Binance Güvenilir mi? İndirimli Komisyonla Üye Olmak

Kripto para borsası dünya devi Binance güvenilir mi? Milyonlarca kullanıcının merak ettiği BTC para borsası Binance güvenlik testi ve inceleme..
Binance Güvenilir mi? İndirimli Komisyonla Üye Olmak

Milyonlarca kullanıcısıyla 6 adımda Binance güvenilir mi? Binance, müşterilerinin kişisel bilgilerinin ve fonlarının güvenliğini sağlamak için çok katmanlı "banka benzeri" güvenlik önlemleri ve yönetim protokolleri içeren dünyanın en güvenilir kripto para borsalarından biri olarak biliniyor. Peki bu %100 güvenilir olmak için yeterli mi? Şimdi tüm detaylarıyla Binance güvenlik incelemesine geçebiliriz...

Binance
KuruluşTemmuz 2017
CEOChangpeng Zhao (CZ)
MerkezMalta
Hasılat20 milyon USD
Hacim34+ trilyon USD
Kullanıcı115+ milyon

Binance, son derece yüksek ticaret hacmi, çok sayıda seçenek ve mükemmel bir itibar ile milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başarmış lider kripto para borsaları arasında yer alıyor. Hal böyle olunca kısa sürede kendini zirveye taşımayı başaran Binance, her ne kadar dünyanın önde gelen bitcoin borsası olarak anılsa da hem acemi hem de deneyimli kripto para birimi kullanıcıları tarafından güvenlik konusunda merak ediliyor.

Şimdiye dek Türkiye'de yapılmış en kapsamlı "Binance Güvenilir mi?" araştırmasını sizlerle paylaşacağım. Geçtiğimiz yılın verilerine göre Türkiye'de 1.1 milyon, globalde ise 115 milyonu aşkın aktif kullanıcıya sahip Binance, kripto para piyasasına girmek isteyen ya da katılma kararında kararsızlık yaşayanlar için bu yazımda Binance'ın güvenilir olup olmadığına biraz ışık tutacağım..

Aşağıda güvenli bir kripto para borsasından neler bekliyoruz bölümünü ziyaret ederek araştırma, inceleme ve mevcut istatistikler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Binance Güvenilir mi?

Binance Güvenilir mi?

Binance kripto para borsasının güvenilirliğine gelecek olursak; şeffaflık, coin yelpazesi, hız, şifreleme, yasal hususlar, likidite, ücretler ve kullanıcı deneyimi açısından milyonlarca aktif kullanıcısıyla dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'ın güvenilir olduğunu söyleyebiliriz.

Kripto paralarını borsada bırakmaya karar veren kullanıcılar için güvenli bir ticaret ortamı sağlayan firma, Google Authenticator uygulaması ve SMS doğrulama sistemi ile üstün güvenlik teknolojilerine örnek olarak soğuk cüzdan depolama ve iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) kullanmaktadır.

Şimdi daha derine girecek olursak kripto almak, satmak ve saklamak için 6 Adımda Binance Güvenilir mi? araştırmamıza geçebiliriz.Hızlı işlem, yüksek hacim ve mükemmel itibarı ile Binance kripto para borsasının ne kadar güvenilir olduğunu öğrenelim.

Genel Bakış

Binance Güvenilir mi?

Binance, 2017 yılında Çinli-Kanadalı geliştirici Changpeng Zhao (CZ) tarafından kurulan bir kripto para borsasıdır. Zhao'nun şirketi Beijie Technology kısa süre içerisinde 15 milyon doları toplayarak başarılı bir ICO'nun ardından değişimini tüm dünyaya kanıtlamayı başardı. Aslen Çin merkezli olan Binance, Çin hükümetinin kripto para birimi endüstrisine yönelik değişiklikleri nedeniyle şirket merkezi Cayman Adaları'na taşındı.

Binance'in ICO'suna yatırım yapan yatırımcılar, karşılığında kripto para ticareti yapmak ve Binance ücretlerini ödemek için kullanılabilecek Binance Coin'i (BNB) aldı. BNB daha önce Binance Akıllı Zincir olarak bilinen BNB Zincirine güç sağlamak için de kullanılıyordu. BNB'nin başlangıçta değeri 0.1 dolar civarındaydı ve Binance'nin yükselişiyle değer kazanmaya devam etti.

Binance'nin kurucusu CZ'nin sektörde etkileyici bir geçmişe sahip olduğu ve özgeçmişinde Blackchain.com'da teknik direktör gibi yüksek profilli pozisyonlarda görev aldı biliniyor. Çin hükümetinin kripto para birimleri konusundaki görüşleriyle mücadele eden Binance, sunucularını artık daha esnek devletlerden çalıştırarak ona rekabetçi bir değişim hizmeti yürütme özgürlüğü sağlıyor.

Lansmanından bu yana şaşırtıcı bir başarı elde eden Binance, Coinmarketcap'te 24 saatlik işlem hacmi açısından 1 numarada yer alıyor. Bu oran ona en yakın rakibi olan Coinbase'in 24 saatlik işlem hacminin tam 5 katından daha fazlası.

Hizmetleri

Binance Güvenilir mi?

P2P: Binance, kirpto para alıcılarını ve satıcılarını doğrudan birbirine bağlayan eşler arası (P2P) bir ticaret hizmeti sunar. Bu, kullanıcıların tercihlerine bağlı olarak çok çeşitli ödeme seçenekleriyle itibari para ödemelerini kolaylaştırır.

Kredi/Banka Kartı: Binance, kredi ve banka kartlarını destekleyen bir aracılık hizmeti sağlamak için Simplex ile ortaklık kurdu. Bu hizmet, bir kredi veya banka kartı ile çeşitli farklı kripto para birimleri satın almanıza ve ayrıca bu kartları kullanarak hesabınıza itibari para yatırmanıza olanak tanır.

SEPA/Havale: Binance, 3. taraf sağlayıcılarla entegrasyonları sayesinde artık kullanıcılarının SEPA ve banka transfer yöntemlerini kullanarak doğrudan kripto para satın almalarına olanak sağlıyor. Son derece cazip olan bu seçenek ile hiçbir işlem ücreti ödemeden transfer sağlayabilirsiniz.

Spot: Spot ticareti için kullanıcılar iki ana arayüz arasında seçim yapabilir. Değiştirilebilir kolay arayüzü, grafikleri ve farklı özellikleriyle başlangıç seviyesinde olanlar için büyük kolaylık sağlar.

Marj: Kullanıcılar, tüm marj hesap bakiyesini riske atan çapraz marj ile potansiyel kayıpları tek bir işlem çifti ile sınırlayan izole marj arasında seçim yapabilir.

Birimleri ve Limitleri (10/9.8)

Binance Güvenilir mi?

Binance kripto para borsasında alım-satım yapmak, yatırmak ve çekmek için 600'den fazla coin bulunuyor. En popüler coinler arasında:

BTCBNBMINAADA
ETHAVAXXLMSHIB
LTCTRXATOMLINK
XRPSOLCAKEBCH

Binance, para çekme limitlerini belirlemek için VIP sıralama sistemini kullanır. En düşük seviye VIP o üyeleri, 24 saatlik bir süre içerisinde 8.000.000 BUSD'ye kadar para çekebilir. En üst düzey VIP 9 kullanıcıları, 24 saatlik bir süre içerisinde 96.000.000 BUSD'ye kadar para çekebilir. Binance'den kripto para birimlerinin yanı sıra USD, GBP, TR ve EUR dahil olmak üzere çeşitli para birimlerini kolayca çekebilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri

Binance Güvenilir mi?

Genel olarak yapılan incelemelerde Binance kullanıcılarının birçoğunun geniş coin yelpazesi, hızlı arayüzü, kolay kullanımı, anlaşılır grafikleri, kendini kanıtlamış bir sicile sahip olması ve güvenilirliği ile Binance kullanmaktan memnun olduğunu söyleyebiliriz.

Binance'de karşılaşabileceğiniz çoğu soruna yanıt veren ya da size rehberlik edecek kapsamlı bir SSS bölümüne sahip. SSS bölümü size yardımcı olamıyorsa, sorunuzun yanıtını bulmanıza veya sorununuzu çözmenize yardımcı olacak otomatik bot bulunuyor. Bu da işe yaramıyorsa müşteri hizmeletleri temsilcisiyle iletişime geçmek için istek gönderebilirsiniz.

Binance kimliğiniz yüklü ise "BinanceHelpDesk" twitter hesabına doğrudan mesaj gönderebilirsiniz. Gönderilen mesajların yanıtı için bir süre beklemeniz gerekeceğini unutmayın.

Diğer Borsalar

Binance Güvenilir mi?

Binance vs Coinbase Pro: Coinbase Pro, Coinbase'in ticaret platformudur. İtibar ve benimseme açısından önde gelen borsalardan biridir. Platformun dünya çapında sınırlı kullanılabilirliğinin yanı sıra (103 ülkeyi destekler), platform ücretleri Binance'deki en yüksek ücret katmanından 6 kat daha yüksek olan %0,6'dan başlar.

Binance vs Bittrex: Bittrex, Aralık 2014'te faaliyete geçmesinden bu yana kripto tüccarları arasında popülaritesi artan ABD'li bir kripto para borsasıdır. İstikrarlı büyümesi onu piyasanın en çok tercih edilen altcoin borsalarından biri haline getirdi. Bittrex ücretleri, Binance'ye nazaran 3,5 kar daha yüksek olan %0,35'ten başlıyor.

Binance vs Bitfinex: Hacim olarak dünyanın en büyük BTC borsalarından biri olan Bitfinex, daha gelişmiş yatırımcılara uygun olan Bitcoin marj ticareti gibi gelişmiş seçenekler sunar. 150'den fazla kripto para birimini destekleyen Bitfinex, satış emirleri için %0,1, alış emirleri için %0,2 (Binance'ın 2 katı) ücrete sahiptir.

Binance vs Kraken: Merkezi San Francisco, California'da bulunan Kraken, en eski kripto para borsalarından biridir. ABD, Kanada, Japonya ve AB'de faaliyet gösteren platform, Binance'de bulunan 600 kripto paraya nazaran 110 civarı coin desteklemektedir. Yapıcıların max ücreti %0,16, alıcıların max ücreti %0,26'dır.

Sonuç

Binance Güvenilir mi?

Her şeyi bir araya getirdiğimizde ve Binance borsasına objektif olarak baktığımızda, bu BTC borsasının artılarının eksilerinden çok daha ağır bastığını söyleyebiliriz.

Gerek borsanın düşük ücretleri, gerekse profesyonel ekibi ile tüm dünyada 115 milyonu aşkın aktif kullanıcıya sahip olmasını onu önemli bir kripto para borsası yapmak için yeterli.

Günlük işlem hacmi söz konusu olduğunda Binance'ın diğer rakip borsalara nazaran ciddi bir fark ile lider olması şaşırtıcı değil. Dünya çapında hizmet sunma yeteneğini kazanmış bu firmanın şuan için önüne geçebilecek bir güç olmadığı aşikar görünüyor.

Binance'e üye olarak ömür boyu yüzde 10 komisyon indirimi ile alım satım yapabilmek için buraya tıklayın.

Benzer Tavsiye Önerileri
Binance Nasıl Para Yatırılır?Binance Nasıl Kayıt Olunur?

Binance TR güvenilir mi?

Binance kripto borsasının güvenilirliğine gelecek olursak; güvenlik politikası, varlık yönetimi, operasyon güvenliği ve bilgi sistemleri dahil olmak üzere 14 kategoride 114 kriterden tam not almayı başarmış DNV ve UKAS tarafından tanınan, ISO sertifikasına sahip BTC borsaları arasında yer alıyor.

Binance'ın güvenilirliğine nasıl karar verdik?

Kripto para borsası seçerken dikkat edilmesi gerekenler:

1. Güvenlik

Kesinlikle her şeyin başında güvenlik geliyor. Kuşkusuz güvenlik, bir borsanın açık ara en önemli faktör. Bir borsa güvensizse, fonlarınız çalınabilir ve sunduğu diğer avantajlar değersiz kalır. Hiç kimse parasını kaybetmek istemez, bu nedenle en önemli kriter bu diyebiliriz.

2. Teknoloji

Kuşkusuz güvenilirlikten sonra bakacağımız en önemli kriter teknolojisi diyebiliriz. Öncelikle borsanın web adresi HTTPS ile başlamalıdır ve HTTP bağlantılı sitelere girmekten kesinlikle uzak durun.

Öte yandan oturum açma güvenliği konusunda iki faktörlü kimlik doğrulama istemesi oldukça önemli.

Ayrıca müşteri mevduatlarını offline olarak soğuk hava deposunda saklaması ve maksimum güvenlik için IP adresi ve para çekme işlemlerinde detaylı güvenlik sorgusu şart.

3. Yasal Husus

Mevzuat değişikliklerine uymayı kolaylaştırabileceğinden, Türkiye'de geçerliliği olan borsa tercihi yapmalıyız. Bu durumda fonlarınız sigortalayabilir, yani paranızı kaybetmeleri durumunda size geri ödeme yapılabilir.

4. Şeffaflık

Eminim ki paranızı herhangi bir kripto para borsasında gözünüz arkada kalmadan bırakmak istersiniz. Çoğu kripto para borsası, bilgisayar korsanları için adeta büyük bir yem. Bu nedenle Bitcoin ve diğer alcoinlerinizi Binance gibi güvenilir bir kripto borsasında tutmanız son derece önemli.

5. Likidite

Likiditeyi daha kolay özetleyecek olursam işlem hacmi ne kadar yüksekse, o kadar likit özel değişim olur. Likidite, işlemlerin daha hızlı, daha kolay ve fiyat oynaklığı ile uğraşmadan tamamlanmasını mümkün kılar.

Likiditenin farklı işlem çiftleri için farklı olabileceğini unutmayın. Örneğin BTC/TRY için yüksek olabilir, ancak BTC/EUR için düşük olabilir.

6. Ücretler

Sanırım aktif işlem yapan kripto para tüccarlarının en çok dikkat ettiği hususlardan bir tanesi de kesintiler, komisyonlar kısacası işlem ücretleri. Bu çoğu borsada genellikle işlem başına %1'den azdır ve işlem hacminiz arttıkça düşüş gösterebilir

Öte yandan bazı borsaşar, kredi veya banka kartıyla hızlı ve kolay kripto para satın almaya çalıştığınızda ayrıca %5 ya da daha yüksek bir ücret alabilir. Bu nedenle depozito ücretleri de bir hayli önemli.

Binance'da para tutmak güvenli mi?

Binance, kullanıcılarının paralarını güven altına almak için varlık fonuna sahiptir. SAFU olarak da adlandırılan varlık fonu, finansal bir kayıp durumu söz konusu olduğunda Binance tarafından alınan ücretlerin bir kısmını güvence altında saklar. Öte yandan herhangi bir paranın kaybolması durumunda Binance kullanıcılarına geri ödeme sağlar.

Binance batar mı?

Binance, milyarlarca dolarlık piyasa hacmine ulaşmayı başarmış ve günümüzde 115 milyonu aşkın aktif kullanıcısıyla dünyanın en büyük 1 numaralı kripto para borsası olarak değerlendirildiğini düşünürken batmaya uzak olduğu gibi tüm bunların beraberinde diğer finansal şirketlerde olduğu gibi batma ihtimali her zaman vardır.

Binance Türkiye'de yasal mı?

Dünya genelinde yasal olarak kabul edilen ve merkezi Malta'da bulunan kripto para borsası devi Binance, ülkemiz kullanıcıları için faaliyete geçirdiği Binance TR'nin hizmete açılması ile beraberinde "BN TEKNOLOJİ A.Ş." ticaret unvanı ile İstanbul'da ofis açmıştır.

 • Ticaret Sicil No: 221729-5
 • Mersis no: 178140451300001
 • Ticaret Unvanı: BN TEKNOLOJİ A.Ş.
 • Adres: Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Ferko Apt. No:175/7 Şişli İstanbul
 • İnternet sitesinin adresi: https://www.trbinance.com

Binance TR kime ait?

Binance TR, merkezi Malta'da olan ve 110'dan fazla ülkede faaliyet gösteren Binance kripto para borsası şirketinin BN Teknoloji A.Ş ticari unvanıyla Türkiye'de faaliyet gösterdiği operasyon birimidir.

Neden Binance kullanmalısınız?

Binance, hacim olarak en büyük dijital varlık değişimini içeren bir finansal ürün paketine sahip dünyanın önde gelen blok zinciri ve kripto para altyapısı sağlayıcısıdır.

Dünya çapında milyonlarca kişi tarafından güvenilen Binance platformu, kullanıcılar için para özgürlüğünü artırmaya kendini adamış ticaret, finans, eğitim, veri, araştırma, sosyal fayda, yatırım ve ademi merkeziyetçilik dahil olmak üzere eşsiz bir kripto ürünleri ve teklifleri portföyüne, altyapı çözümleri ve daha fazlasına sahip.

Artıları:

 • %0,1'e varan düşük ücretler
 • Olağanüstü eğitim materyalleri
 • Son derece güvenli
 • Diğer borsalara kıyasla düşük ücretler
 • Mobil dostu
 • Kredi ve Banka Kartı dostu
 • Aralarından seçim yapabileceğiniz 100'den fazla para birimi
 • Binance Coin (BNB) kullanarak ücret öderseniz %25 işlem ücreti indirimi

Eksileri:

 • Tüm ülkelerde mevcut değil
 • Sınırlı müşteri hizmeti seçenekleri

Binance'den para çekebilir miyim?

Binance, İki Faktörlü Kimlik Doğrulama (2FA) kullanarak kullanıcı hesabının korunmasına izin veren güvenli bir sistem kullanmaktadır.

Binance'de bitcoin satın alabilir miyim?

Evet. Bir kredi kartı veya banka kartı ile Binance üzerinden kolayca BTC satınalmak ya da hesabınıza yatırılan herhangi bir kripto para birimi ve itibari para birimini satın almak mümkündür.

Binance'de nasıl bitcoin satın alırım?

Binance'den kripto para satın almak için yapmanız gerekenler arasında;

 • Binance'e üye olun.
 • Hesabınıza para yatırın.
 • Bitcoin ve yatırılan kripto veya fiat para birimi için işlem çiftini bulun.
 • Bitcoin için yatırılan kripto veya fiat para birimini satın.
 • Bitcoinleri kendi cüzdanınıza çekin.

Binance iki faktörlü doğrulama nedir?

Binance, İki Faktörlü Kimlik Doğrulama (2FA) kullanılarak kullanıcı hesabının korunmasına izin veren güvenli bir platform olarak kabul edilir.

Binance 2FA nasıl çalışır?

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama (2FA), Binance kripto para hesabınıza ek bir güvenlik katmanı ekleyerek çalışır. Hesabınıza erişimi sağlamak için yalnızca kullanıcı adı ve parolanın ötesinde ek bir oturum açma ve kimlik bilgisi gerekir. Bu ikinci kimlik bilgisini almak yanlızca size ait bir erişim gerektirir.

Binance TR'de Google 2FA nasıl etkinleştirilir?

Binance TR kripto para hesabınızı güvence altına almak için kullanıcılar Google 2FA etkinleştirmek için;

 • Binance hesabınıza giriş yapın.
 • Hesabım bölümünden "Güvenlik" seçeneğine tıklayın.
 • Authenticator Uygulaması seçeneğine tıklayın.
 • Etkinleştirmek için kutuya dokunun.

Binance hesabınıza 2FA etkinleştirmek için;

 • iOS için App Store ya da Android için Google Play'den Google Authenticator yükleyin.
 • Google Authenticator uygulamanız ile QR Kodu taratın.
 • QR kodu taratmak için sağ üstteki "+" sembolüne tıklayın.
 • "Scan Barcode" ile QR kodu tarayabilir veya "Manual Entry" ile kodu elle girebilirsiniz.
 • Hesabınıza erişebilmek için 16 haneli anahtar kelimeyi kaydedin.
 • Binance sayfası üzerinden doğrulama kodunuzu, SMS 2FA ve SMS doğrulama kodunuzu girin.

Binance TR kimlik doğrulaması (KYC) nasıl yapılır?

 • iOS veya Android için Binance indirin.
 • Hesabınıza giriş yapın ve sağ üstteki profil simgesine dokunun.
 • "Kimlik Doğrulama" seçeneğine tıklayın.
 • Belge tipini seçin.
 • Kimliğinizin ön ve arka yüzünü yükleyin.
 • "Selfie çek" seçeneğinden yüzünüzün resmini çekin

YORUMLAR (27)
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
27 Yorum
Koinler
Güncel kripto para birimleri hakkında teknik bilgi, detaylı anlatım ve anlık takip olanığı için aşağıdaki listeyi kullanabilirsiniz.
Kısa Kod Güncel Fiyat
Bitcoin BTC 1.297.440,00₺
Ethereum ETH 77.151,00₺
Tether USDT 30,09₺
BNB BNB 9.477,20₺
Solana SOL 2.906,80₺
XRP XRP 17,36₺
USDC USDC 30,11₺
Lido Staked Ether STETH 77.104,00₺
Cardano ADA 16,23₺
Avalanche AVAX 1.066,91₺
Dogecoin DOGE 2,45₺
Polkadot DOT 223,78₺
TRON TRX 3,25₺
Chainlink LİNK 452,81₺
Toncoin TON 73,05₺