Sarımsak Çayının Faydaları Nelerdir? Zayıflatan Sarımsak Çayı Kullanıcı Yorumları

Sarımsak Çayının Faydaları Nelerdir? Zayıflatan Sarımsak Çayı Kullanıcı Yorumları
06.08.201509:05

Sarımsağın faydaları saymakla bitmez. Vitamin deposu olan ve vücudumuza bağışıklık kazandıran sarımsak çayı sayesinde dünyaca ünlü oyuncu Angelina Jolie 11 kilo verdi.

Haber güncelleme tarihi 07.05.2021 16:51

Sarımsak Çayı Hakkında Bilgiler ve Tarifi

Mucizevi bir bitkisel antibiyotik olan sarımsak çayı insan sağlığına birden çok fayda sağlamaktadır. Bu içeriğimizde sizler için sarımsak çayının faydalarını, hangi alanlarda kullanıldığını, hangi hastalıklara iyi geldiğini ve tarifini anlattık. Ayrıca sarımsak çayı ile zayıflamanın yöntemleri de içeriğimizde yer alıyor. İşte sarımsak çayı hakkında bilgiler ve faydaları...

giriş-052.jpg


Özellikle zayıflama konusunda etkili bir doğal ürün olan sarımsak çayı ürünlerini listeledik. Evde sarımsak çayı yapmak yerine hazır sarımsak çayı ürünleriyle de kilo verebilirsiniz. Sarımsak çayı ürünlerini incelemek veya satın almak için buraya tıklayınız.


Sarımsak Çayının İnsan Sağlığına Mucizevi 7 Faydası

1. Kalp Hastalıklarına Karşı Korur

kalp-hastaliklari-005.jpg

Bazı araştırmalar çiğ sarımsağın HDL (iyi kolesterolü) yükselttiği, damar sertliğini önlediğini ve kalp hastalıkları riskini azalttığının altını çizmektedir. Ancak bu alanda daha çok araştırmaya ihtiyaç duyulmaktadır. Damar sertliği veya herhangi bir kalp rahatsızlığı nedeniyle düzenli olarak ilaç kullanıyorsanız sarımsak takviyesi almadan önce doktorunuza danışın.


2. Mineral ve Vitamin Bakımından Zengindir

mineral-ve-vitamin-001.jpg

Yüksek vitamin ve mineral içeriğiyle genel sağlığımıza katkıda bulunur. 3 diş sarımsak; günlük C vitamini ihtiyacının %5’ini, kalsiyum ihtiyacının %2’sini, demir ihtiyacının %1’ini, B6 vitamini ihtiyacının %6’sını karşılar. Sarımsak ayrıca tiamin, riboflavin, magenzyum, fosfor, potasyum, çinko, bakır, omega-3, omega-6, manganez ve selenyum içerir.


3. Parazitlerden Korur

parazitlerden-korur-001.jpg

Sarımsak çayı ve çiğ sarımsak en çok soğuk algınlığı gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı kullanılır. Yüksek oranda “allicin” içeren çiğ sarımsak antiviral ve anti bakteriyel özelliklere sahiptir. Özellikle kış aylarında düzenli olarak sarımsak tüketmek bulaşıcı hastalıklara karşı vücudun direncini arttırır.


4. Sindirim Sistemini Temizler

sindiirm-sistemii.jpg

Vücudumuzda bulunan ve uygun ortamda (hava kirliliği, radyasyon, aşırı güneş ışığı, stres, sigara…) hücre yapısına zarar veren serbest radikalleri sarımsağın antioksidan etkisiyle kontrol altında tutmak mümkündür. Bazı uzmanlar sarımsağın bu özelliğinin gırtlak, mide, meme ve prostat kanseri riskini azalttığını belirtmektedir.


5. Sinüzitlere İyi Gelir

sinüzit.jpg

Sarımsak çayının yanı sıra özellikle içine bolca sarımsak konulmuş sağlıklı bir çorba, burun yollarının açılmasını ve boğazın yumuşamasını sağlar. Sarımsağın muhteşem antioksidan özelliği aynı zamanda solunum yolu hastalıklarının da iyileştirilmesini hızlandırır.


6. Grip İle Savaşır

grip-011.jpg

Özellikle kış koşulları nedeniyle ağır geçen griple mücadelede sarımsağın rolü oldukça büyük. Birkaç diş sarımsağı suda kaynatıp içmek, gerek hastalığın tedavisinde gerekse de salgından korunmakta birebirdir.


7. Midedeki Gazı Giderir

midedeki-gazi.jpg

Önemli bir idrar söktürücü özelliğinde olan sarımsak çayı ile sık idrara çıkarak vücuttaki tüm ödem ve şişkinliği atmak mümkündür. Damar tıkanıklığı ve sertliği gibi önemli sağlık sorunları olanların sarımsak çayı tüketmeleri önerilmektedir.


Sarımsak Çayı Hangi Alanlarda Kullanılır? Yararları Nelerdir?

sarimsak-çayi-hangi-alanlarda-.jpg

Bağışıklık sistemimiz için oldukça güçlü bir savaşçı olan sarımsağın faydaları saymakla bitmez. Sarımsak yemeklere lezzet verirken aynı zamanda vücudumuza da birçok fayda sağlamaktadır. Geçmişten günümüze kadar birçok farklı kültürde hastalıklara karşı sarımsak kullanılmıştır. Doğal ve güçlü bir antibiyotik olan sarımsak, aynı zamanda kan şekerini dengeler, yüksek tansiyonun düşürülmesine yardımcı olur ve kolesterolü düşürür. Sarımsağın faydaları elbette bunlarla sınırlı değil. Sarımsak, sindirim sistemi için oldukça etkili bir besin kaynağıdır. Sindirim sorunlarına iyi gelmesinin yanı sıra vücudun toksinlerden arınmasına yardımcı olur. Sarımsak kış aylarında grip ve çeşitli enfeksiyonlara karşı vücudumuzu korumaktadır. Sinüslerin açılmasını sağlar, bronşite iyi gelir, kalp sağlığını korur, mideyi zararlı parazitlerden temizler, vitamin ve mineral bakımından oldukça zengindir.

sarimsak-çayi-hangi-alanlarda2-.jpg

 • Sarımsak çayı kış aylarında yakalandığımız nezle, grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıklara iyi gelir.
 • İştahı açar ve sindirimi kolaylaştırır.
 • Sindirim sistemini temizler.
 • Metabolizma hızını iki katına çıkararak sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlar.
 • Bağırsaklarda oluşan gazı giderir.
 • Sinüsleri açarak daha rahat nefes almayı sağlar.
 • Mide ve bağırsaklardaki zararlı parazitleri temizler.
 • Enfeksiyonlara karşı korur, vücudun direnç mekanizmasını artırır.
 • Kalp ve damar sağlığı üzerine olumlu etkileri vardır.
 • İçerisinde bulunan vitamin ve mineraller sağlığımız için çok faydalıdır.
 • Bronşite iyi gelir. Ama bunun için hem içebilir hem de buharını soluyabilirsiniz.
 • Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.
 • Kandaki kolesterol düzeyini düşürür.
 • Doğal antibiyotik vazifesi görür.
 • Yüksek tansiyonu düşürür.
 • Kan şekerini düzenler.
 • Kanı sulandırır ve kan dolaşımını hızlandırır.
 • Kansere yakalanma riskini azaltır. Yapılan araştırmalar sarımsağın özellikle mide kanserine karşı çok iyi bir koruyucu olduğunu ortaya çıkarmıştır.

Sarımsak Çayının Yan Etkileri

sarimsak-çayinin-yan-etkileri.jpg

Sindirim sistemi ve metabolizmanın hızlanması noktasında oldukça faydalı olan sarımsak çayı uzman doktorlar tarafından da bilhassa önerilmektedir. Ancak günde sadece iki bardak sarımsak çayına müsaade eden uzmanlar, fazlasının vücuda zararlı olabileceği ihtimalini öngörmektedir. Bu sebeple günde iki fincan en az önerilen tüketim miktarı iken, gereken kişiler için günde 3 bardağa kadar sarımsak çayının içilmesi tavsiye edilmektedir.


Sarımsak Çayı Zayıflatır Mı? Angelina Jolie 11 Kilo Verdi

sarimsak-çayi-zayiflatir-mi.jpg

Son zamanlarda oldukça popüler olan ve Angeline Jolie tarafından tanıtılan sarımsak çayına talep her geçen gün daha da artmaktadır. Dünyaca ünlü oyuncu Angelina Jolie’nin 11 kilo vermesini sağlayan, tamamen doğal olan ve hiçbir yan etkisi bulunmayan sarımsak çayı, herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Vücudu halsiz düşüren, birçok yan etkide bulunan ve birçoğunda yarardan çok zararın bulunduğu zayıflama yöntemlerinden çok farklı olan sarımsak, insan sağlığı için olmazsa olmazlardandır. Vücuttaki ödemin atılmasını sağlar, mideyi tüm parazitlerden arındırır ve yüksek tansiyonun düşmesini sağlar.


Ender Saraç'ın Sarımsak Çayı Tarifi

Ender Saraç, son zamanlarda talebin arttığı sarımsak çayının tarifini verirken aynı zamanda sağlıklı zayıflamak isteyen herkese bu çayı öneriyor. Ender Saraç, zayıflama sürecini hızlandırmak isteyenlerin sabah akşam sarımsak çayı içebileceğini belirtiyor.

 • 2 bardak su
 • 4-5 adet parmak ucu büyüklüğünde taze zencefil
 • 2-3 adet sarımsak
 • Yarım tatlı kaşığı taze limon suyu
 • 2 çay kaşığı bal

HAZIRLANIŞI

2 bardak suyun içine 4-5 adet adet parmak ucu büyüklüğünde veya kuru ve parçalanmış zencefil katarak 5-6 dakika kaynatın. Ocaktan aldığınız karışımın içerisine 2 adet büyük veya 3 adet küçük sarımsağı ve limon suyunu ekleyin. Ilıyan karışıma balı ekleyerek tüketebilirsiniz. Bu çayı her sabah ve akşam birer fincan olmak üzere tüketebilirsiniz. Ancak dikkat edilmesi gereken bir unsur ise çayı çok açken ve çok tokken tüketmemek. Birkaç hafta çayı tüketmeye devam edin. Ancak hedeflediğiniz kiloya ulaşana kadar çayı, tüketim oranının dışında fazladan tüketmeyiniz. Sarımsak çayını tüketirken mutlaka spor yapmaya özen gösterin. Böylece vücudunuzdaki yakılan yağ oranı daha fazla olacaktır. Eğer çok kiloluysanız çayın yağ yakma özelliğinden dolayı vücuttaki yağ yakma oranınız o kadar yüksek olacaktır. Sarımsağın faydaları saymakla bitmez. Yüksek oranda “allicin” içeren sarımsak, grip ve soğuk algınlığına karşı oldukça etkili doğal bir ilaçtır. Doğal ve güçlü bir antibiyotik olan sarımsak aynı zamanda kış aylarında çeşitli enfeksiyon, bakteri ve mikroplara karşı kullanılmalıdır. Vitamin bakımından oldukça zengin sarımsak, günde 3 adet tüketildiğinde vücudun C vitamini ihtiyacını karşılamaktadır. Aynı zamanda sarımsak tiamin, magenzyum, fosfor, potasyum, çinko, bakır, omega-3, omega-6 ve selenyum içermektedir.


Kimler Sarımsak Çayı İçemez!

Sarımsak çayının içeriğindeki zencefil nedeniyle önerilen oranlardan daha fazla tüketilmemelidir. Bu nedenle kan sulandırıcı, aspirin ve iltihap önleyici ilaçlar ile birlikte tüketilmemektedir. Amerika Besin ve İlaç Örgütü’ne (FDA) göre zencefil kullanımı kişi başı günde 2 gr’dır. Sarımsağın tansiyon düşürücü etkisi vardır. Bu nedenle tansiyon düşürücü ilaçlar ile birlikte sarımsak çayı tüketmek kan basıncının birden düşmesine neden olur. Bu nedenle önerilmemektedir. Aynı zamanda kan sulandırıcı ilaç kullananların özellikle tüketememesi gerektiği vurgulanmaktadır. Gastrit, ülser ve reflü gibi sindirim sistemi rahatsızlığı olanların sarımsak suyu tüketmesi mide yanmasına neden olabilir. Sarımsak çayı diyeti uygulayanlar beyaz ekmekten kaçınmalıdır. Diyet sırasında kepek ekmeği tercih edilmelidir.


Sarımsak Çayı Kullanıcı Yorumları - Sarımsak Çayı İle Zayıflayanların Yorumları

👤 Sarımsak çayı ile ilgili detaylı bilgileri sunduğumuz bu içeriğimizde sizler için en net fikirlerin yer aldığı kullanıcı yorumlarını yer verdik. İşte sarımsak çayının mucizevi etkilerinden faydalanan ve sarımsak çayı ile zayıflayanların yorumları...


👤 internette gezerken sarımsak çayı diye bir tarif çıktı iyice araştırdım gerçekten işe yarıyomu diye herkez birşeyler yazmış bende denemekten ne çıkar diye başladım çayı içeli 1hafta oldu ve ben 1 kilo vermişim yememi doru düzgün azaltmadım bile çikolata ekmek tatlılar hamur işleri bu zaman içinde hepsini yedim buna ramen tartıda 59 gösterdim bunu dahada hızlandırmak için yememi de azalttım birazda spor katabilirsem süper olucak gibi görünüyor :) M*** M.


👤 kızlar ben ender saracın tarıfını uyguluyorum evde kendım yapıyorum 75 kg ıle basladım bır hafta sonra tartıldım 72 kg ya dusmusum yanı 3 kg gıtmıs tavsıye ederım bende ıse yaradı ayrıca dıyet uygulamadım R**** N.


👤 ben de bugun aktardan aldım hemde cok uygun bi fiyata zaten diyetisyen kontrolunde diyet ve spor da yapıyorm umarım işe yarar ama tadı cok hoşuma gitmedi limon sıkıp içicem yarın İ**** K.


👤 evet gerçekten kilo verdiriyor şuan 3 kilom gitti hatta 3 ten birazdaha fazla olabilir :) A***** K.


👤 tansiyonumu ölçmedim zaten etkilerinde yazıyodu çayı içtiğimde birkaç dakikalık bir başdönmesi yaşıyorum haliyle bunun nedeni tansiyon düşüklüğü oluyor düşük tansiyonunuz varsa kullanmanızı tavsiye etmem tabiki. P**** A.


👤 sabah ve akşam ları içtim çayın gerkeçten yararı var zayıflamanın yanında damarları açıyor yüksek tansiyonu önlüyor grip olma rskini azaltıyor ama her bünyede aynı etkiyi göstermiyor galiba düzenli olarak birdeneyin zayıflayamazsanız bile vücudunuz yenilenir :) A***** Y

UYARI !

İçeriğimizde yer alan yazılı ve görsel içerikler farklı kaynaklardan derlenerek oluşturulmuş, öneri ve bilgilendirme yazısıdır. Kesin teşhis ve tedavi niteliği taşımamaktadır. 

Önerilen İçerik;► Sarımsak Yağının Faydaları

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
1
2
1
2
1
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.