriktirmeni diliyorum.

Unutulmamalıdır ki, dişler bireyin yaşadığı fizyolojik streslerin kronolojik göstergeleridir. -Sibel Özbudun

Diş Hekimleri Günü Kutlama Sözleri

Ne tuhaf, insanın yüreği de meğerse dişleri gibi kamaşırmış. Refik Halid Karay

Ruhu paramparça eden hiçbir ıstırap şiddetli bir diş ağrısı, karın ağrısı ya da (sanırım) doğum sancısı kadar gerçek olamaz. -Fernando Pessoa

Oysa gülmeyi seven ağlamaya doğru yol alır; güzel dişler güzel gözleri mahveder. -Victor Hugo

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.