Kuzu Gibi Yapacak Sinirlerinize Hakim Olmanın Yolları

Kuzu Gibi Yapacak Sinirlerinize Hakim Olmanın Yolları
25.11.201810:52

Gün içerisinde sizi sinirlendirebilecek bir çok şey yaşanır. Peki ya sinirlerimize nasıl hakim olabiliriz? İşte kuzuya çevirecek o yöntemler...

Haber güncelleme tarihi 22.07.2022 09:44

Sinirlerinize Hakim Olmanın Yolları

Hayatın getirdiği bazı sorun ve sıkıntılar iş stresi nedeni ile sinirlerine hakim olamaz ve hakim olamaz ve bağırıp çağırarak hatta daha ileri boyutta kavga ederek etraflarına zarar verebilirler. Peki sinirlerimize nasıl sahip oluruz? Eğer siz de "sinirlerime hakim olamıyorum" diyorsanız ya da "sinirlerime nasıl hakim olabilirim, neler yapmam gerekir" diye soruyorsanız içeriğimiz tam size göre.

İşte sizi kuzu gibi yapacak sinirlerinize hakim olmanın yolları;

1. Oyalanacağınız İşlerle Uğraşın

Sinirlerinize Hakim Olmanın Yolları

Sinirlere hakim olmanın bir yolu kendinize oyalanacak ve meşgul edecek işlerle ilgilenmenizdir. Bir işle uğraşarak hem stresten kurtulabilir hem de başka işlerle meşgul olduğunuzdan sinirlendiğiniz şeyi unutarak işinize odaklanabilirsiniz. Mesela hunharca yemek yemek :)

2. Ağlayarak Rahatlayın

Sinirlerinize Hakim Olmanın Yolları

İnsanlar üzüntü ve sıkıntılarında ağlayarak rahatlamaktadır. Rahatlamanız da ve gevşemenize yardım ettiğinden dolayı uzmanlar sakinleşmede ağlamanın etkili olduğunu düşünmektedir. Ağlayarak içinizdekileri boşaltabilir kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlayabilirsiniz.

3. Sakin Olmaya Çalışın

Sinirlerinize Hakim Olmanın Yolları

Kendinizi sakin olmaya odaklandırın. Derin nefes alarak kendinizi sakin olmaya ikna edin.

4. Temiz Hava Almak

Sinirlerinize Hakim Olmanın Yolları

Sinirlendiğinizde sakinleşmek için dışarıya çıkarak temiz hava alıp kendinize çekmek daha iyi hissettirir. Sakinleşmek için doğa ve temiz hava sizin daha iyi olmanızı sağlayacaktır.

5. Sinirlendiğiniz Şeyleri Not Alın

Sinirlerinize Hakim Olmanın Yolları

Sinirlendiğiniz şeyleri bir yere not alarak daha sonra neden sinirlendiğiniz ve size neyin yol gösterebileceği konusunda arkadaşlarınızla konuşup yardım isteyebilirsiniz.

6. Doğaya Çıkıp Bağırın

Sinirlerinize Hakim Olmanın Yolları

Sinirleriniz çıktığı zaman bağırarak kendinizi rahatlatın. Kendinizi gücünüzü ve enerjinizi harcayabileceğiniz işlere verin özellikle dövüş sporu yaparak sinirlerinizi atabilirsiniz. Doğal ortamlarda kulaklığınızı takın hoş bir müzik eşliğinde yürüyüş yapın.

7. Mantıklı Hareket Etmeye Çalışın

Sinirlerinize Hakim Olmanın Yolları

Yapacaklarınızdan pişman olmamak için sakinliğinizi bozmamaya çalışın. Karşınızdaki insanı ilerde kırarsanız ne kadar üzüleceğinizi düşünün.

8. Kendinizi Sevdiğiniz İşlere Yöneltin

Sinirlerinize Hakim Olmanın Yolları

Sakinleşmek için ilgilendiğiniz hobilerle uğraşabilirsiniz el işi yapmak, müzik dinlemek, yemek yapmak, film izlemek ya da şarkı söyleyerek rahatlamak gibi uğraşlarla ilgilenmeniz sinirlerinizin yatışmasına yarayacaktır.

9. Yalnız Kalmak

Sinirlerinize Hakim Olmanın Yolları

Sinirli olduğunuzda tek başına olmanız ve sakinleşmeniz mantıklı olarak düşünmenizi sağlar. Sessiz bir ortamda yalnız kalarak sinirlendiğiniz konunun ne kadar önemli olduğunu düşünün ve nasıl çözüme ulaştıracağınızı hesap edin.

10. Psikolojik Destek Alın

Sinirlerinize Hakim Olmanın Yolları

Her şeyi denediniz ama bir türlü sinirlerinize hakim olamıyor musunuz o zaman psikolojik destek almaktan başka yapılacak şey bulunmuyor gibi. Sorunlarınızın psikolojik olduğunu düşünüyorsanız uzman bir psikolog ya da psikiyatrdan psikolojik yardım almanızda yarar vardır.

11. Mutlu Olmak İçin Kendinize Nedenler Yaratın

Sinirlerinize Hakim Olmanın Yolları

Mutlu olmak için çaba göstermelisiniz. Bulunduğunuz durumdan daha kötü bir halde olabileceğinizi düşünerek şimdiki halinize şükür ederek utlu olmayı ve sevdiklerinizle yaşadığınız ya da yaşayacağınız mutlulukları düşünebilirsiniz. Sinirlerinize hakim olmak için sıkıntılar bir yana aileniz ve sevdiklerinizi ne kadar önemseyip düşünürseniz sinirlendiğiniz şeylerin ne kadar boş ve anlamsız olduğunu anlayabilirsiniz.

Benzer İçerik Önerileri
Stresten Uzak Durmanın 8 YoluSabırlı Olmanın Yolları
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3424
1431
556
270
258
228
2629
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 8
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.