Nüfus Memurlarının Dikkatsizliği Sonucu Ortaya Çıkan Komik İsimler

Nüfus Memurlarının Dikkatsizliği Sonucu Ortaya Çıkan Komik İsimler
19.12.201813:01

İsmimiz bizimle birlikte doğumdan ölüme kadar geleceği için isimler gelişigüzel bir şekilde konulmaz. Aileler bebekleri için en güzel isimleri koymaya çalışırlar. Nüfus memurlarının dikkatsizliğinden dolayı ortaya çıkan komik isimleri sizler için derledik

Haber güncelleme tarihi 20.03.2020 10:17

İsmi Nüfus Memurunun Gazabına Uğramış 16 Kişi

İsim serüveni insanın doğduğu andan sonra kulağına üflenerek başlar. Kulağa üflenen isim o kişinin aynı zamanda karakteri olur. Bu yüzden isim ve insanın ayrılmaz bir bütün olarak görülmesi gerekmektedir. Öyle ki, çocuğunun doğum haberini alan anne ve baba, çocuğa koyulacak isim konusunda birçok sıkıntı ve tartışmalar yaşamaktadır. Tartışma konusu sadece anne baba ile sınırlı kalmayıp diğer aile bireyleri de isim konusunda tartışmaya katılmaktadır.

İsim konusu bu kadar önemli olunca insanlar isim koyarken titizlikle ve aylarca araştırma sonucunda konulmaktadır. İnsanoğlu ismi ile yaşar ismi ile ölür cümlesi de buradan çıkmıştır. İsim kararlaştırıldıktan sonra en son işlem olarak resmi dairelere gidilir, çocuğun nüfus cüzdanı çıkartılır. Ülkemizde tam da bu aşamada bir çok sıkıntıya girmiş ve ömrü boyunca bu değişik isimleri kullanan insanlar olmuştur.


1. İncil Tevrat

Yeni bebekleri olan çiftin soyadları Tevrat'dır. Soyadlarının Tevrat olmasından dolayı yeni doğan kız çocuğuna İnci ismini vermek istemişlerdir. Fakat kayıt yaptırılmaya gidildiği zaman çalışanın hatası sonucu kız çocuğunun ismi İncil Tevrat olarak kayıtlara geçmiştir.

incil-tevrat-001.jpg


2. Okşa Bırak

Yabancı bir gelin ile evlenen Türk baba, çocuğunun olacağı haberini alınca çok fazla mutlu olmuştur. Rus anne doğacak olan çocuğuna Okşan ismini vermek istemiştir. Nüfus kayıt işlemlerindeki çalışan kişi Okşan yerine Okşa olarak kaydetmiştir. Çocuğun ismi Okşa Bırak olmuştur.

oksa-birak.JPG


3. Doğum Yeri Hastane

İstanbul'da gerçekleşen olayda nüfus memuru doğum yerine İstanbul yazmak yerine yanlışlıkla Hastane yazmıştır.

dogum-yeri-hastane.jpg


4. Hafıza İsmi

Çocuklarına Hafize ismini uygun gören ebeveynler kimliğini çıkartmak üzere gittikleri nüfus müdürlüğünde çalışanın hatası sonucu ismi Hafize yerine Hafıza olarak kayıt edilmiştir.

hafiza-ismi-001.jpg


5. Fahriye Şen

Nüfusa kız cinsiyeti ile geçmesi gereken şahıs nüfus memurun yanlış cinsiyet kaydetmesi sonucunda erkek olarak kayıtlara geçmiştir. Fahriye Şen isimli şahıs 20 yaşına geldiği zaman askere çağrılmıştır.

fahriye-sen-001.jpg


6. Bahyettin

Ailesi isim kararını vermiş ve çocuklarına Bahattin ismini uygun görmüştü. Nüfus memurluğu isim kısmında çalışan kişi yanlış yazım sonucu bebeğin ismi Bahyettin olarak kayıtlara geçmiştir.

-bahyettin.jpg


7. Geç Yazılan Çocuk

Batman ilinde yaşanan olay ailesinin çocuğunun nüfus cüzdanını 5 yaşında çıkartmak istemiştir. Fakat nüfus memurunun yanlış anlaması sonucunda çocuğun yaşını 1 olarak kaydetmiş ve çocuk 4 yaş küçük yazılmıştır.

gec-yazilan-cocuk.jpg


8. Baro İsmini Alan Çocuk

Yakın tarihlerde gerçekleşen bu olayda çocuklarına baran ismini koymaya karar veren ailenin isteği gerçekleşmez nüfus müdürünün yanlış anlaması sonucu çocuğun ismi Baro olmuştur.

baro-ismini-alan-cocuk.jpg


9. Ayhan-Hayan

Yapılan en büyük hatalardan biri olan bu ailesi kız çocuklarına Ayhan ismini layık görmüştü fakat nüfus memuru kız çocuğunun ismini Hayan olarak kaydetmiştir.

ayhan-hayan.jpg


10. Kemal-Keman

Oldukça değişik bir isim olan Keman ismini nüfus memurunun yanlış anlaması sonucunda Kemal yerine Keman olarak kayıt olmuştur.

kemal-keman.jpg


11. Adviye-Adelviye

Zor bir isim olan Adviye ismini koyan aile nüfus çalışanın yanlış anlaması ve yanlış yazması sonucunda ismi Adelviye olarak kalmıştır.

adviye-adelviye.jpg


12. Soy Adı Yanlış Girilen Vatandaş

Soyadları Birlik olan ailenin yeni dünyaya gelen çocuklarını kayıt ettirmek isterken yapılan hata ile çocuklarının soy adı Pilli olarak kayıtlara geçmiştir.

soy-adi-yanlis-girilen-vatandas.jpg


13. Nahal İsmi

Çocuklarına Nihal ismi vermek isteyen aile hata sonucu çocuklarını Nahal ismiyle kaydettirmiştir.

nahal-ismi.jpg


14. Yanlış Soy İsim

İlk soyadı kanunu çıktığı zaman soyadlarını Melek koymak isteyen aile nüfus işlerinde yapılan evrak hatası olarak Molak soy ismi ile kayıt edilmiş ve günümüze kadar gelmiştir. Yapılan yanlışlığı fark ettiğinde düzeltmek istemiş ama çok fazla evrak isteğinden dolayı vazgeçilmiştir.

yanlis-soy-isim.png


15. Merve-Nerve

Çocuklarına Merve ismini uygun gören aile, ismi tescillemek için nüfus müdürlüğüne başvuru yaparlar. Başvuru sonrasında nüfus müdürlüğünde çalışan memurun yanlış yazması sonucunda Merve yerine ismi Nerve konulur. Kişiler ilerleyen yıllarda hukuk mücadelesi başlatsalar da başarılı olamazlar. Nerve isimli şahıs bir işletme açmaya karar verir ve Nerve isminde bir kafe açarak işletmeye başlar. Kafe isminden dolayı çok fazla misafirin ilgisini çeker ve kısa sürede ünlenir.

merve-nerve.jpg


16. Kiyafet-Kifayet

Ailesi çocukları için zor bir isim seçmiştir. Çocukları dünyaya geldikten sonra Kifayet ismini verdikleri evlatlarını nüfusa kayıt etmek üzere resmi işlemlere başlamışlardır. Nüfus memurunun yaptığı bir hata sonucu harfleri birbirine karıştırması sonucunda çocuğun ismi Kıyafet olarak nüfus kayıtlarına geçer. Aile çocukları reşit olduktan sonra dava açacaklarını ve ismini değiştireceklerini belirtiyor.

kiyafet-kifayet.jpg

Önerilen İçerik: Yaz Mevsiminde Çocuklarda Görülen 7 Hastalık

Neoldu.com / Sosyal Fayda

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
0
4
1
102
14
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.