İstanbul’da Gidebileceğiniz En İyi Fotoğrafçılık Kursları

İstanbul’da Gidebileceğiniz En İyi Fotoğrafçılık Kursları
21.09.201510:05

Fotoğraf aşıkları, meraklıları, fotoğrafçılık kursuna gitmek istiyorsanız bazı kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Yani her önünüze gelen kursa gitmemelisiniz. Bunlar sizin şevkinizi kırabilir, fotoğraf çekmekten sizi uzaklaştırabilir.

Haber güncelleme tarihi 29.03.2019 22:51

Bazı fotoğraf sanatçıları, kursa giderek fotoğraf çekmenin öğrenilemeyeceğini söyleyerek iyi bir fotoğrafçı olmanın yolunun çok fotoğraf çekmek olduğunu dile getirirler. Ancak fotoğrafçılığın temellerini bilmeden deneme yanılma yöntemleriyle fotoğraf çekmek, insanın güzel fotoğraf çekme zamanını uzatır. Sizlere önereceğimiz fotoğrafçılık kurslarında hem teknik hem de disiplinli bir şekilde atölye çalışmalarınızı yapabileceğiniz imkanlar sunuluyor. Öncelikle sizlere bir fotoğrafçılık kursunun iyi olup olmadığını anlamak için yazacaklarımızın gideceğiniz fotoğrafçılık kursunda olup olmadığını sorunuz. Eğer iyi bir fotoğrafçılık kursu istiyorsanız bu kriterleri aramanız gerekir.

Fotoğrafçılık Kursu Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

fotoğrafçı

Fotoğrafçılık kursu seçerken, kursların size sunduğu bilgiler hakkında bilgi almayı unutmayınız. Fotoğrafçılık kursu seçimi, ilk olarak elinizdeki fotoğrafla başlar. Nasıl bir fotoğraf makinesi kullanıyorsunuz, bu kurs süreci elinizdeki ekipmanlarla kurs içi faaliyetlerde yeterli olabilecek misiniz? Fotoğrafçılık kursuna profesyonel mi, yoksa mesleki açıdan mı yaklaştığınız hakkında ileriye dönük planlarınızı göz önüne alarak seçiminizi yapmalısınız.

fotoğraf

Fotoğraf kursları yetenek ve ilgiyi bir arada bulunduran tüm eğitim almak isteyenlere temel bilgiler odağında eğitim vermek istiyor. Fotoğrafçılık kursu seçerken belli başlı özelliklere dikkat etmeniz gerekecek.


Aşağıdaki Soruları Sorunuz!

 1. Sertifika veriliyor mu? Bir çok kurs Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika veriyor.
 2. Eğitmenlerin referansları nedir? Böylelikle eğitmenin donanımını öğrenmiş olacaksınız.
 3. Eski kursiyerlerin yorumları nelerdir? Hatta birkaç kursiyeriyle konuşma fırsatınız olursa onlara sorunuz.
 4. Teorik bilgi ve uygulamalı bilgiler ne ölçüde veriliyor?
 5. Sosyal açıdan geziler, stüdyo çekimleri yapmak mümkün mü?
 6. Fotoğrafçılıkla alakalı Photoshop veriliyor mu?
 7. Sınıf mevcudu kaç kişi?
 8. Sizin yaşadığınız semte yakın mı? Haftada iki kez gitseniz bile yakınlık oldukça önemlidir.
 9. Fotoğraf makinesi, diyafram gibi ekipmanlar hakkında detaylı bilgiler sunuyor mu?
 10. Amatör ve ileri düzeydeki eğitim alanlar için ayrı sınıflar var mı?
 11. Kurs sonrası destek hizmeti veriliyor mu?

Bu soruları sorunuz. Sorulara aldığınız cevapları ölçüp tartıp, kurs seçiminizi yapabilirsiniz. Eğer verilen cevaplar sizi tatmin ediyorsa bu kursa kaydınızı yaptırınız.

fotoğrafçılık kursu


Fotoğrafçılık Kurslarında Verilen Bilgiler

Fotoğrafçılık kurslarının da belli başlı bir eğitim müfredatı vardır. Her fotoğrafçılık kursunda eğitim verilen teorik bilgiler bu şekildedir;

 1. Fotoğrafçılık tarihi,
 2. Makine çekim bilgileri,
 3. Stüdyo uygulamaları, Photoshop
 4. Dış çekim uygulaması,
 5. Stüdyo makineleri ve yapay ışıklar,
 6. Dış çekim uygulaması,
 7. Fotoğraf gösterisi hazırlama,
 8. Portfolyo ve fotoğraf projesi hazırlama

Bu hizmetleri göremeyeceğiniz kursları tercih etmemeniz gerekecektir. Uzmanlık kazanmak, hobi ya da profesyonel anlamda gelişmek istiyorsanız bu doğrultuda kurslar seçmeniz gerekecektir. Yukarıda saymış olduğumuz eğitim kriterleri her fotoğrafçılık kurslarının olmazsa olmazıdır. Bu açıdan uygun olmayan kurslara kaydınızı gerçekleştirmeyiniz. Bu içerikte bizler de siz değerli okurlarımıza İstanbul'da tercih edebileceğiniz en iyi fotoğrafçılık kurslarını bir araya getirdik.


İstanbul’daki En İyi Fotoğrafçılık Kursları

Sizler için gidebileceğiniz İstanbul’da bulunan en iyiler arasında olan 5 fotoğrafçılık kursu hakkında bilgi verelim. İşte gidebileceğiniz en iyi fotoğrafçılık kursları...

Tabi bu kurslar hakkında da yukarıdaki kriterleri bir de kendiniz sormanız gerekecektir. Bu saydığımız fotoğrafçılık kursları İstanbul’da adından bahsettiren, sözü geçen en iyi fotoğrafçılık kursları arasında yer alıyor.

PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu

Çok uzun yıllardır İstanbul'da fotoğrafçılık eğitimi sunan ve uzman kadroya sahip olan PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu,40'dan fazla branşta, müşterilerine profesyonel fotoğrafçılık dersleri vermektedir. Ayrıca kurslarda sınırsız tekrar, kaçırdığınız dersler için telafi imkanı ve ücretsiz şehir içi geziler bulunmaktadır. Yurt içi ve yurt dışı gezileri, ücretsiz etkinlik ve söyleşileri de mevcut.

PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu İletişim İçin aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz;

www.photoplay.com.tr/fotografcilik-kursu/

photoplay fotoğrafçılık kursu


Foto Life Akademi

“Hayalleri gerçeğe dönüştürmek isteyenlerin her zaman yanındayız” sloganıyla hizmet veriyor. Foto Life Akademi, uzman eğitmenleri, temel ve uygulamalı atölyeleri ve birçok gezi etkinliğiyle fotoğraf meraklıları için doğru adres.

Fotoğraf sanatına gönül verenlerin yanında olmak, güler yüzlü eğitim anlayışı ile hizmetlerini sunuyorlar. Bu fotoğrafçılık kursuna, Kadıköy ( Tepe Nautilus AVM yanı), Bakırköy Meydan, Taksim Cihangir, Sıralıselvi, Beşiktaş, Beylikdüzü ve Maslak’ta gidebileceğiniz kursları mevcuttur. Haftada 1 gün üç saatlik kurs 50 TL’dir.

Detaylı bilgileri internet adresi ya da Foto Life Genel Merkez’ini arayarak ulaşabilirsiniz.

fotoğraf


İfsak

İstanbul’da fotoğraf kursu denilince akla gelen ilk yerlerin başında yerini alır. Pek çok atölyenin kontenjanları haftalar öncesinde doluyor. Bunun nedeni köklü bir geçmişinin olması ve yanı sıra düzenlemiş olduğu sergileri, yarışmalarının etkisi vardır. Her türlü imkanları sunuyor. Temel fotoğraf atölyesi, belgesel fotoğraf atölyesi, stüdyo fotoğrafçılığı, dijital fotoğraf işleme atölyesi gibi kurs seçenekleri var.

fotoğraf


Fototrek -  İstanbul Hatırası Fotoğraf Merkezi

Burada temel fotoğraf eğitimi aldıktan sonra, adından da anlaşılacağı gibi hem gezip hem de fotoğraf çekmeye başlıyorsunuz. Yurt içine ve yurt dışına çeşitli fotoğraf turları düzenleniyor. Bu esnada portre fotoğrafçılığı, sokak fotoğrafçılığı, foto- röportaj atölyelerine de katılarak kendinizi geliştirmeniz mümkün olacaktır.

fotoğraf


Muammer Yanmaz Fotoğrafçılık Kursu

40 Haramiler adı verilen eğitim sisteminde önce 8 haftalık bir temel eğitimde geçiyorsunuz. Bu eğitimin sonrasında ileri seviyeli kurslara geçebiliyorsunuz. Dersler bol uygulamalı yapılıyor. Her şeyiyle insana bir şeyler öğreten bu kursta sizler için oldukça iyi olacaktır.

istanbul

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
19
3
1
2
2
1
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.