En İyi 5 Yağ Yakıcı & Yağ Yakıcı Besinler

En İyi 5 Yağ Yakıcı & Yağ Yakıcı Besinler
21.04.201613:30

Kilo vermek isteyenlerin ya da kas dokusunun üzerindeki yağları eritmek isteyenlerin kullanması gereken yağ yakıcı supplementleri ve yağ yakıcı besinleri bir araya getirdik. İşte etkili ve uygun fiyatlı 5 yağ yakıcı ve doğal yağ yakıcı besinler...

Haber güncelleme tarihi 30.04.2021 13:36

En İyi 5 Yağ Yakıcı & Yağ Yakıcı Besinler

Birçok insanın en önemli sıkıntılarından bir tanesi vücutlarında yer alan yağların yakılmasında yaşanan zorluklardır. İşte, burada devreye sizler için hazırladığımız en iyi yağ yakıcılar ve yağ yakıcı besinler girmektedir. Yağ yakıcı doğal besinler birçok ilaca ya da hapa göre çok daha fazla etki sağlamaktadır. Yağ yakıcılar insanların belki de en çok başvurdukları etkenlerin başında gelmektedir. Bizler de size bu içerikte ülkemiz piyasasında yer alan en iyi 5 yağ yakıcıları ve yağ yakıcı besinleri derledik. İşte yağ yakmaya yardımcı besinler...

Yağ Yakıcı Nedir? En İyi Yağ Yakıcı Önerileri

1-505.jpg

İçinde bulunan madde karnitindir. Bir çeşit amino asit olan karnitin, yağ hücrelerini enerjiye çeviren ve gerekli enerji ihtiyacını buradan karşılamaya yarayan moleküllerdir. Normalde insan vücudunda günlük 20-25 mg yeterli gelirken yoğun spor yapanlarda ve stres altındaki durumlarda bu miktar 50-60 kat artarak 1000-1200 mg seviyesine çıkabilir. Böyle durumlarda takviye edilmesi gereklidir. Yetersiz karnitin ihtiyacı, kaslardaki proteinler parçalanarak üretilir. Bu, kasların erimesi demektir. Yeterli alındığı zaman yağsız kas kütlesi gelişimi, yağ dokusunun azalması, dayanıklılık sağlayarak yorgunluk ve bitkinlik hissi yaşanmasını engeller. Hücrelere taşınan oksijen miktarını arttırarak kaslardaki yenilenmeyi hızlandırır. İşte piyasadaki en iyi 5 yağ yakıcı...


1. MULTIPOWER L-CARNITINE

multipower-l-carnitine.jpg

Yüksek kaliteli ve sıvı formda olan Multipower L-Karnitin, içeriğindeki Carnipure ile dikkat çekmektedir. Bu ürün en kaliteli hammadde olarak kabul edilir. Ürünün yüksek kaliteli hammaddesi yağ yakımında etkili sonuçlar almayı kolaylaştırır. Yağ hücrelerinin, hücre içinde yakılarak enerjiye dönüştürülmesini hızlandırır. Antrenman yaparken daha fazla yağ yakımı sağlar.

Ürünü Trendyol'da İncele


2. POWER SYSTEM L-CARNITINE

power-system-l-carnitine.jpg

Üstün Alman kalitesiyle üretilen ve en saf, kaliteli Karnitin hammaddesi olarak gösterilen Carnipure içeriği, onu rakiplerine göre çoğu rakibine üstün kılmaktadır. Sadece limon aromalı alınabilen ve sıvı formda olan ürünün rakiplerinden geride olduğu tek konu ise onlara göre az da olsa yüksek fiyat etiketine sahip olmasıdır. Yağ yakımı ve enerji üretimi konusunda kendini kanıtlamış, etkili sonuçlar almanızı sağlayacak bir üründür.

Ürünü Trendyol'da İncele


3. HARDLINE L-CARNITINE MATRIX

hardline-l-carnitine-matrix.jpg

Türkiye'nin ilk yerli supplement markası olan Hardline tarafından üretilen ürün, aspartam içermeyen yapısıyla hızlı emilim özelliğine sahiptir. Böylece hızlı etki yapan ve sıvı formuyla pratik kullanım sunan ürün, limon aromalı olarak satılmaktadır. İçeriğinin gücüne ek olarak uygun fiyat etiketiyle sunulması rakipleri karşısında başarılı olduğu diğer özelliğidir diyebiliriz.

Ürünü Trendyol'da İncele


4. NUTRADE EXTREME

nutrade-extreme.jpg

Bu ürün yüksek kafein, Theanine, Tirozil amino asidi, karabibere acılık veren Piperine, portakal kabuğu ve saf karnitin gibi oldukça zengin içeriği ile dikkat çekmektedir. Yüksek hammadde kalitesine sahip Alman menşeili Nutrade Xtreme, sporcularda odaklanma artışı da sağlamaktadır. Sıvı formda oluşu kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Hızlı emilimi sayesinde etkisini üst seviyede hissettirmektedir.

Ürünü Trendyol'da İncele


5. NUTREND L-CARNITINE

nutrend-l-carnitine.jpg

Sıvı formda olan ürünün etkisini arttırmak amacıyla içine kafein ve yeşil çay gibi bitkisel içerikler eklenmiştir. Enerji vermesi için eklenen Taurin ve B vitamini içeriği, dikkat çeken diğer özellikleri arasında yer almaktadır. Vitamin eklentisi sayesinde büyüme hormonunun salgılanmasını tetikleyen ve kemiklerin sağlamlığını arttıran etkiye sahiptir. Yağ moleküllerinin enerji moleküllerine çevrilmesi ile enerji artışı ve dayanıklılık sağlar.

Ürünü Trendyol'da İncele


Yağ Yakmaya Yardımcı Besinler Nelerdir? 

yağ-yakmaya-yardimci-besinler-nelerdir.jpg

Kilo vermenin ne kadar zor olduğunu herkes bilir. Özellikle yemek yemeyi seven kişiler için kilo vermek resmen işkencedir. Halbuki kilo vermek için aç kalmaya gerek yoktur. Düzenli ve düşük kalorili gıdalar tüketilerek rahatlıkla kilo verilebilir. Önemli olan şekerden ve zararlı yağlardan uzak durmaktır.

Kilo sorunu yaşayanların bilmesi gereken en önemli konu kalori hesabıdır. Günlük tüketilen kalori yüksek ise kilo artışı kaçınılmaz olur. Yapılacak şey ise yenilen gıdaların kalorilerini bilmek ve ortalama tükettiğiniz kalorinin farkında olmaktır. Kilo alımını durdurmak istiyorsanız, ilk yapılması gereken şey vücut kitle endeksinizi hesaplamak ve ihtiyacınız olan kaloriyi bulmaktır. Çıkan değerin altında kalmaya gayret ettikçe otomatik olarak kilo verirsiniz. Örneğin hiç spor yapmadığınızı ve günlük ortalama 3.500 - 4.000 kalori tükettiğinizi düşünelim. Bu kaloriyi almaya devam ettiğiniz sürece kilo almanız kaçınılmaz olur. Kalori alımınızı 3.000 seviyesine çektiğiniz anda günlük 500 kalori az almış olur ve böyle devam ettiğiniz sürece 7-10 gün sonunda yaklaşık 1 kilo vermiş olursunuz. 500 kalorilik bu fark demek günlük yediğiniz şekerlemeler ya da tatlıdan vazgeçmek demektir.

Bahsedilen bir tatlı eksiltmeyi yaparken diğer yediklerinizin kalorisini hesaplamanız önemlidir. Her gün aynı şeyler yenmeyeceği için yediğiniz farklı yemeklerin ortalama kalorilerini bularak bir kenara ya da aklınıza not edebilirsiniz. Yani dikkat edilmesi gereken kalori alımını yavaş yavaş azaltmaktır. İşin sırrı budur. Bu uygulamayı her ay azaltarak devam ederseniz aç kalmadan ve mideniz yavaşça küçülerek zahmet çekmeden kilo verirsiniz. Diğer bir yöntem ise yediğinizden geri kalmayarak yapabileceğiniz daha çok yak yöntemidir. Burada kural yediğinizden fazlasını yakabilmektir. Ben boğazımdan kesemem diyenler için daha hareketli yaşam sürmeleri ya da spor yapmaları istenir. Böylece günlük aynı miktarda kalori alınsa bile fazla yakılacağı için kilo verilebilir. İşte yağ yakıcı besinler...

1. Yağsız Yoğurt

yağsiz-yoğurt.jpg

Vücudun hızlı bir şekilde yağ yakmasında etkili olan yağsız yoğurt, uzmanlar tarafından kilo vermede çok etkili olduğunu bilinmektedir.


2. Protein Tozu

protein-tozu-003.jpg

Proteinin bütün karışımlarından elde edilen protein tozu aynı zamanda kilo vermede de etkili bir araçtır. Günde iki kez protein tozu karışımı içmek kilo vermede sizlere yardımcı olacak en iyi doğal yakıcı besindir.


3. Köy Peyniri

köy-peyniri.jpg

Yapılan araştırmalar neticesinde günde 200 gramlık köy peynirinin insan vücudunda yer alan yağların yakılmasında en etkili doğal yağ yakıcı besin olduğunu göstermektedir. Eğer imkanınız varsa kahvaltıda yağ yakıcılar arasında etkili olan köy peynirini tüketmeye önem gösterin.


4. Somon Balığı

somon-baliği.jpg

Yağ yakıcılar arasında doğal besinlerden bir tanesi olan Somon Balığı, omega 3 bakımından en zengin balık türlerinden bir tanesidir. Bu durumda kişilerin kilo vermesinde oldukça etkilidir.


5. Çorba

çorba.jpg

Çorba, öğün başlarında yenilen besindir. Vücut içerisinde yer alan yağların yakımı için çorbanın çok büyük etkisinin olduğu bilinmektedir.


Yağ Yakıcı İçecekler Nelerdir?

yağ-yakici-i̇çecekler-.jpg

 • Tarçın ve Elma Suyu
 • Yağ Yakıcı Zencefil Çayı
 • Yaban Mersini Suyu
 • Hindistan Cevizi Suyu
 • Yağ Yakıcı Beyaz Çay
 • Enginar Suyu
 • Su ve Limon
 • Sebze Suyu

Yağ Kilosu mu Kas Kilosu Mu Verdim?

yağ-kilosu-mu-kas-kilosu-2.jpg

Zayıflayan kişiler görüntüde yağlarını yakıyor gibi görünseler bile aslında kaslarını da kaybederler çünkü vücut kasları depo olarak kullanır ve protein ihtiyacı olduğu zaman kasları enzimlerle parçalayarak hızlı biçimde ihtiyacını karşılar. Yağlar, uzun süreli depolar olduğu için her zaman metabolizmanın yedek deposu durumundadır. Bu yüzden yağların yakılması zordur. Kilo verirken kas kaybı yaşamak hızlı kilo verenler için kaçınılmazdır. Hatta kilo verdikten sonra çelimsiz ve ince görünmenin sırrı budur. Ancak bu çok sağlıklı değildir. Kasların yakılması kolay olduğu gibi tekrar inşa edilmesi zordur. Kilo verirken onları korumak gerekir. Bunu sağlamak için tek yol spor yapmaktır.

Spor yaparken kaslar çalıştırılır ve vücut enerjiye ihtiyaç duyar. Fazladan kalori harcanacağı için onu sizden geri ister. Bunu yaparken önemli olan bu kaloriyi nasıl aldığınızdır. Eğer nefsinize ve iştahınıza yenik düşerek karbonhidrat ve yağ ağırlıklı kalori alırsanız kilo vermenizi zorlaştırır ve kas yıkımının önüne geçemez. İhtiyacınız olan kalorileri protein ağırlıklı alırsanız, kaslarınızı besler ve onların hacim kazanmasını sağlarsınız. Proteinler vücut için çok değerlidir. Protein ağırlıklı beslenmek metabolizmanızı hızlandırır. Spor yapmayanların protein ağırlıklı beslenerek kilo verdiği kanıtlanmıştır. Spor yaparken protein almak ise çok önemlidir. Kasların beslenmesi ve yağların erimesi için gün içinde iki öğününüzün protein ağırlıklı olmasına mutlaka özen göstermelisiniz. Yağsız et, yumurta, peynir, lor, süt, kuru fasulye, nohut, yeşil mercimek, soya fasulyesi gibi besinleri öğünlerinizden eksik etmemelisiniz.

UYARI !

İçeriğimizde yer alan yazılı ve görsel içerikler farklı kaynaklardan derlenerek oluşturulmuş, öneri ve bilgilendirme yazısıdır. Kesin teşhis ve tedavi niteliği taşımamaktadır. Herhangi bir sağlık sorunu karşısında mutlaka doktorunuza başvurunuz. Unutmayın sağlık sorunlarında uygulanan tedavi yöntemleri bireylerin biyolojisi, kalıtsal özellikleri, yaş, boy, kilo farklılıkları, alerjik yönleri ve bunlar gibi onlarca farklı duruma göre değişiklik gösterebilir. Sağlık sorunlarınızın tedavisinde size ancak ve ancak doktorunuz yardımcı olabilir.

Önerilen İçerik; En İyi 5 Protein Tozu

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
214
340
56
56
57
56
785
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 2
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.