Yavru Köpek Eğitimi Hakkında Bilmeniz Gereken 21 Şey!

Yavru Köpek Eğitimi Hakkında Bilmeniz Gereken 21 Şey!
06.10.201916:27

Yavru köpek mi sahiplendiniz? Küçük dostunuzu nasıl eğiteceğiniz konusunda endişeli misiniz? Yavru köpek eğitimi hakkında merak edilen tüm soruları cevapladık. Hayatınız boyunca en yakın arkadaşınız olacak köpekler için 21 adımda eğitim önerisi..

Haber güncelleme tarihi 30.06.2020 16:53

Yavru Köpek Eğitimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yavru Köpek Eğitimi

Ailenize yeni bir evcil hayvan mı dahil ettiniz? Peki ya küçük dostunuzu nasıl eğitmeniz gerektiği konusunda bilgi sahibi değil misiniz? İşte bu yazımız tam size göre! Yavruluktan yetişkinliğe kadar giden bu uzun yolculuğu beraber atlatacağız. Köpeğinizin doğru bir eğitim alması, siz ve çevreniz için en önemli şey olacaktır. Yavru köpek eğitimi ve yetişkin köpek eğitimi hakkında merak edilen tüm soruları araştırdık.

Köpeğinizin her daim sadık, sevgi dolu ve sevecen tavırlara sahip olması için, yavru köpek eğitimi alması gerektiğini unutmayınız. Köpeğinizin doğru bir eğitim alması için 21 adımda yavru köpek eğitimi sizlerde! Bu Yazı Pet Okulu Köpek Eğitim Firması Tarafından Yardım Alınarak Yazılmıştır.

1. Köpeğinizi insanlarla kaynaştırın!

Yavru Köpek Eğitimi

Isırma eğilimi yüksek olan köpek cinslerini, yavruluktan itibaren insanlarla bir arada tutmak oldukça önemlidir. Pitbull, Dogo Arjantin, Rottweiler ve Doberman gibi güçlü köpek cinsleri, küçüklükten itibaren sosyal yaşama adapte edilmesi durumunda insanlara ve diğer evcil hayvanlara karşı son derece sevecen, oyuncu ve dost canlısı olabilmektedir.


2. Köpeğinize temel itaat eğitimi verin!

Yavru Köpek Eğitimi

Köpeğinizin size ve çevresine karşı tutumu, yavruluktan itibaren başlamaktadır. Başıboş büyütülen köpekler, sahibine ve diğer evcil hayvanlara karşı son derece hırçın davranışlar sergileyebilmektedir. Özellikle ev hayatına uygun bir köpek yetiştirmek istiyorsanız, temel itaat eğitimi alması son derece önemli olacaktır. Bu eğitim köpeğinizin size karşı sadık kalması sağlayacağı gibi sizin kurallarınız dışına çıkmayacaktır.


3. Doğru eğitim köpeğinizi dost canlısı yapar!

Yavru Köpek Eğitimi

Özellikle büyük köpek ırkları, uygun sosyalleşme ortamına dahil edilmemesi durumunda saldırgan bir kişiliğe sahip olmaktadır. Akita, Alabay, Kangal ve Boxer cinsi köpekler, yavruluktan itibaren eğitilmesi durumunda son derece sevgi dolu ve dost canlısı olabilmektedir. Köpeğinizin her daim kontrollü hareketler yapması için iyi bir yavru köpek eğitimi merkezinden destek alması son derece önemlidir.


4. Köpeğiniz sizin kurallarınızı öğretin!

Yavru Köpek Eğitimi

Köpeğiniz her zaman kendi istekleri ve doğruları çerçevesinde hareket etmesi, size ve çevrenize büyük rahatsızlık verecektir. Doğru bir eğitim alan köpek cinsleri, otoritenin sizde olduğunu bilecektir. Otorite, köpeğinizin hal ve hareketlerini inceleyerek onun isteklerine karşı doğru kararlar verme eğilimidir. Köpeğinizin size karşı tutumuna her daim saygı ve sevgiyle yaklaşmanız gerektiğini unutmayınız. Kendi istekleriniz için asla köpeğinizi zorlamamalı ve onun kişisel isteklerine olabildiğince zaman ayırmanız gerekmektedir.


5. Köpeğinizi iyimser yapmayı hedefleyin!

Yavru Köpek Eğitimi

Yavru bir köpek sahiplenmek son derece eğlenceli gelecektir. Köpeğinize karşı sabırlı, sevgi dolu ve kibar olmayı asla unutmamanız gerekmektedir. Evcil hayvan sahibi olmak, ona karşı koşulsuz sevgi sahibi olmanızı gerektirmektedir. Küçük dostunuzun size ve çevresine karşı iyimser olması için doğru bir sosyalleşme eğitimi olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Köpeğiniz için hoşunuza giden ve rahat hissettiğiniz profesyonel eğitimci bulmanızı öneririz. Yavru köpeğinizin sosyalleşme derslerine katılması, sizinle olan bağını güçlendirecektir.


6. Köpeğinizi düzenli ev hayatına alıştırın!

Yavru Köpek Eğitimi

Özellikle evcil hayatınıza dahil edeceğiniz köpeğiniz için düzenli ev hayatı son derece önemlidir. Köpeğinizin ev içerisindeki aile yaşamına uygun hareketler sergilemesi ve kendini bu aileye ait hissetmesi en önemli adımlar arasındadır.  Yavruluktan itibaren alacağı eğitim, köpeğinizin ev yaşamında tuvalet alışkanlığı, yemek zamanı ve uyku alanına adapte olmasını sağlayacaktır.


7. Köpeğiniz için uygun yaşam alanı hazırlayın!

Yavru Köpek Eğitimi

Evinize dahil ettiğiniz köpeğiniz için uygun bir yaşam alanı oluşturmanız hem siz hemde küçük dostunuz açısından son derece önemlidir. Her şeye başlamadan önce, köpeğinizin ailenin bir parçası olduğu bilincine sahip olarak kabullenmeniz gerekmektedir. Köpeğinize ait bir yatak, yemek ve oyun alanı, her idam kendini güvende hissetmesine yardımcı olacaktır. Köpeğiniz için en iyi köpek yatağı modellerine buradan ulaşabilirsiniz.


8. Köpeğinizi sosyalleştirin!

Yavru Köpek Eğitimi

Köpeğinizi; küçük çocuklar, yaşlılar vb. farklı etnik kökenlere ve demografil özelliklere sahip farklı insanlarla tanıştırmayı ihmal etmeyiniz. Doğru bir köpek eğitiminin en temel kuralı, iyi bir sosyalleşmeden geçmektedir. Yavru köpeğinizi doğa yürüyüşü, araba sürme ve alışveriş gibi etkinliklere dahil ederek pozitif kalmasını sağlayabilirsiniz. Küçük dostunuzla yaptığınız tüm aktivitelerin sonunda sevdiği ödül mamasını vererek gönlünü fethedebilirsiniz.


9. Köpeğinize komut eğitimi verin!

Yavru Köpek Eğitimi

Köpeğinize komut eğitimi kazandırmak için her daim sabırlı, nazik ve tutarlı olmanız gerekmektedir. Örneğin ona bir kere komut verin ve anlayabilmesi için yön gösterin. Bu bir tuvalet yada yemek komutu olabileceği gibi "otur, kalk, gel, dur, dikkat" gibi eylemlerde olabilir. Genellikle yavru köpekler bu komutları anlamakta zorluk çekecektir. Bu sebeple köpeğinizi yavru köpek eğitim merkezine göndermeniz büyük fayda sağlayacaktır.


10. Köpeğinizin diğer hayvanlarla kaynaşmasına izin verin!

Yavru Köpek Eğitimi

Köpeklerin diğer evcil hayvanları ve insanları dişlemesinin en temel sebebi, yavruluktan itibaren yeteri kadar kaynaştırılmamasından kaynaklanmaktadır. Özellikle yeni sahiplendiğiniz küçük dostunuzun, diğer yavru evcillerle oyun oynamasına izin vermeniz gerekmektedir. Haftada en az 3-5 kez yavru köpeklerle ve kibar yaşlı köpeklerle oynamasını tavsiye etmekteyiz. Oyun esnasında kontrollü davranmanız, köpeğinizin deneyim kazanmasına ve zorbalığa maruz kalmasına engel olacaktır. Doğru bir kaynaşma için 8'den fazla gruplara dahil edilmemesine  dikkat etmenizi öneririz. Küçük dostunuzun bire bir seanslara dahil olması daha sağlıklı olacaktır.


11. Köpeğinizi saldırgan hareketlerden uzak tutun!

Yavru Köpek Eğitimi

Köpeğinizi iyimser yapmayı hedeflemeniz, saldırgan hareketlerden uzak kalmasına ön ayak olacaktır. Her zaman dediğimiz gibi, köpeğinizi yavruyken eğitim merkezine vermeniz en önemlisidir. Kontrolsüz ve yanlış büyütülen köpekler zamanla size karşı hırlama ve ısırma eğilimine girebilmektedir. Ona hayır kelimesinin ne anlama geldiğini öğretmekten başlayabilirsiniz. Asla kaba ve şiddet içerikli söylemlerde bulunmamanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. 


12. Köpeğinizin güvenini kazanın!

Yavru Köpek Eğitimi

Sahipleneceğiniz köpek yavrusuyla yapacağınız ilk şey, onun güvenini kazanmak olmalıdır. Küçük dostunuzla iyi bir bağ oluşturmak ve iyi bir ilişkiye sahip olmak son derece önemlidir. Bu da köpeğinizin öğrenme eğilimini kolaylaştırarak sizden asla korkmaması gerektiğini öğretecektir. Diğer bir durum ise yavrunuzun nasıl sakin kalacağını öğretmek olacaktır. Ona karşı her daim nazik ve sabırlı olmak, kendini daha kolay ifade etmesini sağlayacaktır.


13. Köpeğinize yemek eğitimi verin!

Yavru Köpek Eğitimi

Köpeklerde yemek eğitimi, yavruluktan itibaren gösterilen çaba ve komutlar sayesinde kazandırılmaktadır. Yavruluktan itibaren yemek eğitimi verilmeyen köpekler, sizin ve ailenizin yemek saatlerinde rahatsızlık vermekten asla çekinmeyecektir. Havlama eşliğinde yiyeceğiniz bir akşam yemeği, sizi ve ailenizi huzursuz etmeye yetecektir. Bu sebeple köpeğinizin kendi yemek saati ve sizin yemek saatinize saygı duyması gerekmektedir. Kendi kurallarınızı biran önce köpeğinize öğretmeniz de fayda var! Köpeğiniz için en iyi mama ve su kabı modellerine buradan ulaşabilirsiniz.


14. Köpeğinizin yeni şeyler keşfetmesine izin verin!

Yavru Köpek Eğitimi

Meraklı hayvanlar olarak bildiğimiz köpekler, yeni şeyler keşfetmeye adeta bayılmaktadır. Özellikle köpeğinizle yapacağınız yürüyüşlerde, onların çevreyi keşfetmesine izin vermeniz gerekmektedir. Anlayışlı, pozitif ve sabırlı davranışlarla köpeğinizi kendi kurallarınız çevresinde kontrollü olarak izleyebilirsiniz. Küçük dostunuzun yapacağı yeni keşifler, onu hem mutlu edecek hem de eğlendirecektir.


15. Köpeğinize yalnız kalmayı öğretin!

Yavru Köpek Eğitimi

Yoğun bir iş temposuna yada sıkı bir eğitim hayatına sahip olabilirsiniz. Evinizi paylaştığınız biricik dostunuz için ne yapacağınız konusunda kararsız olabilirsiniz. Genellikle evde yalnız bırakılan köpekler; havlama, ağlama ve ortama zarar verme gibi eğilimler göstermektedir. Bu gibi durumlar karşısında her daim sabırlı ve anlayışlı olmanız gerekmektedir. Evden ayrılmalarınızı dramatikleştirmek yerine, rutin bir işleyiş olduğunu göstermeniz gerekmektedir. Öte yandan yalnızlık esnasında eve zarar veren köpeğinizi azarlamak ve küsmek yerine, sıkı bir dost olduğunuzu hatırlatmanız en önemlisidir. Aksi taktirde her eve geldiğinizde, korku ve panik içerisinde kalan köpeğiniz ortalığı pisletmekten asla çekinmeyecektir.


16. Köpeğinizi oyunlara dahil edin!

Yavru Köpek Eğitimi

Köpekler için oyun ve antremanlar, hem beden hem de zihin sağlığının gelişiminde büyük bir rol oynamaktadır. Günün belirli saatlerinde yapacağınız köpek oyunları ve köpek antremanları, küçük dostunuzu mutlu edeceği gibi size olan bağlılığını da arttıracaktır. Köpeğinize karşı her daim saygılı, anlayışlı ve sakin tavırlar sergileyerek kontrollü bir oyun oynamasına olanak sağlayabilirsiniz. Her şeyden önce köpeğinizin ne tür oyunlardan hoşlandığını anlamaya çalışın. Bunlar; saklambaç, engel atlama, yüzme, yakalamaç ve hazine bulma olabilir. Gerçekleştirdiğiniz antremanların sonrasında, kaliteli ödül mamasıyla onu taçlandırın. Köpeğiniz için en iyi oyuncak modellerine buradan ulaşabilirsiniz.


17. Köpeğinizi düzenli veteriner kontrolüne götürün!

Yavru Köpek Eğitimi

Sağlıklı ve uzun ömürlü bir yaşam için, köpeğinizi düzenli veteriner kontrolüne götürmeniz gerekmektedir. Huysuz ve alışılmadık hareketler, köpeğinizin sağlığını tehdit eden bazı hastalıkların habercisi olabilir. Aynı zamanda bağışıklık sisteminin her daim güçlü kalması için düzenli aşı uygulamalarını da ihmal etmemeniz gerekmektedir. Köpeğiniz için birbirinden faydalı sağlık ürünlerine buradan ulaşabilirsiniz. 


18. Köpeğinize tasma takmayı alışkanlık haline getirin!

Yavru Köpek Eğitimi

Köpeklerde tasma kullanımı, hem küçük dostunuz hemde diğer evcil hayvanlar için oldukça önemlidir. Özellikle köpeğinizle dışarı çıktığınızda, daha kontrollü ve korunaklı olması için tasma kullanmaya alıştırmanız gerekecektir. Bazı güçlü çene yapısına sahip köpekler için ağız korumalığı takmanızda gerekebilir. Köpeğiniz için satın alacağınız tasmanın konforlu, güvenilir ve sağlam olmasına dikkat ediniz. Her daim tasma ile boynu arasında iki parmak boşluk olduğundan emin olunuz. Köpeğiniz için en iyi tasma modellerine buradan ulaşabilirsiniz.


19. Köpeğinizi kaliteli köpek mamasıyla besleyin!

Yavru Köpek Eğitimi

Köpeğinizin sağlıklı bir yaşam sürmesinin en temel kuralı, doğru ve düzenli beslenmekten geçmektedir. Köpeğiniz, her daim kaliteli köpek maması ile beslemeniz, günlük protein ve kalori ihtiyacının karşılanmasına yardımcı olacaktır. Köpeklerde beslenme konusunda en dikkat etmeniz gereken bir diğer durum ise yavruluk döneminde yavru köpek maması, yetişkinlik döneminde yetişkin köpek maması vermek olacaktır. Aşırı kilolu köpekler için ise diyet köpek maması kullanımı önerilmektedir. Köpeğiniz için en kaliteli köpek mamalarına buradan ulaşabilirsiniz. 


20. Köpeğinizin kişisel bakımına önem verin!

Yavru Köpek Eğitimi

Profesyonel hizmet vermekte olan "Pet Kuaför Merkezi", her daim köpeğinizin kendini rahat hissetmesine olanak sağlayacaktır. Sıcak yaz aylarında bunalan köpeğinizin uzun tüyleri, hem rahatsızlık vereceği gibi onun fazlaca bunalmasına sebep olabilmektedir. Her insanın kuaför, güzellik merkezi gibi ihtiyaçlarının olduğu gibi köpeğinizin de kişisel bakımlarının yapılmasına olanak sağlayınız. Temiz bir beden, sağlıklı bir ruhun gıdası olacaktır. Köpeğiniz için birbirinden kaliteli köpek bakım ürünlerine buradan ulaşabilirsiniz. 


21. Profesyonel Köpek Eğitimi Merkezinden yardım alın!

Yavru Köpek Eğitimi

Yavru bir köpek sahiplenmiş olabilirsiniz. Yada yetişkin bir köpek sizin en yakın dostunuz olabilir. Her şeyden önce doğru bir iletişim için köpeğinizin eğitilmesi gerektiğini unutmayınız. Özellikle yavruluktan itibaren gelişen sosyalleşme eğitimleri, profesyonel köpek eğitim merkezleri tarafından sağlanmalıdır. Eğitmen tarafından gerçekleştirilecek çalışmalar, köpeğinizin kendine olan güvenini arttıracağı gibi size ve çevresine karşı sevgi dolu olmasına yardımcı olacaktır.

İstanbul köpek eğitim merkezi firması olarak PET OKULUNU Sizlere Öneririz.

Pet Okulu İletişim: 0 516 169 09 99

Neoldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
78
1
48
2
6
27
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 31
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.