Gate.io Güvenilir mi? | 5 Adımda Tarafsız İnceleme Rehberi

Her geçen gün yeni isimlerin piyasaya çıkması, yatırımcıların aklına “güvenilir kripto para siteleri hangileridir?” sorusunu getirmektedir.
Gate.io Güvenilir mi? | 5 Adımda Tarafsız İnceleme Rehberi

Gate.io, yüksek hacimli kripto para borsaları arasında yer alan ve en fazla kripto para birimine sahip dijital varlık işlemi ve bitcoin platformudur. Kullanıcılarına hızlı ve güvenilir hizmet sunduğunu ifade eden Gate.io, müşterilere ait bilgi ve varlıkların %95'ini soğuk hava depolarında muhafaza etmektedir.

Yukarıda belirttiğimiz gibi her ne kadar bu kripto para borsasının güvenilir olduğu ifade edilse de birçok kullanıcı tam anlamıyla gate.io borsasının güvenilirliği konusunda kesin ve net sonuçlar istiyor. İşte bu aşamada siz değerli okurlarımız için hazırladığımız gate.io güvenli mi? sorusunun yanıtı bu yazımızda bulabilirsiniz.

Ayrıca hızlı ve güvenilir bir şekilde Gate.io kayıt işlemini tamamlamak ve aynı zamanda alım satımlarda ve bozum işlemlerinde ömür boyu %10 komisyon indirimi kazanmak için buraya tıklayarak hesap oluşturabilirsiniz.

Gate.io
Kuruluş2013
CEOHan Lin
MerkezHong Kong
Aktif Ülkeler224+
İşlem Hacmi (Günlük)12 Milyar Dolar+
Kullanıcı10 milyon +

Bu yazıyı hazırlarken tarafsızca yaptığımız araştırmalar neticesinde Gate.io güvenlik testinde alt kısımda yer alan nelere dikkat ettik bölümüne göz atmayı unutmayın...

Gate.io Güvenilir mi?

Gate.io Güvenilir mi?

Gate.io güvenirliği ile ilgili konularda yapılan araştırmalar neticesinde; trading hacmi, para yatırma hacmi, siber güvenlik ve şeffaflık gibi düzeyler konusunda borsalar arasına % 100 teminat kanıtı sunan ilk ana akım blok zincir varlık trading platformu olarak güvenli olduğunu söyleyebiliriz.

Gate.io, 2013'ten beri Çin'de faaliyet gösteren en eski kriptodan kriptoya borsalardan biridir. 2017'de Gate.io olarak yeniden adlandırıldıktan sonra, önde gelen İlk Değişim Teklifi (IEO) platformuna sahip en hızlı büyüyen kripto platformlarından biri haline gelen firma, çok sayıda kripto para birimi, kaldıraçlı marj ticareti ve marj kredisi veya borçlanma gibi diğer gelişmiş finansal hizmetleri ile ön plana çıkıyor.

Özellikleri

Gate.io Güvenilir mi?

Gate.io, baş döndürücü bir ürün yelpazesine sahip bir kripto para borsasıdır. Kullanıcılar yalnızca çok çeşitli kripto para birimleri alıp satmakla kalmaz, aynı zamanda varlıklardan faiz kazanmanın birkaç yolu vardır.

İşte Gate.io'nun sağladığı bazı özellikler:

 • Kripto verileri: Piyasa duyarlılığını ve iyimserlik düzeylerini gösteren bir korku ve panik endeksi de dahil olmak üzere piyasa bilgileri.
 • Kripto ticareti: Gate.io, spot ticaret, eşler arası ticaret ve gelişmiş ticaret araçları sunar. ABD dışındaki kullanıcılar da kaldıraçlı tokenlere ve marj ticaretine erişebilir.
 • Faiz kazancı: Likidite ekleyerek, kripto paranızı ve diğer ürünlerinizi ödünç vererek faiz kazanın. Bunlar, geleneksel bir tasarruf hesabına göre daha yüksek APY öder , ancak daha yüksek riskler de taşır.
 • NFT ticareti: Gate.io, kullanıcıların değiştirilemez tokenler (NFT'ler) oluşturup takas edebilecekleri bir NFT pazarı sağlar . NFT'ler sanat, spor koleksiyonları, müzik ve oyun içi varlıklar gibi çeşitli öğeler için dijital sahiplik sertifikalarıdır.

Avantajları

Gate.io Güvenilir mi?

Her kripto para borsasının güçlü ve zayıf yönleri vardır. İşte Gate.io'nun öne çıkan bazı yönleri...

 • Geniş kripto yelpazesi: Gate.io, 1.500'den fazla kripto para birimi ticareti yapıyor. Bu, piyasa değerine göre en iyi 20 kriptonun neredeyse tamamını ve bulunması zor olan daha az yaygın madeni paraları içerir. Açıkcası platformun coin listesi, diğer birçok kripto para borsasından daha büyüktür ve deneyimli yatırımcıların borsayı seçmesinin büyük bir nedenidir.
 • 50'den fazla para birimi: Gate.io 200'den fazla ülkede faaliyet gösteriyor ve yaklaşık 50 farklı fiat para birimini yönetiyor. Hint rupisi, Güney Afrika randı, ABD doları veya İngiliz sterlini yatırmak isteyip istemediğiniz Gate.io'nun teminatıdır.
 • Gelişmiş ticaret özellikleri: Gate.io, zengin özelliklere sahip bir kripto para borsasıdır. Herhangi bir kripto platformunda bekleyeceğiniz normal spot ticarete ek olarak, belirli kullanıcılar kaldıraçlı ve vadeli işlemlere de erişebilir. Ayrıca bir NFT ticaret platformuna sahiptir ve kripto faiz getiren ürünler sunar. Bazı gelişmiş özellikler, Türkiye dahil bazı ülkelerde mevcut değildir.
 • Makul ticaret ücretleri: Gate.io'da ödeyeceğiniz en yüksek işlem ücreti %0,2'dir. Müşterilerin bu ücreti düşürmelerinin çeşitli yolları vardır, örneğin Gate.io'nun yardımcı programı jetonunu kullanarak ödeme yapmak. Bu ücret piyasadaki en düşük değil, aynı zamanda en pahalı olmaktan da uzak.
ARTILAREKSİLER
Geniş kripto yelpazesiZor arayüz
Hemen her para birimini kabul ederYüksek mevduat ücretleri
Gelişmiş ticaret özellikleri
Makul ticaret ücretleri

Hizmetleri

Gate.io Güvenilir mi?

Bir borsanın güvenirliğini kabul etmek için sadece güvenlik ekipmanlarını ya da bu konuda alınan güvenlik önlemlerini incelemek yeterli değildir. Aynı zamanda kullanıcılara vaat ettikleri özellikleri de değerlendirmek gerekir. Dünyanın en güvenilir kripto para borsaları arasında yer alan Gate.io bu konuda da üzerine düşenin en iyisini sağlamaktadır. Peki, Gate.io kullanıcılarına neler sunar?

 • Spot Alım Satım: Spot alım satım, tüm borsalarda olduğu gibi Gate.io’da da standart olarak sunulan bir ticaret tipidir. Limit, time conditioin ve conditional order seçenekleri ile kullanılabilen spot piyasada, emir tiplerine göre alım satım işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.
 • Vadeli işlemler: Vadeli işlemler, Binance, Huobi Global gibi diğer güvenilir sitelerde de sunulan bir hizmettir. Gate.io da bu özelliği kullanıcılarına sunarak daha fazla kazanç elde etmelerini sağlamaktadır.
 • P2P Trade: Eşler arası para birimi satın alma olarak da adlandırılan p2p trade de gate.io’un kullanıcılarına sunduğu bir diğer avantajdır. Üçüncü bir taraf olmadan doğrudan kullanıcılar arasında kripto para alım satımı olarak açıklanabilecek bu özellik de yine kripto pata yatırımcılarının ek kazanç elde etmek için kullandıkları bir diğer yaygın ticaret tiplerinden biridir.
 • Liquidity Mining: Madencilere yönelik borsaların sunduğu özellikleri Gate.io borsası da kullanıcılarına sunmaktadır. Bu özellik sayesinde madenciler bir araya gelerek blokların daha hızlı şekilde oluşmasını sağlayarak ödüllerin daha kısa sürede toplanmasını sağlamaktadır.

Ücretler

Gate.io Güvenilir mi?

Gate.io'nun işlem ücretleri %0,2'lik maksimum yapıcı/alıcı ücreti bakımından Binance veya FTX gibi düşük ücretli platformlardan daha fazla, ancak Coinbase veya Gemini'den daha düşük diyebiliriz.

Yapıcı/alıcı ücretiMaksimum %0,2 / %0,2
Kredi/banka kartı depozitosuÖdeme işlemcisine göre değişir
Banka transferiEn az %0,08
Para çekme ücretiKriptoya göre değişir

Müşterilerin işlem ücretlerini azaltmasının üç yolu vardır:

 • Gate.io'nun hizmet belirteci olan GateToken (GT) ile ödeme. Tüm müşteriler, GT jetonunu kullanarak işlem ücretlerinde %25 indirim alabilir.
 • Bir paket GT Puanı satın almak. Kullanıcılar, bir puan paketi satın alarak işlem ücretlerinde %30 ila %70 arasında indirim alabilirler. En düşük maliyetli paket 120 $ için 200 puandır.
 • Yüksek hacimlerde ticaret yapmak veya büyük miktarlarda GT tutmak. %0.055 / %0.065'lik en düşük yapıcı/alıcı ücretlerine hak kazanmak için kullanıcıların VIP 16'ya ulaşmaları gerekir. Bu, bir ayda 75.000 BTC (yaklaşık 470.000$) veya 50.000 GT (300.000$'ın üzerinde) tutarını içerir.

Para Yatırma ve Çekme

Gate.io Güvenilir mi?

Çoğu kripto para borsası gibi, Gate.io da fiat para birimi (geleneksel para) için bir depozito ücreti alır. Depozito ücreti, ödemeyi hangi üçüncü tarafın işlediğine bağlı olarak değişir. Gate.io'nun depozito ücretleri diğer platformlara göre daha yüksektir. Para çekme ücreti, hangi kripto para biriminin çekildiğine bağlıdır, ancak diğer borsalarla uyumludur. Gate.io web sitesinden fiat para çekmek mümkün değildir.

ABD doları ile 500 dolarlık Bitcoin (BTC) almak istediğinizi varsayalım. Maliyet, para yatırma yöntemine çok bağlıdır. Hem ücrete hem de aldığınız toplam kripto miktarına bakmakta fayda var. Bazı üçüncü taraf işlemciler düşük döviz kurları sunar, bu nedenle daha düşük bir ücret ödüyor olsanız bile paranız için daha az kripto alabilirsiniz. BTC'yi çekme ücreti 0,001 BTC'dir (yaklaşık 40 $).

Gate.io Para YatırmaGate.io Para Çekme
Gate.io Üyelik AçmaGüvenilir Kripto Borsaları

Gate.io Güvenilir mi?

Gate.io güvenlik testinde nelere dikkat ettik gelin beraber göz atalım...

Gate.io güvenli mi?

2013 yılında kurulan ilk kripto para borsalarından biri olan Gate.io, 2017 yılında yaptığı yenilikleri ile sektörde bilinirliği daha da artan bir altcoin borsası haline geldi. 1400’den fazla kripto para çifti üzerinden işlem gate io, işlem hacmi açısından da önemli bir yere sahip güvenilir borsaların başında geliyor.

Gate.io ile kripto para biriminiz güvende mi?

Kripto para birimine yatırım yapmak riskli olabilir. Kripto para birimleri nispeten yeni ve değişken varlıklardır ve endüstrinin nasıl gelişeceği hakkında bilmediğimiz çok şey var. Ayrıca, bilgisayar korsanları genellikle kripto para borsalarını hedef alır, bu nedenle bazı yatırımcılar varlıklarını harici bir kripto cüzdanına taşımayı tercih eder.

Gate.io, güvenlik açısından aradığımız birkaç kutuyu kontrol ediyor, ancak platform mükemmel değil. İşte bazı önemli güvenlik özellikleri:

 • Soğuk depoda "çoğu" varlığı çevrimdışı tutar . Fonların yüzde kaçının çevrimdışı tutulduğu konusunda daha fazla şeffaflığa sahip olmak güzel olurdu.
 • Dış güvenlik denetimi. Gate.io, sistemini test etmek için profesyonel denetim şirketlerinin yanı sıra üçüncü taraf kötü amaçlı yazılımdan koruma savunmasını kullanır.
 • Kullanıcı düzeyinde güvenlik önlemleri. Bunlar, iki faktörlü kimlik doğrulama, hesap izleme ve kimlik avına karşı koruma önlemlerini içerir.

Güvenlik testimizi nasıl geçti?

Kuvvetli bir ticaret motoruna sahip olan Gate.io, güvenlik katmanları noktasında da diğer borsalardan ayrılmaktadır. Kripto para çeşitliliğine ek olarak kullanıcı deneyimini ön planda tutan borsa, bu özelliği ile de kullanıcılarının daha fazla tercih etmesini etkileyen bir borsadır.

Gate.io neden güvenilirdir sorusuna yanıt vermek için belki de en çok sahip olduğu Gate Chain ağını öne sürme gerekir. Bu ağ, tamamen güvenliği sağlama amacıyla oluşturulmuş, benzersiz zincir üstü kasa hesabı özelliğine sahiptir.

Sibere saldırılara karşı oluşturulan Gate Chain, korsanlık riskini minimuma indirmektedir. Kullanıcılar varlıklarının güvenliğini sağlamak için ödeme hesabı, geri alma hesabı ve geri alınabilir blok dönemleri oluşturabiliyorlar. Bu da varlıkların yüzde 100 garanti altına alınmasını etkilemektedir.

Gate.io’u diğer kripto para borsalarında ayıran bir diğer temel özelliklerinden biri de alt hesapların oluşturulmasına olanak tanınmasıdır. Yani mevcut hesabınıza ek olarak yeni bir alt hesap oluşturarak varlıklarınızı farklı hesaplarla yönetebilirsiniz.

Borsaların güvenlik standartlarına ek olarak “fon şifresi” özelliği getiren Gate.io, bu özelliği ile alım satımlarda belli bir süreden sonra işlem yapılması halinde fon şifresi ister. Bu da korsanların eline geçmiş bir hesaptan kolaylıkla işlem yapmasını engellemektedir. Fon şifresi, aynı zamanda para çekimlerinde ve yatırımlarında da kullanılmaktadır.

Gate.io nasıl kayıt olunur?

Kullanıcı güvenliğinin en üst seviyede tutulduğu güvenilir kripto para borsalarından Gate.io, kullanım açısından da son derece kolay bir borsadır. Gate.io'ya ücretsiz bir şekilde üye olmak için buraya girdikten sonra “Kayıt ol” butonunu tıklayın. Bilgilerinizi doğru şekilde girdikten sonra mailinize gelen onay linkine tıklayarak kayıt işlemini tamamlayın.

Gate.io’da işlem yapabilmek için KYC doğrulaması yapmanız gerekmektedir. KYC doğrulaması (kimlik doğrulaması), kara para aklama suçlarının önüne geçmek ve terörü finanse etme suçlarının önüne geçmek için geliştirilen ve ülkelerin de borsalara şart koştuğu bir doğrulamadır. Bu işlemi de tamamladıktan sonra kolaylıkla alım satım işlemi yapmaya başlayabilirsiniz.

Gate.io hesabına nasıl para yatırılır?

Kullanıcılar, Türkiye’deki bankalar üzerinden EFT/Havale ya da kredi kartı ile üçüncü taraf uygulamaları kullanarak Gate.io'nun platformuna itibari para yatırabilir. Ücretler değişiklik gösterir ve bu üçüncü taraf platformların çoğu ek kimlik doğrulaması gerektirir. Ayrıca Gate.io para yatırma işleminizde başka bir borsadaki varlıklarınızı göndererek kolayca aktarım sağlayabilirsiniz.

Gate.io komisyon ücretleri ne kadar?

Borsaların güvenirliğini kanıtlayan bir diğer özellik de komisyon ücretleridir. Özellikle de sürekli alım satım yapan kullanıcılar açısından bu son derece önemli bir ayrıntıdır. Gate.io borsası, bu konuda da kullanıcılarına sunduğu esnek komisyon ücretleri ile güvenirliğini kanıtlayan bir borsadır.

Gate.io borsası komisyon ücretleri, diğer büyük borsalara göre daha yüksek komisyon ücretleri sunsa da yine de birçok borsaya göre daha uygun komisyon oranları ile işlem yaptıran bir borsadır. Gate.io’da komisyon ücretlerin belirlenmesi, kullanıcıların GT seviyelerine göre belirlenmektedir. Yani her kullanıcı için aynı komisyon ücretlerinin olduğunu söyleyemeyiz. Buna göre aşağıdaki tabloyu inceleyerek Gate.io komisyon ücretlerini öğrenebilirsiniz.

Gate.io işlem çiftleri neler?

Borsaların kullanıcılarına sağladıkları en büyük özelliklerin içerisinde işlem çiftleri yer almaktadır. Bir borsada işlem çifti ne kadar fazla ise kullanıcıların kazanç sağlamaları da o kadar yüksek olur. Gate.io, her geçen gün yeni işlem çiftleri oluşturmaya devam eden bir borsa olduğu için bu yönden de kullanıcıların beğenisini ve güvenini oluşturmaktadır.

Son Söz

Gate.io, daha az bilinen kriptoları satın almak isteyen deneyimli tüccarlar için köklü bir kripto para borsasıdır. 1.500'den fazla mevcut kriptoya sahiptir ve ayrıca bazı ülkelerde marj ticareti gibi gelişmiş ticaret özellikleri sunar.

YORUMLAR (21)
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
21 Yorum
Koinler
Güncel kripto para birimleri hakkında teknik bilgi, detaylı anlatım ve anlık takip olanığı için aşağıdaki listeyi kullanabilirsiniz.
Kısa Kod Güncel Fiyat
Bitcoin BTC 1.297.440,00₺
Ethereum ETH 77.151,00₺
Tether USDT 30,09₺
BNB BNB 9.477,20₺
Solana SOL 2.906,80₺
XRP XRP 17,36₺
USDC USDC 30,11₺
Lido Staked Ether STETH 77.104,00₺
Cardano ADA 16,23₺
Avalanche AVAX 1.066,91₺
Dogecoin DOGE 2,45₺
Polkadot DOT 223,78₺
TRON TRX 3,25₺
Chainlink LİNK 452,81₺
Toncoin TON 73,05₺