Astral Seyahat Nedir, Nasıl Yapılır ve Teknikleri Nelerdir?

Astral Seyahat Nedir, Nasıl Yapılır ve Teknikleri Nelerdir?
19.01.201616:19

Ruhun bedenden ayrılması olan astral seyahat hakkında sizleri bilgilendiren bir içerikle karşınızdayız. Astral seyahat nedir? Astral Seyahat nasıl yapılır? Astral Seyahat teknikleri nelerdir? İşte, herkesin merak ettiği astral seyahat hakkında bilgi...

Haber güncelleme tarihi 31.12.2018 13:10

Astral Seyahat Nedir? Astral Seyahat Gerçek mi?

"Astral seyahat", ruhun bedeni terk ederek farklı bir boyuta geçmesi olduğundan rüyadan çok daha ötesidir. Bu geçiş sırasında bilinç açık kaldığı için kişi, yaptıklarının farkında olur. Astral seyahatte fiziksel engeller yoktur. Örneğin duvarlar ve kapılar engel olmaktan çıkar.

Kendi semtinizde kalabildiğiniz gibi farklı ülkeler ve gezegenlere de sıçrayabildiğiniz astral seyahat kimi zaman eğlence boyutundan çok tehlike boyutuyla karşımıza çıkmaktadır. Farklı bir boyuta geçildiği için normal zamanda görülmeyen veya görülmemesi gereken varlıklarla karşılaşılabilir.

Astral deneyimi olanlara göre bu varlıklar kişiye zarar veremez ama korkuya kapılmasına sebep olabilir ve korku da aslında kişiye zarar verebilecek bir kavramdır. Zihni bulandırmak için oyun oynayabilirler ve bu da kişinin psikolojisine zarar verebilir. Yani tıpkı uzaylıların kötü de olabileceği gibi, astral seyahette cennette gibi de olabilirsiniz, kötü durumlarla da karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden korkuyu yenmeniz gerekir. "Astral seyahatin" en büyük düşmanı olarak korku görülmektedir.

astral-seyahat.jpg


Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Bazı kişilerde bu konuda doğuştan yetenek vardır ve kendi istekleri dışında astral seyahat yaşayabilirler. Diğerinin ise "Astral seyahati" gerçekleştirebilmesi için belli yöntemlere başvurması gerekir. Peki "Astral seyahat" nasıl yapılır? Astral seyahat yapımındaki detaylar nelerdir?

uyurken-tuhaf-gercekler.jpg

Korku unsurunu yenmeniz gerekir. Vucüdun astral seyahate geçerken verdiği tepkilerden korkanlar astral deneyim yaşayamaz. Bazıları ise buna rağmen deneyimi yaşar ama ruhları ayrıldıklarında vücutlarını gördükleri zaman korkuya kapılabilirler. Her iki durumda da ruh, vücuda geri dönecek ve astral seyahat denemesi burada son bulacaktır.

astral-seyahat-bedenden-ayrilma.jpg

Robert Monroe bu konuda fazla araştırma yapan kişilerdendir. Monroe Enstitüsü olarak bilinen kurum bu konuda çalışmalarını sürdürmektedir.


Astral Seyahat Teknikleri

"Astral seyahat teknikleri" herkesin merak ettiği konuların başlarında gelmektedir. Peki, Astral seyahat teknikleri nelerdir? İşte, detaylar...

Hazırlık: Sizi rahatsız eden ve hissettiğiniz aksesuarları çıkarın. Oda, gözkapaklarınıza doğrudan ışık gelmeyecek şekilde karanlık olmalıdır. Başınız kuzeyde olacak şekilde sırtüstü yatmalısınız. Elbiselerinizi çıkarın ama vücut ısınız normal olsun. Rahatsız edilmeyeceğiniz bir yerde olmanız önemlidir. Dudaklarınız yarım açık olsun ve nefes alıp verin, dengede tutun.

Klasik Yöntem - Rahatlama ve Uçma Arzusu: Ayağınızdan alnınıza kadar vücudunuzu nokta olarak düşünmelisiniz. Zihinsel gücünüzü kullanarak bedeninizin bir metre yukarıda olduğuna odaklanın. Alnınızdan yukarı doğru kalkıp ayaklarınızın üzerinde durduğunuzu düşünün.

astral-seyahat-teknikleri.jpg

Ters Algı - Beyin Aldatmacası: Kuzeye doğru yatış şeklinizi güneye doğru yatmış gibi düşünerek beyninizi aldatın. Beyniniz tam tersini ispatlamaya çalışacak. Beyninize inandırdığınızda yükselmeyi gerçekleştirdiğinize odaklanın. Yükselmede zorlanıyorsanız her nefes alıp verişinizde daha hafifleyerek yükseldiğinizi düşünün. Ayrıca yukarıda asılı bir ipi çektiğinizi düşünmek de yükselmenin bir diğer yoludur. Titreşimler hala oluşmadıysa ipi her çektiğinizde bunları hissetmeye daha yakın olacak ve rahatlayacaksınız. Ayrılma gerçekleştiğinde görüntüler ve uğultular başlar. Bu noktada yapmanız gereken düşüncelere hakim olmak ve uçuş denemesi yapmaktır.

Yardımcı Etkenler - Ses Dalgaları: Yapılan araştırmalarla astral deneyimi kolaylaştıran bazı sesler ortaya konmuştur.

Hipnoz - Etki Yöntemi: Astral seyahat için bilinen en etkili yoldur diyebiliriz ama hipnoz sırasında bilinçaltı ortaya çıkacağı için sonucun astral seyahat mi yoksa beynin bir oyunu mu olduğu kesin bilinemez.

Su Altı Yöntemi - Kurtulma: Konsantre olmanıza rağmen ayrılmayı gerçekleştiremiyorsanız kendinizi su altında düşünün. Nefesiniz yavaş yavaş azalacağı için yukarı çıkmanız gerekecek. Ayağınıza dolanan yosunlardan kurtulmaya çalıştığınızı düşünün. Yukarı çıkma isteğiniz ve yorulan nefesiniz sizi vücudun dışına atacaktır.

astral-seyahat-su-alti-yontemi.jpg

Hedefleme - Arzu Etma: Evden bir cisim seçilmeli ve bu derinlemesine düşünülmelidir. Gözünüzde net bir şekilde canlandıracağınız kadar çalışmalısınız. Ulaşılmak istenen bir hedef ve güç ortaya çıkar. Bu, astral seyahati kolaylaştırır.

Kendiliğinden Meydana Gelme: Bayılma, ağır hastalık, ağır uyku hali, ani şoklar ve trafik kazası gibi etkiler sonucunda istemdışı olan astral ayrılmalardır. Bu durumda kişi genelde kendisini birden beden dışında bulur ama farkına varmadan bedene geri döner. Normal uyku halinde de bu ayrılmalar yaşanmasıyla rüyalar görülür ve uyku sırasında düşme, uçma gibi etkiler bunun belirtisi olabilir.


Astral Seyahatte Ruhun Bedenden Ayrılması Esnasında Neler Hissedilir?

Vücuttaki tüm kas ve hücrelerin uyuştuğu hissedilir. Kulakta uğuldama ve vücutta karıncalaşma olur. Baş dönmesi ve vücudun spiral bir şekilde dönmeye başlaması da hissedilebilir. Hafifleme hissi oluştuğunda nefes sistemini bozmadan nefes tutulmalı ve devam edilmelidir. Ayrılma başarılı olmadıysa yeni belirtiler beklenmelidir.

astral-seyahat-001.jpg


Astral Seyahat ile Lucid Rüya Arasındaki Farklar Nelerdir?

Lucid rüyayı kişi kendi zihninde yaşarken, astral seyahatte farklı bir boyutta gerçek deneyim yaşanır. Lucid rüya bilimsel olarak kanıtlanmıştır fakat astral seyahatin bilimsel bir dayanağı yoktur. Astral seyahat, bunu yaşayanların deneyimlerine ve parapsikoloji ile uğraşanların iddialarına dayanır. 

piri-reis-haritasi.jpg

Ülkemizde astral seyahati savunanlar Piri Reis'in haritasını kanıt olarak gösterir. Bu haritanın sırrı çözülememiştir. Bilimsel dayanağı olmadığını unutmamak gerekir fakat Piri Reis'in haritasının astral seyahat deneyimi ile oluşturulduğu iddia edilmektedir.


Astral Seyahatte Bilinmesi Gerekenler

Astral seyahat gerçekleştirenler herkesin her şeyini biliyor mu ya da devlet sırları böyle öğrenilemez mi, istihbarata ne gerek var diyorsanız bilmeniz gerekir ki astral seyahatte kişi tamamen özgür olamaz ve deneyimsiz astral seyahat gezginleri genelde yaşadıklarını unutur. Aynı zamanda devletlerin sırlarını korumak için astral seyahat yapan nöbetçiler barındırma ihtimali vardır diye düşünebiliriz :)

Kimi zaman objelerin yerini doğru tahmin edemeyen astral gezginlerin bunu yapamamasının sebebi, zihinlerini iyi kontrol edememesindendir. O zaman neyin gerçek olduğunu neyin olmadığını anlayamayacakları bir rüya düzlemine girerler ve zihinlerinde yeni mekanlar yaratmaya başlarlar.

James Randi bu cevaplardan tatmin olmayanlardandır. Astral seyahat diye bir şey olmadığını iddia eder.


UYARI!

Verilen bilgiler bilimsel olarak kanıtlanmış değildir. Astral seyahat deneyimini gerçekleştirdiğini iddia eden kişilerden ve çeşitli kaynaklardan derlenerek oluşturulmuştur.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2351
531
437
617
196
453
161
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 4
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.