En İyi Saç Maşası Hangisi? Her Bütçeye Uygun 10 Saç Maşası Modeli

TechFather
TechFatherTeknoloji GurusuBu içerik Tavsiye kategorisine 19 Nisan 2021 10:55 tarihinde eklendi

En İyi Saç Maşası Tavsiyeleri

Maşalar evinizde hızlı bir şekilde saçlarınızı yapmak istediğiniz zaman sizin yardımınıza koşar. Saçlarınızı şekillendirmenin en profesyonel yolu saç maşalarını kullanmaktır. Bu içeriğimizde en çok tavsiye edilen saç maşalarını listeledik. İşte en iyi saç maşası modelleri.


1. Dyson Airwrap Complete

Dyson Airwrap Complete

Dyson Airwrap aşırı ısı kullanmadan saça istediğiniz şekli verebilmeniz için Coanda etkisini kullanmaktadır. Bu etki sayesinde saçlarınız zarar görmeden şekillenir. Bu cihaz saçınızı dalgalı hale getiren ya da yaptığı bukleler ile hareketlendiren başlıklara sahiptir. Ayrıca saçınızı düzleştirmek veya hacim vermek için fırçalara da sahip olan maşa 1200 watt güç tüketimi yapmaktadır.

ARTILAR EKSİLER
Coanda etkisi Sesli uyarı yok
Isı ayarı Kilit yok

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor  Trendyol  Hepsiburada 

Kullanıcı Yorumları:

👤 Ürünü almadan çok uzun bir süre araştırdım. Fiyatı yüksek ama kaliteli bir ürün. Saçlarım röfleden dolayı çok kuru oluyor ve normal düzleştiriciler çıtır çıtır kırıyordu. Düşük ısıyla hiç kırmadan saçlarım yumuşacık ve dümdüz oluyor. Bu ürün sayesinde kullandığım bütün saç aletlerini kaldırdım. Bütçeniz uygunsa mutlaka alın derim. Melisa K.

👤 Bu ürünü almak kendime yaptığım en büyük iyilik oldu. O kadar kolay ve güzel şekillendiriyor ki evet çok pahalı ama inanın her kuruşuna değiyor. Deri kutusundaki bütün ekipmanlar çok düzenli yerleştirilmiş. Ayrıca kargo paketi de çok güvenliydi tek bir hasar yoktu. Bunun için de ayrıca teşekkür ederim. Merve K.


2. Remıngton CI6525 Saç Maşası

Remıngton CI6525 Saç Maşası

Remıngton CI6525, kaygan seramik plakası sayesinde saçınıza zarar vermeden rahatça şekil vermenizi sağlamaktadır. Anti statik özelliği sayesinde elektriklenmeyi önleyen cihaz buklelerin gün boyu bozulmadan durmasına yardımcı olur. Ayrıca bu saç maşası 30 saniye içerisinde çalışma sıcaklığına erişebilmektedir.

ARTILAR EKSİLER
Seramik plaka İyon özelliği yok
30 saniyede hazır Sesli uyarı yok

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor  Trendyol  Hepsiburada 

Kullanıcı Yorumları:

👤 Kaliteli bir ürün beklentimi karşıladı. Paketleme çok iyi kargonun içinde mağaza iletişim numarası da çıktı bu çok ayrı bir güven oluşturuyor. Teşekkürler. B** B**.

👤 Tam beklediğim gibi Remington kalitesi tartışılmaz bence saçımı artık çok kolay yapabiliyorum. Ç** G**.


3. Arzum AR5042 Bellissima Beach Waves

Arzum AR5042 Bellissima Beach Waves

Farklı sıcaklık seçeneklerine sahip Arzum AR5042, en fazla 200°C’ye kadar ısınabilen bir maşadır. İki farklı bukle stilinde kullanabileceğiniz cihaz, güvenli bir şekilde kullanmanız için otomatik kapanma sistemine sahiptir. Ayrıca maşa 330 watt güç tüketimi yapmaktadır. 

ARTILAR EKSİLER
Maksimum 200 derece sıcaklık Hızlı ısınma özelliği yok
Otomatik kapanma sistemi Sesli uyarı yok

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor  Trendyol  Hepsiburada 

Kullanıcı Yorumları:

👤 İlk denemede saçımı küçük dalga kısmıyla yaptım ama beğenmedim. Daha sonra iri dalga olan kısmını denedim ve güzel oldu. Üstünden 1 gün geçmesine rağmen bozulmadı. Buna dayanarak ürün başarılı diyebiliriz. Herkese tavsiye ederim. Melike N.

👤 Doğal dalgalar oluşturmak için ürünün çift taraflı olması çok güzel. Kalın kısmı çok kalıcı değil ama ince kısmı çok doğal ve kalıcı oluyor. 2 gün saçımı bozulmadan kullandım. İnternetteki pek çok ürüne göre fiyatı da çok uygun. Tuğçe K.


4. Hairens Hrs-320

Hairens Hrs-320

335 gr ağırlığında olan Hairens Hrs-320, 30 dakikalık işinizi sadece 4 dakika içerisinde halletmenize olanak sağlar. Saçlarınızı dipten uca doğru saran maşa bu özelliği sayesinde daha kalıcı ve doğal dalgalar oluşturabilirsiniz. Ayrıca en fazla 220°C’ye kadar ısınan cihaz otomatik kapanma sistemine de sahiptir.

ARTILAR EKSİLER
Sesli uyarı sistemi İyon özelliği yok
Isı ayarı Kilit yok
Dijital ekran  

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor  Trendyol  Hepsiburada 

Kullanıcı Yorumları:

👤 Gerçekten çok güzel, sürekli maşa yapmakla uğraşmaktan yorgun düşmüştüm. İyi ki almışım aşırı kullanışlı bir ürün. Sadece saçım biraz kısa olduğu için birazcık uğraşıyorum. Uzun saçta daha rahat şekillendirilir ama yine de çok iyi bir ürün. Selin P.

👤 Gerçekten diğer maşalara göre daha başarılı. Dönme yönünü bir iki seferde öğrendikten sonra beş dakikada harika dalgalar yapıyor. Çok kıvır kıvır olmasın istiyorsanız biraz daha kısa süre bekletin ve cihazı çektikten sonra saçınızın ucundan beş veya on saniye çekerek düz tutun. Böyle dalga daha doğal hale geliyor. Çiğdem G.


5. BABYLISS C260E Wag

BABYLISS C260E Wag

160°, 180° ve 200°C olmak üzere 3 farklı ısı derecesi bulunan BABYLISS C260E hızlı ısınma özelliğine sahiptir. Malzemesi titanyum seramik olan maşanın saçınızı daha rahat bir şekilde şekillendirmeniz için 3 silindir plakası vardır.

ARTILAR EKSİLER
3 farklı ısı ayarı Sesli uyarı yok
Seramik maşa İyon özelliği yok

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor  Trendyol  Hepsiburada 

Kullanıcı Yorumları:

👤 Çabuk ısınıyor ve en yüksek derecede bile saçı yakmıyor. Ben hafif nemli yaptım ona rağmen duman dahi çıkarmadı. Kalın dalga gibi değil, örülmüş açılmış gibi duruyor. Hızlı bir şekilde doğal dalgalara sahip oluyorsunuz. Ben beğendim ve kesinlikle herkese öneriyorum. Arzu K.

👤 Ürün az önce ulaştı elime ve alır almaz denedim. Gerçekten şekillendirince çok doğal bir görünüme sahip oluyorsunuz. Ben normalde maşa yapığımda köpük ya da sprey kullanmam ama bunda kullanmam gerekiyor. Saçı benim gibi ince olanlarında o şekilde yapması gerekiyor ancak öyle kalıcı oluyor.  Nurcan D.


6. Fakir Pixie

Fakir Pixie

5 farklı saç şekillendirme başlığıyla gelen Fakir Pixie 2 farklı tarak aparatına sahiptir. 200°C'ye kadar hızlı ısınma özelliği olan maşanın LED açma-kapatma düğmesi bulunmaktadır. Ayrıca saçın elektriklenmesini ve yıpranmasını önleyen seramik turmalin plakaya sahip olan cihaz 62 watt güç tüketimi yapmaktadır.

ARTILAR EKSİLER
Hızlı ısınma Sesli uyarı yok
Kilit sistemi İyon özelliğinin olmaması

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor  Trendyol  Hepsiburada 

Kullanıcı Yorumları:

👤 Ürünün tek eksiği ısının manuel olarak ayarlanamıyor olmasıdır. Onun dışında çok güzel bir ürün. Sadece ürün başlıkları hassas oldukları için takıp çıkarırken dikkatli olunması gerekiyor. Dilediğiniz her saçı yapabileceğiniz fiyatına göre harika bir ürün. Aslı Ü.

👤 Maşa yapma konusunda kendime baya güvenen bir insanım ve bu maşayla istediğim tüm saçları yapabiliyorum. Bundan önce kullandığım maşalarda daha zorlanarak yapıyordum. Fakat bu maşayla rahat bir şekilde maşamı yapabiliyorum. Herkese tavsiye ediyorum. Hilal D.


7. Remington Pro Soft

Remington Pro Soft

10 farklı ısı ayarı bulunan cihazın çıkabileceği en yüksek sıcaklık 220°C’dir. 30 saniyede hızlı ısınma özelliğine sahip olan Remington Pro Soft'da dijital ısı göstergesi bulunmaktadır. Ayrıca standart seramik kaplamadan üretilenlere göre 4 kat daha güvenli olan maşanın otomatik kapanma özelliği de vardır.

ARTILAR EKSİLER
Maksimum 220 derece Sesli uyarı yok
Dijital gösterge Kilit yok
Otomatik kapanma özelliği  

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor  Trendyol  Hepsiburada 

Kullanıcı Yorumları:

👤 Hiç maşa yapmamış biri olarak korkarak aldım. El yordamıyla bir denedim ve gerçekten memnun kaldım. Yıllardır neden kullanmadığımı şu an çok merak ediyorum. Hemen ısınıyor, tutması kolay ve saç zaten kendiliğinden kayıyor. Şule Ö.

👤 Ürün çok hızlı bir şekilde elime ulaştı. Paketlenmesi de gayet güzel bir şekilde yapılmıştı. Çok kısa sürede ısınan bir üründür. Fişe taktıktan sonra kısa bir sürede ısındı. Saçımın küçük bir kısmına denedim ve gayet güzel bir şekilde saçımı şekillendirdi. Herkese tavsiye ediyorum. Sena V.


8. Arzum AR5033 Belisa Saç Maşası

Arzum AR5033 Belisa Saç Maşası

120 – 200 derece arasındaki sıcaklıklarda kullanabileceğiniz Arzum AR5033, her saç tipine uygun olacak şekilde üretilmiştir. Cihazın Keratin ve argan yağlı seramik plakaları saçınıza en az sizin kadar önem vermektedir.

ARTILAR EKSİLER
Seramik plaka Sesli uyarı yok
Isı ayarı Kilit yok

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor  Trendyol  Hepsiburada 

Kullanıcı Yorumları:

👤 Eşime almıştım bu ürünü bayadır kullanıyor iyi ki bu ürünü almışız çok memnunum deyip duruyor her kullandığında. Ç** K**.

👤 Özellikleri güzel yıldız kırdığım tek kısım elinizde tutacağınız yer de ısınıyor yanabilirsiniz dikkat edin. A** K**.


9. Arzum AR5028 Lisa XL

Arzum AR5028 Lisa XL

Sahip olduğu 32mm kalınlığındaki seramik plaka sayesinde tüm gün boyunca bozulmayan bukleler elde edebileceğiniz Arzum AR5028 Lisa, 160° ve 200° olmak üzere iki farklı sıcaklık ayarına sahiptir. Ayrıca soğuk tutma ucu da bulunan maşa fiyat/performans olarak iyi bir üründür.

ARTILAR EKSİLER
Seramik plaka Sesli uyarı yok
Isı ayarı Kilit olmaması
  Hızlı ısınma yok

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor  Trendyol  Hepsiburada 

Kullanıcı Yorumları:

👤 32 ve 38 mm maşalar arasında kalmıştım. İyi ki bu maşayı almışım. Çünkü bu bile o kadar doğal dalga yapıyor ki, 38 mm ile düzden farkı olmayan bir saç olacaktır diye düşünüyorum. Alacak olanların şunu göz önünde bulundurması gerek. Bu maşa ile düğün maşası tarzı bukleler yapamazsınız. Doğal dalgalar yapmak için ise tam bir fiyat performans ürünü.  Elif İ.

👤 Fiyat performans bakımından oldukça güzel. Kullanışı rahat ve orta boy saçlarımı bile çok iyi tuttu. Dalgaları ellerinizle açarsanız kuaförde yapılmış su dalgalarına sahip olursunuz. Yabancı markalara o kadar para vermeye gerek yok. İyi ki Arzum almışım. Esra K.


10. Fakir Estelle Krom

Fakir Estelle Krom

Keratin ve argan yağı katkılı seramik kaplama plakalardan yapılan bu maşa doğal görünümlü bukleler elde etmeniz için 25 mm olacak şekilde tasarlanmıştır. Güvenli kullanım sunmak için ısı koruma sistemine ve otomatik kapanma özelliğine sahip olan cihaz 120°-200°C aralığında çalışmaktadır. Ayrıca soğuk tutma ucu da bulunan ürün en iyi saç maşaları listemizde son sırada yer almaktadır.

ARTILAR EKSİLER
Isı koruma sistemi Sesli uyarı olmaması
Otomatik kapanma Isı ayarı yok

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor  Trendyol  Hepsiburada 

Kullanıcı Yorumları:

👤 Önceden başka markanın maşasını kullanıyordum fakat kaybettim. Çok kararsız kalarak aldım. Bir kez denedim ve bukleler çok güzel oldu. Bukleler eski maşamda hemen inerdi. Bence çok güzel bir ürün.  Ayrıca çok pahalı saç maşalarına da gerek yok. Çünkü bu maşa onların yapabildiği her şeyi yapıyor. Yeter S.

👤 Daha önceden Fakir marka farklı bir maşa kullandığım için kalitesine güvenerek aldım. Dış görünüş itibariyle çok şık ve maşa kısmı hafif simli olmasını beğendim. İlk kullanım olması nedeniyle biraz kokusu var ama güzelce nemli bezle temizlenirse birkaç kullanımda geçeceğini düşünüyorum. Herkese tavsiye ederim. Bihter B.


Saç Maşaları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Saçlarınızın gün boyu düzgün görünmesini sağlayan saç maşaları hakkında gelen soruları yanıtladık. İşte saç maşaları hakkında sıkça sorulan sorular.

Saç maşası nasıl yapılır?

 • İlk öncelikle saçlarınızın iyi kurutulmuş ve temiz olduğundan emin olun.
 • Daha sonra maşanızın ucuna istediğiniz kadar saçınızı alıp ısıtın.
 • Tüm saçınıza bu işlemi uygulayın.
 • Bu işlem bittikten sonra ön kısımdaki saçınızın yönünü maşayla dışarıya doğru ısıtın. Böylelikle saçlarınız öne düşmez.
 • Son olarak bir kaç spreyle beraber saçınızı sabitleyin.

Saç maşası zararlı mı?

Eğer saç maşanızı çok uzun süre yüksek sıcaklıklarda kullanırsanız saçlarınıza zarar verebilirsiniz.


Saç maşası ne işe yarar?

Saç maşaları her an istediğiniz saç modeli yapmanıza yardımcı olmaktadır.


Hangi saç maşası tavsiye ediliyor?

 • Dyson Airwrap Complete
 • Remıngton CI6525
 • Arzum AR5042 Bellissima Beach Waves
 • Hairens Hrs-320
 • BABYLISS C260E Wag
 • Fakir Pixie
 • Remington Pro Soft
 • Arzum AR5033 Belisa
 • Arzum AR5028 Lisa XL
 • Fakir Estelle Krom

Hangi saç maşasını satın almalıyım?

Onlarca saç maşası modeli bulunmaktadır. Bunların arasından sizin saçınıza en uygun olanı bulmak çok önemlidir. Doğru saç maşasını seçmek için saçınızın tipini, kalınlığını bilmeniz gerekmektedir. Saçlarınıza rahat bir şekilde bukle vermek istiyorsanız ısı seviyesi seçenekleri olan bir maşayı seçmeniz sizin için daha iyi olabilir. Bu maşalar ısının saçınıza verdiği hasarı en düşüğe indirebilmenizi sağlar. Eğer saçınızı daha güzel şekillendirmek istiyorsanız kendiliğinden dönen bir maşayı tercih edebilirsiniz.


Önerilen İçerik: En İyi Traş Makinesi Modelleri

Neoldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
1
1
1
1
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
BENZER İÇERİKLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.