AliExpress Adres Nasıl Yazılır? Adres Ekleme Rehberi 2020

AliExpress Adres Nasıl Yazılır? Adres Ekleme Rehberi 2020
19.11.201915:19

Aliexpress adres ekleme işlemlerinizi birkaç adımda gerçekleştirebilirsiniz. Türk kullanıcıların Aliexpress üzerinden gerçekleştireceği sipariş işlemleri için adres nasıl yazılır? Aliexpress adres ekleme rehberi yazımızda yer alıyor.

Haber güncelleme tarihi 14.07.2020 18:04

Aliexpress adres ekleme; siparişlerinizi onaylamak için gerçekleştirmeniz gereken ve İngilizce karakterlerin yer aldığı doğrulama işlemidir. Adres bilgileriniz siparişlerinizin sorunsuz bir şekilde teslim edilmesi için son derece önemlidir. 

aliexpress-indirim-kuponu-012.jpg

Türk kullanıcılar Aliexpress.com üzerinden gerçekleştireceği alışveriş işlemlerinde adres bilgisi sorunu yaşamaktadır. Aliexpress adres ekleme işlemi; isim, soyisim, ülke, bölge, adres, eyalet, il, şehir, posta kodu ve cep telefonu bilgilerinden oluşmaktadır. Aliexpress adres ekleme işlemlerinde hata almakta olan Türk kullanıcılar, "Aliexpress adres nasıl eklenir?" sorunu merak etmektedir. Türkiye üzerinden alışveriş yapmak isteyen Aliexpress kullanıcıları için adres ekleme işlemlerini adım adım anlattık. 


Aliexpress Adres Nasıl Yazılır?

AliExpress Adres Nasıl Yazılır

Çinli alışveriş şirketi Aliexpress üzerinden alışveriş yapmak isteyen kullanıcılar, ürün siparişleri için geçerli adres bilgisi kısmında sorun yaşamaktadır. Türk kullanıcılarına Aliexpress adres bilgisi sayfasında sorun yaşamasının temel sebebini araştırdık. Kullanıcılar satın almak istediği ürün veya ürünler için belirteceği teslimat bilgilerini doğru ve eksiksiz olarak girmesi gerekmektedir. Satın alma işlemlerinizde kullanacağınız kayılı adres bilgisini oluştururken dikkat etmeniz gereken bazı durumlar olduğunu unutmayınız. Özellikle Aliexpress üzerinden sipariş vermek isteyen kullanıcılar, doğru adres bilgisi girmesine rağmen hata aldığı görülmektedir. Bu durum kullanıcılarda Aliexpress adres nasıl yazılır? sorusunu beraberinde getirmektedir. Aliexpress adres bilgilerinizi nasıl doldurmanız gerektiğini adım adım anlattık. İşlemlerinizde tüm bilgileri İngilizce karakter olarak girmeniz gerektiğini unutmayınız. Bu bağlantı üzerinden Aliexpress Türkiye satış sitesine hızlıca giriş yapabilirsiniz.


1. Alexpress'im kısmına giriş yapın

AliExpress Adres Nasıl Yazılır

Aliexpress ana sayfası üzerinde sağ üst köşede yer alan hesabım bölümünden Aliexpress'im butonuna tıklayınız. Bu sayfa sizi Aliexpress adres bilgisi kısmına yönlendirecektir.


2. Gönderim Adresim kısmına tıklayın.

AliExpress Adres Nasıl Yazılır

Aliexpress'im sayfasının sol kısmında yer alan "Gönderim Adresim" butonuna tıklayınız. Bu sayfa sizi adres bilgilerinizi doldurma kısmına yönlendirecektir.


3. Adres bilgilerinizi doldurun

AliExpress Adres Nasıl Yazılır

Gönderim Adresim sayfasında açılan "My Shipping Adress" sayfası üzerinden satın aldığınız ürünlerin gönderilmesini istediğiniz adres bilgilerini giriniz. Adres bilgileri kısmında yer alan isim, soyisim, ülke, bölge, adres, eyalet, il, şehir, posta kodu ve cep telefonu bilgilerinizi Türkçe karakter kullanmadan doldurmanız gerekmektedir.


4. Kayıt Et butonuna tıklayın

AliExpress Adres Nasıl Yazılır

Gönderim Adresim kısmında yer alan ilgili kişi adı, ülke/bölge, adres, eyalet/il/bölge, şehir, posta kodu ve cep telefonu bilgisini İngilizce karakter kullanarak girmenizin ardından "Save" butonuna tıklayınız. 

Yukarıda belirtmekte olduğumuz işlemler, Aliexpress adres nasıl yazılır? sorusunun cevabıdır. Aliexpress adres bilgileriniz, sipariş edeceğiniz ürün veya ürünlerin teslim edileceği adres bilgisidir. Adres bilgisinde yer alan konumun ürün teslimatına uygun olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Siparişlerinizin tarafınıza teslim edilmeden önce takip işlemi gerçekleştirebileceğinizi unutmayınız. Aliexpress kargo takip işlemleri için Aliexpress Kargo Takip Nasıl Yapılır? adlı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.


Aliexpress Doğru Adres Nasıl Yazılır?

AliExpress Adres Nasıl Yazılır

Türk kullanıcılar Aliexpress adres bilgilerini doldururken bazı sorunlarla karşı karşıya kalmaktadır. Bunun temel sebebi kullanıcıların Türkçe karakter kullanmasıdır. Aliexpress.com üzerinden gerçekleştireceğiniz adres bilgisi işlemlerini İngilizce karakter kullanarak doldurmanız gerekmektedir. Peki ya İngilizce karakter nedir? İngilizce karakter; Türkçe'de kullanılan "ı, ğ, ü, ş, ö, ç, İ, Ğ, Ü, Ş, Ö, Ç" harfelerinin geçersiz olduğu alfabetik sıralamadır. Aliexpress adres bilgilerini doldururken bu harfleri kullanmanız durumunda adres bilgileriniz geçersiz olacaktır.

Aklınızda ki tüm soru işaretlerini kaldırmak için durumu örneklendireceğiz. Örneğin adres bilginizin "Kuşkonmaz Caddesi, Ürgüp Mahallesi, Çarşı Sokak, No:3/4" olduğunu varsayalım. Bu adresi Aliexpress'e girmeniz durumunda işleminiz başarısızlıkla sonuçlanacaktır. Belirtiğimiz adresi Aliexpress'e doğru bir şekilde girmek için "Kuskonmaz Caddesi, Urgup Mahallesi, Carsi Sokak, No: 3/4 olarak girmeniz gerekmektedir. Aliexpress adres bilgisi konusunda hala hata alıyorsanız Neoldu.com yorum kısmından tüm sorularınızı iletebilirsiniz. Aliexpress'ten daha önce hiç alışveriş yapmadıysanız AliExpress'ten Nasıl Alışveriş Yapılır? isimli içeriğimizi mutlaka incelemenizi öneriyoruz.


AliExpress Adres Bilgisi Yazarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

AliExpress Adres Nasıl Yazılır

Aliexpress üzerinden alışveriş yapacak olan kullanıcıların, siparişlerini sorunsuz bir şekilde teslim alması için dikkat etmesi gereken bazı durumlar söz konusudur. Özellikle Türk kullanıcıların yaşadığı Aliexpress adres sorunlarının önüne geçmek için her daim İngilizce karakter kullandığınızdan emin olmanız gerekmektedir. Öte yandan adres işlemlerinizde ürünü teslim alabileceğiniz ev ya da iş yeri bilgisi girdiğinizden emin olmanız gerekmektedir. Aksi taktirde siparişiniz PTT tarafından adrese getirilecek ve alıcı bulunamaması durumunda Çin'e geri dönüş yapacaktır. Aliexpress üzerinden güvenilir bir alışveriş yapmak için Aliexpress Güvenli mi? adlı içeriğimize göz atarak mağaza puanı ve geril bildirimlerden görüntüleyebilirsiniz.

Not: Aliexpress üzerinden gerçekleştirdiğiniz alışveriş işlemlerinizin ardından sipariş adresinizi değiştirmeniz olanaksızdır. Aliexpress sipariş adresinizin yanlış olduğunu düşünüyorsanız Aliexpress satıcısıyla iletişime geçmeniz gerekmektedir. Satıcıya adres bilgilerinizde sorun olduğunu ve düzeltmek istediğinizi belirtmeniz dahilinde sorunsuz bir kargolama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.


Aliexpress Teslimat Süresi

AliExpress Adres Nasıl Yazılır

Aliexpress, dünyanın birçok farklı noktasından alışveriş yapma imkanı sunmaktadır. Firma bünyesinde çalışmakta olan sayısız kargo şirketi, satın aldığınız ürünleri kapınıza kadar ulaştırmaktadır. Türkiye üzerinde Aliexpress.com siparişi veren kullanıcılar, ürünlerinin ne zaman teslim edileceği konusunda endişelenmektedir. Ortalama 15 ile 60 gün arasında değişiklik gösteren teslimat işlemleri, kargo firmasına, ülkeye ve ürüne göre değişiklik gösterebilmektedir. 

Ürününüzün belirtilen süre zarfından teslimatının gerçekleştirilmemesi durumunda mağaza satıcısı ve Aliexpress müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilirsiniz. Özellikle Türk Aliexpress kullanıcıları satın aldığı ürünün içeriği, fiyatı ve boyutları sebebiyle gümrük sıkıntısı yaşayabilmektedir. Siparişinizin gümrüğe takılması durumunda ödemeniz gereken vergi hükümlülükleri söz konusu olacaktır. Aliexpress üzerinden satın aldığınız ürünlerin vergi tutarlarını öğrenmek için Aliexpress Vergi Oranları Ne Kadar? adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.


Aliexpress Sipariş Takibi Nasıl Yapılır?

AliExpress Adres Nasıl Yazılır

Aliexpress üzerinden sipariş vermek isteyen kullanıcılar, adres bilgilerini kaydetmesinin ardından kolaylıkla satın alma işlemini gerçekleştirebilmektedir. Aliexpress, kullanmakta olduğunuz kargo seçeneğine bağlı olarak sipariş takip işlemine izin vermektedir. Özellikle Aliexpress Standart Nakliye aracılığıyla ürün teslimatı isteyen kullanıcılar, Aliexpress hesabı üzerinden sipariş kontrolünü gerçekleştirebilmektedir. Aliexpress standart kargo sistemi hakkında bilgi almak için Aliexpress Standart Kargo Nedir? adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.


Aliexpress'ten Nasıl Alışveriş Yapılır Video

Satın alma işlemini gerçekleştirmenizin ardından sipariş durumunu görüntülemeniz son derece pratik ve kolay bir işlem olacaktır. Özellikle gümrüğe takılmasından endişe ettiğiniz ürünler için daha detaylı bilgi sahibi olacağınız kargo takip işlemlerinizi bir kaç adımda gerçekleştirebilirsiniz. Aliexpress sipariş takibi işlemleriniz için; Hesap> Siparişlerim> Detayları Göster> Takip Numarası> Kargo Bilgisi işlemlerini sırasıyla gerçekleştirmeniz durumunda görüntüleyebilirsiniz.

Birbirinden farklı indirim seçenekleriyle kullanıcılarına bedava para dağıtan Aliexpress Kupon Merkezi, AliExpress'ten nasıl ucuza alışveriş yapabilirim? diyen kullanıcılar için şahane! Aliexpress Kupon Merkezine ulaşmak için tıklayınız.

Neoldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
1
1
1
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 3
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.