Narsistik Nedir? Narsistlerin Davranışları Nasıldır?

Narsistik Nedir? Narsistlerin Davranışları Nasıldır?
27.08.201517:28

Narsist olan kişiler genellikle kendilerinin farkında değil ve sürekli bir şikayet halindedirler. Peki narsistik nedir ve narsist olan kişilerin davranışları nasıl kendini belli eder.

Haber güncelleme tarihi 24.01.2020 09:52

Öncelikle narsistik kelimesinin ne anlama geldiğini açıklayarak, narsist olan kişilerin belli başlı davranışlarını sizlerle paylaşacağız. Böylelikle bu çıkarımlarda yola çıkarak kendinizin veya çevrenizdeki insanların narsist olup olmadıklarını anlayabilirsiniz. Bunu bilin, narsist olan kişiler kendilerinin farkında değil ve bu durumu kabullenmeyecektir.


Narsistik Nedir?

Narsistik, kendisini fazla beğenen, üstün gören, hep takdir ve ilgi bekleye, imtiyazlı olduğuna inanan, özel muamele bekleyen kişiliklere sahip olan kişilere denir. Ergenlik döneminden sonra kendini belli eden bu kişilik bozuklukları insanın hayatına etki eder ve kişiyi çevresindeki insanlardan uzaklaştırır. Narsist insanlar arkadaş çevreleri geniş değil ve sürekli bir yalnızlık içindedirler. Çevresinde uzaklaşan insanların kendisini çekemediğini ve  insanlara karşı hep bir kötü düşünce içindedirler.

narsist


Narsist Kişilerin Sergiledikleri Davranışlar

1. Egoları oldukça yüksektir, kendilerini dünyanın merkezi olarak görürler. Kainat sanki tek onlar için yaratılmış, kendilerinden başka kimseye değer vermezler.

kendisinden-baskasini-sevmezler.jpg


2. Çalışkandırlar ancak çalışkan olmalarının nedeni aşırı hırs ve sürekli övgü duyma isteğidir. Kimseden aşağı kalmak istemezler, her zaman en iyisi olmak için çabalarlar.

hirslidirlar.jpg


3. Narsist insanlar genellikle sanat alanına eğilim gösterirler, böylelikle başarıyı doruklarda yaşarlar ve kimsenin yapmadığı sanat eserlerini inşa etmek isterler.

genellikle-sanata-yonelirler.jpg


4. Çevresinde bulunan insanları sürekli ezerler. Bunun için çevresinde pek insan yoktur. Olan kişilerinde onlarda mutlaka bir menfaati vardır.

insanlari-surekli-ezerler.jpg


5. Narsist insanlarda vefalı olmalarını beklemeyin. Onlar için vefa diye bir şey yoktur.

narsist-insanlarda-vefali-olmalarini-beklemeyin.jpg


6. Narsist insanlar evlendikleri kişiyi sömürür ve sadece kendi yaşamak istediği hayatı yaşar.

kendi-yasamak-istedigi-hayati-yasar.jpg


7. Kendilerini öven karşısındaki insanları yeren bu insanlar, her şeyi kendinin doğru yaptığını söylerler ve kendinin sahip olduğu bencillik gibi özellikleri karşısındaki insana yükler ve onu bu yönde aşağılamaya çalışır.

 

bencil-olurlar.jpg

Önerilen İçerik: Ruhsal Sorunların Neden Olduğu 10 Hastalık!

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.