İzlenmesi Gereken En İyi 12 Pedro Almodovar Filmi (Güncel Liste)

İzlenmesi Gereken En İyi 12 Pedro Almodovar Filmi (Güncel Liste)
15.04.202018:36

Sinema dünyasının aykırı yönetmenlerinden Pedro Almodovar imzalı en iyi filmleri araştırdık. İşte mutlaka izlenmesi gereken en iyi 12 Pedro Almodovar filmi...

Haber güncelleme tarihi 07.07.2021 17:45

IMDb Puanı Yüksek En İyi Pedro Almodovar Filmleri Listesi

Kendine has tarzı ve sinema dünyasındaki ustalığıyla muhteşem filmlere imza atmayı başaran Pedro Almodovar'ın filmlerini inceledik. NeOldu.com okurları için hazırladığımız listemizde ünlü yönetmen Pedro Almodovar'ın gelmiş geçmiş en iyi filmleri yer almıştır. İşte izlenmesi gereken en iyi Pedro Almodovar filmleri...

Pedro Almodovar Filmleri; 

12. The Human Voice (2020) – IMDb: 6.4

Pedro Almodovar Filmleri

Pedro Almodovar'ın kalıplaşmış türünde seyreden bu senaryoda terk edilen bir kadın ile evcil bir hayvanın hayatı konu ediniliyor. Uzun bir bekleyişin ardından gelmeyeceği belli olan bir erkek arkadaş genç kadının hayatında bazı değişiklere sebep olacaktır.

Tür: Dram

Yönetmen: Pedro Almodovar

Oyuncular: Tilda Swinton, Agustin Almodovar, Pablo Almodovar

Fragman

The Human Voice Tarzı Filmler;

 • Hotel Rwanda (2004) IMDb: 8.1
 • Requiem Of Dream (2000) IMDb: 8.3
 • Shindler's List (1993) IMDb: 8.9

11. Julieta (2016) – IMDb: 7.1

Pedro Almodovar Filmleri

Filmde 50'li yaşlarına gelmiş olan Julietta'nın hayatına dair dramatik bir konu işleniyor. Sevgilisi ile birlikte yaşadığı şehirden ayrılmak isteyen Julietta tam yola çıktığında ona geçmişi hatırlatan bir kıza rastlar. Gitmekten vazgeçen Julietta bu şehirde kalıp geçmişiyle yüzleşecektir. 

Tür: Dram

Yönetmen: Pedro Almodóvar

Oyuncular: Emma Suárez, Adriana Ugarte, Daniel Grao

Fragman

Julieta Tarzı Filmler;

 • Seven Pounds (2009) IMDb: 7.7
 • Children of Man (2005) IMDb: 8.0
 • My Name is Khan (2010) IMDb: 8.0

10. Tutku Kanunu (1987) – IMDb: 7.1

Pedro Almodovar Filmleri

Berlinale’de Altın Ayı ödülünü kazanmayı başaran Pedro Almodovar yapımı film eşcinsellik ve yasak ilişkiler üzerine kurulu bir senaryoyu anlatmaktadır. Filmde eşcinsel bir yönetmen olan Pablo erkek arkadaşı Juan tarafından terk edilince büyük bir ruhsal boşluğa düşer. Tam bu sırada uyuşturucu ile kendini daha da beter bir hale sokan Pablo aldığı eski mektuplarda Antonio isimli bir hayranıyla iletişim kurar. Bir süre birlikte olan Pablo ve Antonio Pablo’nun ayrılık istemesi üzerine ayrılırlar. Ancak Antonio intikam duygusuyla doludur. Başrolünde Carmen Maura, Antonio Banderas ve Manuela Velasco’nun rol aldığı film Pedro Almodovar’ın en sevilen yapımlarındandır.

Tür: Dramatik Komedi, Gerilim

Yönetmen: Pedro Almodóvar

Oyuncular: Carmen Maura, Antonio Banderas, Manuela Velasco

Fragman

Tutku Kanunu Benzeri Filmler;

 • Mank (2020) - IMDb: 7.3
 • Mucize (2015) IMDb: 7.4
 • Selma (2014) IMDb: 7.5

9. Kırık Kucaklaşmalar (2009) – IMDb: 7.2

Pedro Almodovar Filmleri

Pedro Almodovar’ın alışılmış senaryolarının dışında bir konu ve işleyiş gördüğümüz Kırık Kucaklaşmalar filminde hayata karşı tüm inancını kaybetmiş bir adamın hikayesi anlatılmaktadır. 14 yıl önce bir kaza sonucu gözlerini kaybeden bir senarist aynı kazada canından çok sevdiği Lena’yı da kaybetmiştir. O kara günden sonra tek yaptığı Harry Caine takma ismiyle senaryolar yazmak olur. Başrolünde Penelope Cruz’un rol aldığı film IMDb’de 7.2 puan almıştır.

Tür: Dram

Yönetmen: Pedro Almodóvar

Oyuncular: Penélope Cruz, Lluis Homar, Blanca Portillo

Fragman

Kırık Kucaklaşmalar Tarzı Filmler;

 • A Quiet Place (2018) IMDb: 7.6
 • Argo (2012) IMDb: 7.7
 • Titanic (1997) IMDb: 7.7

8. Kötü Eğitim (2004) – IMDb: 7.4

Pedro Almodovar Filmleri

Kendine has filmleriyle ünlenen başarılı İspanyol yönetmen Pedro Almodovar bu filminde izleyicilerini İspanya’daki tuhaf yaşamlara götürüyor. 1960’lı yıllarda iki küçük çocuğun Katolik okulundaki maceralarını izlediğimiz filmde küçük çocuklar burada geçirdikleri zaman boyunca sinemayı, arkadaşlığı, aşkı ve sevgiyi öğrenirler. Bu sırada öğrencilerin gelişimine şahit olan öğretmen Peder Manolo bu süreçte çocukların en büyük yardımcıları olmuşlardır. Bu üç kişilik filmde yaşanılan birtakım olaylar karakterlerden birinin ölümüne birinin ise yaşamına karar verecektir.

Tür: Dram, Gerilim

Yönetmen: Pedro Almodóvar

Oyuncular: Gael García Bernal, Fele Martínez, Daniel Giménez Cacho

Fragman

Kötü Eğitim Tarzı Filmler;

 • Parasite (2019) IMDb: 8.6
 • Little Women (2019) IMDb: 7.9
 • Uncut Gems (2019) IMDb: 7.5

7. Çıplak Ten (1997) – IMDb: 7.4

Pedro Almodovar Filmleri

Pedro Almodovar’ın en çok beğenilen filmlerinden biri olan “Çıplak Ten” muhteşem senaryosuyla dikkat çekmektedir. Filmde pizza dağıtıcılığı işiyle uğraşan Victor birkaç gün önce tanıştığı Elena isimli bir uyuşturucu bağımlısı kadınla tartışmaya başlar. Bu sırada olay yerine gelen genç polis David ve Sancho olaya müdahil olurlar. Victor’un elinde patlayan silah David’in sakatlanmasına sebep olur. Yıllar sonra Victor hapishaneden çıktığında ise tekerlekli sandalyede bir basketbol yıldızı olan David’in Elena ile evlendiğini görür. Kader bu üçlüyü tekrar bir araya getirecektir.

Tür: Dram, Komedi

Yönetmen: Pedro Almodóvar

Oyuncular: Javier Bardem, Francesca Neri, Liberto Rabal

Fragman

Çıplak Ten Benzeri Filmler;

 • PS: I Love You (2007) IMDb: 6.9
 • Unbroken (2014) IMDb: 7.2
 • Moonlight (2016) IMDb: 7.4

6. İçinde Yaşadığım Deri (2011) – IMDb: 7.6

Pedro Almodovar Filmleri

Bir trafik kazası sonrasında yanıklar içerisinde kalan karısı için yeni bir deri yapmaya çalışan estetik cerrahı Robert Ledgard suni deri yapmaya çok yaklaştığı sıralarda karısının intiharıyla adeta yıkılır. Küçük kızının da bir hayli etkilendiği bu olay sonrasında depresyona girmiştir. Bu olaydan yıllar sonra birde kötü bir saldırıya maruz kalan genç kız adeta delirmek üzeredir. Dr Ledgard ise kızına zarar verenleri bulmak için yaptığı deneyleri büyütür ve nerdeyse Dr Frankestein haline gelecektir. Pedro Almodovar’ın psikolojik yapımlarından biri olanİçinde Yaşadığım Deri filmini izlemenizi şiddetle öneriyoruz.

Tür: Gerilim, Dram

Yönetmen: Pedro Almodóvar

Oyuncular: Antonio Banderas, Elena Anaya, Marisa Paredes

Fragman

İçinde Yaşadığım Deri Tarzı Filmler;

 • Seven Pounds (2009) IMDb: 7.7
 • The Pursuit of Happyness (2006) IMDb: 7.8
 • The Notebook (2004) IMDb: 7.9

5. Sinir Krizinin Eşiğindeki Kadınlar (1988) – IMDb: 7.6

Pedro Almodovar Filmleri

İspanyolların en önemli yönetmenlerinden Pedro Almodovar'ın dünya çapında tanınmasını sağlayan 1988 yapımı filmde ayrılık acısı çekmeye çalışan genç bir kadın anlatılmaktadır. Bir TV programında sunuculuk yapan Pepa Marcos çok sevdiği sevgilisi Ivan tarafından terk edilir. Genç kadın bu ayrılık yüzünden depresyona girer hatta uyuyamaz hale gelir. Ancak etrafındaki insanlar hala eğlenmeye devam etmektedirler. Üstelik bu curcunaya sürekli Marcos'u da katarlar. bir türlü acısını yaşayamayan kadın artık sinir krizi geçirmek üzeredir.

Tür: Dramatik Komedi 

Yönetmen: Pedro Almodóvar

Oyuncular: Carmen Maura, Antonio Banderas, Julieta Serrano

Fragman

Sinir Krizinin Eşiğindeki Kadınlar Tarzı Filmler;

 •  Children of Man (2005) IMDb: 8.0
 •  My Name is Khan (2010) IMDb: 8.0
 • 12 Years a Slave (2013) IMDb: 8.1

4. Dönüş (2006) – IMDb: 7.6

Pedro Almodovar Filmleri

Film eleştirmenlerinden tam not alan Pedro Almodovar imzalı Dönüş filminde yıllar önce annelerinin terk ettiği ve hayatın tüm zorlukları tek başlarına göğüsleyen iki kız kardeşin hikayesi anlatılıyor. Hayatlarını bir şekilde devam ettirmeyi başaran kızlar halalarının ölüm haberiyle büyük bir yasa boğulurken cenazeye gittiklerinde ise yıllar önce onları terk eden annelerinin geriye döndüğünü görürler.

Tür: Dram, Komedi

Yönetmen: Pedro Almodóvar

Oyuncular: Penélope Cruz, Carmen Maura, Lola Dueñas

Fragman

Dönüş Benzeri Filmler;

 • Hotel Rwanda (2004) IMDb: 8.1
 • Hachiko: A Dogs Tale (2009) IMDb: 8.1
 • Canım Kardeşim (1973) IMDb: 8.8

3. Acı ve Zafer (2019) – IMDb: 7.6

Pedro Almodovar Filmleri

2019 yılında vizyona giren ve sinema dünyasını adeta kasıp kavuran Pedro Almodovar filmi Acı ve Zafer senaryosunda bir biyografik hikayeyi barındırıyor. Filmde Salvador Mallo isimli bir yönetmenin doğduğu ve büyüdüğü yerden çıkarak farklı şehirlere göç etmesini, para kazanmak için verdiği çabaları, ilk defa aşık olmasını ve sinema dünyasıyla çalışmasını izliyoruz.

Tür: Dram

Yönetmen: Pedro Almodóvar

Oyuncular: Antonio Banderas, Asier Etxeandia, Leonardo Sbaraglia

Fragman

Acı ve Zafer Tarzı Filmler;

 • Winter Sleep (2014) IMDb: 8.2
 • Requiem Of Dream (2000) IMDb: 8.3
 • Good Will Hunting (1997) IMDb: 8.3

2. Annem Hakkında Her Şey (1999) – IMDb: 7.8

Pedro Almodovar Filmleri

Ünlü yönetmen Pedro Almodovar'ın Oscarlı filmlerinden biri olan Annem Hakkında Herşey son derece dramatik bir hikayeyi konu edinmiştir. 17 yaşına kadar babasız büyüyen Esteban gelecekte başarılı bir yazar olmayı ve babasını bulmayı umut etmektedir. Ancak genç adam doğum gününde hayatını kaybeder. Esteban'ın annesi Manuela ise oğlunun günlüğünü okuduktan sonra Barcelona'ya doğru yola koyulur ve Esteban'ın babasını aramaya başlar. Bu yolculuk Manuela'ya aşk, macera, dostluklar ve keder dolu anlar yaşatacaktır.

Tür: Dram

Yönetmen: Pedro Almodóvar

Oyuncular: Cecilia Roth, Marisa Paredes, Candela Peña

Fragman

Annem Hakkında Her şey Benzeri Filmler;

 • Children of Heaven (1997) IMDb: 8,4
 • Every Child İs Special (2007) IMDb: 8.5
 • Pianist (2002) 8.5

1. Konuş Onunla (2002) – IMDb: 7.9

Pedro Almodovar Filmleri

Pedro Almodovar'ın en sansasyonel ve en çarpıcı filmlerinden biri olan Konuş Onunla 4 kişilik bir aşk hikayesini konu edinmiştir. İspanyol sinemasında yarattığı etkiyle tüm dünyada biranda popüler olan filmin oyuncu kadrosunda ise Javier Camara, Dario Grandinetti ve Leonor Watling rol almıştır. Muhteşem oyunculuk performansı ve etkileyici bir senaryoyla bezenmiş olan Konuş Onunla filmini mutlaka izlemelisiniz...

Tür: Dram, Romantik Komedi

Yönetmen: Pedro Almodóvar

Oyuncular: Javier Cámara, Dario Grandinetti, Leonor Watling

Fragman

Konuş Onunla Benzeri Filmler;

 • Green Mile (1999) IMDb: 8.5
 • Babam ve Oğlum (2005) IMDb: 8.6
 • Interstellar (2014) IMDb: 8.6
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.