İşlem Hacmine Göre En İyi 10 Spot Kripto Para Borsaları

İşlem Hacmine Göre En İyi 10 Spot Kripto Para Borsaları
30.06.202113:39

Kripto para borsası seçerken işlem hacmine göre en iyi spot kripto para borsaları hakkında bilgi edinerek seçmek de önemlidir.

Haber güncelleme tarihi 12.11.2021 13:41

2009 yılında Bitcoin’in piyasaya girmesiyle birlikte yeni bir finansal alan oluşmaya başladı ve Bitcoin’in iyice tanınmasından sonra Ethereum ve diğer altcoinlerin de piyasaya girmesi, yeni kripto para borsalarında sayı artışına da neden oldu. Ancak özellikle kripto para dolandırıcılıklarında kamufle aracı olarak kullanılan borsaların artması ile birlikte özellikle yeni yatırımcılar, hangi borsaya güvenecekleri konusunda pek de emin olamıyorlar. Bu yazımızda, işlem hacmine göre en iyi spot kripto para borsaları hakkında bilgi vereceğiz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi işlem hacmi yüksek olan borsalar, aynı zamanda güvenlik konusunda da onay almış borsalar oldukları için bu yazımızı dikkate almanızı öneririz.


İşlem Hacmine Göre En İyi Kripto Para Borsaları Listesi

 1. Binance
 2. Coinbase Exchange
 3. Huobi Global
 4. Bitfinex
 5. Kraken
 6. KuCoin
 7. Bithumb
 8. Binance.US
 9. Gate.io
 10. Bitstamp

1. Binance

Kripto para borsalarının lider ismi Binance, işlem hacmi yönünden en fazla işlem hacmine sahip olan kripto para borsasıdır. CoinMarketcap verilerine göre $20,787,934,420 işlem hacmine sahip olan Binance’nin haftalık 38,475,284 ziyaretçisi bulunmaktadır. Güvenilir bir şekilde Binance ana sayfasına giriş yapmak ve ömür boyu yüzde 10 komisyon indirimi kazanmak için buraya tıklayın.

Binance, işlem hacmi bakımından en yüksek platform olmakla birlikte, kullanıcılarına verdiği güven ile de sektörün lider ismidir. 260’a yakın kripto para seçeneğine sahip ve 876 farklı para birimi ile işlem yapma olanağı sunan Binance, PC ve mobil uygulamaları ile kullanıcılarının kolay işlem yapmasına olanak tanıyan bir kripto para borsasıdır. Changpeng Zhao tarafından kurulan Binance, 2017 yılından bu yana sadece bir defa saldırıya uğramış ve bu saldırıda çalınan 40 milyon dolar değerindeki Bitcoin’ler kullanıcılara Binance tarafından iade edilmiştir.

Spot Kripto Para Borsaları


2. Coinbase Exchange

En güvenilir kripto para borsaları arasında yer alan ve işlem hacmi bakımından CoinMarketcap verilerine göre listenin ikinci sırasında yer alan Coinbase Exchange, aynı zamanda en çok tercih edilen borsaların başında gelmektedir. Verilere göre günlük $2,987,890,212 işlem hacmine sahip olan platformun haftalık ziyaretçi sayısı 3,891,464’tür.

100’den fazla ülkede, 56 milyon doğrulanmış kullanıcı, 8.000 kurum ve 134.000 ekosistem iş ortağına hitap eden Coinbase, dünyanın en güvenilir kripto para borsaları arasında yer almaktadır. Kolaylıkla kripto para yatırımı yapılabilecek platformlar arasında yer almasının mobil ve PC kullanıcı deneyiminde başarılı olmasından kaynaklanmaktadır. Aynı zamanda kullanıcı güvenliği ve fon güvenliğine önem veren bir borsa olması da yine Coinbase’in en çok tercih edilen kripto para borsaları arasında yer almasını etkilemektedir.

Spot Kripto Para Borsaları


3. Huobi Global

En güvenilir kripto para borsaları arasında yer alan ve Türkiye’de ilk şube açan yabancı kripto para borsası olan Huobi Global, CoinMarketcap verilerine göre işlem hacmine göre üçüncü sırada yer almaktadır. Verilere göre günlük işlem hacmi $5,611,747,535 olan Huobi’nin haftalık ziyaretçi sayısı 1,470,777 olarak belirlenmiştir.

Kolay işlem yapma olanağı sunması, mobil kullanıcı deneyiminde son derece başarılı olması, Huobi Global’in tercih edilmesindeki en büyük etkenlerinden biridir. 2013 yılında kurulan ve kısa sürede dünyanın farklı yerlerinde ofis kurarak, ülkelerin yasalarına uygun şekilde hareket eden Huobi Global, kurulduğu günden bu yana ciddi anlamda bir saldırıya uğramaması ile kullanıcı güvenini kazanmayı başarmış bir platformdur.

Spot Kripto Para Borsaları

Huobi Global hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.


4. Bitfinex

Ciddi işlem hacmi ve kullanıcılarına verdiği güven ile kripto para borsaları arasında lider isim listesine girmeyi başaran Bitfinex, Coinmarketcap verilerine göre 24 saatlik işlem hacmi $2,832,957,057’dir. Trend yükselişler arasına girmeyi başaran ve ziyaretçi sayısı açısından da bir hayli yükselme ivmesi yakalamayı başaran platformun haftalık 1,036,762 ziyaretçisi bulunmaktadır.

Ifinex INC tarafından yönetilen Bitfinex, Hong Kong merkezli bir kripto para borsadır. Kurulduğundan bu yana kullanıcı deneyimi ve güvenine önem veren bir misyon ile hareket eden firma, kolay kullanılan ara yüzü ve 7/24 destek hizmeti ile kripto para borsaları arasında tercih edilen bir isimdir.

Spot Kripto Para Borsaları


5. Kraken

2011 yılında ABD merkezli olarak kurulan ve Euro cinsinden Bitcoin ve altcoin ticareti konusunda en büyük kripto para borsası olmayı başaran Kraken, işlem hacmi bakımından en yüksek spot kripto para borsaları arasında da yer almaktadır. Coinmarketcap verilerine göre listenin beşinci sırasında yer alan Kraken’in 24 saatlik işlem hacmi $1,430,023,341 iken ziyaretçi sayısı da bir hayli yüksek bir platformdur. Verilen verilere göre Kraken’in haftalık ziyaretçi sayısı 3,573,941 olarak belirlenmiştir.

Kraken, kapsamlı güvenlik önlemleri, ve kullanıcı deneyimi noktasında sunduğu ayrıcalıklara ek olarak ücretsiz kripto para yatırma ayrıcalığı sunması ile de bilinmektedir. En güvenilir kripto para borsaları arasında da yer alması, Kraken’in her geçen gün büyümesinde önemli bir rol oynamaktadır.

Spot Kripto Para Borsaları


6. KuCoin

100’den fazla ülkede hizmet veren KuCoin, kullanıcı deneyimini en üst düzeyde tutan ve güvenlik önlemlerinde alınması gereken tedbirleri en iyi şekilde alan borsalardan biridir. En yüksek işlem hacmine sahip kripto para borsaları arasında altıncı sırada yer alan KuCoin’in 24 saatlik işlem hacmi $935,295,838 iken haftalık ziyaretçi sayısı ise 1,900,201’dir.

2017 yılından bu yana faaliyetlerine ara vermeden devam eden KuCoin, mobil kullanımı ve PC deneyimi ile kullanıcılarına kripto para alım-satım hizmeti sunmaktadır. Bugüne kadar bir defa saldırıya uğraması, dezavantaj olarak görülse de KuCoin, saldırılara karşı geliştirilmiş güvenlik önlemleri ile şimdilerde en güvenilir kripto para borsaları arasında yer almaktadır.

Spot Kripto Para Borsaları


7. Bithumb

Güney Kore merkezli olarak 2013 yılında BTC Korea.com Co. Ltd adlı şirket tarafından kurulan Bithumb, en yüksek işlem hacmine sahip spot kripto para borsaları arasında yedinci sırada yer almaktadır. Coinmarketcap verilerine göre günlük işlem hacmi $1,264,573,099 olan Bithumb, yakaladığı yeni ziyaretçi sayısı ile de gözde borsalardan biri olmayı başarıyor. Yine verilere göre platformun haftalık ziyaretçi sayısı1,591,708 olarak belirlenmiştir.

Kurumsal yatırımcılara hesap sağlaması ile ön plana çıkmayı başaran Bithumb, bu özelliğinden dolayı yüksek işlem hacmine sahip olmayı başaran bir platformdur. Ethereum, Ripple ve EOS gibi kripto paraları yatırmak ücretsizken Bitcoin, Dash ve Litecoin gibi kriptolar için düşük komisyon ücretleri alan Bithumb, en güvenilir kripto para borsaları arasında da yer almaktadır.

Spot Kripto Para Borsaları


8. Binance.US

Binance’ın ABD ortağı olarak hareket eden Binance.US, işlem hacmi bakımından coinmarketcap verilerine göre listenin 8. Sırasında yer alan kripto para borsasıdır. 24 saatlik işlem hacmi $744,075,739 olan kripto para borsasının haftalık ziyaretçi sayısı 1,505,945 olarak belirlenmiştir.

Binance.US, kripto para deneyimin, Türkiye’de olduğu gibi lokal olarak ABD kullanıcılarına da sunan bir platformdur. San Francisco, Kaliforniya merkezli Binance.US, Bam Trading Services tarafından işletilen ve Binance lisanslı en ileri eşleştirme motoru ve cüzdan teknolojileri üzerine inşa edilmiştir. Kullanıcı deneyimi açısından son derece başarılı bir platform olması ile dikkatleri üzerine çekmektedir.

Spot Kripto Para Borsaları


9. Gate.io

En güvenilir kripto para borsaları arasında yer alan ve kullanıcılarına sunduğu deneyimi ile lider isimler arasına girmeyi başaran Gate.io, işlem hacmi bakımından en iyi spot kripto para borsaları listesinin dokuzuncu sırasında yer alan bir isimdir. Coinmarketcap verilerine göre günlük $616,583,997 işlem hacmine sahip olan kripto para borsası, haftalık 1,885,387 ziyaretçiye ulaşmayı başarmıştır.

Önce güvenlik, önce kullanıcılar, dolandırıcılık yok, kötülük yok, dikkatli proje seçimi ve sıfır listeleme komisyonu’ misyonu ile hareket eden Gate.io, 2013 yılında kurulmuş ve bugüne kadar ciddi anlamda herhangi bir saldırıya uğramamıştır. Bu yönüyle kullanıcılarının beğenisini kazanan kripto para borsası, sunduğu UIX deneyimi ile de bilinmektedir. Gate.io'ya %10 komisyon avantajıyla buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Spot Kripto Para Borsaları


10. Bitstamp

Dünyanın en güvenilir kripto para borsaları arasında yer almayı başaran ve kullanıcılarına sunduğu güven ile kendinden söz ettirmeye başlayan Bitstamp, Coinmarketcap verilerine göre işlem hacmi bakımından en yüksek işlem hacmine sahip borsalar arasında 10. Sırada yer almaktadır. Günlük işlem hacmi $575,397,284 olan kripto para borsası, haftalık 603,591 ziyaretçi sayısına sahiptir.

Spot Kripto Para Borsaları

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Adınız Yorumunuz
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Koinler
Güncel kripto para birimleri hakkında teknik bilgi, detaylı anlatım ve anlık takip olanığı için aşağıdaki listeyi kullanabilirsiniz.
Kısa Kod Güncel Fiyat
Bitcoin BTC 430.741,00₺
Ethereum ETH 29.569,00₺
Tether USDT 18,80₺
USD Coin USDC 18,81₺
BNB BNB 5.849,21₺
XRP XRP 7,53₺
Binance USD BUSD 18,81₺
Cardano ADA 7,04₺
Dogecoin DOGE 1,74₺
Polygon MATİC 20,47₺
OKB OKB 704,67₺
Solana SOL 448,41₺
Lido Staked Ether STETH 29.469,00₺
Polkadot DOT 117,05₺
Shiba Inu SHİB 0,00₺