En İyi Saç Düzleştirici Markası ve Model Tasviyeleri

TechFather
TechFatherTeknoloji GurusuBu içerik Tavsiye kategorisine 04 Temmuz 2021 17:17 tarihinde eklendi

En iyi saç düzleştirici markası hangisi? Saç düzleştirici titanyum plaka mı yoksa seramik plaka mı olmalı? İyi bir saç düzleştirici nasıl olmalı? Düzleştirici ve tarak uyumu nasıl olmalı? Keratin bakımında en iyi düzleştirici hangisi? Saç sağlığınız ve aynı zamanda güzelliğiniz için bu soruları merak ettiğinizi biliyoruz. Bu nedenle kullanıcı yorumlarına bakarak piyasada bulunan ve her bütçeye uygun saç düzleştirici modellerini inceledik. İşte bakımlı saçlara sahip olmanızı sağlayacak en iyi 15 saç düzleştirici...

1. Dyson Corralle Saç Düzleştirici

Saç düzleştirici

Azaltılmış ısı kullanımıyla saçlarınıza üstün koruma sağlayarak etkili sonuçlar elde etmenize yardımcı olur. Dyson Corralle ile istediğiniz saç modelini kolayca yapabilirsiniz. Akıllı ısı kontrol özelliği sıcaklığı saniyede 100 kere kontrol ederek sabit seviyede çalışmasını sağlar. Kablosuz kullanımıyla diğer modellerden öne çıkan bu ürün, kullanıcıların en çok sevdiği modeller arasında.

ARTILAREKSİLER
Kablosuz kullanımSesli uyarı yok
Akıllı ısı kontrolİyon özelliği yok

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor TükendiTrendyol ₺Hepsiburada ₺

Dyson Kullanıcı Yorumları

👤 Ürün gerçekten çok iyi..saçlarım kivircik ve duzlestirmesi zor ama corrale ile çok kısa süre de duzlestiriyorum..çok memnun kaldim. A** F**.

👤 Ürünün diğerlerinden farkı kablosuz kullanım sağlaması ve daha kolay ve çabuk düzleştirmesi. Yoksa diğerleri gibi saçı kurutuyor ve kırıyor. K** S**.


2. Babyliss ST492E Steam Straight

Saç düzleştirici

Pürüzsüz seramik plakalarını açıp kapatarak buhar fonksiyonunu aktif edebilirsiniz. Böylelikle saçlarınız korunur ve normalden daha parlak bir hale gelmektedir. Advanced Ceremic ısıtma sistemi sayesinde ısıyı sabit tutarak saçlarınızı en iyi şekilde düzleştirir. Sahip olduğu plakaların 39mm genişliği bulunmaktadır.

ARTILAREKSİLER
Isıyı sabit tutarDijital ekran yok
Hızlı ısınmaSesli uyarı yok

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor ₺Trendyol ₺Hepsiburada ₺

Babyliss Kullanıcı Yorumları

👤 Eşim için hediye olarak bu ürünü satın aldım ve gayet memnun kaldı açıkçası internetten de bakıyormuş zaten bu ürünü beğendiğini söyleyebilirim ıslak bir şekilde de düzleştirebiliyormuş ayrıca. Seyfullah G.

👤 İyi bir düzleştirici aldığıma inanarak sipariş verdim ve gayet memnun kaldım üründen siparişimin ertesi gün elime geçti bu mükemmel bir alışveriş oldu kesinlikle. Simay K.


3. Remington S8598

Saç düzleştirici

Dijital ısı göstergesi üzerinden 5 farklı dereceden istediğinizi ayarlayıp Remington saç düzleştiricisini kullanabilirsiniz. Ürün, akıllı sensörleri sayesinde saçınızın belirli yerlerinde ısıyı otomatik olarak değiştirmektedir. Remington, saçlarınıza zarar verecek ısılara ulaşmaz ve keratin plakası ile saçınızı 5 kat daha fazla korumaktadır. Ek olarak modelde turbo güç fonksiyonu bulunmaktadır.

ARTILAREKSİLER
Akıllı sensörİyon özelliği yok
5 farklı ısıSesli uyarı yok
Turbo güç 

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor ₺Trendyol ₺Hepsiburada ₺

Remington Kullanıcı Yorumu

👤 Mükemmel bir ürün. Saçları yıpratmadan mükemmel bir performans sağlıyor. Isı sensörü sayesinde saç uçlarımda kırılma yaşamıyorum. Mükemmel bir ürün tavsiye ederim. Gaye D.

👤 Plakaları ve ısısı çok güzel akıllı sensör teknolojisi ile daha da severek kullanıyorum en düşük ısıda bile mükemmel sonuç veriyor ve diğer markalara göre daha az yıpratıyor remington kullanıcısı olarak çok memnunum. Berna E.


4. Arzum AR582 Siyah Buka İyonlu Saç Düzleştirici

Saç düzleştirici

Sahip olduğu geniş seramik kaplamalı plakaları, saçlarınızı düz ve daha parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Böylelikle hızlıca saçlarınızı düzleştirebilirsiniz. Her saç tipine uygun olan model ile uygun sıcaklık ayarı yaparak saçınızı koruyabilirsiniz. LCD ekran üzerinden sıcaklık derecesini kontrol edebilirsiniz.

ARTILAREKSİLER
Seramik kaplama plaka 
LCD ekran 

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor ₺Trendyol ₺Hepsiburada ₺

Arzum kullanıcı Yorumları

👤 Ürün çok güzel kaç yıldır böyle bir düzleştirici arıyordum eğer saçımız kabarık ve zor düzleşen bir yapısı varsa kesinlikle bu ürünü almanızı tavsiye ederim. Pişman olmayacaksınız. E** K**.

👤 2 yıldır kullanıyorum bir sorunla karşılaşmadım kalın telli ve gür saçlarım çok zor düzleşiyor bu ürün 230 derece ile beklentimi karşıladı teşekkürler. M** A**.


5. Grundig HS 5330

Saç düzleştirici

Sadece 30 saniye içerisinde ısınarak kullanıma hazır hale gelen Grundig HS 5330, seramik plakasıyla saçlarınızı koruyarak uzun süreler sağlıklı kalmasını sağlar. Dijital ekranı sayesinde ısı derecesini kolaylıkla ayarlayabilirsiniz. Güvenlik tarafında ise kilit sistemi ve otomatik koruma özelliği mevcuttur.

ARTILAREKSİLER
Seramik plakaSesli uyarı yok
Dijital ekran 
Kilit sistemi 

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor ₺Trendyol ₺Hepsiburada ₺

Grundig Kullanıcı Yorumları

👤 Paketlenme ve kargo gerçekten çok özenliydi. Aldığım anda hemen denedim ve pişman olmadım aldığıma. Muhteşem bir ürün. Asla pişmanlık yasamazsınız aldığınız için tavsiye ediyorum herkese. Deniz T.

👤 Paketleme özenli ve kargo süreci de çok kısaydı hemen elime ulaştı. Ekranı yan kısımdaki kilidi çok hoşumuza gitti ısınma suresi neredeyse 5 saniye tavsiye ederim çok memnun kaldık. Z** G**.


6. Vestel Lavanta Saç Düzleştirici

Saç düzleştirici

Sahip olduğu dijital göstergesi sayesinde kolayca istediğiniz sıcaklığa ayarlayabileceğiniz Vestel Lavanta, en fazla 230 derece sıcaklığında çalışabilmektedir. Hızlı ısınma ve kilit sistemi bulunan bu düzleştirici, uygun fiyatıyla dikkat çekmektedir.

ARTILAREKSİLER
Dijital ekran varSesli uyarı yok
Hızlı ısınmaİyon özelliği yok

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor ₺Trendyol ₺Hepsiburada ₺

Vestel Lavanta Kullanıcı Yorumları

👤 Ürünün fiyatı uygun ama iade etmek zorunda kaldım tekrardan alışveriş yapmak isterim istediğim ürün olursa. E** T**.

👤 Ürünün kalınlığı ve ısınması harika. Tam bir fiyat performans ürünü. Z** A**.


7. Arzum Superstar

Saç düzleştirici

Saçlarınızı tararken aynı zamanda düzleştirebileceğiniz Arzum Superstar, oldukça kaliteli bir seramik kaplamaya sahiptir. Her saç tipine uygun 9 farklı sıcaklık ayarıyla gelen Arzum Superstar, rahat kullanım için ise soğuk uçları bulunmaktadır. Saçın doğal hacmini koruyan özel bir tasarımlı düzleştiricinin aynı zamanda Led göstergesi de mevcuttur.

ARTILAREKSİLER
7 farklı sıcaklık 
LED gösterge 
Otomatik kapanma 

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor ₺Trendyol ₺Hepsiburada ₺

Arzum Saç Düzleştirici Tarak Kullanıcı Yorumları 

👤 Ürünü az önce kullanmaya başladım ve performansını çok beğendim. Küçük bir ürün zannediyordum ama beklediğimden de büyük geldi. Benim saçlarımın kıvırcık ve karışık bir yapısı olmasına rağmen çok iyi düzleştirdi. Herkese tavsiye ediyorum. Melisa A.

👤 Ürünün fiyatı performansına göre çok uygun. Tabii ki kuaför fönü beklemeyin ama klasik düzleştiriciden 10 kat daha hızlı bitirdim. Saçlarımın kalın telli ve dalgalı bir yapısı var. Düzleştirme konusunda klasik düzleştiricilerden herhangi bir farkı yok. Kullanımı da çok kolay hemen ısınıyor. Herkese tavsiye ediyorum. Pelin R.


8. Remington Keratin Protect S8540

Saç düzleştirici

Düzleştiricinin seramik plakasında bulunan Keratin yağı sayesinde saçlarınıza şekil verirken güçlü, sağlıklı ve canlı bir görünüm elde etmenizi sağlar. 15 saniyede hızlı ısınma özelliği bulunan düzleştiricide 9 farklı ısı ayarı bulunmaktadır.

ARTILAREKSİLER
Seramik plakaİyon özelliği yok
15 saniyede ısınma 
9 farklı ısı ayarı 

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor ₺Trendyol ₺Hepsiburada ₺

Remington Saç Düzleştirici Kullanıcı Yorumları

👤 Ben böyle muhteşem bir düzleştirici daha önce görmedim. 5 saniye içinde ısınıyor ve kullanıma hazır hâle geliyor. Saçım kabarık ve dalgalı yapıya sahip ama şu an herkes fönü nerede çektirdin diyor. Kızlar size bir dakika düşünmeyin derim. Evet biraz fiyatı yüksek ama sonuna kadar hak ediyor. Gülnihal A.

👤 Yorumlara bakarak aldım. İyi ki de almışım. Saçlarım kıvırcık ve kalın telli olmasına rağmen çok güzel düzleştirdi. Dışı da çok ısınmadığı için rahatlıkla tutulabiliyor. Bence bu ürünü düşünmeden alabilirsiniz. Herkese tavsiye ediyorum. Selin T.


9. Rowenta Power Straight

Saç düzleştirici

Rowenta Power Straight, normal düzleştirici modellerinden %33’e kadar daha hızlıdır. Özel olarak tasarlanan üçlü fırça ucu sayesinde en kabarık ve hacimli saçları bile kısa sürede düzleştirmenize olanak sağlamaktadır. Ayrıca 3 farklı sıcaklık ayarı bulunan Rowenta Power Straight, en iyi saç düzleştiriciler listemizde önemli bir yere sahiptir.

ARTILAREKSİLER
3 farklı sıcaklık ayarıSesli uyarı yok
%33 daha hızlıDijital ekran yok

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor ₺Trendyol ₺Hepsiburada ₺

Rowenta Saç Düzleştirici Kullanıcı Yorumları

👤 Saçlarımın kıvırcığa yakın dalgalı bir yapısı var. Fön yapma süremi 5-10 dakika kısalttı diyebilirim. Ancak fön makinesi kalitesinde bir şeyler beklemeyin. Ayrıca hafif dalgalı saçlarda daha iyi sonuçlar elde edilebilir. Eğer bütçenize uygunsa düşünmeden alabilirsiniz. Leyla E.

👤 Yorumlara bakarak almıştım ve gayet başarılı buldum. Çok kısa sürede saçınızı düzleştirebiliyorsunuz. Tabii ki bir fön düzlüğü beklemeyin ama föndeki gibi saçı yağlı yapmıyor. Saçlar düzgün ve bakımlı duruyor. Açıkçası beni tatmin etti. Herkese tavsiye ederim. Derya M.


10. Arzum 5035 Mona Sense

Saç düzleştrici

Uygun fiyatıyla ve bununla beraber sunmuş olduğu özellikleri sayesinde popüler bir saç düzleştiricisi olan Arzum 5035 Mona Sense, en düşük 100° en fazla ise 230° değerinde sıcaklıkta çalışabilmektedir. Keratin ve Argan yağlı plakası, ekstra geniş olmasından dolayı saçınızı daha hızlı bir şekilde düzleştirmenize olanak sağlar.

ARTILAREKSİLER
Ayarlanabilir sıcaklıkİyon özelliği yok
Keratin ve argan yağlı plaka 

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor ₺Trendyol ₺Hepsiburada ₺

Arzum Saç Düzleştirici Kullanıcı Yorumları

👤 Muhteşem ve oldukça kaliteli olan bu ürünün fiyatı ise oldukça uygun. Gönül rahatlığıyla alın derim. Daha önce arzum markasından aldığım düzleştiriciyi 5 sene kullandım. Herkes marka sorardı. Hâlâ Arzum’u şüphesiz tavsiye ederim. Pahalı markalara taş çıkartır. İpek B.

👤 Saçlarım dalgalı ve orta uzunlukta ama 10 dakika bile sürmeden saçlarımı düzleştirdim. Çok hızlı ısınıyor ve kullanışlı bir ürün. Bu ürünü uzun bir süre boyunca kullanmayı düşünüyorum. Kesinlikle alınca pişman olmazsınız. Herkese tavsiye ediyorum. Dilara O.


11. Remington S5505 Pro-Ceramic Ultra

Saç düzleştirici

Kolay kullanımıyla dikkatleri üzerine çeken Remington Pro-Ceramic Ultra, dijital bir ekrana sahiptir. 150° ve 230° aralığında çalışabilen saç düzleştiricisinin 12 saniyede 230° dereceye ısınabilme özelliği vardır. Isı geçirmez kılıfı sayesinde daha rahat bir şekilde saçınızı düzleştirebildiğiniz Remington Pro-Ceramic Ultra, 60 dakika sonra otomatik olarak kapanma özelliğine de sahiptir.

ARTILAREKSİLER
12 saniyede ısınmaİyon özelliği yok
Isı geçirmez kılıf 
Otomatik kapanma 

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor ₺Trendyol ₺Hepsiburada ₺

Remington Saç Düzleştirici Kullanıcı Yorumları

👤 Arkadaşım da bunun bir eski modeli vardı. Onu kullandım ve çok beğendim. Bu modeli yorumlara bakarak aldım ve beni yanıltmadı. 180 derece ısı ayarında saçları jilet gibi dümdüz yapıyor. Fiyatı da oldukça uygun. Herkese tavsiye ederim. Pınar T.

👤 Bu fiyata alınabilecek en makul ürün olduğunu düşünüyorum. Daha önce kullanma fırsatım olmuştu ve çok beğenmiştim. Hemen ısınıyor ve kısa sürede saçlarınızı düzleştirebiliyorsunuz. Bu ürün ortalama bir bütçeye göre alınabilecek en güzel saç düzleştiricisidir. T** Y**.


12. Fakir Harvey

Saç düzleştirici

Saçın yıpranmasını önleyen ve 20 mm genişliğinde tourmaline seramik kaplı plakalara sahip olan Fakir Harvey, 360 derece dönebilen tasarımıyla rahat kullanım sunmaktadır. En fazla 200° sıcaklığa kadar çıkabilen saç düzleştiricisi, sadece 30 W güç tüketmektedir. Tüm bu özelliklerini sunmuş olduğu uygun fiyatla birleştiren Fakir Harvey, kullanıcıları tarafından oldukça sevilmektedir.

ARTILAREKSİLER
360 derece dönebilen tasarımİyon özelliği yok
Düşük güç tüketimiSesli uyarı yok

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor ₺Trendyol ₺Hepsiburada ₺

Fakir Saç Düzleştirici Kullanıcı Yorumları

👤 Dalgalı ve kabarık saçlarım olmasına rağmen gayet güzel bir performans gösterdi. Bence tek eksiği kilitleme özelliğinin olmaması. Biraz geç ısınıyor olabilir ama diğer işlerimi hallederken prize takıp ısınmasını bekliyorum. Benim için çok bir problem yaratmadı. Aslı C.

👤 Ürünü kullandım ve çok beğendim. Hiçbir sıkıntısı yok. Saçınız çok sert değilse kısa bir sürede düzleştiriyor. İlk başta kullanınca bir koku var. Yoğun plastikle yanık arasında ama zamanla tamamen kayboluyor. Herkese tavsiye ederim. Ayşe B.


13. Babyliss ST327E Diamond Slim

Saç düzleştirici

Elmas katkılı seramik kaplaması sayesinde kolayca hızlı, göz alıcı ve parlak sonuçlar alabilirsiniz. Babyliss Diamond Slim'in Protect ve Intense olmak üzere iki farklı programı bulunmaktadır. Bu modelin sahip olduğu 6 farklı ısı ayarı sayesinde istediğiniz sıcaklıkta saçınızı düzleştirebilirsiniz. Tek seferde dümdüz saç vadeden düzleştirici, fiyat/performans olarak oldukça başarılıdır. 

ARTILAREKSİLER
6 farklı ısı ayarıİyon özelliği yok
Bardak aparatıSesli uyarı yok

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor ₺Trendyol ₺Hepsiburada ₺

Babyliss Saç Düzleştirici Kullanıcı Yorumları

👤 Almadan önce çok kararsız kalıp, çok daha yüksek fiyatlı ürünlere bakmıştım ama gerek yokmuş. Ürün tüm ihtiyaçlarımı karşılıyor. Çok hızlı olmasa da saçlarımı gayet güzel bir şekilde düzleştiriyor. Elektriklenme olmuyor ve aşırı kalıcı bir görünüme sahip oluyorsunuz. Ertesi gün bile yeni yapılmış gibi oluyor. Fiyatı da oldukça uygun. Herkese tavsiye ederim. Gamze K.

👤 Mükemmel bir ürün. Güzel görünümlü saçlar için Babyliss gibi oldukça kaliteli ürünler üreten markadan almak gerektiğini bir kez daha anlamış oldum. Saçlarım ince telli ve çok kabarıyordu. Bu ürün sayesinde anında saçlarımı düzleştirebiliyorum. Pahalı ürünlere para vermeye gerek yok. Bu ürün her ihtiyacınıza yeter ve artar. Gizem Ç.


14. Vestel Defne

saç düzleştirici

2 m kablo uzunluğuyla saçlarınızı düzleştirirken kullanım kolaylığı sağlayan Vestel Defne, 60 saniyede hızlı ısınma özelliğine sahiptir. Güvenli bir düzleştirme için elektriklenmeyi önleyen seramik plakalara ve özel kilit sistemli Vestel Defne, 230° değerinde sıcaklıkta çalışmaktadır.

ARTILAREKSİLER
Kısa sürede ısınmaİyon özelliği yok
Seramik plakaSesli uyarı

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor ₺Trendyol ₺Hepsiburada ₺

Vestel Saç Düzleştirici Kullanıcı Yorumları

👤 Derecesiz ama saçları çok güzel bir şekilde düzleştiriyor. Rengi de gayet güzel ilk aldığımda boyutu küçük gibi gelmişti ama bu ürünle kıvırcık saçları bile düzleştirebilirsiniz. Bence bu fiyata böyle performans gayet yeterli. Daha önce de Vestel’in düzleştiricisini almıştım ve 8 yıl boyunca sorunsuz bir şekilde kullandım. Umarım bunu da uzun süre kullanırım. Herkese tavsiye ederim. A** E**

👤 Çok kısa bir sürede ısınıyor ve harika düzleştiriyor. Yorumlarda yanık kokusu var diye yazılmış. Ben düzleştiriciyi açtım ve ısınmasını beklediğimde koku geldi. Sonra düzleştiriciyi kapattım ve soğumasını bekledim. İkinci kez açtığımda ise hiç koku oluşmadı. Sonrasında da bir daha olmadı. Fiyatına göre iyi bir ürün çok memnun kaldım. Tuğçe Ş.


15. Braun Satin Hair 7

Saç düzleştirici

IONTEC teknolojisi sayesinde saçınızın daha parlak ve düzgün görünmesini sağlayan Braun Satin Hair 7, dayanıklı %100 seramik olan plakalara sahiptir. Bunun sayesinde geleneksel plakalara göre saçınız 3 kat daha yumuşak bir biçimde kayar. En fazla 200° sıcaklıkta kullanılabilen ürünün hızlı ısınma özelliği de mevcuttur. Ayrıca daha güvenli bir kullanım için iyon özelliği ve otomatik kapanma sistemi bulunan Braun Satin Hair 7, tüm bu özellikleriyle en iyi saç düzleştiriciler listemizde son sırada yer almaktadır.

ARTILAREKSİLER
Seramik plaka 
Otomatik kapanma özelliği 

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor ₺Trendyol ₺Hepsiburada ₺

Braun Saç Düzleştirici Kullanıcı Yorumları

👤 2007 yılından bu yana abartısız her gün kullandığım üründür. 12 sene sonunda kullanımdan kaynaklı bozuldu ve tekrar aynı ürünü satın aldım. Ürünün güzelliğinden ve kalitesinden çok memnunum. Fiyatını gerçekten hak ediyor. Bence hiç düşünmeden tereddütsüz satın alabilirsiniz. Selenay L.

👤 Braun’dan asla vazgeçemiyorum. Saçları anında parlatıyor, yıpratmıyor ve kesinlikle kırmıyor. Yeni sürümünde iç plaka rengini siyah yapmışlar. Bundan önceki düzleştiricim Braun Satin Hair 5 modeliydi. 10 sene boyunca aralıksız kullandım. Braun uzun ömürlü ve dayanıklı ürünler yapmakta ustalaşmış. Kesinlikle herkese tavsiye ediyorum. Elifnur D.


Saç Düzleştiricisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Saçlarınıza zarar vermeden güzel görünüme kavuşmasına sağlayan saç düzleştiricilerine gelen soruları yanıtladık. İşte saç düzleştiricisi hakkında sıkça sorulan sorular.


Saç düzleştirici alırken nelere dikkat edilmeli?

Öncelikle saçınızın yapısına göre düzleştiricinizi seçmeniz gerekmektedir. Kalın telli saça sahipseniz yüksek ısıya çıkabilen modelleri seçebilirsiniz. Bu durum ince telli saçlar için ise tam tersi olup düşük sıcaklıktaki ürünler sizin için yeterli gelecektir.


Saç düzleştirici en iyi nasıl kullanılır?

Saçınızı ortadan ikiye ayırarak en alt kısımdan yavaş bir şekilde düzleştirebilirsiniz.


Saç düzleştirici ısı ayarı nasıl yapılır?

Saçınıza uzun süre boyunca sıcaklık uygulayacaksanız düşük ısı seviyelerinde düzleştiricinizi kullanabilirsiniz. Kısa sürede sonuç almak istiyorsanız yüksek sıcaklıklarda kullanım size yeterli olacaktır.


Saç düzleştirici saçı yakar mı?

Saçınıza çok uzun süre yüksek sıcaklık verirseniz bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Düzleştiriciler, kopma, incelme veya kuruluk yapabilir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
2
2
2
2
2
4
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER