Kilo Almanın Yolları

Kilo Almanın Yolları
01.07.201514:54

Kilo almak isteyen insanların sayısı en az kilo vermek isteyen insanlar ile eş değerdir. Kilo almanın basit bir olay olduğunu düşünebilirsiniz ancak bu durum kilo vermek kadar zordur. Peki, en hızlı ve sağlıklı bir şekilde nasıl kilo alınır?

Haber güncelleme tarihi 18.09.2018 16:41

Kilo almak ve kilo vermek gibi problemler insanları strese sokan konuların başında gelmektedir. Zayıflıktan şikayetçi olan birçok insan “en hızlı kilo alma” yöntemleri araştırmaktadır. “Ne kadar yemek yersem yiyeyim kilo alamıyorum” diyenler için oldukça faydalı ve sağlık bir içeriği sizlere sunuyoruz.

Kıyafet bulamamak ve her alınan kıyafeti tadilattan geçirmek yalnızca kilolu bireylerin sorunu değildir. Aşırı zayıflıktan kıyafet bulamama problemi yaşayan ve pantolondan cekete birçok kıyafetini tadilattan geçirmeden kullanamayan pek çok kişi vardır.

en hızlı kilo alma yöntemleri nelerdir

Peki, zayıf insanların en çok araştırdığı konulardan bazıları arasında yer alan “En Hızlı kilo nasıl alınır?” ve “Sağlıklı kilo nasıl alınır?” sorularının cevapları nelerdir? Aynı zamanda “Sağlıklı ve hızlı kilo almak için tüketilmesi gereken besinler” sayfasını ziyaret ederek hangi tür besinlerin tüketilmesine önem verilmelidir daha detaylı şekilde fikir sahibi olabilirsiniz.

Kilo Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ve Ne Yenmelidir? makalesine tıklayarak kilo alırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında da detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu içeriğimizde sizlere;

 • Sağlıklı kilo almanın yolları nelerdir?
 • Hızlı kilo almak için neler yapılmalı?
 • İştah açıp kilo almak için neler yapılmalı?
 • Nasıl kilo alınır? sorularına cevap arayacağız…

Sağlıklı Kilo Alma Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Zayıf insanlar kilo almak isterken sağlık sorunları yaşamak istemiyor. Bunu için de sağlıklı bir şekilde beslenerek kilo almanın yollarını arıyor. Kiloyu hızlı alan ya da kilolu insanlar genellikle “Kilo almakta zorlananlar” için hamur işi, tatlı ya şekerli besinler tüketilmesini belirtir.

sağlıklı kilo alma yolları

Bunu söylenenler kilolu kişiler için doğru bir önermedir ancak zayıf insanlar için çok doğru ve sağlıklı bir önere değildir. Kilo almak için başvurulan hamur işi ya da tatlı türleri insanlarda kilo aldırmak ziyade vücutlarında yağ oranlarını artırır. Oysa zayıf insanlar vücutlarındaki yağ oranlarını arttırmak değil, sadece zayıf olan kilolarını biraz arttırmak istemektedir.

Zayıf olan ve en hızlı şekilde kilo almak isteyen okurlarımıza aşağıda en sağlık şekilde nasıl kilo alınır sorusunun cevaplarını vereceğiz.


Sağlıklı ve Hızlı Kilo Almanın Yolları Nelerdir?

Nasıl Kilo Alırım?” sorusuna cevap bularak en hızlı ve sağlıklı kilo almanın yollarını sizler için aşağıda detaylı olarak maddeler halinde sunuyoruz… İşte, “Nasıl Kilo Alırım” sorusunun cevapları…

anoreksiya.jpg

 • Sağlıklı kilo almak için sabah kahvaltılarında mutlaka doyurucu bir şekilde besin tüketimi gerçekleştirin. Ekmek ve hamur işi gıdaları azaltabilirsiniz bunun yerine peynir, zeytin yumurta ve çerezlik ürünleri tüketebilirsiniz. Zayıf insanlar ekmek yiyerek sadece iştahlarını kapatırlar ama diğer besinler iştah açıcıdır.
 • Kahvaltıda çay yerine daha çok iştah açan süt ve meyve suyu gibi içecekleri tüketin.
 • Kahvaltıdan sonra yenilecek öğle yemeği arası çok uzun olmamalıdır. Kahvaltı ve öğle yemeği arasında kesinlikle bir şeyler tüketmeye hayret edin.
 • Öğle yemeğinde vücudunuzu güçlü tutacak besinler tüketmeye dikkat edin. Ekmek ve tatlı türü besinlerden uzak durun. Yukarıda da belirttiğimiz üzere ekmek, hamur işi ve tatlı tarzı besinler sağlıksız beslenmeye girmektedir ve zayıf insanların kilo alma yöntemleri arasında başarılı bir yöntem değildir.
 • Vücudunuzun sadece göbek bölümünden kilo almaması için egzersizler yapmanız gerekmektedir. Yağ ve kas dokularını oluşturacak gıdaları sabah ve öğlen yemenizi öneririz.
 • Akşam yediklerinizin vücudunuzun sadece bir bölümüne gitmemesi için hafif egzersizler yapın.
 • Geceleri yatmadan önce kesinlikle öğün yiyin.

En Hızlı Kilo Almanın 10 Kolay Yolu

Hızlı kilo almak için yukarıda sizlere neler yapılması gerektiğini anlattık. Peki , 1-2 ay gibi kısa bir sürede kilo almak için neler yapmalıyız? Burada da aynı şekilde sağlık bir biçimde kilo almanın detaylarını size anlatacağız.

hızlı kilo almanın en kolay yolları

 1. Kısa sürede kilo almak için öğün miktarınızı artırmalısınız. Kahvaltılarınızda bol kalorili yiyecekler tüketmelisiniz.
 2. Kendinize kalori defteri tutmalısınız ve her gün kullandığınız kalorinin biraz daha üstüne çıkarak kalori alımlarını geliştirmelisiniz.
 3. Egzersiz yapmalısınız ancak hareketi azaltmalısınız. Çok fazla hareket ederseniz yediğiniz besinleri eritmiş olursunuz. Hafif bir egzersiz ile sağlıklı kilo alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
 4. Günlük sıvı tüketiminin genel bir bölümünü meyve suyu ile idare edebilirsiniz. Sakın ola su içmemezlik yapmayın. Sadece öğle, akşam yemeklerin meyve suyu gibi içecekler tüketin.
 5. Zayıflamak isteyenler nasıl geç saatte yemek yemiyorsa, kilo almak isteyenler de geç saatte yemek yemelidir. Bunu yaparken de hamur işi ya da tatlı türü değil de daha kahvaltılık ürünler tercih edilmeli…
 6. Kesinlikle ama kesinlikle kilo almak için protein şart. Bu yüzden, yemek yerken proteinli gıdalar tüketmeye dikkat edin.
 7. Çikolata ezmesi, fındık ezmesi ve süt gibi besinler kilo almak için uygulanan en hızlı yöntemler arasında yer almaktadır.
 8. Kilo almak istiyorsanız kesinlikle her öğününüz 2 öğünden oluşmalı. Kahvaltıyı özellikle iki öğünde yapmayı unutmayın.
 9. Tükettiğiniz besinleri porsiyonları büyük olsun. Kilo almak için her defasında o büyük porsiyonları tüketmeyi hedefleyin.
 10. Kalori bakımından yüksek olan sebze ve meyveleri aşırı şekilde tüketebilirsiniz. Bunlar sağlıklı besinler olduğu için hem zararlı bir durum oluşturmaz hem de kilo alımını hızlandırır.

En Çok Hangi İçecekler Kilo Aldırır?

Kilo alayım derken sağlığınızdan olamayın. Sağlıklı bir şekilde kilo almak herşeyden önce gelir. Birazdan vereceğimiz örneklerde kilo alayım derken obezite kurbanı olmamanız için öneriler sunacağız.

Bir çok insan Dünya Sağlık Örgütünün tavsiyesine uyup günde en az 2 litre sıvı tüketiyor. Ancak, bu insanların çok küçük bir yüzdesi saf su içiyor. Meşrubatlarda bulunan fazla kalori ve şekerler hem görünüşümüzü hem de sağlığımızı etkiliyor.

Aromalı içecekler, şekerli meşrubatlar, meyve suları, meyve çayları, alkollü içecekler, gazlı içecekler… Bunları yemeklerin yanında, veya sıcak havalarda susuzluğumuzu gidermek için bol bol tüketiyoruz. Ama, bu içeceklerin bizi nasıl ve neden bu kadar etkilediğini biliyor muyuz?.

Alkollü içecekler

Alkol ve obezite, birçok sebepten ötürü yakın arkadaştırlar. Her şeyden önce, alkolün çok kalorili oluşu, karaciğerin çok fazla zorlanmasına neden olur. Aşırı alkol tüketimi karaciğerin zarar görmesiyle sonuçlanır, ve karaciğer alkolü sindirmek ile uğraşırken, vücudumuza giren diğer yağları yakamaz hale gelir. Üstüne üstlük alkol, tokluk hissi vermek yerine, insanın iştahını daha çok açar. Açlığımız, fiziksel görünüşümüzün en büyük düşmanıdır. Ayrıca, alkolün hafif uyuşturucu sınıfına girdiğini ve bağımlılık yarattığını da unutmayın. Alkollü içecekleri kararında içmeye çok dikkat etmelisiniz.

Tatlı meşrubatlar da obezitenin temel sebepleri arasındadır. İçinde şeker olan her alkolsüz içecekte, genellikle ucuz, kalitesiz, GDOlu mısır şurubu bulunur. Ayrıca içine, bağımlılık yaratması için hatırı sayılır miktarda glikoz da ekleniyor ve ortaya inanılmaz şekerli bir içecek çıkıyor.

Diyet içeceklerin de bir çok olumsuz etkisi vardır. Zira bunlar, insan sağlığına zararlı olan aspartam ile tatlandırılmaktadır.

İçerdikleri zararlı suni tatlandırıcıları da geçtik, bu içecekler vücutta aşırı sodyum birikimine neden olarak vücudun su tutmasına neden oluyor. Bu durum kilomuzu etkilediği gibi, sıklıkla tekrarlanıyorsa karaciğer ve böbreklere de çok fazla yük bindiriyor.

Doğal Meyve suları

Doğal meyve suyundan daha sağlıklı, daha lezzetli ve daha enerji verici bir şey yoktur. Hele bir de meyve organikse, ve çeşitli kimyasallara, tarım ilaçlarına maruz kalmamışsa çok da güzel olur. Eğer bu tür meyve sularını alacak olursanız, kutuların üzerinde meyvelerin hasat, sıkma ve kutulama süreci boyunca doğallığını koruduğunu belgeleyen organik damgası olmasına dikkat edin. Sanayi meyve sularında hem çok az meyve vardır, hem de aroma ve sağlıksız renklendiriciler içerirler. Bazılarına kalitesiz şeker katılmış olabiliyor. Tüm bu sebeplerden ötürü, meyve sularınızı, en taze meyve ve sebzeleri kullanarak, evde kendiniz sıkmanız en iyisidir.

Tavsiye edebileceğimiz, ve susuzluğunuzu gidermenin en iyi yolu hiç şüphesiz, saf sudur. Alp ve sıradağlardan gelen doğal maden suları da idealdir. Bunları marketlerde uygun fiyata bulmanız mümkündür.

Sağlığınız için en iyi içecekler, çaylar ve bitki çayları, taze sıkılmış meyve ve sebze suları, pirinç, yulaf ve badem sütleri, arpa ve kahve gibi kavrulup suda eritilen tahılların suyudur.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
131
258
178
20
129
276
255
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 4
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.