Bilinçsiz İlaç Kullanımının Etkileri

Bilinçsiz İlaç Kullanımının Etkileri
20.07.201509:42

Küreselleşen dünyamızda bilim adamları her geçen gün bir hastalık için daha tedavi üretmektedir. Peki bu tedavilerin uygulanması için üretilen ilaçlar ne kadar bilinçli kullanılıyor?

Haber güncelleme tarihi 04.11.2018 09:09

Başımız ağırsa ağrı kesici, grip olsak antibiyotik gibi ilaçları kullanmaktan çekinmiyoruz ama küçük bir detayı unutuyoruz.

Bağışıklık Sistemi

Bağışıklık sistemini vücudumuzun ana sigortası olarak düşünürsek, her türlü enfeksiyon, üşütme yada iltihabik durumlar da reaksiyon göstererek vücut direncinin arttırılması sağlanır, Bu sayede kişi bünyesindeki hastalıkla gerektiği gibi savaşabilir. Beslenme ve doğru besinler kullanılarak daha kararlı olması sağlanan başığıklık sistemimizin düşmanı ne yazık ki ilaç tüketimidir.

bilincsiz-ilac-kullanimi

Peki ilaç tüketimi neden bağışıklık sistemimizi olumsuz yönde etkiler?

Hastalık durumunda alınması gereken aksiyonları bağışıklık sistemi yerine ilaçlar alır ve hastalık bertaraf edilmiş olur. Bu durum vücudumuzun savaşma eşiğinin düşmesini sağlar ve her grip olunduğunda yada her iltihabik durumlar da penisilin ihtiva eden yada soğuk algınlığını önleyici ilaçlar kullanılarak vücudumuzun hastalıklar ile savaşma becerilerini yitirmesi görülmeye başlar. Bir sonraki adım artık ilaçların da tedavi noktasında etkisiz hale gelmesidir.

50 Yıl Sonra

Sağlık örgütleri ve bir grup bilim adamının araştırmasına göre; “ilaç tüketimi bu hızla artar ise yaklaşık 50 yıl sonra diziniz de yada eliniz de meydana gelebilecek en ufak bir kanama da bile sonuç ölüm olabilir” denildi.

Uzmanlar, “Bu çok uzak olmayan süre zarfında ilaçların insan vücudu üzerinde ki faydalarını etkin hale getirebilmek için neler yapılmalı ve nelere dikkat edilmeli” şeklinde ki soruya ise şöyle cevap verdiler.

Kişiler, klinik bulgular, uygun süre, doğru dozaj ve bireysel özelliklerine göre ilaç tüketiminde bulunmalıdır. Gerekli bilgiler elbetteki doktorlarınız tarafından verilmelidir. Gelişmiş ülkeler de bu konu çokça gündeme gelmiş ve ilaç tüketimi hakkında bir dizi önlemler alınmıştır. Son dönemde ülkemizde de uygulanan bu yöntemin amacı minimum dozaj ile maxımum fayda sağlamak olmuştur. Kişinin hastalığına ve hastalığının evresine göre sayıca belirlenmiş haplar yada ölçeklendirilmiş şuruplar ile tedaviler uygulanmaya başlanmış ve vücudunuza gereksiz ilaç tüketimi ile verilecek zararların önü alınmıştır. 

Sağlıklı bir yaşam için biliçsiz ilaç tüketiminden uzak durulmalı ve her adımda doktromuz ile irtibat halinde olmalıyız.    

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
178
128
64
72
78
60
428
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 6
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.