Ozon Tedavisi - Saç Dökülmesine karşı Ozon Tedavisi Nasıl Uygulanır

Ozon Tedavisi - Saç Dökülmesine karşı Ozon Tedavisi Nasıl Uygulanır
10.05.202015:17

Saç dökülmesine karşı tercih edilen bir yöntem olan Ozon Tedavisi ile ilgili en doğru bilgileri sizler için bir araya getirdik. Ozon Tedavisi hangi saçlar için uygundur, hangileri için uygun değildir? Ozon tedavisi saç çıkartır mı?

Haber güncelleme tarihi 12.05.2020 14:05

Saça Uygulanan Ozon Tedavisi Nedir, Ne İşe Yarar ve Faydaları Nelerdir?

Saç dökülmesi problemi, çoğu insanın yaşadığı ve can sıkıcı durumların başında gelir. Birçok yöntem ile dökülmelere karşı önlem alınabilirken, son dönemlerde kendinden daha sıkça söz ettiren ozon tedavisi ile saç dökülmesini engelleme uygulaması, hem sonuç itibari ile daha sağlıklı hem de beklendiğinden daha etkili bir güce sahiptir. Saç dökülmesine karşı ozon tedavisi, sadece dökülmelerin önüne geçmez, saç köklerini uyararak saçların daha sağlıklı hale gelmesine yardımcı olur, kepeklenmeyi önler, meydana gelen mantar ve diğer deri hastalıkları gibi saç dökülmelerine neden olan problemleri de onarmaya yardımcı olur.

Ozon tedavisi, birçok sağlık alanında kullanılan alternatif tıp dünyasının kendinden en çok söz ettiren tedavi yöntemlerinden biridir. Saçlar üzerinde de ciddi anlamda etkisi olan ve dökülmeleri önleyen bu tedavi ile saçlarınızın eski sağlığına yeniden kavuşmasını sağlayabilir, güzel ve sağlıklı saçlara yeniden kavuşabilirsiniz.

Ozon Tedavisi Nedir?

Saça Ozon Tedavisi

Ozon; üç oksijen atomundan oluşan, renksiz ve keskin kokulu bir gazdır. Ozon; stratosfer tabakasında zararlı ultraviyole ışınları süzücü rolüyle hayati önem taşıyan bir uygulamadır. İlk keşfedildiği zamanlarda dezenfekte özelliği kullanılırken daha sonraki dönemlerde teknolojinin gelişmesiyle birlikte farklı amaçlar doğrultusunda da kullanılmaya başlanan ozon tedavisi, birçok tedavi yöntemine göre çok daha başarılı sonuçlar sunmaktadır. Saç dökülmesine karşı ozon tedavisi de son dönemlerde en çok rağbet gören tedavi yöntemlerinden biri haline gelmiştir. Saç dökülmesi, kepeklenme, saçkıran hastalığı, saç derisinde oluşan mantarların yok edilmesinde gibi birçok saç problemine karşı etkili çözümler sunması, saç bakımı ve saç sağlığı alanında tercih edilmesini etkilemektedir.


Saça Ozon Tedavisi Neden Uygulanır?

Saça Ozon Tedavisi

Her insanın yaşadığı kellik aynı olsa da sebepleri birbirinden farklıdır. Genel olarak erkeklerde genetik yatkınlık daha çok dökülmelere neden olsa da kadınlarda faktörler değişken şekilde karşımıza çıkıyor. Doğum kontrol hapları, kilo alıp verme, menopoz, doğum sonrası, kullanılan bazı ilaçlar ve bazı hastalıkların neden olduğu saç dökülmesi problemine karşı geliştirilen birçok tedavi yönteminden daha etkili sonuç sunan ozon tedavisi, mantar hastalığı, saçkıran (alopesi), hastalıklardan dolayı oluşan saç dökülmeleri, kepeklenme gibi saç problemlerinin tedavilerinden kullanılan ve başarılı sonuçların elde edilmesine yardımcı olan bir tedavi yöntemidir.


Ozon Tedavisi Saç Çıkarır mı?

Saça Ozon Tedavisi

Saç dökülmesinin büyük bir nedeni, saç derisindeki hücrelerin bazı nedenlerden dolayı üremeyi durdurması ve kılcal damarlardaki oksijen akışının azalması ya da tamamen kesilmesidir. Bu tip durumlarda saç dökülmesi başta olmak üzere birçok saç problemi kendini göstermeye başlar. Ozon tedavisi ile saç dökülmesi problemini aşmak bir anlamda daha kolaydır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi ozon, üç oksijen atomundan oluşan, renksiz ve keskin kokulu bir gazdır. Saçlara ya da başka bir deyişle dökülen saç bölgesine uygulandığında, hücreleri uyararak kılcal damarlardaki oksijen akışını yeniden düzene koyar ve saç kıllarının çıkmasına yardımcı olur. Fakat burada önemli bir hatırlatmada bulunmak gerekir; ozon tedavisi ile saç dökülmesini engellemek her durumda mümkün olmayabilmektedir. Özellikle de kemoterapi tedavisi gören kişilerde ilaçların etkisi ile saç dökülmesinin oluşması, herhangi bir tedavi uygulanarak saçların yeniden çıkmasına imkân vermemektedir.


Ozon Yağı Saç Dökülmesine İyi Gelir mi?

Saça Ozon Tedavisi

Son dönemlerde kendinden çokça söz ettiren ve birçok sağlık alanında kullanılmaya başlanan ozon yağı, saç dökülmelerine karşı da kullanılmaya başladı. Uzmanlara göre uyarıcı özelliği bulunan ozon yağı, diğer sağlık alanlarında olduğu gibi saç dökülmesi problemlerinde de etkisini göstermektedir. Ancak doğru ve zamanında kullanmak önemlidir. Bazı durumlarda kişilerin uyguladıkları değişik saç bakım yöntemleri veya ozon yağını doğru kullanmama gibi durumlar söz konusu olduğunda saç dökülmesinin önüne geçemiyor. Bu yüzden ozon yağı ile saç dökülmesi tedavisi almadan önce bir uzmana danışmak ve ne şekilde kullanılması gerektiği hakkında fikir edinmek, daha sağlıklı sonuç elde etmeye yardımcı olur.


Saça Ozon Tedavisinin Faydaları Nedir?

Saça Ozon Tedavisi

Dünyada kadın ve erkeklerde en sık görülen problemlerin başında saç dökülmesi gelir. Saç dökülmesi, daha önceki makalelerimizde de belirttiğimiz gibi kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Uygun bir saç dökülmesi tipi durumu söz konusu ise ozon tedavisi ile dökülen saçları geri kazanmak ya da saç dökülmesi problemini en aza indirmek mümkündür. Peki, bunun haricinde saça ozon tedavisinin faydaları nelerdir?

Ozon Tedavisi ve Faydaları;

 1. Saç dökülmesini önler.
 2. Saçlı deride meydana gelen hastalıkların tedavi edilmesine yardımcı olur.
 3. Saçlı deride oluşan mantar hastalığını yok etmeye yardımcı olur.
 4. Mantar gibi mikrobik hastalıkların önüne geçmede yardımcı olur.
 5. Ozon tedavisi, yeni saç köklerinin oluşmasına yardımcı olur.

Ozon Tedavisi Kimlere Uygulanmaz?

Saça Ozon Tedavisi

Normal şartlarda doğal bir tedavi yöntemi olduğu için saç dökülmelerine karşı her kişi ozon tedavisi alabilir. Ancak bazı durumlar tedavi kapsamının dışına alınmaktadır. Aşırı alkol tüketen kişilerde aşırı enzim salgılanmasıyla seyreden hipertiroidi hastalığında, aşırı derecede kansızlık ve pıhtılaşma sorunu olanlarda, GL-6-F dehidrogenaz enzim eksikliğinde (Favizm), kronik pankreas iltihaplarında (pankreatit), beyin kanamalarında ve yeni gelişmiş kalp enfarktüsü gibi durumlarda uygulanması önerilmemektedir ya da uygulanacaksa uzman bir kişi tarafından kontrollü bir şekilde uygulanması gerekir.


Saçlara Ozon Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Saça Ozon Tedavisi

Ozon tedavisi, ozon yağı gibi basit bir işlem değildir. Bunun için öncelikle alanında uzman olan birinden destek almanın önemli olduğunu unutmamak gerekir. Tedavi başlamadan önce kişinin saç ve saç derisi sorunları incelenir, gerekli incelemeler yapıldıktan sonra saçların ihtiyaçları belirlenir. Daha sonra kişiye özel olarak ozon yağından elde edilen solüsyon, saç ve saç derisine masaj yapılarak uygulanır.

Güvenli bir yöntem olmasına karşın yukarıda da belirttiğimiz gibi bu tedaviyi almak için doğru bir araştırma yaparak alanında uzman olan birinden destek almak daha sağlıklı sonuçlara ulaşmayı kolaylaştırmaktadır.


Önerilen İçerik: Saç Bakımı Nasıl Yapılır & Saç Maskeleri Nelerdir?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.