Teleskop Balığı Bakımı

Teleskop Balığı Bakımı
11.12.201510:51

Akvaryumun sevilerek beslenen balıklar arasında yer alan teleskop balıkları hakkındaki bütün bilgileri sizler için derledik.

Haber güncelleme tarihi 25.03.2019 09:23

Teleskop Balığı Bakımı ve Özellikleri

Teleskop balıklar, Japon balıklarının bir türüdür. Bu isimlere sahip olmalarının nedeni gözlerinin şekilleridir. 

Diğer Japon balıkları türlerine göre daha özenle bakılması gereken bir türdür. Bunun nedeni ise gözlerinden kaynaklanmaktadır. Bu balık türünün en çok görülen renkleri siyah, turuncu ve alacalı renkte olanlardır.

Teleskop Balıklarının Akvaryumu Nasıl Olmalı?

Gözlerinin bu durumu nedeniyle özel ilgiye ihtiyaç duyarlar. Akvaryumundaki aşırı ışık hayvanlarınızın strese girmesine neden olabilir. Bu nedenle çok loş bir ışık ile akvaryumunuzu ışıklandırmanızda fayda vardır. 

Teleskop Balığı Özellikleri

Teleskop balıklarının uzun süre yaşamasını istiyorsanız akvaryum şartlarının önemli olduğunu bilmeniz gerekir. Bir balık için ortalama 10 litrelik akvaryum uygun olacaktır. Suyu temizlenirken tamamı değil, yüzde 20 kadarı boşaltılmalıdır. Japon balıklarının sağlığı için fanus akvaryumları tercih etmemeniz gerekir. Küçük ve filtresiz akvaryumlarda balık bakıyorsanız bile suyunu 2 günde bir değişmelisiniz.

Teleskop balıklarının akvaryumları 18-24 derece arası olması tavsiye edilir. Suyun sertlik oranının orta seviyede olması önerilir.


Teleskop Balıklarında Üreme

Teleskop balıkları uygun ortam şartları sağlandığından rahatlıkla üreyebilmektedir fakat anne ve babasının zarar vermemesi için yavrular yumurtadan çıkınca başka bir akvaryuma alınmalıdır. Özel yemlerle beslenmelidir, uygun boyuta gelince anne ve babasının olduğu akvaryuma konabilirler.

Teleskop Balığı Akvaryumları

Teleskop balıklarının üreme döneminde erkeklerde beneklenme reaksiyonları görülebilmektedir. Eğer uygun akvaryum şartları oluşturulursa bu süreçleri daha kolay geçmektedir.

Balıklardan iyi üreme sağlamak istiyorsanız, balığın beslenmesine ve su değerlerine de özen göstermeniz gerekmektedir. Arada yapacağınız yem değişiklikleri hem balıklarınızın daha sağlıklı üremesine hem de kabızlık gibi sorunlarını aşmalarına neden olacaktır.


Teleskop balıkları hassas balıklar oldukları için beslenmelerine de özel göstermek gerekmektedir. Bu balıklar aç gözlü oldukları için ne kadar yem verirseniz hepsini tüketebilirler. Bu nedenle yem verirken çok fazla vermemeye özen göstermelisiniz. Tavsiye edilen uygun yemleme oranı, az az fakat gün içerisinde sık yemleme yapmanızdır.

Teleskop Balıkları Nasıl Beslenmeli?

 

Teleskop balıkları genellikle akvaryumun alt ve orta seviyelerinde yaşadıkları için yemlerinde dip yemleri tercih etmeniz tavsiye edilmektedir. Su üstü yemler balığınızın beslenmesini olumsuz yönde etkileyebilmektedir.

En İyi Teleskop Balığı Yemleri

Tetra AniMin

En İyi Teleskop Balığı Yemleri

Teleskop balıklarınızın beslenmesi için ideal bir yemdir. Çabuk dibe battığı için balıklarınızın beslenmesini kolaylaştırır.

Tropical

Teleskop Balığı Yemleri

Balıklarınızın sağlıklı gelişimleri için uygun içeriğe sahip bir yemdir. Kolay sindirilebilir özelliği sayesinde balıklarınızın sindirim sorununu da çözmeye yardımcı olmaktadır.

Sera

Teleskop Balıkları İçin Yemler

Japon balığı türleri için özel olarak geliştirilmiş içeriğe sahiptir. Balıklarınızın sağlıklı gelişimlerine yardımcı olmaktadır.

 

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1351
586
538
88
185
119
219
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 3
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.