Dünyanın En Zengin 15 Ailesi

Dünyanın En Zengin 15 Ailesi
23.08.201716:15

Dünyanın En Zengin Aileleri listesini derledik. Kimilerinin zenginlikleri deden geliyor, kimileri ‘çok çalışarak’, kimileri tamamen şansla servetlerine servet katmış.

Haber güncelleme tarihi 26.06.2020 18:10

Çoğumuz zengin aile deyince aklımıza ilk olarak Kardashian gibi aileler geliyor ancak gerçekte servetleri bu listede yer alan ailelere yaklaşamıyor bile! Kimilerinin zenginlikleri dededen geliyor, kimileri ‘çok çalışarak’, kimileri tamamen şansla servetlerine servet katmış. Biz de ünlü Forbes dergisinin Dünyanın En Zengin Aileleri listesini derledik. 

Dünyanın En Zengin 15 Ailesi

İşte, FORBES Dergisi'nde yer alan ve dünyada resmi kayıtlara ulaşılmamış paraları bulunan 15 zengin aile...


1. Rockefeller

zenginler

Rockefellers, servetlerini John D. Rockefeller'ın Standard Oil Company'yi kurduğu 1870 yılına kadar geri çekebilir. Standard Oil, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki petrol arıtımının çoğunu denetler. 11 milyar dolar değerinde.


2. Ferrero

zenginler

Ferrero ailesini tatlılarından biliyoruz. Ürünleri arasında Nutella, Kinder, Ferrero Rocher ve Tic-Tac bulunur! İtalya'daki en zengin ailelerden biridir ve şu an 26.5 milyar dolar değerindedir.


3. Marinho

zenginler

Marinho ailesi Brezilya'nın en zengin ailesi. Zenginliklerini Latin Amerika'nın en büyük medya grubu olan Globo'dan kazandılar. Bu aile 28.9 milyar dolar  değerinde.


4. Pritzker

zenginler

Pritzker ailesi, Hyatt otelleri ile ünlüdür. Ailelerinde toplamda 11 milyarder var, bunların çoğu kendi otel gruplarına ve şirketlerine sahip. Bu aile 29 milyon dolar değerinde.


5. Lee (Byung-Chull)

zenginler

Lee (Byung-Chull) ailesinin sahip olduğu Samsung Grup, varlıklarının çoğunu Samsung Electronics'den geliyor. Bu aile 29,6 milyar dolar değerinde.


6. Quandt

zenginler

Bu ailenin zenginlikleri, Alman lüks otomobil üreticisi BMW'nin müşterek mülkiyetinden kaynaklanmaktadır. Quandt ailesi 40 milyar dolar değerinde.


7. Cox

zenginler

Cox ailesi, gazete yayıncılığı, kablo TV ve otomotiv teknolojisi alanındaki çalışmalarından kazanç elde etti. Net değeri şu an 41 milyar dolar.


8. Bettencourt

zenginler

1907 yılında Bettencourt ailesi kozmetik imparatorluğu L'Oréal'i kurdu. Liliane Bettencourt, şirketin% 33 hissesine sahip olan dünyanın en zengin kadını. Bettencourt ailesi şu an 42.5 milyar dolar değerinde.


9. Cargill-MacMillan

zenginler

Cargill-MacMillan ailesi, Birleşik Devletler'deki en büyük özel şirket olan Cargill'e sahiptir. Bu ailenin ayrıca dünyadaki diğer ailelere oranla milyarderi daha fazla var ve 49 milyar dolar değerinde.


10. Arnault

zenginler

Arnault ailesinin sahibi Dom Perignon, Bulgari, Louis Vuitton, Sephora ve Tag Heuer'ın da bulunduğu 70 markayı yöneten LVMH'ye sahip. Bernard Arnault Fransa'nın en zengin adamı ve ailesinin net değeri 51.5 milyar dolar.


11. Slim

zenginler

Slim ailesi, Latin Amerika'nın en büyük mobil telekom şirketi America Movil'i kontrol ediyor. Carlos Slim Helu, Meksika'nın en zengin adamıdır! Bu aile 62,6 milyar dolar değerinde.


12. Koch

zenginler

Koch ailesi 82 ​​milyar dolar değerinde. Koch Industries, Birleşik Devletler'in 100 milyar doları aşkın satış hacmiyle ikinci büyük özel kuruluşudur.


13. Walton

zenginler

Walton ailesi Amerika'nın en zengin ailesi. Dünyanın en büyük perakendecisi olan Wal-Mart! Walton ailesinin net değeri 130 milyar dolardır.


14. Rothschild

zenginler

Rothschild adı 1700'lerin sonlarından beri uluslararası bankacılık ile ilişkilendirilmiştir. Mayer Rothschild, Alman aristokrasisi için bir bankacılık işi geliştirdi ve bir mali imparatorluk oluştu! Ailenin net değerinin 350 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.


15. Suud Hanedanı

zenginler

Evet geldik dünyanın en zengin ailesine. Suudi Arabistan'dan Suud Hanesi'nin net değeri 1.4 trilyon dolara yaklaşıyor ve zenginliklerinin çoğunda petrolün etkisi vardır.


Bonus:

Tabi bu listede iki Türk ailede bulunuyor ama 15'inde yer almıyor. Türkiye'nin en zengin iki ailesinin değeri de oldukça fazla.

Koç 

zenginler

Koç ailesi, Türkiye'nin en büyük grup holdingi ve Fortune Global 500 listesindeki tek Türk şirketi. Türkiye'nin en zengin ailesi ve net servetleri 10 milyar dolardır.


Bonus 2: 

Sabancı

zenginler

Sabancı, Türkiye'nin en zengin ailelerinden biri. Net değeri 20-30 milyar dolar arasında değişiyor. Koç ailesi Türkiye’nin en zengin ailesidir sizi yanıltmasın, bu değer tüm Sabancı ailelerinin toplamı olarak alınmıştır. Sakıp Sabancı Holding (6 milyar dolar), Sabancı Holding (6 milyar dolar), Esas Holding (6 milyar dolar) ve diğerler üyelerin serveti.

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1511
75
58
171
429
74
912
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 8
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.