Rüyada Sevgiliden Ayrılmak Ne Demek? 10 Yaygın Anlamı

Rüyada Sevgiliden Ayrılmak Ne Demek? 10 Yaygın Anlamı
12.02.201609:20

Rüyada sevgilisinden ayrıldığını görmek ile alakalı rüya tabircileri ne diyor? Nelere işaret ediyor? Diyanet ve psikolojik yorumu ne? İşte rüyada ayrılık..

Haber güncelleme tarihi 17.06.2022 15:35

Rüyamda sevgilimden ayrıldığımı gördüğümde ansızın sıçrayarak yataktan fırladım. Açıkcası tüm bedenimde soğuk bir ter ve beraberinde panikle bu rüyanın ne anlama geldiğini öğrenme çabası içerisinde titriyordum. İlk yaptığım şey "rüyada sevgiliden ayrılmak ne anlama gelir?" aratmasını yapmak oldu.

Şimdi siz değerli okurlarım, derin bir nefes alın ve yalnız olmadığınızı bilin. Rüyanın etkisinden çıkamadığınızı ve sizi derinden etkilediğinin farkındayım. Bu konuda gerek diyanet yorumu gerekse psikolojik yorumu hakkında sayısız araştırmada bulundum.

Rüyada Sevgiliden Ayrılmak

Rüyada sevgiliden ayrılmak: rüya sahibinin üzüleceğini, yüreğini sızlatan, ruhunu daraltan, tatsız olayların yaşanabileceğine, diyanet yorumu: keder, kırgınlık ve sıkıntılara, psikolojik yorumu: bilinçaltında oluşan olumsuzlukların bir sonucu olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada ayrılık görmek

Rüyada ayrılık görmek, rüya sahibinin mutsuz olacağına, zor ve sıkıntılı günlerin kendisini beklediğine alamet eder. Rüya gören kişinin kabus diye adlandıracağımız zor günlerin kendisini beklediğini, olaylardan çok etkilendiğini, uzun süre bu kötü ruh halini atamayacağı anlamına gelir.

Rüyada sevgiliden ayrılmak ağlamak

Rüyada sevgilisinden ayrıldığını ve ağladığını gören kişi, eğer gerçekten ayrıysa o kişi ile kavuşacağına işaret eder. Kişiyi güzel ve huzurlu günlerin bekleyeceğine yorulur.

Rüyada sevgiliden ayrılmak ve başkasıyla sevgili olmak

Rüyada sevgiliden ayrılmak ve başkasıyla sevgili olmak, olumsuz görünen ancak iyiye yorumlanan bir durum olup rüya sahibinin güzel haberlerle karşılaşacağına delalet eder.

Rüyada sevgiliden ayrılmak istemek

Rüyada sevgiliden ayrılmak istemek sanıldığı gibi olumsuz bir durum değil, aksine rüyayı gören kişinin sevdiği ile arasındaki bağların güçleneceğine delalet eder.

Rüyada sevgilinin ayrılması

Rüyada sevgilinin ayrılması yaşanılan kötü olayların habercisidir. Rüya sahibinin üzüleceğini, ağlayacağını, yüreğini sızlatan, ruhunu daraltan, tatsız olayların yaşanılacağına delalet eder. Kişinin çok zor günler geçireceğine, ruhsal durumunun bozulacağına, şansızlıkların peşini bırakmayacağına, kaza ve belalarla karşılaşacağına ve kısmetsiz olacağına rivayet edilir.

Rüyada eşinden boşamak

Rüyada eşinden boşandığını gören kişi, gerçek hayatta evliyse, aile içi huzurunun bozulacağına, tartışmaların ve kavgaların yaşanacağına, güzel günlerin geride kalacağına yorulur. Eğer rüyayı gören kişi evli değilse, o zaman kişinin ruhsal durumunun ve duygularının değişeceğine delalet eder.

Rüyada sevgiliyle tartışmak

Rüyada sevgili ile tartıştığını gören kişi, sevdiği insanın kendini bırakacağına ve bundan dolayı ayrılık acısı çekeceğine tabir edilir.

Rüyada sevgiliyle kavga etmek

Rüyada sevgiliyle kavga etmek tam tersi olarak yorumlanır. Aranızdaki bağın güçleneceğine, sevdiğiniz kişiye her geçen gün daha da bağlanacağınıza yorulur.

Rüyada sevgili tarafından aldatılmak

Rüyada aldatıldığını görmek; rüya sözlüğü yazarlarınca gerçek hayatta sevgili ile tartışılacağı, kavga edileceği ve hatta ayrılacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada eski sevgili ile barışmak

Rüyada eski sevgiliyle barıştığını gören kimsenin büyük konuştuğu fakat asla yapmam dediği bir şeyi yapacağına delalettir. Bu rüya ile ilgili rüya tabircilerinin bir başka yorumuna göre ise rüya sahibinin duygu durum değişikliklerine işaret eder.

Ayrılık rüyaları beyninizin zillerinin çalmasına, bir şeyleri yeniden fark etmenize, hayatınızı derin ve etkili bir şekilde keşfetmenize yardımcı olur. Çoğumuz kendimizle yüzleşmekten korkarız ve ayrılmak gibi belirli konular hakkında rüya gördüğümüzde rüya korkularımızın yüzeye çıkmasına izin verir.


Rüya Analizi Yorumu

Öncelikle bilinçaltınızın size ne söylemeye çalıştığını öğrenmeye çalışın. Şu anda bir ilişkiniz varsa, eşinizle ya da sevgilinizle aranızda bir ayrılık olduğunu görmüşseniz bu durum romantizmin bittiği anlamına geliyor olabilir mi? ya da geçmişteki bir ayrılık durumunuz hakkında rüya görmeye devam ediyorsanız, bu gerçekten bitmediği anlamına mı geliyor? veya şu anda bekarsanız ancak hala ayrılıkla alakalı rüyalar görmenin anlamı ne olabilir?

Bu soruları cevaplamak için, rüyaların bilinçaltı düzeydeki şeyleri işlemenize yardımcı olmada oynayabileceği rolü anlamak önemlidir. Bu durum bana psikanaliz biliminin kurucu Sigmund Freud'un "rüyalar genellikle sizi ilgilendiren meseleleri ve olayları çözmek için büyük bir fırsat olabilir" cümlesini hatırlattı. Ancak tüm bunların yanında hümanistik yaklaşımın öncüsü ünlü psikolog Carl Rogers'in "Rüyanızın senaryosunun ne olacağına dair bir tahmin veya ne yapmanız gerektiğine dair bir hataya düşmeyin. Rüyalar kesin olarak bilgi veren şeyler değillerdir." sözünü de unutmamak gerek.

Geçmişteki bir ayrılık olayı hala rüyalarınızda hayallerinizin peşinden koşuyorsa, bunun muhtemelen o ilişkinin sona ermesinden kalan duyguların devam ettiği anlamına geldiğini unutmayın. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3724
10799
2069
3550
2038
676
5294
151
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 13
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER