Dünyanın En Tehlikeli 10 Hayvanı

Dünyanın En Tehlikeli 10 Hayvanı
18.06.201508:28

Dünya'da birçok hayvan bulunmaktadır. Her yıl binlerce insan hayvan saldırıları sebebiyle hayatını kaybetmektedir. Dünyanın en tehlikeli 10 hayvanını sizlere tanıtıyoruz.

Haber güncelleme tarihi 03.12.2018 12:24

Dünyamızda binlerce hayvan çeşidi bulunmaktadır. Bu türlerden bazıları sevimli ve sempatik, bazıları zararsız, bazılarıysa aşırı derecede tehlikelidir. Doğası gereği öldürmeye programlanmış bu hayvanlarla karşılaşmanız sonunuz olabilir. İşte 'Dünyanın en tehlikeli 10 hayvanı:

1. Fil: Filler karada yaşayan en büyük canlılardır. Her ne kadar zararsız görünseler de yaşam alanlarına girildiklerinde bundan rahatsızlık duyabilirler.

filler.jpg

Dev cüsseleriyle rakip tanımazdırlar ve Uzun dişleri, kuvvetli vücuduyla karşılarına aldıkları her şeyi yok edebilirler. Bu da filleri en tehlikeli hayvanlar listemizin zirvesinde tutuyor. Her yıl yaklaşık 200 insan fil saldırılarıyla hayatını kaybetmektedir.


2. Timsah: Listemizin ikinci sırasında en güçlü çeneye sahip olan timsahlar var.

timsah-2.jpg

Nehirlerde yaşayan bu hayvanlar avlarına su içerken veya nehirden geçerken saldırırlar. Alt ve üst çenesindeki uzun sivri dişleriyle avını parçalar. Suda muazzam tehlikeli bu hayvan karada bu riski taşımaz. Timsahlar her yıl 1000’in üzerinde insan öldürüyor.


3. Aslan: Ormanın kralı ve kedigillerin en büyük ferdi aslanlar her yıl 100 civarında insanın ölümünden sorumlu tutuluyor.

aslan.jpg

Her yıl safarilerde aslanların hayatını gözlemleyen insanların aslan saldırıları sonucunda hayatını kaybettiği haberleriyle karşılaşıyoruz.


4. Kaplan: Kaplanlar Asya, Sibirya ve Hindistan bölgesinde yaşarlar.

kaplan.jpg

Sivri dişleri ve güçlü çeneleri sayesinde iyi bir avcıdırlar. Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan kaplanlar her yıl yaşam alanına giren yaklaşık 150 insanı öldürüyor.  


5. Taipan Yılanı: Dünyanın en zehirli yılanlarından birisi olan Taipan Avustralya bölgesinde yaşamaktadır.

taipan-2.jpg

Bir ısırıkta onlarca insanı öldürebilecek güce sahip zehir salgılar. Her yıl yüzlerce insanın ölüm sebebi Taipan yılanlarıdır.


6. Su Aygırı: Nehirlerin ve batakların hükümdarı su aygırlarıdır.

su-aygiri-2.jpg

Karada ve suda yaşarlar. Karada daha tehlikeli olabilirler. Çevrelerinde yabancıya yer yoktur. 4 buçuk tona ulaşabilen su aygırlarının güçlü çeneleri ve yaklaşık 50 cm. dişleri düşmanları açısından büyük tehdit oluşturur. Her yıl 3000’in üzerinde insan su aygırları tarafından öldürülmektedir.


7. Akrep: Dünyada yaşayan 1500 civarında akrep türü vardır.

akrep-2.jpg

Bu akreplerin yaklaşık % 1-2’si zehirlidir. Akrepler kollarıyla kurbanını tutarak kuyruklarındaki iğnesini sokar. Her yıl yaklaşık olarak 5000 kişi akrep sokmasıyla hayatını kaybetmektedir.


8. Bufalo: Bizonlar 1,5 tona ulaşabilen uzun ve sivri boynuzlara sahip büyük sürüler halinde gezen hayvanlardır.

bufalo-2.jpg

Kızdırıldıklarında kurbanının peşini öldürene kadar bırakmayacak bir inada sahiplerdir. Her yıl 200 civarında insanı öldürmektedirler.


9. Köpek: Her ne kadar evcil de olsalar bazı köpekler tehlikeli olabiliyor.

kopek-2.jpg

Birçok insan sahibi tarafından iyi yetiştirilmemiş, saldırganlaştırılmış köpekler tarafından saldırıya uğruyor. Bu saldırılarda yaklaşık yılda 200 insan hayatını kaybediyor.


10. Köpek Balığı: Okyanusların en tehlikeli canlılarından olan köpek balıkları testere gibi dişleri sayesinde avını kolayca parçalayabiliyor.

kopek-baligi-3.jpg

Boyu 6 m.nin kilosu da 1,5 tonun üzerine çıkabiliyor. Her yıl 10 insanın bu hayvanların saldırısıyla öldüğü belirtiliyor. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
252
173
94
139
335
73
105
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 16
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.